Pití v horku pro 4 měsíční holčičku, co převařená voda?

key25
13. čer 2013

ahojte holky malé jsou 4 měsíce.Doktorka nám zakázala přírmy protože je malá narozená ve 37 týdnu.V těchto horkách malá jí UM bohužel o mléko jsem přišla nic jiného nedostává.Doma mám pouze Sunárek fenyklový čaj ale malé jsem ho zatím nedávala.Bojim se protože malá zareagovala na změnu kojenecké vody tak že celý den křičečela do té doby co jsme jí dali její značku.Myslíte že bych jí mohla dát na pití převařenou kojeneckou vodu ? děkuji a omlouvám se za zmatené psaní 🙂

speedygon
13. čer 2013

@key25 Převařená voda je dokonce lepší, než kojenecká, takže klidně 🙂 V nějakých testech se zjistilo, že některé kojenecké vody byla obyč. voda(tuším např. Horský pramen)..

bonavoxa
13. čer 2013

@key25 Proč vám Dr. zakázala příkrmy? Mám taky holčičku ze 37. týdne a nás do toho naopak hnala. Nicméě čekám až malé budou 4 měsíce korigovaě.

lv
13. čer 2013

zkus převařenou kojeneckou, buď si dá, nebo ne, jistě lepší voda, než čaj /pokud jsi ještě ten fenyklový, tedy na vyprdění nepoužívala/..reagovala na změnu kojenecké vody? Tomu nerozumím, voda téměř bez minerálů, podle mě druhá značka nemá nic jiného, než první, třetí a další..

key25
autor
13. čer 2013

taky to nechápu proč nám zakázala příkrmy je pravda že malá má asi dobrou váhu a přibírá dost tak možná kvůli tomu?normálně si dá na jedno krmení 150-170 ml a jí dost často nestačim dělat Sunar.Navíc když něco jim sleduje mě a už by taky nejspíš chtěla. jinak přesně horský pramen to byl ,malá nám křičela v kuse celý den a pak nás to napadlo že jsme změnily značku,jeli koupit Rajec a malá byla v klidu.Doktorka říkala že ta voda je nejspíše opravdu nekvalitní a má jiné složení než Rajec.

bonavoxa
13. čer 2013

@key25 Je to možné, že některé děti reagují na kojeneckou vodu. My máme opačný problém, malá je nejedlík, takže pije 120-140 ml 7krát denně na jednu dávku. Takže jsem pročetla plno diskuzí, kdy maminky zkoušely všechno, i výměnu kojenecké vody. Já žiju na Sk, tady je Lucka, Zlatá Studňa, Rajec..na všechno malá reaguje dobře. V Čechách ze začátku pila uplne nějakou naznámou řeckou vodu a Aquillu...Aquilla jí ale asi moc nejela..to období u papání vyváděla. Ale jinak co se týče vody v pohodě.
Naše malá je stejě případ, v období, kdy nectěla jíst, tak jsem ji dolívala fenyklovým čajíkem, jablkovou nebo švestkovou šťávou naředenou kojeneckou vodou..na doporučení Dr. Ale malá si zvykla, že dostane cucnout, kdy se jí zachce a pak bojkotovala papání ješte víc. takže Dr. čajíky zakázala. Máme v pohotovostním režimu teda jenom, když je horko na padnutí.

andy80
13. čer 2013

Na pití vodu, ty instantní čaje fakt nee, na příkrmy máte opravdu čas pokud dobře baští. Co je to, že jí dost často? Rozestupy mezi UM mají být minimálně 3 hodiny. Denní dávka mléka by neměla překročit 1000ml, pokud by jí 1000ml nestačilo, tak přicházejí na řadu příkrmy.

andy80
13. čer 2013

@bonavoxa 120 - 140ml 7x denně je dostatečné množství. To je 840 - 980ml mléka denně, což je porce tak akorát pro pětiměsíční dítě.

key25
autor
13. čer 2013

Tak holky malá většinou se na baští beru to od půlnoci v 1 ráno 150ml pak se probudív 9 h další 150ml ve 12h další 150ml kolem 16h další 150ml pak v 19h další 150ml poté tak 22:30 dalšé 150ml celodenní režim hrozně kouká na to co jim a sem tam mezi tím sní třeba 50ml jěště k tomu co si o tom myslíte?