Od kdy múžu převarit jen vodu s kohoutkú?

radkapl
12. říj 2007

Ahoj zajimalo by me kdy uz muzu prevarit jen vodu s kohoutku a ne balenou.Klukum je 9 mesicu.Diky

opica
14. led 2010

ahojte,
idem sa pridat do klubu. teda ja zatial pre dieta vo vode len varim, pit mu nedavam, lebo stale kojim a zatial ma len jedno jedlo denne, ale davam vodu z vodovodu.
a preco?
zhodou okolnosti spolocnost, v ktorej pracujem, robi bezne rozbory vody a viem, na com som. zo studne by som asi nedavala (z nasej by sa ani nedalo, nie je vyhovujuca na pitie), ale vodovod je ok. jedine, co je dolezite je hodnota dusicnanov a dusitanov. volakedy sme mali velmi prisne podmienky na slovensku, ale odkedy plati europska legislativa, tak je to volnejsie 😒
a kojenecku balenu vodu nekupujem, pretoze je to podla mna len cisto marketingovy tah. my sme tiez nedostavali ziadnu kojenecku vodu a tu sme 😎
proste voda z vodovodu je uplne dostacujuca 😀

zuzana581
14. led 2010

Ja som prevárala prvé týždne (cca 8-9) vodu z kohútika a potom som davala už aj neprevarenú niekedy. Samozrejme ale asi záleží na tom kde žijete a aká tam je voda.

nikollette
14. led 2010

Baby to vážne už dávate normálne z kohutika čerstvo nepustené, neprevarenú vodu detom okolo 10-11m? 😕

zuzu1980
14. led 2010

nikolette, podla toho clanku co som davala, tak neprevarena voda z kohutiku je vhodna pre kojencov, a to nielen zo zdravotneho ale aj z pravneho hladiska (je tam na to nejaky zakon). Takze ked sa budes lepsie citit tak prevar, ale vpodstate netreba.

moj osobny nazor je, ze ak ma niekto kupovat kojenecku vodu vo flasi a potom ju prevarat, tak to radsej vodu z kohutika prevarit. Lebo ved kojenecka voda vo flasi sa predava preto, ze je vhodna pre kojencov. Alebo je na nej niekde napisane ze pred pouzitim prevarit???

ockovelasky
14. led 2010

Ahojte, pridám sa tiež.. Bývam síce v paneláku, ale niekedy je tu voda až oranžová, a v poslednej dobe dosť často.. 😖 😖 Takú by som drobcovi nedala ani za nič!!! Myslím, že tu alebo v inej téme na koniku som čítala, žeby sa mala dávať kojenecká voda do 6m bábätka, ale asi budem mať po ruke stále nejakú tú fľašovú, keby bola voda zase farebná..

nikollette
14. led 2010

Ja som reagovala na to že dávaju baby neprevarenú vodu z kohutika.

ockovelasky
14. led 2010

nikollette, asi by som prevarila aj tú z vodovodu... 😉

nikollette
14. led 2010

Ja dávam belenú od narodenia, a asi este aj dlho budem.
Len baby tu písali, že dávaju okolo 10mesačnému mimču vodu z vodovodu normálne neprevarenú.

ockovelasky
14. led 2010

Do kedy chceš dávať balenú? Ja som rozmýšľala, že už aj začnem s prevarenou z vodovodu..

nikollette
14. led 2010

No min do roka, ale mozno aj rok a pol 😒
Neviem akú máme vodu, tak nemám istotu.
A ty ked si písala že vam tece až oranzová voda, to tiež nie je bohvie čo, však ☹

Podla mna kde je dobrá voda, nie je problém aj od toho pol roka dávať prevarenú z vodovodu 😉

ockovelasky
14. led 2010

Veď preto o tom len uvažujem, ale kvôli tej oranžovej farbe asi ešte počkám.. 😉

lucia375
14. led 2010

Ja som do 9 mesiacov davala prevarenu dojcensku vodu, teraz davam len prevarenu z vodovodu a prevarat budem asi tak do 1,5 roka. Suhlasím s tým že mam istotu ked vodu prevarím.

