Nechce pít z flašky, přijímá málo tekutin

hadrik
5. únor 2017

Dobry vecer maminky.mam dotaz a zaroven prosim o radu nebo zkusenost...syn byl pred mesicem v nemocnici,bude mu rok..nejspis do neho rvali flasky takovym zpusobem,ze se mu tezce zprotivila..nechce mi pit uz mleko a s ostatnima tekutinama ma taky problem,skoro nepije...ted se teda dari mu dat vodu z male pet lahve ale neumi z toho pit,takze je vic mokry nez aby se napil...tak se ptam co byste mi poradili aby se mi naucil prijimat tekutiny??!!a druha vec je ze nevim co mu davat v noci na jidlo kdyz se vzbudi hlady a mleko z flasky nechce...moc dekuji za kazdou radu i zkusenost 🙂

sarakvapa
5. únor 2017

Me mala 9mesicu nechtela pit v noci uz nutrilon nevedela sem proc pac furt plakala hlady pak prijela moje teta skusena matka od 4 deti a poradila mi at ji udelam slabsi mleko a pridam 3 polevkovi lzice pribinacku a poradne protrepu male sem to takhle udelala 3x a ted uz mi zas zaplatpanbu mije i vecer mleko bez pribinacku davky pribinacku sem ubirala a ted super 🙂

hadrik
autor
5. únor 2017

Dekuji za radu.nezni to spatne..jen mi jde o to ze on nechce z flasky hlavne..ted vecer sme zkusili udelat trochu mleka ale flasku absolutne odmita...tim padem nevim co mu davat v noci :(

sarakvapa
5. únor 2017

A co jinej druh flasky?

hadrik
autor
5. únor 2017

Zkouseli sme vsechno mozne ale nic,ted jen pije vodu z pul litrove pet lahve ale to toho tolik az tak nevypije,spis vetsinu vyplivne,ale zas su rada ze ma snahu se vubec te vody napit,protoze jeste asi dva tydny zpatky nechtel vubec zadnou vodu...horsi je ta noc,probudi se tak pred 5h.rano a ma hlad...dnes zkusime mleko zas ale neviim uz potom co mu dat,davala sem v noci ted presnidavku bananovou ale to neni dobre reseni...

sarakvapa
5. únor 2017

Skuste ten pribinacek ten ho nasiti a hlad mit nebude tak hold pomalinku z ty petky a nebo flasku od kubika stim sosackem a do toho mliko s pribinakem

hadrik
autor
6. únor 2017

Děkuju vyzkousim.a mleko normalni nebo to co pil?a do toho?

maudd
6. únor 2017

Zkuste hrnek, učící hrnek, brčko,...u nas pití taky moc nedá, musím to střídat. Nejvíc je obliben půllitr, panák a pet lahev...

panickatlamicka
6. únor 2017

Mozna ma. opravdu lahev spojenou s traumatem z nemocnice. Pribinacka. urcite ne, jeho slozeni neni pro rocni dite vhodne.Nase Vendy pila z tescomacky lahvicky s brckem a z klasicky petky, to jakoze ,,na rozjezd" a behem urciteho casu pila normalne ze sklenicky. Takze bych mozna zavedla klasickej hrnecek.A pokud by bylo potreba piti z hrnecku ,,vytunit", tak bych pridala slamku, brcko. M

hadrik
autor
6. únor 2017

Brcko sme zkouseli a to nezabralo.ted zabira ta pet lahev nejvic a nekdy ze stamprlky,obcas si da i se lzicky ale to neni ono. Zkusila sem koupit jupika,tak tam zitra naleju vodu a uvidim jestli ho to zaujme...ucici hrnky taky nechce...musi mit tu flasku spojenou s tou nemocnici,bylo to pro neho opravdu hrozne...na jednu stranu su rada ze nebude problem s odnaucenim ale na druhou by nebylo spatne kdyby aspon v noci mel jeste mlicko...protoze presnidavka nad ranem se mi moc nepozdava..

panickatlamicka
6. únor 2017

@hadrik tak asi sama vis jako maminka, jak to v nemocnici probihalo, kdyz jsi tam byla s nim. Ta stamprla je dobra, u deti byva oblibena docela casto. Nahodou treba 100%ovocna kapsicka po ranu ho krasne nakopne a doda mu tekutiny.🙂

petrasipkova1
6. únor 2017

Dcera z lahve neumí, protože se dlouho kojila, ale ted začala aspon trochu UMmléka pít z učíčího hrnečku od Nuku, ten nemáte? , naučila se z něj asi v 8.měsíci pít vodu. Jinak pitný režim má děsný, střídáme všechny lahvičky, pije z obyč skleničky, zdravé lahve, ted když je nemocná tak i ze stříkačky, prostě hlavně abych do ní dostala trochu tekutin. Držim palce malýmu, muselo to být pro nej hrozný, at je brzy lépe.

