Nechce pít čaj. Poradíte?

metlickova
23. únor 2010

Ahoj maminky...mám problém se svou 9ti měsíční dcerou. Nechce vůbec pít čaj, jen umělé mléko.Minulý rok v létě pila normálně, ale jakmile skončili horka, tak do ní nedostanu ani kapku čaje.Zkoušela jsem už všechny možné druhy a výsledek stejný.poradíte? děkuji Martina

rimmel
24. únor 2010

presne ako hovori bera, niekde napisu (radka vid) ze v roku ma vypit liter, a sa z toho mame posrat? ved aj clovek ma vypit dva denne a niektori jedinci tolko proste nechcu a co maju pit nasilu?

radka.m.
24. únor 2010

RIMMEL- já jsem se tě optaLA,Proč je to podle tebe blbost,tak mě nechytej za slovíčka a raději si to přečti ty pořádně,souhlasíš s článkem,který je napsán pro plně kojené děti a pak vzápětí prohlásíš,že je to blbost a to se psalo o 9měsíčním prckovi,tak to tecd zase neobracej k tomu,že jde o dvoutýdenní mimino,z tvých reakcí mi opravdu přijde,že ty se budeš hádat i o .....

len.z
24. únor 2010

Tak se musím docela smát. Metlickova založila diskuzi o pití čaje a zvrhlo se to ve válku.....jako dost diskuzí zde.asi už lituje, že se vůbec ptala.... 😀

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
strouzek
24. únor 2010

rimmel já a ostatní že se chytáme slovíčka? divný ty píšeš tady vzkazy typu jak vím prd protože ještě nemám dítě v náručí, jak vlastně se s tebou zasloužilou matkou vlastně nemůžu rovnat atd. jak pomalu lituješ mojí malou protože jí budu napájet čajem a přeješ jí pomalu aby to přežila ale ty si vlastně nakonec nepochopená ? hm dobrý no 🙄

bera to napsala normálně, okej někdo nesouhlasí někdo nemá názor na čaje u novorozenců někdo prostě to zkusí a někdo jako já sice dopředu neví co bude ale už teď ví že se čajům bránit nebude protože fakt nepovažuju zrovna čaje v dnešní době za ten největší problém a hlavně osobně mám zkušenosti že některé děti ten čaj asi potřebovali protože měli žízeň protože moje zkušenost několikaměsíční s tím tajným pitím čaje rozhodně nemohla být náhoda že zrovna ve chvíli kdy se napila čaje z uřvaného děcka bylo superhodný děcko akorát je to prostě o tom že to dodnes nemůžu té mamině říct protože že povahově dost podobná rimmel, ona je nejchytřejší a nej matka co má načteno kupu supermoderních příruček a nepřesvědčí jí ani to vidět jak se děcko po čaji změní před očima.

radka.m.
24. únor 2010

rimmel-neurážíš,to máš pravdu,ale jakmile není po tvém,tak si přečti po sobě i v jiných diskuzích,jakým stylem se do holek začneš navážet a většinou to skončí přesně,jako tady,jde to napsat i slušně-prostě nesouhlasím s názorem proto a proto a ne hned,že je to blbost apd.To je snad poprvé,co jsem se snížila k tomu,že jsem někomu něco napsala tímto stylem,ale ty tvoje rozepře i v ostaních diskuzích mi už opravdu lezou na nervy právě proto,že se někdo přijde na něco zeptat a jakmile tam vlezeš ty,tak chudák holka,co se na něco ptala,jsi schopná z ní udělat bůhvico a ještě hůř,ležeš holjkám i do diskuzí,v kterých si holky přišly prostě jen tak pokecat a ty jim tam přijdeš kázat,tím tady končím,nemám čas se zahazovat právě s takovými,jako jsi ty rimmel,nikomu zrovna tak nemám zapotřebí ani nic vnucovat,takže asi tak 😎 😎 😎

paulla
24. únor 2010

radka - souhlasím s tebou, taky mám stejný názor na ten článek

rimmel mluví o čaji s despektem jak kdyby to bylo totéž co třeba pivo pro dítě, já bych to tak nedramatizovala

rimmel
24. únor 2010

mas pravdu, niesi skusena preto, lebo dieta nemas. -fakt. pochopis to neskor.

a ano, je mi deti ktore v napr.2tyzdnoch piju caj luto.

a ked ma dieta zizen, mm uuuplne staci. hovorim, znova si precitaj clanok co dala luthien.

a strouzek, aj kebyze verim ze sa to dieta po cajiku zmenilo(neviem ako stare bolo asi pod 6m) tak si aj tak nemyslim ze je to pre to dieta najlepsie. MOJ NAZOR. nehovorim ze je to biblia! ale moj nazor.

rimmel
24. únor 2010

a vies, kebyze to decko nacpes namiesto cajika mlieckom, stalo by sa asi to iste s tym rozdielom, ze to mliecko je lepsie nez caj.

paulla mylis sa, citaj znova, nehovorim ze sa nemoze cajikovat, ale dovolim si tvrdit a niesom jedina verim, ze caj pre novorodene babatko je fakt zly.

rimmel
24. únor 2010

resp nevidm v tom vyznam a narobi viac skody nez dobra.

paulla
24. únor 2010

rimmel - tobě rodiče nedávali od mimina čaj? Já si myslím, že my - děti 70.a 80.let jsme jej dostávali všichni.

rimmel
24. únor 2010

paulla ano davali mi caj ale co to ma spolocne s tym co si myslim??

