Nechce pít čaj. Poradíte?

metlickova
23. únor 2010

Ahoj maminky...mám problém se svou 9ti měsíční dcerou. Nechce vůbec pít čaj, jen umělé mléko.Minulý rok v létě pila normálně, ale jakmile skončili horka, tak do ní nedostanu ani kapku čaje.Zkoušela jsem už všechny možné druhy a výsledek stejný.poradíte? děkuji Martina

paulla
24. únor 2010

jinak každý dr. říká trochu jinak, takže ať si každá maminka udělá podle sebe...já třeba po zelenince v poledne dám na zkoušku na zapití trošku vodičky, malá ji má ráda, jinak kojím taky celkem často

rimmel
24. únor 2010

no sak davaj, ja ti nehovorim ze nemozes 😅

strouzek
24. únor 2010

sorry holky dítko ještě nemám ale za 14 dnů už snad bude na světě a zrovna dneska jsem se ptala kamarádky na čajíky , neboť já ač je dneska moda nedávat při kojení čaje tak já je dávat chci a hotovo a to nejlépe od začátku. myslete si co chcete ale já to viděla na vlastní oči, jistá osoba z naší rodiny (nebudu psát kdo protože by si to mohla přečíst) měla mimčo přes léto a řvalo neustále pořád, nespalo ani v noci ani přes den až do svýho půlroka.

jasně jsou i děcka co brečí a nic s nima neuděláte ale bylo hrozně zajímavý že když jsem to dítě jednou hlídala a zase mi řvalo hystericky (bylo tomu dítěti tehdy asi 3-4 měs.) tak jsem to psychicky nevydržela a uvařila jsem mu dětský čaj. to mimčo vypilo tu flašku jedním hltem do pár minut usnulo a spalo 6 hodin v kuse. ta mamina mi pak volala co se děje že to není možný že to mimčo pořád spí!!!!!!!! od tý doby jsem si to dítko brala na hlídání zhruba 3x do týdne a vařila jsem čajík (samozřejmě neslazený) neustále ale vždy potajmu aby to mamina která byla zblbá z těch knížek že se čaj dávat nemá nevěděla a pokaždý přísahám pokaždý to dítě vypilo flašku někdy i dvě a spalo jakzabité celé odpoledne a pak prej i v noci jak andílek!!!!!! ta mamina to neví, to dítě už chodí do školy dávno ale ta mamina dodnes při každé návštěvě vzpomíná jaká jsem byla super hlídačka že jen a jen u mě to dítko spalo že to není až možný co jsem s tím dítětem udělala že to byli jediné dny za celých x měsíců kdy to dítě neplakalo a spalo!!!!!!takže asi zázrak mé aury nebo obyč čaj?? 😎

takže tyhle teorie čajové o škodlivosti aj. jsou podle mě kraviny, možná některým dětem to stačí ale některým zřejmě ne, a to že mlíko tomu dítěti který jsem hlídala nestačilo to je jasný jak facka! my jsme taky byli na čaju jako děcka a játra z toho poškozené nemám!!!! hlavně pro mě je hlavní aby byla v pohodě mamina a hlavně to mimčo, protože k čemu je uřvané dítě a hysterická matka ??? takže já ač v současné chvíli těhule na rozsypání tak už mám dávno doma nakoupené čajíky pro mimča a flaštičky a hotovo.
takže čajům zdar!!!!!!!!!

rimmel
24. únor 2010

😀 😀 strouzek vidno ze si este neskusena, cajik s tym nema nic spolocne. 😉

dieta tolko spalo, lebo to bolo nove prostredie, unavilo ho to, novi ludia, nove veci obkukavat, potom si mu cajom naplnila brusko, satie do toho = dieta ospale, tak spalo.

ono to je tak vzdy ze ked sme niekde na navstevach spi dlhsie lebo sa aj viac unavia.

s cajom to nema nic

kukni si ten link co poslala luthien a popremyslaj o tych cajoch

ps.sranda bude ked ti ich tvoje mimi nebude chciet 😀 😀 😀 😀

paulla
24. únor 2010

strouzek - myslím, že to nemu cenu zatím řešit dokud máš mimi v bříšku
mě se malá narodila v červenci, byly horka, ale čaj jsem nedala nikdy, první měsíce je stejně mimi přilepené pořád u prsu...takže když chtěla pít kdykoliv, dala jsem prso, první měsíce jsem kojila nonstop
fakt si myslím, že to zbytečně řešíš předem a hledáš problém kde není

strouzek
24. únor 2010

rimmel každý nemůže být zkušená matka jako ty, já se to teprve učit budu ale čaje se rozhodně nevzdávám. nové prostředí jo? bože víš kolik lidí z rodiny ho hlídalo? zajímavý že to dítě nespalo ani doma ani u babiček ani u nikoho mohli ho vozit, nosit a nic, a spalo jen když jsem ho hlídala já a moje mamka(protože ta o čajové tajné akci jediná věděla) a spalo jen tehdy když se napilo čaje protože nové prostředí to mohlo být tisíckrát, když jsem neměla v kabelce flašu z čajem (protože jsem jí třeba zapoměla nebo tam byla ta mamina tak jsem to nemohla tajně dát) prostředí neprostředí řvalo hodiny v kuse max spalo 15 minut. a v noci? nové prostředí jo? to dítě řvalo půlroku od příchodu z porodky celé noci jen ve dnech čajových nájezdů spalo přes den i v noci. a hlavně já jsem to dítě hlídala i u nich doma když šla ta mamina do města takže takový kecy o prostředí nových lidech tak o tom si nech zdát.

