Odkdy jste začaly dávat dětem černý čaj?

innes
8. lis 2012

Maminky, odky jste začaly dávat dětem černý čaj? Dceři je 2,5 roku. Já ho piji ráda a dcera se ho dožaduje. Vím, že pro děti vhodný není, ale do jakého věku? Díky moc za odpovědi.

hansed
8. lis 2012

Já teda nevím, ale asi bude záležet na tom, jak silný se čaj udělá... taky se dá koupit čaj bez kofeinu... ale dceři ho dávali v nemocnici, když měla rotaviry a to jí bylo 8 měsíců....

coxa
8. lis 2012

Synovi je taky 2,5 roku a tak 1-2x týdně slabý černý čaj pro změnu dostává. 😉

jetynka
8. lis 2012

Já jsem začala dávat černý čaj tak okolo jednoho roku, koupila jsem v prodejně čajů sypaný ruský čaj a udělala ho slabý a do toho trošinku cukru, popř.kvalitní šťávy do čaje ale jen kapičku ať to aspoň trošku chutná, mi Barča a Vojta nechtěli pít žádné ty dětské čaje, ještě snesli chvíli jednu značku těch sypaných ale víc nic, ovocné sáčkové ani sypané nikdo nepijeme, tak jsem musela zakročit že?A teď Klárce Byť má 9,5měsíců, tak jí několikrát do týdne uvařím černý čaj lehounce ochucený a šmakuje jí, bříško jí z toho nebolí, ani s kakáním nemá problémy, Vypije max 50ml za den což není moc. Jinak vyloženě černý čaj sáčkovaný silnější ochucený cukrem, šťávou a popř. citronem pijou děcka asi cca od 2let a v pohodě. Mimochodem já jako děcko dostávala černý čaj snad od půlroku, nevadilo mi to a dodnes kvůli tomu žádný problém taky nemám.
Podle mě je to věc názoru, někdo může být proti, někomu to nevadí. A je na každé mamince jak se rozhodne, ona sama přece ví, co je pro její dítě nejlepší 🙂 jinak mudr, by určitě nesouhlasily to vím, aspoň ta naše, ta je jen na bylinky 😀

lv
8. lis 2012

u 1.dcery, která byla na UM mi pediatrička doporučila černý čaj od 3týdnů, a to jen mini rožek sáčku Pigi čaje ponořit na sekundu do převař.vody, je aby se to lehoulince obarvilo, s glukopurem...takže to asi nijak škodit nemůže ani malinkým..a to se říká kofein, tanin jak je to škodlivé.. 😝

monad
8. lis 2012

asi až před druhým rokem ale to byla nemocná, tak dostala černý čaj s medem a citronem

romantika
8. lis 2012

take kolem roku, trochu nas trapil jemny prujem, ale vzdy hodne redeny. jinak spise kupujeme detske caje.

lendyn
8. lis 2012

pro děti je nejlepší čaj Roibos - a má skvělou chuť! Je zkrátka pro všechny věkové kategorie!)

denny1610
10. lis 2012

Slabý černý čaj může pít už měsíční dítě, buď oslazený Glukopurem nebo čistý. V nemocnici mi sice nepřišlo (bylo ji 2 měsíce), že by ji dávali slabý, byl nějak moc tmavý, ale maličká neměla z toho nic (žádné břišní potíže). Já sem tam maličké černý čaj slaboučký dám (má nyný 8měsíců). No, a malý má 20 měsíců, a v pohodě slabý čaj černý pije. Ale dát pozor. Děti, které ho nedostávali od miminka, může způsobit větší čilost 🙂. Tak aby ses vyspala 🙂.

marecek4
10. lis 2012

záleží na druhu a způsobu a samozřejmě jak často-černý čaj je návykový,proto se nedoporučuje ani dospělým pít ho pořád,ale na střídačku s citronem a medem proč ne

karotky
10. lis 2012

Já ho u obou kluků(silně vyluhovaný a oslazený cca 5.lžičkmi cukru)používám na zástavu zvracení při virózách a jiných horečnatých nemocech.Zklidňuje to překyselený žaludek a tím pádem to zabraňuje případné dehydrataci.Ale na běžné pití bych ho nedávala.Pozeptej se v lékárně,jaké čajíky jsou vhodně pro děti.Já těm našim kupuji čaje těchto značek: www.apotheke.cz a www.megafyt.cz

maxi.smile
23. lis 2012

naše malá vypila černý čaj asi 3x, hrozně jí chutnal (manžel udělal takový jako táborový 😀 ), ale výsledek byl ten, že byla hyperaktivní a spát šla snad v 1 h... asi byl patrně moc silný...,,A.takže od té doby jen dětské ovocné 😀

bimbici
24. lis 2012

Vyzkoušel až ve školce 🙂 Já ho zase měla od půl druhého roku jako dítě