Od kolika měsíců se může dětem podávat čaj? Jaký?

nerreidda
10. led 2011

Chtěla bych se zeptat, od kolika měsíců se může podávat kojencům čaj a jaký. Nám je jeden měsíc a jeden týden, jsme na Nutrilonu a mám pocit, že má po něm malý žízeň. Děkuju za odpo.M.

innes
10. led 2011

Malou kojím, takže jsem čaj začala dávat až s příkrmy, kupovala jsem jí granulovaný od Hami, byl uklidňující a mohl se od 6ti týdnů 😉

sussanah
10. led 2011

Pokud mas pocit, ze ma maly zizen po UM, tak nabidni jen cistou prevarenou kojeneckou vodu. Na zizen to stacit bude 🙂 Takhle brzy bych cajiky moc nedavala, maximalne tak decentne vyluhovany fenyklovy. Vetsina caju (zacina se vetsinou bylinnyma) je od 4-6m. Mozna najdes nejake granulovane, ktere pisou ze jsou od 1m, ale to s cajem nema zdaleka nic spolecneho, je to v podstate jen cukr. Za sebe rikam jednoznacne, ze pro kojence je na zizen voda 🙂

luciebx
10. led 2011

ja teda zacala davat malymu cajik az od 3 mesice znacku HIPP granulovany fenyklovy.. ale kamaradka ma malou holcicku ktere je take mesic a dava ji od HIPP ten fenyklovy na prdiky a male to nijak neublizuje..

hojda
10. led 2011

Pokud je plně kojený, tak i při podávání příkrmů stačí až od 8. měsíce. Pěkně je to vysvětlené na www.kojeni.net je tam návod na přikrování a i o pití se tam dočteš.

mishad
11. led 2011

Ahojky, tak my máme granulovaný heřmánkový od Hippu, je od ukončeného 1. týdne a potom pytlíkový také od 1. týdne jmenuje se dětský bio čaj feniklový od babio, oba mám z lékárny 🙂

sichatka
11. led 2011

@nerreidda - dcera byla také na nutroši. Dávala jsem jí fenklový čaj od Hipp od ukončeného 1. týdne nebo převařenou kojeneckou vodu. Když jsme byly malé my, naše mámy nám musely povinně dávat mezi kojením slabý černý čaj a také nám to neublížilo.

terak
11. led 2011

Pouzivam od hippu caj pro bolava briska, jsou to jen extrakty bylinek, zadny cukr, je to vhodne od jednoho tydne. Mam to na zacpu po UM, takze ho musim prolivat, aby se vykakal. Ty granulovane nepouzivej. Jsou doslazovane a ty bys za par mesicu musela sladit i polivky, aby ti to mimco jedlo. Takze asi jakykoli, musi na tom byt napsano, ze je to vhodne od jednoho tydne (protoze dalsi jsou pak az od 4 mesicu) a hlavne neslazeny.

lidiab
11. led 2011

My jsme na Nutrilonu castecne a maly vodu ani caj nechce pit. Obcas ho obelstim tak, ze ho nakojim, a pak misto lahvi s Nutrosem mu soupnu lahev s vodou nebo cajem. Tak se alespon trochu napije a pak mu uz dam ten nutrilon 😀 Jinak ja davam neslazeny fenyklovy caj, ten granulovany vubec. V Dmku tak maji bio bylinkovy caj Alnatura pro miminka, vhodny od 2. tydne, ten take obcas davam.

