Od kdy múžu převarit jen vodu s kohoutkú?

radkapl
12. říj 2007

Ahoj zajimalo by me kdy uz muzu prevarit jen vodu s kohoutku a ne balenou.Klukum je 9 mesicu.Diky

slonik
14. říj 2007

je to jak píše kajule, dokonce jsem kromě výše uvedené četla, že od šesti měsíců se může vařit z vody z kohoutku

kajule
14. říj 2007

Jináč já zatím pořád používám kojeneckou vodu, i když to množství PET flašek mě taky štve, pořád to třídit a jezdit kvůli tomu to vedlejší vesnice, pže tady prostě není kontejner na umělý lahve. Včera nám ale došla, nevím, jak jsemsi toho nemohla nevšimnou, vždycky mám zásobu, kže jsem musela udělat z kohoutku, ale odpoledne jsem zajela do obchodu a zase jsme na tý kojenecký a do toho šestého měsíce určitě budeme, pak uvidíme jestli přejde na kohoutkovou nebo zůstaneme u kojenecký.

gedren
14. říj 2007

Ahoj,

zacala bych tim, ze bych se zeptala mistni vodarny na slozeni vody (a nebo nechala udelat rozbor); mne rekli, ze prazska voda splnuje pro kojence vsechno krome dusicnanu, no a ty jsem si nekde precetla, ze az tolik nevadi (dostane to prese me, kdyz tu vodu piju, z mrkve apod). Takze od ty doby, co prikrmuju (plne jsem kojila do 8 mesicu a ani zadny piti) ji davam na piti cistou neprevarenou vodu z kohoutku. Jenom kdyz nekam jedeme, kde nevim, co tam tece, koupim balenou. Nikdy nebyl zadny problem.

zuz11
7. pro 2007

marorlinko • 1d • Dnes o 21:15
rada by som sa chcela opytat,ze kedy smie pit mineralnu vodu, maly ma 11mesiacov, vodu lucku tu nekupim(uk) a este kedy uz nemusim prevarat vodu z vodovodu,lebo este prevarame, myslim na pitie, vdaka za kazdu radu.

mimi109 • 1d • Dnes o 22:12
ahoj asi ti moc neporadim s tou mineralkou ale vodu z vodovodu ja malej stale prevaram ma 15 mesiacov

ivankaalenka • 1d • Dnes o 22:14
Ja davam Lucku, teraz tu neperlivu a tu neprevaram, z vodovodu, ak sa nahodou stane, ze nemam kupene, sale to malokedy, tak prevaram.

ivankaalenka • 1d • Dnes o 22:17
Moj ujo robi vo vodarnach a povedal, ze on by tu vodu nikdy nepil, ale to je tak asi so vsetkym, keby som robila na bitunku, tak nejem maso a dokonca kamoska robila v cestovinarnach a povedala, ze potom nejedla cestoviny, no asi tak, ale vodu by som prevarala co najdlsie, ak je moznost, kvoli tym bakteriam...

mimi109 • 1d • Dnes o 22:17
akurat ma napadlo dakedy pouzivame mineralku Drobcek ale ja aj tu prevaram

marorlinko
7. pro 2007

mozem dat malemu min. vodu,zijeme v uk, tuna lucka nie je, tak inu co tak napr. evian, moze ju pit? ma 11 mes. poradte

maaaki
7. pro 2007

Voda vo vodarnach splna normy (vacsinou), ale problem je v potrubiach, ktorymi sa dostava do domacnosti. Niekde su tie potrubia aj 50 rocne a nikto nevie ci tam nie je este med, alebo ktovie ake ine skodlive latky. A to sa prevarenim neznici. My mame doma filter na vodu, ktory sa meni kazdych 10 mesiacov a po tej dobe je uplne cierny. 😠 .

sue
7. pro 2007

...a nebolo by najjednoduchšie spýtať sa pediatra? ...alebo dať si spraviť zadarmo! rozbor vody z vášho kohútika? Hneď by ste vedeli na čom ste...