alcaham
6. únor 2017

U nás tedy brčko jede😉 malýmu je rok a má ho nejradši.. taky jsem chtela napsat lahev od kubík water nebo má rajec takovou maličkou lahev s netekoucim víčkem,ta se i super drží..

hadrik
autor
7. únor 2017

Prave ze sem s nim v nemocnici nemohla byt a o to to bylo horsi,nejhorsi dny pro nas vsechny...ale uz je dobre..jen bojujeme s tim pitim,zacatky byli hrozne to sme davali po strikackach jen aby neco dostal,ted uz si sam ukaze na pet lahev ze chce,vcera sem koupila flasku od kubika a dala sem do toho vodu tak dnes zkousime...jeste ale zkusim jinou flasku dokud ho nazaujme..budeme zkouset...a to jidlo v noci,jako budi se pred 5h.a staci mu par lzicek a spi dal tak uvidime jak to bude dal...moc v dekuju za rady maminky,hodne to potesi kdyz mi muze nekdo poradit a predat zkušenosti...prece jen je to prvni ditko tak je pro nas porad neco nove 🙂

penelope87
20. únor 2017

@hadrik Mám 13 měsíčního kluka, který pije především vodu. Pije různé množství - podle potřeby a chuti. Nejdůležitější je nabízet co nejčastěji a zkusit různé typy lahviček (opravdu jsme vyzkoušeli různé velikosti, savičky i hrníček - který je fajn, akorát se víc polívá, než pije). Nejraději má lahvičku s brčkem z DM drogerie.
V roce už nemá co v noci pít, ale má spát. Je to zlozvyk, který je třeba co nejdřív odnaučit.

panickatlamicka
20. únor 2017

@penelope87 Vetsina deticek se v noci budi, at uz je duvod hlad, zizen, wc nebo potreba pritulit se k mame. Kdyz se ti dite v noci vzbudi a chce jist nebo pit, to ho nechas o hladu, o zizni? A ty sama-kdyz se nekdy v noci vzbudis, zabranis sama sobe se napit, pokud te probudila zizen? Ja osobne bych potreby zlozvykem nenazyvala, ja tak nejak ndmam ani v povaze potreby deti tlumit ci hure odnaucovat. 🙂.ale to neni o mne, precti si pozorne, cim si proslo dite zakladatelky: byt v ndmocnici bez blizke osoby jwe zahul i pro dospeleho, natoz pro dite. Takovy traumaticjy zazitek se musi nekde projevit a maminka i dite by meli hledat jinou cestu nez ,,zbavovat zlozvyku" 🙂 .To si myslim ja.

penelope87
20. únor 2017

@panickatlamicka Můj příspěvek nebyl myšlen zle. Samozřejmě nejde o to odnaučovat nebo tlumit potřeby dítěte. To, že se občas stane, že je třeba - z různých důvodů (kvůli nemoci, růstu zubů, neočekávaným událostem apod.) se v noci probudit, je normální. Ale není v pořádku, když se dítě starší šesti měsíců pravidelně několikrát v noci budí. Každé dítě je trochu jiné, ale přibližně kolem věku čtyř měsíců je dítě schopné řídit se svými cirkadiánními rytmy a propojovat jednotlivé spánkové cykly a mléko nepotřebuje kvůli hladu (pokud je dostatečně kojeno během dne). Každé trauma je samozřejmě vykolejením z běžného rytmu dne, ale je důležité do něj opět naskočit nebo si ho vytvořit.

panickatlamicka
20. únor 2017

@penelope87 Nesouhlasim s tvym tvrzenim, mam jine ibformace. Pravdive informace o spanku najdes treba na www.prosimspinkej.cz . Nepravdy a myty siri napr.kniha Kazde dite muze dobre spat. A kdyz vygooglis ,,cvicitele deti" tak tam celkove o detskych potrebach najdes shrnute info.🙂

penelope87
20. únor 2017

@panickatlamicka Není to metoda vyplakání. Tyhle souhrnné články mohou být zavádějící. Chtěla jsem jen poradit a říct svůj názor na věc, stejně jako ty, nic víc. Nesouhlasíš, fajn. Tak proč musíš útočit. Ostatně já se tou oblastí zabývám profesionálně.

panickatlamicka
20. únor 2017

@penelope87 prosim, ocituj tu cast, kde utocim. Nevsimla jsem si, neuvedomila..... Ale ted si rypnu (pardon)-zabyvas profesionalne? OMG.

