Pitný režim kojence (9 měsíců). Nechce vodu

joy82
27. srp 2010

Maminky, prosím o radu. Máme doma chlapečka - skoro 9 měsíců. Ještě kojím, ale jen 3krát denně, kromě toho mi malý nechce vůbec pít. Snažím se mu stále nabízet vodu, protože ho nechci učit na šťávičky, ani čajíky mi nechce. Jen možná třebas vymačkaný meloun nebo hrozny, to ano. Ale chtěla bych jej na tu vodu naučit. Doktorka mi říkala, že dokud kojím, tak není potřeba, aby pil jiné, ale nekojím zas tak často, v noci vůbec, a navíc v těch vedrech, no co já vím. Na druhou stranu, kdyby měl žízeň, snad by si trochu dal, či ne?

k.jolanka
29. srp 2010

Ahoj, já měla stejný problém, nechtěl mi vůbec nic vypít..z čeho mu dáváš napít? já totiž dávala z flašky, nebo čaj na lžičce, ale pak jsme koupili hrníček od Aventu, ten co teče, jen když dítě saje, že při překlopení se nepolije. Ještě ten den, co jsem ho donesla domu, se z něj malý napil sám vody, nyní už to není tak horké, protože je hrnek okoukaný, takže ho musím držet já 😅 ale pije mi vodu i čajík, kupuju Čajánka jablíčkového, není z přídavkem cukru jen s laktozou, sáčkové čaje jsou na něj moc kyselé 🙂
A nechce napít ani po obědě, nebo mezi jídlem? asi máš pravdu, že kdyby měl žízeň tak si dá..jen si myslím, že když ho kojíš jen 3krát, tak by asi pít měl..malý teď co dáváme příkrmy, tak pije i mezi jídlem, aby mu lépe klouzalo 😉 a po jídle je docela žíznivý...tak zkus třeba ten hrneček, možná se mu to také zalíbí.. 😉

pajapoj
29. srp 2010

Ahoj,
tak já ten hrníček z Aventu koupila taky a mě to pítko malej nechce. Ale vodu jsem ho naučila pít normálně ze skleničky, on totiž viděl jak ji piju já tak chtěl prostě taky, tak jsem mu vždycky dala cucnout z mojí sklenky nebo hrníčku a takhle se to naučil a teď pije normálně vodu z láhve (teda s dudlíkem). Někdy mu udělám čaj, taky buď toho jablíčkového Čajánka (toho by se upil) nebo mu dělám pytlíkovej jablíčkovej BIO, ale vodou nepohrdne a pije ji furt, pořád mu dávám pít (během dne, mezi jídlem, po jídle) jo a kojím 4x denně (2x ráno a 2x večer). Tak hodně štěstí, chce to vytrvat, on si na tu chuť zvykne.

maicky
29. srp 2010

Ahojky 🙂 Tak našemu malýmu je skoro 11 měsíců a pít mi taky nechtěl. Kojila jsem ho pouze šest neděl a pak byl na sunaru, tak jsem si z toho taky dělala hlavu.. Z klasický flašky mi nic kromě sunaru nevypil, tak jsme pořídili hrníček od Aventu, ten taky nechtěl, tak sme zkoušeli lžičkou - taky nic, pak jsme zkoušeli klasickej hrníček a taky nic. A začal mi pít teď nakonci července z flašky od naší malý. Kupujeme jí tu Wasser jablečnou a z toho mi pije, ale z ničeho jinýho se nenapije.... Tak to zkus koupit a dát mu do toho vodu... Třeba to zabere jako u nás 😉