Ovocné nápoje od Hami a Hipp. Dávate ich deťom?

alishia
6. lis 2008

ahoj,

dávate pít dětem ty to napoje, treba misto caje?

ssaara
6. lis 2008

Někdy ano,pro spestření. Náše nejoblíbenější šťávička je jablečná s fenyklem. Ale ředíme je vodou,jsou strašně sladké.

alishia
autor
6. lis 2008

taky to redim vodou. takze jednu stavicku ma tak na tri dny.

kacamar
6. lis 2008

taky davam pro spestreni. Jednou denne a redim to 50:50 s vodou.

kubaka
6. lis 2008

My jsme odjakživa na vodě - je to lepší na zuby. Ale první syn pil taky tyhle šťávy hoooodne ředení - taky je měl jednu na tři dny. V tomto poměru jsou neškodné.
Nechápu ale intelige nci matky, co jsou schopni dát dítěti půl litru těchto šťáv za den a pak se rozčilují,že mají průjmy a pak se o tom natočí reportáž, jak jsou šťávy škodlivé a co mohou způsobit. No, to už je ale jiné téma 😒

jarka007
6. lis 2008

Su lepsie ako obycajne, pretoze neobsahuju cukor, kys. citronovu, konzervanty a pod. Aspon u nas 😀 . Ked som si precitala, niektore detske napoje, ktore je bezne dostat v obchode, bolo mi az zle z tych vsetkych prisad a prichuti a arom.
A samozrejme riedene.

radka.m.
6. lis 2008

já tyto nápoje nedávám,ani granulovaný čaje,protože je v nich hooodně cukru a na to mají děti času dost,ještě si jich v životě najedí až,až.

majcik
6. lis 2008

Ja davam malemu granulovane napoje od Hipp. zial, vobec mi odmietal nesladene caje, tak som rada, ze toto vypije a neskor (cez leto) sa pokusim mu davat aj nesladeny caj. Mozno ho smat donuti vypit aj taky.

blau
6. lis 2008

Ja tiez davam, malemu len vodu. Tiez ma pokusali, ale ked pije vodicku, tak som myslela ze na co...Ked tak, tak mu asi odstavim a zriedim z cerstveho ovocia. Ale beriem, ked to detom chuti a maju to na spestrenie a nechcu pit vodu tak preco nie 😉

janula2008
6. lis 2008

od hami stavy pijeme, ale jen hooodne zredene, nebo ji cvrnknu trochu do caje at to ma vic ochucene, i tak skoro vubec nic nepije... 🙄

andy80
6. lis 2008

Ahoj, ano tyto nápoje podávám. Cukr v nich je jen přírodní, zrovna jako v ovoci. Tak nevidím důvod nepodávat. Já je teda ředím 1:1 kojeneckou vodou. Čaj podávám ovocný negranulovaný. Granulovaný od Hippu mám jen heřmánkový a fenyklový. Většinou ty šťávičky podávám, když malé dávám k obědu bramborovou kaši.

radka.m.
6. lis 2008

majcik-my jsme taky začali na granulovaném čaji od hippu,protože nic jiného nechtěl pít.postupně jsem mu začala míchat ten granulovaný se sáčkovým,až jsme přešli jenom na ten sáčkový,který vůbec nesladíme.dokud jsem tuto metodu nevyzkoušela,tak jsem jí moc nevěřila,ale opravdu to funguje.

sisstin
6. lis 2008

tak já dřív davala ty granulovaný čaje..děsně mu chutnaly..ale měl po nich virážku..a dost hnusnou...takže jsem přešla na ty sáčkové s troškou fruktozy..ale ty mu teda moc nejedou 😕 víc než štavy mu chutnají ty čaje od Hipp, např. šípkový čaj se štavou s černými plody..ředěný to rád nemá 😕

marfushenka
6. lis 2008

My dáváme šťávičky od Hippu. Ředím je asi v poměru 1:2 (šťáva:voda), někdy i dám více vody, když mi to přijde moc sladké. Byla bych raději kdyby pil čistou vodu či neslazený čaj, ale bohužel to odmítá a tak jsem ráda, když si dá alespoň tohle 🙂 Samozřejmě pak čistíme pravidělně zubiska 😉

yasmina
6. lis 2008

nasi sa idu "zbesniet" 🙂 za cajikom Hipp Cervena ciapocka a za stavou Mrkvovou Hipp 🙂 no v tom by spali 🙂

majcik
6. lis 2008

Radka.m - nooo, keby sa to aj nam takto podarilo, bolo by to veeelmi fajn 🙂

Inac tie Hipp caje su na chut fakt super, chutia aj mne (nechcem tym povedat, ze ich pijem, ale ja vsetko ochutnam, co davam malemu) 😀

radka.m.
6. lis 2008

jo,jsou výborný,já jsem ten granulovaný chodila udobávat,i našim holkám chutnal.ted jsem ale radši,že mu nemusím nic sladit a stačí mu ty sáčkové,to se s tím cukrem fakt nedá srovnat.dokonce mám od hippu ještě nenačatý doma,protože jsem vždycky kupovala do zásoby a když jsme se dobrali jenom k těm sáčkovým,tak se přiznám,že mám strach mu ten od hippu dát jenom kvůli tomu,abych ho spotřebovala,protože se bojím,že by mi pak odmítal ty sáčkové.