schnek
7. pro 2007

marolinko minerálku jako třeba je Mattoni ne, ale pokud myslíš balenou vodu, tak jakoukoli. Já dělám UM z obyč vody z lahve (dřív z kojenecký), nepřevařuju a ok 😉

chechta
8. pro 2007

Ahojte, tak mi v porodnici dokonce museli podepsat, že jsme byli poučení o tom, že do 3 měsícu jen kojeneckou převařenou vodu. U nás máme automat na Heraltickou kojeneckou vodu a stojí asi 1kč litr takže proč riskovat - hlavně ty dusičnany jsou pro novorozence nebezpečný - já teda plně kojím takže to mám vyřešený. kojeneckou vodu chci dávat aspon do roka

jeny
8. pro 2007

My sme s kojeneckou vodou prestali od 2. mesiaca,mala mala dovtedy strasne koliky a ako sme presli na prevarenu vodu z vodovodu tak koliky z ničoho nič zmizli.

nenka83
8. pro 2007

my davame od zaciatku vodu z vodovodu.

jeny
8. pro 2007

este som zabudla dodat ze sme mali aj problémy s kakanim,slo to len s rurkou ale od vtedy co davame obycajnu vodu zacala aj sama kakat,keby som to vedela tak davam obyc. vodu od zaciatku a mozno by sme predisli mnohym problemom.

martina46
8. pro 2007

Ja plne kojím, takže si nemusím lámať hlavu, dúfam že čo najdlhšie. Ale ja pijem vodu z vodovodu na litre, aj v tehu, vôbec celý život, minerálky a tie balené vody len výnimočne, myslíte že bábo sa už v brušku a teraz od mliečka trochu neobrnilo voči tomu všetkému čo môže byť vo vodovode?
Tiež sa potom chystám prevárať vodu z vodovodu. Časom.

tonicka
8. pro 2007

ahojte. Ja davam vodu z vodovodu asi od 7 mesiaca, neprevaram...odporucila mi to lekarka...a popravde mala prevarenu nechcela a teraz mi vypije cistu vodu bez problemov, cajiky nedavam. A ja pijem tiez najviac z vodovodu obcas nejaku mineralku. 🙂

petusko
8. pro 2007

aha ju 😉

dygab
9. pro 2007

AHoj, já jsem si zjistila, že vodu máme doma super a od začítku jsem dávala tuto převařenou. Nikdy jsem žádný problém neměli.

lukin
10. pro 2007

A na co se vůbec dává miminkům voda? To jen když nekojíte nebo i jako doplňěk při kojení?

dygab
10. pro 2007

ja jsem davala fenyklovy cajik na brisko.

kristi
10. pro 2007

ja ji davala taky od zacatku

martina46
10. pro 2007

Ak plne kojíš, netreba vodu ani čaj. Čaj na prdíky pijem ja 🙂

dygab
10. pro 2007

Martino, čaj jsem pila také já, ale nepomáhalo to. Dávalajsem Haničce cca 6 lžiček fenyklu denně a alespoň to jí trochu ulevilo,a le jinak nás trápí bříško občas i teď. A hlavně, kyž se Hanička narodila, byla ona ukrutná vedra. Kojila jsem jako divá, ale stejně si občas trošku fenyklu (lžičku) vzala, protože bylo skutečně kruté vedro.

elinka27
8. srp 2008

ahojček,tak po dlhej dobe oživujem túto tému,tiež by ma zaujímalo dokedy mám malému dávať na prípravu UM dojčenskú vodu, používame Drobčeka,alebo Lucku.Ale príkrmy mu od začiatku varím z vody z vodovodu.

frog
8. srp 2008

já dávám kohoutkovou na střídačku s dobr.v. a tomou už od 6 měs.

mirka755
8. srp 2008

já jsem převařovala jedině vodu z kohoutku a od 10 měsíců už jí nepřevařuju

elinka27
8. srp 2008

dik,skusim dat obcas uz aj ja, lebo sa stane ze niekedy zabudnem kupit,preto som sa pytala.

luciar79
8. srp 2008

tiež len prevarená z kohútka od narodenia pri oboch deťoch. 🙂

kim
8. srp 2008

A co když je voda moc tvrdá, myslíte, že už taky můžu převařenou z kohoutku????? 😕

titkovamiriam
8. srp 2008

ja som do roka prevarala a potom uz len klasika

frog
8. srp 2008

Pokud jí převaříš a pokud netrpíte na nějaké velké exémy tak jo.

erikasadek
8. srp 2008

ahojte ja pouzivam Britu karafu na prefiltrovanie vody s vodovodu, tym sa stava voda makkou, priltruje to aj pesticidy ktore su vo vodeaj ine skodliviny, ostanu len mineraly.
voda je ovela chutnejsia odporucam