a jestli moje malá nebude chtít čaj? a co jako nemám potřebu si u svýho dítěte prosazovat že musí nosit jen růžové dupačky, růžový dudlík a denně vypít litr čaje, pro mě je důležitý to zkusit a jestli jí to bude sedět tak super budeme bumbat čaje a když ne tak nebudeme ale hlavně když mi bude řvát jak tur budu pátrat po příčině a klidně šáhnu na starý osvědčený babský rady a na nějaký moudra z netu se zvysoka vyse.. 😎

strouzek
24. únor 2010

paulo tady to není o tom že hledám problém kde není, prostě buď čajíkovat budeme a nebo nebudeme ale čaje mám doma pro jistotu protože byli zrovna v akci a já jsem zásobovací typ 😉 já jsem to napsala jen jako příklad že si nemyslím že čaje něčemu škodí, každý dítě je jiný a právě proto nechápu ty matky co jim klidně děcko řve jak tur nepřibírá ale pořád se drží svých zásad typu musím kojit i kdybych měla zdechnout já a dítě (a že tento příklad jsme taky měli v rodině, i doktor řekl té mamině že prostě musí přikrmovat UM že má hladový mlíko ale matka týden dělala hysteráky že ona kojit bude i kdyby děcko mělo umřít hlady) stejně tak u čaje , když uvidím že malé čaj chutná spí po něm lépe nemá bolení bříška tak zvysoka kašlu na moderní tabulky jak čaj není potřeba.

strouzek
24. únor 2010

takže abych to uzavřela když mi malá nebude chtít pít čaj ale jinak bude v pohodě tak nemám potřebu jí napájet ale když nebude tak prostě čaj zkusím a uvidím jestli to nebude takový zázračný účinek jako u toho dítěte co jsem kdysi hlídala. ale zkusím to a basta

rimmel
24. únor 2010

tak ho na babsky rady nezabudni krmit spenatom v 6m, cajiky cukruj a tiez nezabudni ake dobre je choditko, co tam po netu a novych info ne? 😀 😝

strouzek
24. únor 2010

rimmel radši špenátem než čajem než vysedávat u netu a řešit pytloviny (viz jiné diskuze kde jsme se potkali že?) mě stačilo teď na exkurzi porodky, byla tam jedna extramoderní dvojice co chtěla rodit s dulou do vody(což mi nevadí i když já význam duly dodnes postrádám) ale ve chvíli kdy řekli že si chtějí do porodního plánu napsat že nechtějí žádný zásah (císaře, léky, kleště, pumpa) a to ani v případě že by to ohrožovalo matku a dítě tak jsem pochopila že jsou lidi co sedí na netu nebo na nějakých kurzech vymývání mozku moc dlouho 😎
ale to už jsme jaksi jinde než u čajů takže čauec a za pár měsíců se ozvu jestli čajuju nebo ne 😀

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
24. únor 2010

strouzek byt tebou velmi dobre sa poinformujem....o tych cajoch a inych tekutinach, treba davat pozor aj na kvantitu tychto tekutin..inak moze babo zle dopadnut

strouzek
24. únor 2010

rimmel tak jistě že nejsem taková pipka abych do malé lila z nějaký čaje z lidlu za 5,50 kč 😠 koupila jsem biočaje na kterých je napsáno že se můžou od dokončeného 2. týdne a určitě je ukážu i pediatrovi!!

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len.z
24. únor 2010

Rimmel, tak teď ses zase ty předvedla jako nezkušená matka.....Já dávám malé Feniklový čaj, který je určený pro děti od UKONČENÉHO PRVNÍHO TÝDNE!!!!! je od HIPP, takže neurážej, když sama to nevíš. 😉

metlickova
autor
24. únor 2010

Souhlasím s Len.z...takové čaje opravdu existují,měla jsem taky ten od HIPPu, fenyklový já ho právě malé dávala loni v létě, a jelikož jsem kojila jen 3 týdny, tak od toho 3 týdne jsem jí dávala tento čajík...ale teď mi ho prostě pít nechce a žádný jiný....... 😠

