Nechce pít čaj ve vedrech. Nebude trpět dehydratací?

lenulinka00
23. srp 2011

Málého už měsíc kojím jen v noci, jinak dokrmuju nutrilonem, je mu 5 měsíců. Ale v těhlech horkách mi nechce pít vůbec čaj, mám strach aby netrpěl dehydrací?

iira
23. srp 2011

zkus mu dat vodu ,treba na kavovou lzicku a dat mu to do pusinky po troskach

zvirka
23. srp 2011

Určitě zkus vodu, na čaj se vykašli, ale pozor na teplotu, měla by mít kolem 37 stupňů. Nevím, proč nekojíš, ale pokud to jen trochu jde, zkusila bych i přes den, třeba si dá radši než vodu.

kjajule
23. srp 2011

Pokud má malý denně aspon 6 počuraných plínek, netrpí zácpou, prospívá, tak by neměl být dehydratovaný.
Většinou se první pití podává s prvním příkrmem...
Nejlepší je převařená čistá voda, a jediné co poradím je nabízet , nabízet , nabízet...Popřípadě můžete zkusit dávat po lžičkách 😉

evulinkab
23. srp 2011

tak já bych zkusila treba i vymačkat pomeranc a naredit vodou..jsou deti, kterým čistá voda nejede(nebo treba i neslazenej caj, protože tim, že jsou zvyklé na mleko-to má nasladlou chut, tak proste jim to nechtuná).Takže treba ten pomerančový džus hodne naredený a nebo i ty kupované pro deti ve skleničkách a naredit to.A dávat po lžičkách, neo proste koupit flašku "na učení" a zkusit tim

michamicha
23. srp 2011

já bych teda zkusila dávat po lžičkách, vzhledem k věku dítěte asi jen vodu nebo třeba slabý čajík 😉 určitě bych nedávala pomerančový džus 😕

ja.na81
23. srp 2011

ja bych se take priklanela k vode, proste nabizet a nabizet a nabizet, klidne zkusit tu lzicku, nas maly mel z toho srandu, sice to teklo vsude, ale par kapek snad skoncilo i tam kde melo 😉 A takhle malemu mimcu bych tedy taky rozhodne nedavala pomerancovy dzus (ani redeny)...

hehena
23. srp 2011

u nás to po ukončení kojení (v 6m došlo mlíčko) taky chvíli trvalo a už jsem taky byla nervozní. ale jak psala Kjajule, tak jestli je takhle všechno v pořádku, tak asi nemá potřebu. taky bych zkusila po lžičkách a též spíše vodu, ono mu to bude chviličku trvat, ale nakonec na to přijde, neboj. 🙂 😉