magdalenax
20. únor 2017

Ahoj, neplaš se. Neboj se, to se srovná. Hele, můj syn kupř. nechtěl vůbec pít do nějakého roka, roka a půl. Venku vedra a jenom si cucnul, hotovo. Co jsem se navylévala těch čajíčků, šťáviček, neskutečný. Když jsem to říkala doktorce, tak mi řekla, že mu nejspíš mléko stačí a ať se tím nějak netrápím, že mu mám dávat pít, ale jakmile odmítne, tak odmítne.
Chlapeček Tvůj už je "velký", předpokládám, že je naučený na lžičku, - na příkrmy. Klidně bych mu to mlíko dávala lžičkou a do ruky část zároveň ve flašce. Třeba to zkusit jako hru, že pojedete spolu, - lžička - napít.
Pribináčka bych nedávala, ale nebála bych se Lipánka, pokud ho nebude dostávat denně a celý, ale klidně bych mu trošku do mlíka zamíchala nebo naředila mlíkem a na lžičku.
Neboj, se, to zvládneš. Hlavně klid. Navíc, vůbec to, že nechce pít z láhve nemusí mít souvislost s tou lahví, může to být právě jen samotná ta hospitalizace, nebo něco jiného.

hadrik
autor
21. únor 2017

Dekuji za rady.no vodu uz nejakym zpusobem pije,celkem se mu zalibila flaska od jupika a sam si ukaze kdyz pocituje zizen takze bych rekla ze je to na dobre ceste i kdyz toho nevypije hodne...a ta noc,to je horsi,lezou mu zoubky takze se porad prevaluje ale spinka vzbudi se az nad ranem ale pit nechce,chce proste par lzicek a spi zas dal...i doktorka mi rekla ze je to zlozvyk a ze mu davat nemame..ale jak ho to odnaucit??mam ho nechat v noci plakat az do vysileni?to se mi opravdu nechce a nelibi...taky bych byla rada kdyby spinkal az do rana ale nevim jak ho to naucit....a jeste k te flasce,rekla bych ze to piti je spojene hlavne s flaskou protoze dojel z nemocnice z modrinama a podle me mu drzeli pusinku a nutili ho pit...

panickatlamicka
21. únor 2017

@hadrik neber to zle, ale proc jsi tam s nim nemohla byt? Ja si neumim predstavit, ze by existovala situace, kdy bych s ditetem nebyla v nemocnici.

panickatlamicka
21. únor 2017

@hadrik plakat ho fakt nenech a kdyz bude chtit, at se napije. oni ti doktori jedou casto stare metody.

bamishop
21. únor 2017

@hadrik tak kupte tu sportovni petku, potece to jenom kdyz potahne

samaber
21. únor 2017

co jinou lahev? co napoj po lzickach, jsou i takove hrnicky s ochranou proti vyliti. Já dávám male od 6m takovou lahvicku od aventu oznacenou od 12m s takovým širokou "násoskou". První syn pil az asi z desáte lahvičky, do té doby taky nechtěl. Taky se řiď tím, jestli jsou pročurané pleny nebo spíš suché...

alcaham
21. únor 2017

Ježiš,chudák maličkej..ty mu teda udělali v tý nemocnici zážitek ☹ už proto bych ho nenechala plakat a zatím to vstávání neřešila a dávala pití nebo mlíčko jak bude chtít..Oni někdy ty doktoři jedou všechno podle tabulek.Ja syna a dceru kojila do 2let.A tenhle 3 prcek na to taky vypadá😂 a dceru vyloženě po 2hod,psycho a pak ve 2letech jsem řekla ,že není mlíčko a v pohodě spí celou noc. Ono na ně to tlačení a nucení moc nefunguje. Potřebují si k tomu dojít sami. Já si to dělám hodně pocitově,co nám vyhovuje..😉 Malýmu teď lezou zuby a nedat mu,tak vzbudí celý byt😂tak držím palce,ať je brzo líp..

hadrik
autor
21. únor 2017

Prave problem je ze v noci nema mleko ale presnidavku,museli sme ji dat jak dojel z nemocnice,protoze mleko nam uz nechce..a to nas trapi nejvic,jako budi se nad ranem da opravdu par lzicek a spi dal ale i tak..hledame jine resini co mu davat v tu noc ale nevime...jinak pres ten den mi vzdycky poda flasku kdyz ma zizen takze si umi ukazat a plenky ma pocurane,beru to tak ze se snazi a casem se urcite rozpije vic...a nemohla sem s nim byt protoze ho dali na infekcni a bohuzel to jeste nemaji upravene tak,aby tam mohla byt i maminka..a v jine nemocnici meli bohuzel plno..verte mi bylo to pro me hrozne a taky sem z toho byla dost na dne,porad sem jen rvala,ale radsi aby mi ho uzdravili nez si ho vzit dom..byl na tom uz dost spatne..