radka.m.
24. únor 2010

rimmel-co je jako podle tebe blbost???předpokládám z tvých reakcí,že blbost je všechno,co není tak,jak děláš ty,že?napsala jsi,že s článkem souhlasíš,ale jestli jserm ho dob ře četla,tak se to týká opravdu dětí plně kojených,tak fakt nevím,co se tobě zase nelíbí,jenomže ty si o bčas pleteš pojmy,ty jsi ani nevěděla,že pokud je dítěti už podáván příkrm,tak není plně kojené,vid?takže se zklidni,a nenapadej,že je to blbost,co ti není po vůli,pokud jsem do bře informovaná,tak i laktační poradkyně radí začít s tekutinami zároven když se začíná s příkrmy 😎 😎 😎 ,bych chtěla vidět,jak dítě,které je do roka jenom kojené,tak v roce,kdy je mléko už jenom doplnkem stravy,tak jak najednou v roce vypije přes litr vody 😀 ,hooodně mamin s tím pak má problémy,neznamená,že když to tak děláš ty,že se to bude dařit jiné mamče a riskovat to,že dítě v roce se nebude umět napít ničeho jiného,než z prsa,taK TO PĚKNĚ DĚKUJI ZA TAKOVOU RADU

rimmel
24. únor 2010

lenz.neskusena som myslela v tom zmysle, ze strouzek dieta este nema, a po narodeni sa obvykle vsetko meni, i nazory.

a to ze je na trhu caj vhodny od 1 mesiaca ci tyzdna, mi nic nehovori, hipp su schopni do sklenicky dat rajnicy a povedia ze vhodne od 7m 😝

radka, citaj poriadne co pisem..pisem ze ine tekutiny sa mozu, NO NEMUSIA. ale davaj caj od 2 tyzdnov mi pride ozaj chore..ak je to na prdiky, prosim,mamicka nech pije caj, ale nech ho nedava dietatu, to ma pit vyhradne mliecko. 😠 😝 😝

strouzek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
24. únor 2010

a radka citaj pozornejsie..ja som svojho syna kojila a kojim, no ziadne ine tekutiny ako moje mliecko nedostaval az do 10m ked som zacala skusat vodicku nech sa uci...teraz sme natom tak ze pri kazdom papani sa napije a vypije aj co ja viem 300ml denne, a vkuse kojim..viem ze coskro mu bude rok, tak viem co robim.

dalsia moznost je kojit bez vody do roka a potom zacat skusat davat vodicku, zalezi od babatka, moj nema problem s pitim, pije rad a vieim ze kebyze pockam s poharikom do roka, nemam problem, jednoducho nedam cece a on si nameisto toho da vodu, presne tak ako to robim teraz. 😝

rimmel
24. únor 2010

jasne ignoruj to co som napisala o sklenickach od hipp 😀

robte si co chcete, ved ja tu nikomu nezakazujem davat vodu ci caj! len hovorim svoj naozr ze davat caj v tyzdni sa mi zda dost odveci.

len.z
24. únor 2010

nevíte někdo co jsou to ty RAJNICE? jak píše Rimmel?Já dávám malé příkrmy od pátého měsíce, tak abych věděla jaké svistvo jíme....ale jíme i Sunárek, Hami atd.....tak ty snad nejsou tak jedovatý jako Hipp, jak píše Rimmel... 🙂

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
24. únor 2010

a nemam nic proti znacke hipp ci inym, celkovo si myslim ze varena strava je aj tak naj, ale to je uz o inom.

strouzek
24. únor 2010

a že dítě nemám? hm však jsem nenapsala že je narvu malé hned po příchodu z porodky čaj a dudel i kdyby je nechtěla tak jí do ní budu rvát čaj všecko co si vymyslím abych uspokojila svoji potřebu zkusit na malé všecko 🙄 názory určitě změním na spoustu věcí ale na blbost některých přechytračelých maminek nikdy 😎

len.z
24. únor 2010

Rimmel, není na tom nic ubohého když nevím, co to u vás znamená rajnice.U nás se říká rajče.tak jsem chtěla vědět, co to znamená.

strouzek
24. únor 2010

hipp je jedovatej jo?

strouzek
24. únor 2010

jo a já taky nevím co to je rajnice já myslela že zprvu že snídaně a to je můj otec slovák 😎

bera28
24. únor 2010

No když jsme u toho pitného režimu, tak moje dvojky pijí naprosto minimálně, a když už, tak jen po lžičkách nebo z jupíkovské lahvičky. Byly časy, kdy nepili vůbec, dokonce jsme byli na gastru a lékaři se shodli na tom, že pokud dítě nemá teplotu, průjem, zvracení, tak mu stačí tekutina, která je v potravě, nic dalšího nepotřebuje. A jsou děti (a není jich málo), které odmítají tekutiny až do 3 let a nemají žádný zdravotní problém. Takže pokud tady někomu dítě nechce čaj, vodu, šťávu,.. tak klid, ono se někdy rozpije, i když to třeba bude trvat dlouho 😉 Nabízet pití ano, ale rozhodně nenutit. A taky je naprosto zbytečné začínat s podáváním čaje u novorozenců.

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz