Od kdy múžu převarit jen vodu s kohoutkú?

radkapl
12. říj 2007

Ahoj zajimalo by me kdy uz muzu prevarit jen vodu s kohoutku a ne balenou.Klukum je 9 mesicu.Diky

nikollette
13. led 2010

Tak ja asi min do roka a pol, ak nie do dvoch budem dávať kupovanú 😉

shaula
13. led 2010

Vodu z kohoutku dávám asi od roka, nepřevařuji. Zpětně lituji, že jsem nedávala kohoutkovou dříve, ztratila jsem iluze o kvalitě balených vod 😖

spalka
13. led 2010

mala bola do polroka cisto kojena a ked sme zacali s prikrmami tak aj s vodou z kohutika, prevarenou, z vody z umelej flase nemam prilis dobry pocit, hm 😒

mici11
13. led 2010

Tak ja davam od polroka z vodovodu, samozrejme prevaram....tie v plastovych flaskam sa mi az tak nepacili.....a aj tak sa to prevara a nezijeme v rozvojovej krajine, vodu mame nastastie dobru...Ale nejaku lucku mam pre istotu doma.. 😉

nikollette
13. led 2010

Viete len nie všade musí byť voda z vodovodu taká dobrá. 😒

mici11
13. led 2010

nikollette jasne, ale u nas je nastastie ozaj ok 😉 Ale da sa to overit na hygiene, ako pisala na predchadzajucej strane annag..

rimmel
13. led 2010

ja davam od 6m

jituskak
13. led 2010

já dávám taky tak od 6 m. ale teda převařím to, někdy taky ne, když nemám převařenou v zásobě. náš malej má ale "kačení" žaludek. ještě mu nebylo blbě z ničeho a ani se mi nikdy z ničeho neosypal. ale myslím si, že balená voda je horší, než kouhoutková.

moravanka
13. led 2010

Od narozeni prevarenou z kohoutku.

dzio2
13. led 2010

ja tiez od narodenia prevarenu z kohutika

carodejnica
13. led 2010

Voda z verejného vodovodu je dobrá, súhlasím s tým, čo píše annag na 4. strane. Problém je tam, kde majú ľudia vlastné studne. Balené vody pokladám za hlúposť, reklamné ťahy firiem, ktoré takúto vodu predávajú.
Ja moju dcéru kojím, takže sme vodu nepotrebovali, ale ak sa pár krát stalo, že som z nejakého dôvodu jej vodu potrebovala dať, tak z vodovodu a dokonca neprevarenú, hneď od začiatku. Ani teraz nepreváram (má 6 a pol mesiaca). Nech si zvyká... 😉

janetty
13. led 2010

ja soma asi do 3 mes. davala prevarenu Lucku, potom už prevarenú vodu z vodovodu. Ešte stále ju preváram.

Už by som mohla trebars na UM len zohriať, či radšej nie? /vodu máme dosť tvrdú/

zuzi118
13. led 2010

nikdy som nepouzivala kojenecku vodu na varenie alebo cajik. A na varenie pouzivam neprevarenu vodu. Nikdy mu nic nebolo.

moravanka
13. led 2010

A proc bys varila s jiz prevarenou vodou? Vsak pri vareni se dostane do varu a nakonec prevarena.

juliagregor
13. led 2010

ked ste si neni isté kvalitou vody,
stačí zavolať do vašej vodárne, musia vám povedať aká je u vás voda, aké sú výsledky laboratórnych testov

balené stolové vody sú plnené z klasického vrtu a testy sa robia raz za mesiac

zuzu1980
13. led 2010

kocky, tak mam info priamo od odbornika (moja mama je vrchna hygienicka a prave oni posudzuju kvalitu vody) 😀 nejdem sem kopirovat cely email co mi poslala, skusim to zhrnut:

1. pitna voda je vo vsetkych vyspelych krajinach prisne kontrolovana, na slovensku mame obzvlast prisne normy, mozme si to dovolit kedze mame vela kvalitnych pramenov.

2. do bytov sa dodava kvalitna voda, ale zalezi na stave kohutikov a potrubi, odporuca sa kohutiky doma casto cistit, a vodu obcas nechat silnym prudom vytiect, hlavne pred pitim alebo po dlhsej pauze.

3. voda z kohutiku je casto lepsia prave preto ze je vzdy cerstva, zatial co kojenecke vody, hoci kvalitne, stoja vo flasiach casto cele mesiace, tam zalezi na tom ako boli cely cas uskladnene (co nikto z nas netusi...)

