Odkdy dávat dětem čaj ještě během kojení? 🙂

many
29. čer 2008

ahoj holky 🙂 nenašla jsem žádné takové téma,tak ho zakládám a přinejhorším se pak může zamčít 😉 zajímalo by mě,jestli dáváte čajíček už dřív ikdyž kojíte,každý říká něco jinýho,tak by mě zajímalo víc názorů 🙂 díky 🙂

ina.b
29. čer 2008

Když jsou vedra, tak jsem se snažila dávat, ale malá ho nechce 😕 Vypije šťávu, dětské džusíky, ale čaj jí nejede ani oslazenej...

kamcatko
29. čer 2008

ahojky,taky sme resili kdy zacit s cajem.Doktorka rikala do pul roku nic.Jenze pak zacli vedra a museli sme bumbat kazdou chvili,tak sme koupili caj a uz bumbame....kdyz si ji nekdo pujcil tak ji pak vracel uplne vysusenou...

ina.b
29. čer 2008

Myslím že kojený děti, navíc takhle malí, jako máš Ty nepotřebují další tekutiny, jen pokud má horečku nebo jsou velké vedra, ale jinak bych nedávala.

many
autor
29. čer 2008

díky holky za odpovědi 😉

nensy
29. čer 2008

já dávala čaj od 14 dne kdy se malá narodila

many
autor
29. čer 2008

a musím mít jen přímo ten pro miminka nebo to může být i co mám já sáčkový fenyklový 😉 díky

nensy
29. čer 2008

jo mi dávali fenyklový

many
autor
29. čer 2008

díky moc 🙂

mikula
29. čer 2008

Pokud je dítě plně kojeno,nepotřebuje další tekutiny.Když ale byly ty vedra,dávala jsem malé vodu-na doporučení mudr.malá si na ni zvykla a chutnala ji!Nedavám ji ale denně.

janula2008
29. čer 2008

Ahojik my zacli davat fenyklovy hrozne brzo (nemela jsem nervy na vecne pripominky tchyne, ze mala ma urco zizen 😒 ), myslim ani ne od 2.mes., ale podle me to bylo zbytecne, kdyz byla plne kojena. Ted kdyz jsou horka tak pije vodu, ma ji rada, cajik jen vyjimecne, protoze ji nehodlam tema hippama znicit zubiky.

bambulik
29. čer 2008

tak já plně kojím a do půl roku to snad zvládneme bez čajů, to přední mlíko je prý na žízeń, není tak výživné....
v těch vedrech kojím častěji...

many
autor
29. čer 2008

a ta voda musí být převařená,že ikdyž je kojenecká,že 😉

bambulik
29. čer 2008

měla by být převařená
a dát cca tři lžičky, přijde mi to lepší než do dítěte cpát něco sladkýho

janula2008
29. čer 2008

Mela by byt, ale na jine diskuzi psaly holky ze Fromin a Horsky pramen se prevarovat nemusi, ze to maji zjisteno z lekarny. Tak od te doby to obcas sidime a nic 😉

many
autor
29. čer 2008

tak holky moc moc děkuju 🙂 taky mi radila jedna paní dávat jen vodu 🙂 tak díky moc moc,jste hodný

janula2008
29. čer 2008

nemas zac...jo ale pokud ma jeden mesic tak mu to fakt radsi prevaruj, vsimla jsem si az ted... 😕

verapa
29. čer 2008

ahoj, já začla dávat malé fenyklový čaj asi před týdnem, ale jen opravdu ve vedrech. Líp se jí potom i uvolnuje bříško, ale dávam taky jen poloviční předepsanou dávku.
Jinka dle musr stačí opravdu jen tři-čtyři lžičky vody.

patricien
29. čer 2008

ahojky , říká se že kojené děti nepotřebují vodu,čaje atd.... ale pro dobry pocit si mužete nahmatat na hlavičce fontanelu .... a když je propadlá tak je potřeba dítěti dat pít .... (funguje to do necelého roku ...pak fontanela zaroste a ztvrdne). já dávám prckovi od 3 tydnu pití .... když byl tak maličkej tak jen na cucnutí .... no a ted už normalné a ve vedrech mu nabízím pořad neco malo vypije. 😉

petka80
30. čer 2008

Many, Ladík je ještě majinkej, jenom koj, to je pro něho nejlepší, žádné čajíky nedávej, je to úplně zbytečný. Max. trošku té vody lžičkou, jak psaly holky, ale jinak ne 😉

markytkaaa
30. čer 2008

Já začala s fenykláček asi ve 14dnech ... v tomhle vedru je celkem na hlavu jen kojit ... je to furt mlíko, nevím jak vy, ale já mám po mlíku žížu jak blázen ... a myslím, že dětem trocha toho čaje neublíží, ať už pije MM nebo UM .. .

petka80
30. čer 2008

markytkaaa, to takhle nemůžeš srovnávat.... Pokud je teplo, tvoří se více předního mlíčka, které je takové skoro vodové a je právě na žízeň.
Je to samozřejmě každého věc, ale v šestinedělí se pořád ještě ustaluje laktace a pokud dáváte čaje, tvoří se o to míň mlíčka........ a pokud ten čaj dáváte z lahve, bude dítě akorát zmatené... 😖
Mojí malé bude 6 měsíců a nic jiného než MM zatím nepoznala a rozhodně teda není dehydrovaná.............

markytkaaa
30. čer 2008

Z pár lžiček čaje se laktace nezastaví, to mi věř, a v tomhle vedru tím čajíkem není co zkazit ... Nezastírám, že rady typu "zkus častěji nabídnout prso" mě celkem iritují, je to holt teď ten laktační boom ... ale děti normálně rostou (bez úhony, psychických či fyzických vad) i po Sunaru a čaji 😉

petka80
30. čer 2008

Jak říkám, každého věc 😉
To je zase na jinou diskuzi, jestli kojit nebo dávat UM a čaje..........
Stejně si ale myslím, že měsíční miminko má nárok dostat prso kdykoliv má žízeň, klidně i po hodině..... 😉

markytkaaa
30. čer 2008

Ano ... možná je to jiná diskuze. Já už teď dávala prso každou hodinu, v tomhle vedru by u toho byl pořád, ale to už moc nepil a spíš jen dumlal ... A ono po té hodině ... dát prso př. v 10, dudá do 10,20 dalších dvacet minut pokusy o odkrknutí a v 11 začít znova ... ono se to dá vydržet ... pár dní, ale pak už tak nějak decentně padám na hubu, protože se u toho moc nedá spát, či dělat jiné věci ... jako například vyprat, vyžehlit plíny nebo nedej bože uvařit.
Takže když se místo jednoho kojení dají dvě tři lžičky čaje, tak je pohoda pro obě strany 🙂

petka80
30. čer 2008

markytkaaa, tak to potom asi jo 😉 Já už jsem asi holt nějak pozapomněla, jaké je to v šestinedělí.... 😀

janicka.ziv
30. čer 2008

Holky,myslíte, že můžu dát malé obyčejný ovocný čaj? Mám na mysli převařit vodu pro kojence a tam jí dát na chvilku vylouhovat sáček s nějakým normálním čajem, který pijou dospělí???

Ona moc pít nechce. Občas si dala nějaký ten granul.čaj. Ale tam jsou cukry a to jí nechci dávat. Ted jsem jí párkrát dala obyč.ovocný čaj a ten mi celkem pije. A nejsou tam cukry, nic takového. Tak by to mohlo být dobrý nebo ne?