Pití 20-ti měsíčního prcka. Jak zvýšit příjem tekutin?

evcounek
2. únor 2012

Ahoj maminky, máte taky některá problém s pitím vašeho drobečka? Potřebovala bych potadit jak mu zvíšit příjem tekutin a nelít mu to do krku násilím.
Luky má ráno 220ml Sunaru, přes den vypije max.300ml (čaj, ředěný jablkový džus), a večer si cucne tak 100ml Sunaru. Přes den má ještě tak půl až 3/4 okurky, víno, mandarinku nebo pomeranč.
Myslíte, že mu to stačí? Když sem se na to ptala dr. tak říkala,že některé línější děti tolik pít nepotřebují a že se počítá vše (mlíky, kompoty, ovoce zelenina, polévky voda, čaj...). No náš Luky rozhodně líný není od rána do večera líta jak splašený.
bojím se aby neměl poroblémy s ledvinami.
Když o tom tak přemýšlím tak já vypiji max 1,5l za den a manžel je na tom podobně. Může být i příjem tekutin genetický?
poraďte nějaký osvědčený fígl co vám zabral.

llluckaaa
2. únor 2012

Ahoj, já s tím doma hodně bojuji a už mám nějaké fígle. Určitě to nějak zkoušej, dítě pít potřebuje a někdy na to trochu zapomíná ☹ Myslím, že toto nebude dané geneticky, spíš okoukané, ne? Nepiješ ty, nepije dítě... Já začala ráno a večer víc ředit sunar - tzn. více vody a méně naběraček mléka. Každý den dělám polévku. Zkouším různé hrnečky a způsoby pití. Teď nám trošku zabírá zředěný džus ve skleničky od džusu (hipp 200 ml) pitý brčkem. Na ven beru flašku od Aventu, nevím jak se jmenuje, vejde se do ní skoro půl litru a má takové šikovné pítko. A je super, že ti dítě jí ovoce, tak do sebe hodně vody dostane, takže podle mě na tom s tím množstvím tekutin nejste tak zle 😉 Mrkni se třeba sem, tady je to trochu popsané http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/pitny-rezi...
Jo a jinak my kvůli pití nemáme problémy s ledvinami, ale se zácpou ☹

evcounek
autor
2. únor 2012

jo jo taky máme množství flaštiček hrnečků a různých serepetiček na pití. No mi bobkujeme statečně.5íkám Lukáškovi že je můj králíček. Stejná konzistence bobečků jako mají králíci, ale bobkujeme každý den. s tím problémy nemáme. ale to pití mě deptá.

ined77
2. únor 2012

@evcounek 🙂 ...ahoj, i u nás byl a občas ještě stále problém s pitím je.věkem se to maličko spravilo, ale musím neustále připomínat, pitíčka obměńovat, lákat a pod.
také jsme vyzkoušeli různé lahvičky, skleničky, brčka, pitíčka, čajíky...nikdy jsem nechtěla, aby moje dítko pilo přeslazené šťávičky, ale přiznám se, že už jsem částečně rezignovala, ale šťávičky aspoň ředím 😅 .jsem ráda, že konečně alespoň trošku obstojně pije 😎.
problémy s ledvinama zatím nemáme, ve finále má malý tekutin myslím dost....polévky má denně a má je rád, i ovoce nějaké sní atd., ale 2x jsme kvůli nedostatečnému pití byli v nemocnici....samozřejmě spojeno s nemocí, kdy malého spotřeba tekutin byla téměř nulová a nebylo možné do něj něco dostat ☹ .což je samozřejmě špatně že ☹ .
také myslím, že na tom nejste nějak špatně co se týče tekutin, v součtu to není málo 😉 .ale samozřejmě by to mohlo být víc 😉 .
mám kamarádku, které malý jen za dopoledne vypije 1,5l čaje! to jsem jí vždy opravdu záviděla 🙂 .

llluckaaa
2. únor 2012

@ined77 Tak to jsem si taky říkala, že moje dítě nebude pít sladké nápoje. A rezignovala, abych toho do něj dostala víc, tak ředím džusy a šťávy. Taky závidím, já na to musím pořád myslet a pití do něj vyloženě cpát.
@evcounek Taková ta bobkovitá stolice ale bývá signálem nedostatku tekutin, ne? Aspoň já to u sebe mívám... Ale jinak mi nepřijde, že byste těch tekutin měli tak málo...

evcounek
autor
2. únor 2012

jo jo taky si to myslím, že je to z pití, ale kamarádky mii říkala, že je to prý hodně tuků. to my přijde jako blbost, protože, když jsem u babičky a dělá polévku (na můj vkus dost tučnou) tak má druhý den žádné bobky nejsou zato se můžeme převlékat do čitého 😀

llluckaaa
2. únor 2012

@evcounek Na mě mívá některá babiččina strava podobný vliv, ale převlíkat do čistého se naštěstí nemusím 😀

ined77
2. únor 2012

@llluckaaa 🙂 ...tak to jsme na tom stejně ☹ .normálně to celkem už jde, ale fakt při nemoci je to děs, nedá si říct 😢 .malá snad zatím docela pije, i když taky ne bůhví kolik, ale to přisuzuju ještě dost mléku a taky zimě, ta žízeň není tak velká. v horkách pila jen vodu a krásně, tak snad jí to vydží 🤐 😵 .

beruska24.9.
2. únor 2012

@evcounek - naše toho v tomto věku vypila tak polovinu 🙄 😝 více pít začala až po 2. roce a to ještě musím kolikrát připomínat. a přitom lítá celý den, kolikrát je z toho řádění až spocená. já osobně také málo piji, tak to má asi po mě 😕 u nás nepomáhalo ani když jsem se já snažila pít před malou (aby to mohla okoukat).

skajana
2. únor 2012

@evcounek U nás je to podobné, jediné větší množství tekutin do dcery dostanu ráno (tak půl hrnku čaje) a jinak přes den je to večný boj...střídáme hrnečky,lahvičky, já piju skoro pořád, takže něco málo vypije, když chce ochutnat co to mám. Nejvíc ale funguje, když je u nás návštěva s nějakým dítětem - když má ssebou pití, hned mu po něm jde (ikdyž je to třeba jen neslazený ovocný čaj) a je schopná vypít ji za odpoledne celou 🙂 a když je fakt krize a potřebuju aby něco vypila, tak docela zabírá scénka "jé hele co tady Lucinka zapomněla...".

kalo
2. únor 2012

Dítě má vypít tuším 1 dcl tekutin na 2 kg své váhy...(Doufám, že jsem to nepopletla... 🙂 )

llluckaaa
2. únor 2012

@kalo Já jsem četla, že má mít 1 až 1,1 dcl na 1 kg své váhy... Ale jsou v tom i polévky, ovoce atd.

silvie_r
2. únor 2012

U mé neteře se osvědčilo ťukání skleničkama. Vždycky, když její rodiče chtěli, aby se napila, vzali do ruky nějaké svoje pití, dali jí její hrneček a řekli "pojď si se mnou přiťuknout". A když se přiťukne, musí se přece i vypít. Byla to taková hra, na kterou přistoupila a vyklubal se z toho vcelku úspěšný způsob, jak do ní dostat tekutiny.

evcounek
autor
12. únor 2012

Díky za nápady, já teď objevila kouzlo brčka. Lukášek zvládl i necelí litr ředěného džusíku tak snad se už konečně rozpije. Sice bych chtěla aby radši pil z hrnečku nebo ze skleničky, ale co se dá dělat aspoň pije 😀