siouxsie
15. led 2010

niekto tu v teme uz spominal, ze balene vody (a nielen dojcenske) su len lukrativny marketingovy tah a presne tohto nazoru som aj ja sama. v globale v ramci SR je voda z vodovodu zdravotne vyhovujuca. samozrejme, pre vacsiu istotu, malym detom takuto vodu je lepsie radsej prevarit. taktiez je pravdou to, ze kde tecie voda z vodovodu skutocne evidentne niecim znecistena, zafarbena, ci zapachajuca, tam by som asi siahla naozaj po balenej vode. ale tiez by som na prislusnych uradoch bezodkladne zistovala, co je pricinou takehoto atipyckeho sfarbenia, nakolko ludia s vodou narabaju aj inym sposobom, kedze ju nielen piju, ale s nou aj varia, umyvaju riady, sprchuju sa.

a jeden moj osobny postreh: pred nejakym casom - minuly rok v lete som pozorovala pocas obdobia plnych 12 dni vo vonkajsich priestoroch arealu jedneho nemenovaneho hypermarketu, boli priamo na zemi zlozene 4 palety dojcenskej vody Lucka, na ktoru den co den prazilo slnko. a teraz mi povedzte. kupili by ste ju?

miluska.h
15. led 2010

ja davam od narodenia balenu, ktoru prevaram, ale uvazujem o tom, ze zacneme s prevarenou vodou z kohutika...

siouxsie: no to je sila s tou luckou 😝 predpokladam, ze po 12 dnoch musela byt ta voda kontaminovana od tych pet flias... fuj

carodejnica
15. led 2010

Tak ja dávam neprevarenú vodu z vodovodu prakticky od narodenia, malú však kojím, takže to boli výnimočné prípady, napríklad som jej chcela rozriediť nejaký liek, alebo sa jej čkalo, tak som jej chcela dať pár kvapiek vody (možno prvý krát sa to stalo, keď mala 2 mesiace a dokopy doteraz možno 3x, takže išlo skutočne o výnimočné prípady) ... Ak by som ju mala kŕmiť UM a používať denne väčšie množstvo vody, vtedy by som vodu na rozrábanie mlieka určite prevárala, minimálne do tých 3 mesiacov.

Vodu z vodovodu považujem za výbornú a prísne hygienicky sledovanú. Článkov, potvrdzujúcih moje slová tu bolo citovaných už dosť. Samozrejem závisí od toho, či máte "štátnu" vodu, alebo vlastnú zo studne, tam by som to určite neriskovala. Kvalitná tečúca voda z vodovodu je podľa mňa lepšia ako odstáta voda v plastovej fľaši, kupovanie ktorej pokladám okrem iného aj za zbytočne vyhodené peniaze.

Ešte ma napadla jedna vec, dieťa v 3-4 mesiacoch začína intenzívne používať ručičky a všetko pchá do úst, takže baktériám sa už definitívne jeho organizmus nevyhne, a to je len dobre, nech si cvičí imunitu 😉 vtedy mi už preváranie vody a používanie kojeneckej vody z hygienických dôvodov príde úplne zbytočné. 🙂

Poznám dieťa, ktorá má 2,5 roka a v živote nevidelo vodu z vodovodu, len kojeneckú vodu Lucku - s mužom sa smejeme, že keď sa raz napije vodovodnej vody dostane chúďa šok. 😉 To je už podľa mňa prehnané.

diddi
15. led 2010

ja som nasim babam davala od narodenia prevarenu vodu z vodovodu - na mlieko....a myslim,ze rovnako to robili aj v porodnici

zuzik25
15. led 2010

aj ja davam malej prevarenu vodu z vodovodu odkedy zacala pit cajiky, aj cistu vodu vypije a normalne jej v nej varim polievocky (doteraz este kojim). balenu kojenecku vodu sme nekupili ani raz. prevarenim sa zabiju bakterie. a nechapem naco niektore mamicky este prevaraju balenu kojenecku vodu. 😅

ivamera
15. led 2010

Pripájam sa k fanúšikom zdravej vody z vodovodu. 😉 Aj mojej dcérke dávam cca od jej šiestich mesiacov prevarenú vodu z vodovodu. (do toho času bola len dojčená). Balená voda je mi nesympatická kvôli PET fľašiam; minule som zachytila niekde info, že pri nesprávnom uskladnení sa z nich môžu uvoľniť do vody nejaké nevhodné látky, ale myslím, že sa to vzťahovalo na vody sýtené CO2.

