Od kdy múžu převarit jen vodu s kohoutkú?

radkapl
12. říj 2007

Ahoj zajimalo by me kdy uz muzu prevarit jen vodu s kohoutku a ne balenou.Klukum je 9 mesicu.Diky

misiak1983
12. říj 2007

ja davam od 2-heho mesiaca ked som davala lucku tak mala mi odnej strasne vracala 😒

myska
12. říj 2007

Mě teď Mudr. řekla na roční prohlídce, že už klíďo můžu dávat vodu z kohoutku. Ale některý maminy dávají vodu z kohoutku dřív jak v roce.

milhaus
12. říj 2007

ked nemas nič ine po ruke a navyše nie si doma tak čo mu ine das ked ma strasnu stikutku?

kacka79
12. říj 2007

Tak já bych radši do roka používala balenou, ale asi od půl roku je to OK

riuska
12. říj 2007

volakedy bola dobra voda z kohutika 😅 - ale ja som len minuly tyzden zacala pouzivat obycajnu 😉

sstefi
12. říj 2007

my sme dávali "kupovanú" vodu len cca 2 týždne, potom už len prevarenú z vodovodu a je to v pohode. 😉

januskaababoo
12. říj 2007

ja myslim, ze zalezi na lokalite...nejde to srovnavat, ale moji neteri zemreli dva krecci za sebou...pote se dozvedela, ze maji zelezitou vodu a ze by se mela domacim mazlickum alespon prevarit...nedokazu si predstavit jaky maglajz by to udelalo v zaludecku miminka...i kdyz prevarena.

Ja sama se chystam na hygienickou stanici a dam vzorek, a uvidim co a jak... 😉

natalien
12. říj 2007

Ahojky, tak já teda používám vodu z kohoutku od příchodu z porodnice, ani mě nenapadlo kupovat balenou. Bydlíme v oblasti, kde podle hygieniků teče kojenecká voda z vodovodu 😉 a i v porodnici to schvalili 🙂

andosa
12. říj 2007

V nemocnici na novorodeneckom oddelení používajú prevarenú obyčajnú vodu a to sú tam detičky s nízkou pôrodnou hmotnosťou a s inými problémami. My sme prešli na vodu z vodovodu asi po troch mesiacoch a malý menej vracia ako keď sme používali Lucku alebo inú kojeneckú vodu.

matka26
12. říj 2007

ahoj,
ja som kojeneckú vodu používala presne do pol roka a potom som začala dávať normálnu vodu z vodovodu a malej ani prechod nerobil problém, ani iná voda. Rozhodla som sa tak preto, aby som ju urobila trošku odolnejšiou a tiež v podstate kupovanie tej vody je finančne zaťažujúce... 😉

mikca
12. říj 2007

po půl roce života dítěte je vývoj střevní mikroflory plně dokončen, takže muže se voda dětem podávat i nepřevařená...u těch menších dětí bych jí určo převařovala a je jedno jaká je jestli z kohoutku nebo s lahve 🙂

adetka
12. říj 2007

tu v Nitre nie je voda z vodovodu vhodna na pripravu dojcenskej stravy... tak hovoria hygienici... a ani ja ju nepijem bez toho aby som ju nezbavila neskutocneho vodneho kamena... takze ja davam stale kupovanu dojcensku vodu... len ju pomalicky prestanem prevarat (Lucka sa musi)...

bobulka34
12. říj 2007

ja som sa práve dnes nad tým zamýšlala, či je nutné dávať lucku, poznám také čo nedávali a pohoda. Podla mna je to len biznis, ale kupujem ju aj ja

zuzu13
12. říj 2007

ja som od narodenia dávala prevarenú "kohútkovicu"... 😀

expertka8
12. říj 2007

...pridavam sa do klubu "kohutkovyx" 😉 ...obe deti od narodenia 😉 ...samozrejme prevarena 😉

bobulka34
12. říj 2007

aj ja prejdem na kohutkocixu

kili
12. říj 2007

a myslíte, že s kohútika je ju lepšie predtým prefiltrovať? Mňa totiž strašne štve to množstvo petfliaš 🙄

pussy
12. říj 2007

Ahojte já sem zásadně proti vodě z kohoutku do 1 roku!V porodnici jsme byly myslím poučeny,ale jsou i takové názory odborníků,že alespoň do 6 měsíců používat koj.vodu a pak si zjistit kvalitu vody v našem okolí(což je za úhradu)jestli je vhodná.

