Pitný režim kojeného miminka ve vedrech. Co mu dát?

klara.t
9. čer 2010

Nevím, jestli už je tu takové téma, tak zakládám nové. Nechtěla jsem to psát do téma čajů apod., protože pít se dá i voda že? 😀

Zajímalo by mě, jestli v těch vedrech co jsou teď mám dát své dcerce (5 měs.) nějaký čaj nebo vodu navíc. Stále jí kojím, ale vidím, že se potí víc, takže musí mít větší potřebu. Ještě nemáme příkrmy. Kdyby jo, tak už bych samozřejmě pít navíc dávala, ale když ještě nepřikrmuju, tak nevím.

elephant
9. čer 2010

Teória je, že keď je plne kojená, vodu nepotrebuje. Akurát treba kojiť skutočne veľmi často, tak ako má chuť. Bude zrejme piť hlavne predné mlieko, tak sa potom nedes zelenej stolice 😀

Ja si myslím, že trošku vody jej medzi kojením môžeš dať, ak máš pocit, že to potrebuje, a kojenie jej z nejakého dôvodu nestačí. Veď tieto horúčavy sú len pár dní do roka... 🙂

kubaka
9. čer 2010

já jsem nedávala ani jednomu vůbec nic a narodili se na jaře, takže celé léto jsme jen prokojili. Prostě pili víc nebo kolik chtěli, někdy si mezi kojením jen cucli. Čůrali pořád mohutně, kakali normálně - já bych to vůbec neřešila. Když mají větší spotřebu tekutin, tak se napijí při kojení víc nebo si prostě jen dají pár doušků. KDyž nabídneš prso třeba hodinu po kojení, uvidíš, zda se chytne. Když ne, tak nechce. 🙂

janca26
9. čer 2010

Tak já dávám svýmu synovi (necelých 7 měsíců) v těhle hicech čajíček. Dávala jsem ho občas i dřív než jsme začali s příkrmy (měla jsem fenyklový na prdíky), takže si občas cucnul. Co vím, tak moje kamarádky v těhle hicech taky dávají čajíčky nebo jen vodu.

hudovka
9. čer 2010

Ahoj, mám dceru 2,5 měsíce a také ještě pouze kojím, ale čaj už dávám od Hippu (směs fenyklu, heřmánku a anýzu) je od ukončeného 1. týdne, Ellince moc chutná a navíc jí po něm jdou krásně prdíky 🙂

lamarika
9. čer 2010

Malej se narodil na jaře a nedávala jsem pití celé léto, začala jsem až někdy v 7 měsíci s příkrmy a to jen po obídku. Když chtěl napil se víc a nebo jsem kojila častěji. Osobně v tom nevidím problém a myslím si, že u takhle malých dětí je zbytečný do nich rvat něco jinýho.

ojo
9. čer 2010

Ahojky,
malej se narodil loni v květnu, loni v tuto dobu mu bylo přes měsíc a taky jsem mu přes léto dávala mezi každým kojením pít čajík (byl kojen plně)...taky doporučuji ten od Hipp fenyklový 😉

dr. říkala, ať dávám na žízeň z prsa, ale já nejsem ta, co by vytáhla prso kdekoli...takže jsem byla radši pro čajík a dr. na to nic nenamítala 🙂

bury
9. čer 2010

V pondělí jsem byla u dr. a zrovna se jí na to ptala, tak mi říkala, že opravdu stačí kojení, že mu mám mezi kojením dávat cucnout. Ale že když už je opravdu hodně vedro a malej se potí a mám strach, jestli nemá žízeň, že mu mám dát mezi kojením pár lžiček čajíku, nebo úplně nejlíp jen převařené vody No a samo dávat pozor na přislazované čaje - třeba Hipp.

elephant
9. čer 2010

Holky, tie čaje od Hippu, čo tu spomínate, nie sú to náhodou tie granulované, čo obsahujú 90% cukru? To už si myslím je lepšie spraviť normálny sáčkový a nesladiť, alebo ešte lepšie balenú vodu... Hlavne pre tie malinké miminká...

momin
9. čer 2010

elephant to prehanis s tema 90% cukru!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale ano sou slazene..no a co? Vsak kojenec si ho jen parkrat cucne.. nedavas mu v nem kila cukru...

