Od kdy múžu převarit jen vodu s kohoutkú?

radkapl
12. říj 2007

Ahoj zajimalo by me kdy uz muzu prevarit jen vodu s kohoutku a ne balenou.Klukum je 9 mesicu.Diky

elinka27
8. srp 2008

ja som mu este nikdy vodu z kohutika nedavala ani len prevarenu,ale viem ze zeny naokolo uz davaju,co sa tyka tych skodlivin ktore sa neodstrania ani varom,nuz popravde pijem tu vodu aj ja,keby som mala pit a jest len to co je 100% nezavadne,tak asi nejem nic, ked sa nad tym zamyslim,uz len vzduch ktory dychame nieje 100%ny cisty, a obsahuje skodlivin a nebudem preto nosit predsa masku.Tak si myslim,ze voda z kohutika nemoze uskodit,samozrejme z overeneho zdraja.Ked sa niekam pojde budem brat balenu.

marta82
8. srp 2008

Zalezi jaka je u vas kvalita vody,vsude je to jinak. me dr.rekla ze je u nas dobra kvalita,koukala jsem i na netu a tak davam z kohoutku od 4.mesice prevarenou a od 7.mesice bez prevareni

bihan
8. srp 2008

Vodu z vodovodu už pár rokov nepijem ani ja a nebudem ju dávať ani malej...aj keď je dobrá voda, obsahuje minimálne chlór a zbytky pesticídov a dusičňany, ktoré dospelému človeku neškodia, ale dieťaťu áno.
Aj my máme filtračnú kanvicu a občas kúpime minerálku.

kacka.va
8. srp 2008

my máme vodu z kohoutku dobrou, takže se toho nebojím. Jinak filtrační konvice zase z vody často odfiltrují i to dobré.

abbi
8. srp 2008

teda.. no ja zatial iba lucku... aj v nej varim pre maleho. ale uz asi zacnem varit v normalnej. ale pit budem davat lucku.. ved aj ja si doprajem veci tak preco nedopriat overene dobru vodu.

fredanek
12. srp 2008

Já dávám vodu z kouhoutku malé od začátku,i když jsem kojila tak jsem jí ještě dávala čajík na prdíky.Jsme z Chomutova a máme tu dobrou vodu jako balenou.Když jsem dělala v nemocnici na dětském taky jsme dávali převařenou.Ale co máme třeba známí na Kladensku tak je voda hodně tvrdá,tam bych to nepila ani já 😒 .

olivova
13. srp 2008

no my mame horsku vodu, a myslim si, ze je tvrda (podla veci, ked periem), a tiez ju prevaram a varim....myslim si, ze je omnoho lepsia ako ta zbrnda v meste (kusok od nas), to sa neda pit - aspon mne. To by som asi tiez riesila kupou dakej vody, neviem....

vroni
13. srp 2008

My máme dobrú vodu, takže krpatá pije tú. Ale až od siedmeho mesiaca, nakoľko prvých šesť bola kojená. Prevárala som asi šesť týždňov, potom som prestala a všetko ok. Ale vodu sme nechali najprv preskúšať. A čo sa Lucky týka, tú by som nedávala ani psovi (ak by sme najakého mali) Neviem, akým zázrakom sa znovu dostala na trh (už ju raz museli sťahovať ako vodu absolútne nevhodnú pre deti), ale jej zloženie je ešte stále pre deti nevhodné (informácia z vodární, nevedeli, čo testujú....) Takže ak balenú vodu, tak inú ako Lucku.

sirinka
13. srp 2008

v prvom rade treba vediet, aka voda z kohutika vam tecie....
keby sme my mali dobru, tak by som davala od jedneho roka....+ - 😕

tinuska1
14. srp 2008

ahojte,ja davam malej od 8mesiaca obycajnu vodu.prevarim ju do zavaranynovych poharov a sup do ladnicky.neprevarenu by som jej nedala,lebo je dost chlorova.kamosky davaju obycajnu vodu od 3mesiaca ja som doteraz poctivo kupovala lucku 😉

peta1510
14. srp 2008

Ja zatial pouzivam balenu,ale ked ju prevarim,a to ju prevaram iba v jednom hrnceku,zostane totalne usadeny,tiez sa vam to stalo?To preco?To fakt mozem zrovna prevarat tu z vodovodu... 😖

tevina
14. srp 2008

Ahoj,zrovna včera mi dr. řekla že od půl roku můžeme vodu z kohoutku,ale vždy ještě převařit 🙂

kitty68
14. srp 2008

ja davam prefiltrovanou z kohoutku, ale je kojena tak jen sem tam

wali
14. srp 2008

tak nas drobec ma uz viac ako 14 mes. a doteraz mu vodu kupujem (najcastejsie fromin), lebo este v porodnici mi povedali, ze u nas nie je dobra voda, cize nie je vhodna pre kojencov. tak sa chcem spytat, skusili by ste uz vodu z vodovodu alebo stale radsej kupovanu? a ak ano, dokedy treba? uz som rozmyslala, ze by sme prestali kupovat balenu vodu a skusili uz normalnu, len stale vaham.. 😖

berynka
14. srp 2008

Ahoj, já střídam vodu kojeneckou a z kohoutku pro malou tak od půl roku, ale doteď jí stále převařuji.