clostilka
15. led 2010

ja dávam tiež prevarenú vodu z vodovodu od prvého dňa keď sme prišli z pôrodnice a maličká je OK, lebo PET fľaše sa mi nepozdávajú, keď už by to mala byť voda zdravotne nezávadná ta by mala byť v sklených fľašiach a nie v plastových a ešte aj všelijako uskladňovaných v obchodoch, neviem prečo sa niekomu nepáči naša pitná voda, keby takú mali v rozvojových krajinách tak si môžu gratulovať (na Slovensku sa pitnou vodou aj WC splachuje tak ňou plytváme).

zuzu1980
15. led 2010

zuzik25, presne moje slova, nechapem naco este niekto prevara balenu kojenecku vodu...
vsak ked babu napriklad chcete len rychlo umyt cumlik alebo rucicky tak tiez tu vodu neprevarate, no nie? Aj pri kupani si moj drobec ocucava vodu z ruciciek, a co ma byt?

Inac tiez len kojim, vodu som mu dala asi 3x prevarenu z vodovodu 🙂

nikollette
15. led 2010

vidim ze skutocne mnohe z vas uprednostnuju vodu z vodovodu😉

misakri
15. led 2010

tak já dávám vodu z kohoutku od narození.. jen převařím.. 😉

a k převařování balené vody se vyjadřovat nebudu.. 😀 😀 😀

nikollette
15. led 2010

Ruzovu lucku netreba prevarat😉
Je to pisane aj na obale...

zuza.m
17. led 2010

no ja som dost dlho kupovala a prevarala kupovanu ale teras sme už na kohutikovej 😀 .ale zaujimalo by ma od kedy by sa nemusela prevarat ani ta kohutikova.??preto že niekedy sa stane že prevarenu nemam alebo že je maly smedny ked sa prave kupeme a dam mu aj neprevarenu...vodu mame upravovanu chlorovanu nie zo studne.

chruminka
18. led 2010

tak my sme od vcera na vode s vodovodu...v sobotu som im spravila z nej len caj a vcera sme uz robili kazde mliecko (sme na UM ) len z obyc. prevareneh vody.Dovtedy sme kupovali vodu,ale uz nas to prestalo bavit a uvedomila som si ze aj v porodke im zarabali UM z vody z vodovodu,aspon sa mi zda ze naberala do konvice normalne vodu,nikdy ma to nenapadlo sledovat,ale pochybujem ze by kupovali vodu.

makyna12
19. led 2010

holky nebojte se toho...já dávám oběma dětem odmala vodu z vodovodu vždycky jsem jí převařila a OK,,,,někdy od roka jsem jí už ani nepřevářela.

jajina.c
19. led 2010

Ahojky, já mlému dávala balenou a převařenou do 5,5 měsíce. Nyní už týden dávám převařenou z kohoutku 😉

ivamera
19. led 2010

Inak od veci, balená voda sa má prevárať kvôli tomu, aby sa varom odstránil CO2, teda nie kvôli tomu, aby sa zničili choroboplodné zárodky. Teraz sú už aj také vody, ktoré prevárať netreba, napr. Lucka úplne neperlivá, osobne mi však nechutí. Aj staršiu dcéra je tak naučená, že najlepšia od smädu je čistá voda z vodovodu, džúsiky pijeme len výnimočne.

miluska.h
19. led 2010

presne tak... my sme kupovali Tomu a prevarala som ju kvoli odpareniu CO2.

nikollette
19. led 2010

len neviete kde je aká voda...