lenkazdenek
6. lis 2008

my občas dáme,ale taky ředěný,nebo obocný sáčkový čaj,či převařenou vodu 🙂

julyb
6. lis 2008

Ahoj Alishia, pekné foto 🙂 Ako prdíky este trápia, mne sa zdá že u nás trošku lepšie potom Nutrilon low lactose, a hippky dávam merunkovú a slivkovú aby lepšie kakal a tiež riedim vodou 😀

alishia
autor
6. lis 2008

ahojky julyb 🙂 jak se mas? no u nas je to s prdiky take lepsi ,asi diky prikrmum. Ted sem mu chvili davala comfort a prdel mene, tak asi zase prejdem na comfort to je porad dokola.)) a mozna prejdu na hami nebo hipp.) za fotku dekujem,) a merunkovou snasi dobre? ja se to bala koupit, ale kdyz se potom dobre kaka tak to koupim.))

julyb
6. lis 2008

Ahoj Alishia, my chodíme plávat tak aj to mu mozno trochu pomohlo, ale stále sa mu velmi nechce hýbat, Merunková nám chutí najviac, hrušky ho nafukujú 😀

kopcik
7. lis 2008

ahoj, holky kdy dáváte malým napít? já jsem nedávala žádné nápoje, jen v létě, jak byly ty horka a tak malý není zvyklý. ale za chvíli budem přikrmovat a přejdeme na dvojku, takže bude něco potřebovat.... kdy mu mám dát napít? protože on si o to "neřekne". to mu mám jen tak strčit flaštičku do pusinky? to se asi bude rozčilovat, že to není mlíko, nebo by snad chtěl vypít úplně všechno... a ne jen lok. a kolik toho má mimčo vypít?

alishia
autor
7. lis 2008

kopcik: ja davam malemu napit po zeleninovem nebo ovocnem prikrmu. a driv sem mu davala, kdyz mi rval mezi jidlem ze ma hlad. Byl vzdycky sklamany ze to neni mlicko, ale vypil to.) Ja si myslim, ze ty mimca tekutiny potebuji. materske mleko je pry predni a zadni, predni je na zizen a zadni na jidlo, jenze takhle to u umele vyzivy nefunguje. ty stavicky od hipp nebo hami jsou az od uk.4 mesice, tak mate jeste chvilicku cas, ale cajik klidne dej, ja kupuju od hipp fenyklovy a ted uz i broskvový, malemu ten broskvovej fakt chutna, ale ten je az od 5.mesice. ale lepsi bude kdyz ho naucis jen na vodu.) nebo sackovy caj. at si nezvyka na sladke, ale vojta me s vodou i nesladkym cajem poslal nekam.))

sisstin
7. lis 2008

no holky..já už bych ten granulát nedala ani omylem... 😔 fakt bejt na začátku, tak dávám jen převařenou vodu 😔 a už bych neudělala chybu s granulátama a štávama 😝

berynka
7. lis 2008

Ahoj, šťávy od Hippu a Hami jsem začala dávat až tak po půl roce, střídala jsem to s normálním ovocným čajem či mátovým... všechno ředěné tak 1:2, nejlépe 1:3 😉 . Samotnou vodu nikdy moc nechtěla a pila fakt malinko. Takže kvůli ledvinám to menší zlo. Granulované čaje jsem ani nezkoušela.
Když jsem kojila a pak musela přidávat ještě UM, tak jsem nic jiného k pití nedávala a žízeň neměla. Když jsme pak už začly s příkrmem a k tomu stále UM, tak to chtělo ještě další tekutiny. Přesně jsem nesledovala, kolik toho vypije, ale tak od oka se mi zdálo, že dost 🙂 .

kopcik
7. lis 2008

alishia: teď jsem se fakt zasmála 😀 😀
no já sem už úplně na začátku dávala jen vodu. zkoušela sem i fenyklový čaj, kvůli prdíkům, ale 1.nepomohl 2.blinkal po něm.
takže určitě budu dávat jen vodu, než se rozmazlí sladkým...

alishia
autor
7. lis 2008

kopcik: snad se vode nauci.) opravdu je to lepsi nez ty sladky blivajzy.) ale jak tady pisou ostatni maminky, lepsi volit mensi zlo nez aby nebumbal.)

nevesta
7. lis 2008

My davame cistu vodu, malej velmi chuti 😎 Skusila som jej na spestrenie dat stavu s vodou, ale vyplula to a nechce 😎