Jinak asi záleží z jakého zdroje voda je... jestli městská, ze studně a tam jestli je znám nějaký aktuální rozbor. Pak si myslím, že není problém dávat vodu od mala.
Někde jsem ovšem četla o "nebezpečí" městské vody. Určité prvky se nedají zlikvidovat ani důkladným čištěním v čističce... například prací prášky. A ve vodě je tak třeba vysoké promile/procento - nevim 😕 hormonu a to dlouhodobě může mít vliv na mužskou plodnost. Takže je nejlepší používat vodu balenou.

sirinka
14. srp 2008

berynka 😨 waw...no ja by som sama pre seba vodu nekupovala, myslim, ze vo vacsine miest je ta vodovodna pre dospelakov postacujuca...
wali u nas je vodovdna hrozna, odkedy vraj bola nejaka nehoda v kafilerke, davaju hrozne vela chloru a bohviecoho...ale tu v dedine je studna s artezskou vodou a pomaly jej ju zacnem davat...skusime najprv jeden poharik, ci nebude mat problem a ked nie, tak prejdeme na tu...inac aj my si ju nosime a pijeme, ma vynikajucu chut...

erikasadek
14. srp 2008

to mas pravdu vo vodovodnej vode je vela pesticidov, a inych skodlivyn a, dokonca aj antibiotika nedavno bola o tom reportaz, co vsetko sa moze najst v obycajnej vode z vodovodu , pre mna je tak dobra na varenie ja sama by som ju nepila tak preco to davat nasim detom.

marcelka11
14. srp 2008

Nedávno som počula, že balená voda je len obyčajná voda z vodovodu a je to vraj perfektný biznis. Ja už fakt neviem, čomu možno veriť. Zatiaľ dôverujem dojčenskej balenej vode, ale pre dospelákov možno naozaj predávajú hocičo. Veď kto by to posielal na rozbor. Doma sme si zadovážili filtračnú konvicu Brita, tá by mala znižovať obsah látok ako sú chlór, vodný kameň, hliník, olovo, meď, určité pesticídy ako aj organické nečistoty. Túto vodu po troche používam pre dcéru na varenie jedla.

sirinka
14. srp 2008

marcelka11 ta obycajna stolova voda je fakt o nicom, ked uz kupovat, tak nesytenu mineralku

wali
15. srp 2008

no to ste ma moc nepotesili 😒 to fakt, aby mal clovek obavy o to, co vlastne pije. takze budem radsej nadalej kupovat balenu... nerada by som drobcovi nejak ublizila. no preco zrovna u nas nie je vhodna voda? 🙄

erikasadek
15. srp 2008

to nie je len na slovensku , ale vsade tu tiez nikto nepouziva normalnu vodu pre deti aj dospelaci ich vidis len mineralkov v ruke, ja mam tiez britu vijde ma lacnejsie ako kopy flia evianu, a hlavne profituje cela rodina, voda je tym padom makka a aj chutnejsia, aj caj alebo kava ma lepsiu chut.

ukana
15. srp 2008

baby, necitali ste teraz v nejakom casaku clanok o vode z vodovodu, v podstate ta voda, co je vo flasiach ( ako stolova voda), to je to iste co voda z vodovodu, len predrazene a balene. Vyrobcovia sa tym nijak netajili, ze je to to iste 😖 , vraj oni to normalne legalne robia.... ☹ 😠
este ze mi len vodu z vodovodu pijeme.... 😉 odmalicka a neprevarenu 😉

ukana
15. srp 2008

sorry, hrubka MY nie MI 😵

ukana
15. srp 2008

jej, marcelka to uz pisala....ale mineralky sa detom nesmu davat, ci ano? 😲 len obcas 😒

junovka
15. srp 2008

mineralne vody a to hlavne bublinkove by sa nemali davat detom aspon do 6 rokoch, nakolko oxid uhlicity odburava vapnik z tela 😉

sasenka
15. srp 2008

ja používam vodu z vodovodu od narodenia, kojeneckú sme mali len na dovolenke v zahraničí. Ale preváram ešte stále. Ak nemám so sebou, a dojde nam čajík, tak sa dam malemu aj napiť nesýtenej minerálky. Ono neustále pitie minerálok ani dospelým neprospieva, treba to striedať.

miska1984
15. srp 2008

ja som ani nevedela,ze sa ma davat kojenecka????od malicka kohutikovu prevaram a pohoda...tak fakt neviem,ci to s tou kojeneckou nie je len biznis

annag
15. srp 2008

Ak neviete, aká voda Vám tečie doma z kohútika, zavolajte o informáciu na Váš Regionálny úrad verejného zdravotníctva - hygienu, oni robia pravidelný monitoring vody vo svojom okrese, presne po dedinách. Ak Vám ani to nestačí, resp. máte vlastnú studňu, môžete si dať urobiť jej rozbor buď v ich laboratóriách alebo v laboratóriách, ktoré majú vodárenské spoločnosti. Voda balená z obchodu je taká istá ako tá z bežných vodovodov v oblastiach s kvalitnou vodou, dojčenecká je dôkladnejšie sledovaná, resp. ju aj upravujú.

martina46
15. srp 2008

ja uz davam kohutikovu neprevarenu 🤐

annag
15. srp 2008

martinka, kľudne 😉