tiez ma mama spala cukrom v tom caji a tiez ma spala od 4 mesiaca spenatom. a je to dobre?? NIE 😝

len.z
24. únor 2010

Holky já mam takovou zkušenost, že některé bezdětné holky mají větší zkušenosti a jsou vyzrálejší a zkušenější než ty co už děti mají.Moje známá má děti dvě a přijde mi, že dodnes neví jaké mají potřeby a jak se o ně starat. Někdo prostě není mateřská typ a někdo je a to ještě děti nemá...... 🙂

strouzek
24. únor 2010

holky já vám to řeknu asi tak, moje vzdálená sestřenka byla jako kojící matka super dokonalá, kojila o 106, čaj nedávala, načteno kravin o zdravém stylu, děcku vařila jen z biozeleniny .... no super výborná matka, klobouk dolů akorát že teď je děcku 5 let a dává mu normálně dopíjet pivo a někdy mu teda dává i to nealkoholický pivo. moje máti byla u nich na návštěvě a koukala jak puk, to děcko je na pivu tak závislé že je ukradlo návštěvě ze stolu zašilo se do pokojíčku a vybzunklo skoro celou flašku a ve chvíli kdy moje máti padala upadala do šoku tak ta super mamina toho syna pomalu pochválilano co že pije pivo, jsou tam samý zdraví věci no ne?? 😠

takže já radši budu dle některých špatná matka co rve děcku čaj než abych mu rvala pivo 😠

paulla
24. únor 2010

rimmel dobré to není, ale píšeš že je ti těch dětí líto, tak to bys měla potom politovat i sebe! 😀

paulla
24. únor 2010

já si myslím, že když má mimi třeba silnou koliku a prdíky, že může malé podání čaje s fenyklem nebo kmínem i pomoci jako lék (lepší než hned cpat nějaké léky)

rimmel
24. únor 2010

paulla no litujem...ked mi mama rozpravala cim nas krmili tak som len hlavou krutila, ale samozrejme jej to nedavam za vinu, vtedy to tak bolo, dnes su doktori(podaktori nie) mudrejsi.

strozek co si tou story chcela povedat prepac unikla mi pointa?? hovoris ze to bola super matka, ale ocividne nebola, len ty si ju tak videla.

rimmel
24. únor 2010

paulla ano moze, to mas pravdu, kebzye ma moj syn koliky a nic ine nepomaha, dam. ale skor by som volila pitie caju pre seba, fenikel sa takto do mliecka dostane a babatku pomoze..ak ale nie, jasne su ine alternativy.

strouzek
24. únor 2010

no přesně tak, ženy politujte mě, já nejsem kojená, máti mě lila čajem od porodnice, dávala mi špenát.... se divím že ještě žiju 😀

len.z
24. únor 2010

Ono taky hodně záleží na pediatrovi. každý doporučuje něco jiného.Já mam děti od sebe 4 roky a u každého mi dr. radí něco jiného. Věci se pořád mění a modernizují, někdy spíš k horšímu...... ☹

aleachim
24. únor 2010

paula, možná se rimmel lituje a proto to dělá jinak 😀

stroužek, já se snažím dávat své dcerce to nejlepší a nemyslím si, že za 4 roky bude závislá na pivu. To, že to tvá sestřebka nemá v hlavě v pořádku, neznamená, že všichni, kdo se řídí radami ohledně jídla a pití, musí být stejně ulítlý.

rimmel
24. únor 2010

lenz ja si prave myslim ze vdaka vyskumom a rozsirenym poznatkom sa posuvame dopredu a to v poz.slova zmysle..som si ista ze o 20 rokov tu bude zase nieco nove, lepsie, co sme doteraz nevedeli...ved tak to aj ma byt, inak by sme doteraz zili v dobe kamennej.

len.z
24. únor 2010

Strouzek asi bys měla opustit tuto diskuzi, jako Rimmel, která se s námi nehodlá zahazovat, nebo jak to napsala ale stále se sem vrací...asi je jí s námi dobře 😀 😀 😀 😀 😀
Strouzek ty jsi supermatka už teď a po porodu trumfneš i Angličanky 😀

paulla
24. únor 2010

a tvůj syn se ti bude smát, žes to dělala taky blbě až bude velký.

rimmel
24. únor 2010

aleachim!! 😀

rimmel
24. únor 2010

paulla nebude sa mi smiat, tak ako sa ja nesmejem mojem matke 😝

rimmel
24. únor 2010

zase si tu vymyslate kde som napisala ze sa tu s vami nemienim zahadzovat...to je v riti toto 😀 😀

aleachim
24. únor 2010

stroužek, tyhle kecy mám fakt ráda,mě máma taky nekojila a byla jsem alergická na kravské mléko, takže mám následky do teď. Mamka toho do teď lituje, ale nejde jí nic vyčítat, protože to nevěděla. Já to vím, tak to dělat nebudu, protože nechci své dceři úmyslně způsobit, co ona z nevědomisti způsobila mě.

strouzek
24. únor 2010

len přesně tak, každej dr. ti řekne něco jinýho. a nemusí to být pediatr u dětí mě říká pomalu něco jinýho i doktor pro dospělé. nevím jak náš pediatr kterýho máme vybraného pro malou řekne na čaje ale třeba co vím bezpečně tak on je odpůrce nočníků do 2 let, vím že švagrové tvrdil že do 2 let je normální mít dítě plně jen v plínách aby si snad malá nezničila záda nebo co, hm tak nevím ale já naši začnu dávat na hrnec co nejdřív a kašlu na názor doktora. já jsem ani ne v roce byla plně bez plín a v jeslích a následky z toho nemám zato neteř tahala plíny do 3 let skoro. 😠