4. je jedno ci dame flaskovu alebo z kohutika, odporuca sa kratk prevarit, fakt len minutku, lebo potom sa cosi zacne vo vode tvorit (mamina spominala nejake kalciove vlocky ci co...)

5. ludia na dedine co maju vodu z vlastnej studne: neodporuca sa pit ani len dospelym, uz vobec nie detom !!! Ani ked sa ju pokusaju foltrovat a chemicky cistit, vraj v tych filtroch sa mnozi plesen. (tym nemyslim male filtre na kohutiku)

Tak, dufam ze pomohlo 😉

juliankaaa
13. led 2010

zuzu1980
prosim ta ked mas maminu odbornicku, mozes mi u nej zistit kde mam dat urobit rozbor vody?

zuzu1980
13. led 2010

juli, opytam sa. ja som mimo slovenska, tak lem emailom, ked mi odpise, dam vediet 😉

juliankaaa
13. led 2010

zuzu
si poklad 🙂

zuzi118
13. led 2010

Myslela som na pripravu kase alebo tak... tam ta voda neprevrie 😉 no napriek tomu pouzivam obycajnu vodu z vodovodu.

momin
13. led 2010

Ja davam od narozeni prevarenou z kohoutku. ted uz ani neprevaruju.. nechapu na co kupovat....... 😕 😉

martinka17
13. led 2010

zuzu

díííííííík, to som rada, už mi to vláčenie fliaš začalo liezť na nervy 😀 A to kojím 😵

hilaris
13. led 2010

Uz od zaciatku - teda od pol roka davam vodu z kohutika a prevarala som ju len par tyzdnov a nema s tym ziaden problem. Mne osobne chuti viac ako flaskova.

chruminka
13. led 2010

zuzu dakujem aj mne si velmi pomohla a v podstate si ma utvrdila v tom ze kludne od cca 3 mes. mozeme pouzivat nasu super samorinsku vodicku zo zitneho ostrova 😀
aj mne chuti viac voda z vodovodu ako tie kupovane

zuzu1980
13. led 2010

juli:
analyzy sa robia na mnohych miestach - vodarenske spolocnosti, vsetky krajske regionalne urady verejneho zdravotnictva a je aj vela sukromnych laboratorii. Cena minimalneho rozboru - zakladnych chemickych a mikrobiologickych parametrov je - odhadom medzi 60 - 100 eur

zuzu1980
13. led 2010

kocky, tento clanok mi odporucila mamina, je to dlhe, staci precitat uvod a zaver, hlavne teda ten zaver.

http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/pitna-...

V skratke, vsetko co je oznacene za pitnu vodu, je vhodne pre kojencov AJ NEPREVARENE. Pokial mate akekolvek pochybnosti o kvalite vody, vtedy staci vodu kratko prevarit, ale vtedy uz by to mali vysetrovat prislusne organy a ak voda nie je kvalitna, musia vydat oficialne varovanie.

Standardy na vodu su vytvorene tak aby vyhovovala aj miminkam aj neprevarena, ale pre pokoj duse by som asi aj ja prevarila aspon minutku 😉 hlavne kvoli tym potrubiam a kohutikom, kto vie v akom su stave, ze?

veronika81
14. led 2010

pijem zdravú vodu..voooodu z vodovodu 😅
Ja a muž už dávno iba takúto, malému som kupovala balenú, ale už som prestala. Na pitie zatiaľ preváram, ale ako tu čítam, že dávate aj rovno z kohútika..asi pomaly vyskúšam.

martinka17
14. led 2010

len som ešte chcela dodať, huráááá nie som nnormálna, sú aj iné maminky, ktoré to tak vidia 😀 že voda z vodovodu je super vec.

juliankaaa
14. led 2010

zuzu
dik, chcem dat urobit rozbor, pretoze my mame svoju vodu a aj ked mi tu vsetci tvrdia ze je v poriadku, ja to chcem mat potvrdene od odbornikov

miskachrumka
14. led 2010

tak mi sme na dedine a mame dobru horsku vodu takze ja prevaram vodu z vodovodu už od narodenia maleho ! tak ci tak to prevaranie zabije vsetky bakterie !niekedy som prevarala aj 2 krat za sebou az potom pouzila ale nekupovala som vobec dojcensku vodu!

naco ked mame skvelu zdravu vodu! 😉