lendy1
12. říj 2007

No, my dáváme od narození vodu z kohoutku a pak ji převařím ( jsme na UM). Bydlíme hned naproti porodnici, tam jsem se ptala, jestli je nutné kupovat kojeneckou vodu a bylo mi řečeno, že oni také dávají vodu z kohoutku ( a to jsme byli s malým na dětském JIP). Takže jsme kohoutkový od narození. 😀

evercila
12. říj 2007

ja som davala do 9.M vsetko z kojeneckej, a doktorka mi vravela, ze varit uz kludne mozem z normalnej, na pitie este davam kojenecku .

pussy
12. říj 2007

lendy1 tak to ti opravdu věřím,že oni ji tam dávaj taky jen musíte mít na paměti,že dítě nemusí onemocnět hned nějakou tou nemocí vyvolávající bakteriemi.Až se to nedej bože stane tak to bude první co přijde nejen tobě na mysl,ale nedělám z toho horor.To si musí každá přebrat sama.Mějte se

lendy1
12. říj 2007

No jo pussy, ale vždyť je to převařená voda, takže by se ty špatné bakterie měli zlikvidovat, ne? Nechávám ji pár minut vařit a to by snad mělo být ku prospěchu, tím by se to vše špatné mělo zničit. A když na JIP dělají UM pro nedonošený dětičky, tak bych jim věřila. I moje mudr. mi řekla, že je tu u nás dobrá voda, takže nemusím používat kojeneckou.
Spíš bych viděla větší potíž s těmi bakteriemi když se připravý UM hodně dopředu a pak se nechá stát nebo se znovu ohřívá.

dorotka
12. říj 2007

nic ine som ani nepouzivala

pussy
12. říj 2007

To je jasný je převařená já to nikomu neberu,máte dobrou vodu tak můžeš být klidnější,ale znovu ohřívat a tak to samozřejmě nesmíme ani u té koj.vody.Papa

unka7
14. říj 2007

Já dávám malé, také převařenou vodu z kohoutku a nepřipadá mi, že by nějak trpěla a všechny bakterie se zničí převařením.

erika153
14. říj 2007

my davame prevarenu z vodovodu od 5-6mesiacov priblizne. ale varim od 4 mesiacov v obycajnej. mna tiez neskutocne stvalo to mnozstvo pet flias! a ked nahodou dosla voda tak panika. presli sme na kohutikovu a je klud a maly? pohodicka 😉 😉

makelka
14. říj 2007

Tak koukám, že používáte normální vodu skoro všechny, malej má 9 měsíců pryč a já používám ještě kojeneckou, ale až ji doberu, tak asi začnu taky převařovat kohoutkovou a je to, díky holky 😉

k.a.t.k.a.
14. říj 2007

aj my davame vodu z vodovodu a pre pokoj duše máme aj britu kde ju prefiltrujem a následne prevarím 😉

evercila
14. říj 2007

v porodnici to asi nevadi z toho aspektu, ze to nieje dlhodobo...
dnes uz sa asi zriedka vyskytne "nezdrava" voda, ale kedysi bol napr. problem s dusicnanmi vo vode, tie dusicnany sposobovali nejake krvne ochorenia u babetiek...

kajule
14. říj 2007

Ahoj holky, tak já jsem zase slyšela, že kojenecká voda by se 100% měla dávat do třetího měsíce a nejlíp aspoň ten půlrok. Ta kojenecká se prý ani nemusí převařovat a už vůbec by neměla být převařená několikrát. Voda z kohoutku se převařit musí a pokud má někdo studnu, tak tam to chce nějaký rozbor a pokud se tam vyskytují dusičnany, tak ty stejně tím převařením nezmizí.