ffiinnkkaa
20. led 2011

My jsme na UM bohužel už od 3 týdne..a čajík pijeme taky tak..ze začátku jsme pili maličko, ale teď máme 3 měsíce a vypijeme i 150ml za den. A pijeme sunárek fenyklový 🙂

simonitta
9. led 2013

Dobry Den mam Miminko jemu 3.tidny a chtela bych se zeptat sme na Nutrilonu vecer nemuzeme spat je neklidny.chtela bich se zeptat jestly us muze Pit takove miminko 3.tydeni Dekuji 🙂

blahova_andrea
9. led 2013

my to měli stejné...nejlépe je převařená čistá kojenecká voda, ale my pak na radu lékařky dávali cca od 2m bylinkový čas (už ale nevím značku), syn mi totiž čistou vodu moc pít nechtěl, ještě, že už dostal rozum 🙂 i když jsou věci, co mu šmakují víc 😀

ladik1
9. led 2013

Já dokud kojila, tak měl mlíko jako pití, s prvníma příkrmama přišla první voda a ta rychle přešla v čajčky (neslazené) v lékarně jsem teď viděla od Megafytu od 4. měsíce...

lucylama
9. led 2013

Miminko může pít čajíky od ukončeného 1.týdne.A to fenyklový,pomáhá při bolení bříška,je prostě na prdíky. 🙂 Doporučuju buď Humana-Aby bříško nebolelo,nebo HIPP Fenyklový čaj v prášku. 😉 Max.ale láhev denně,nějakých těch 100-150 ml.

vellynka
18. čer 2013

ahoj holky,moje minko ma 3 mesice a chci se poradit zda mu muzu davat mezi kojenim cajiky a jake cajiky?..muzu treba i hermankovy caj? ci ovocny?a jeste mam 1 otazku:bydlime s pritelem v 7.patre v byte a od rana je tu strasne horko kdyz jsou ty vedra a nas malicky ma silene potnicky po celem telicku..co mame delat pro to?diky vam za radu..jestli pak ho mame I OVLAZOVAT? 🙂

johanasnohama
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michal39
14. črc 2015

Dobrý den.Mám dotaz.Malý nám krásně papal,spinkal atd.Teď mu budou tři týdny kojit nejde vůbec,tak dáváme Nutrilon dle předepsané tabulky +-,dle jeho chuťi a hladu.Problém je v tom že když se nají,odříhne si tak potom nechce spát a někdy trvá i hodinu než ,,zabere",často se však budí a hrozně pláče.Nevim,ze začátku jsem měl pocit že má hlad,ale není přeci možné aby co dvě hodiny pil 120ml.Přitom stoličku má,čůrá taky a bříško ho snad taky nebolí.Napadlo mě že snad žízeň.Nechci být tragéd,snad je to v tomto věku normální,ale pro jistotu se ptám.Poradí mi někdo? 😒

klaraj3
24. srp 2015

Mam 3 mesicni holcicku take sme meli problem s kojenim tak davam i nutrilon ale doktor nam rekl ze krmit se snažit po dvou až třech hodinách aby mu brisko stačilo strávit stravu potom bolí brisko kdys dávat moc často a mezy tím se snažit dávat cajik fenyklový nebo heřmánkový a nebo vodicku pak to bude dobry a také je dobry espumisan kapicky ty i predchazy dětské kolice

anetik96
10. lis 2017

Dobrý den, čaj by se miminku prý měl podávat hned když mají umělou stravu

absintka19
10. lis 2017

@anetik96 odkud cerpate info? My po domluve s mudr.davame vodu/cajikbaz se zavedenim prikrmu, tedy rehdy kdy prikr nahrazuje davku mleka.

martavy
10. lis 2017

@absintka19 U UM uvadeji,ze se ma diteti nabizet i tekutina (prevarena voda, pediatricka me doporucovala i cerny caj) nebo max. hermanek nebo ty caje na prdiky. Nabizet dle chuti..syn je na Nutrilonu od 6. tydne a tekutiny mimo Nutrilon pil jen,kdyz byla vedra.Pil jen vodu,caje ho moc neoslovily..no uvidime ted s prikrmy 🙂

anetik96
11. lis 2017

nám to doporučili v lékárně,bud Fenyklový čaj a nebo Heřmánkový , správně by to měli říkat doktorky ale nám taky nic neřekla