Samozrejme cista voda je nejlepsi! 😉
A davala bych v tehle hicech pit i kojenci... 😉

hupcza
9. čer 2010

prcek se taky narodil na jaře a v létě byl jen kojený - žádná dehydratace se nekonala
je to zbytečné
granulovaný čaj bych nedávala - ty,které jsem měla v ruce a přečetla si jejich složení, mě fakt nepřesvědčily o tom, že by to měla být součást pitného režimu -nedávám doteď

dadous
9. čer 2010

ahojda taky plně kojíme a když někam jedem tak sebou vozím malou lahvičku s převařenou vodou, pže ne vždycky když chce mala napít, mam možnost vytahnout kozu 😵

elephant
9. čer 2010

@momin naopak, nechcela som písať 95%! 😀 Ja ten čaj doma nemám, ale kedysi veeeeeeľmi dávno som dostala v porodnici taký balíček a tam bola i vzorka nejakého granulovaného čaju. Tak som si prečítala zloženie, a bolo to 90 alebo 95% cukru. 😉

elephant
9. čer 2010

Len som chcela doplniť, že mám pocit, že tá vzorka bola od Hippu, ale snáď ma niekto z tých, čo má Hipp doma, opraví 🙂

hupcza
9. čer 2010

mom: no ono to množství je dost relativní -pokud miminko,které váží 5 kg vypije množství odpovídající panáku, je to jako by 50kg ženská vypila půl litru 😉
takže samo, že cukru na svou váhu dostane až až

dadous
9. čer 2010

😀 jsem se byla mrknout na pytlíček, pže jsem ho dostala v porodce a tam je napsano že cukr tam je, ale kolik , to nepíšou 😵

dadous
9. čer 2010

myslím si že dětičkam stačí voda, proč jim kazit chut cukrem 😵

elephant
9. čer 2010

@dadous Tak oni to tam už neuvádzajú? To ma pobavili! 😀 Ja som tú vzorku čítala skoro pred 6 rokmi, a to tam ešte množstvo cukru uvádzali! 😀

vercak.
9. čer 2010

Já bych teda v těhle vedrech dala napít čaje mezi kojením 😉 Stačí třeba jen trochu, ale plno maminek se shodne na tom, že ne vždy je místo, kde se dá v klidu kojit a tak. A navíc my taky dost pijeme, tak proč nedat ten čajík nebo vodu i mimču???

A jinak pro info všem ostatním sem hodim odkaz na čaj od Hippu. je čistě fenyklový, granulovaný a... BEZ CUKRU http://www.lekarna.cz/hipp-caj-instantni-fenykl...

jajinka80
9. čer 2010

Klaro: Ja bych ji ten caj nebo vodu klidne dala, uz je hodne velka a urcite ji to neublizi. Syna jsem loni pres leto i ve vedrech jen kojila a byla jsem z toho hodne vycerpana. V 5,5 mesicich jsem mu dala poprve caj a uplne ho shltal. Byl i klidnejsi [predtim byl ve vedrech vetsi protivka].

lenerka
9. čer 2010

ahoj

tak naše doktorka u starší dcery říkala,že když kojím,že by jí to mělo stačit
ale přikládat častěji!
byla jsem úplně vycuclá ☹
teď mám 3,5měs.Kristýnku a zkoušíme z flašky dávat vodu a bohužel jí odmítá
tak to ještě zkusím přes lžičku nebo stříkačku
jsem opět vycuclá a hlavně mě bolí prsa
a co hodinu se mě kojit fakt nechce

určitě by si dala nějaký čajík nebo šťávu,ale to se mě něchce,kvůli cukru

dadous
9. čer 2010

lenerka a jakou mate flašku, mě nikča nechce vubec žadny dudlíky tak jsem se bala že z flašky taky nebude chtít ,ale mame NUK a to teče samo, takže to dam nikče na kraj pusinky , ona se teda moc netvaří ale po kapkach ji to teče do pusinky a ja mam aspon lepší pocit že nema žízen 😅

pettru
9. čer 2010

tak ve 100gramech hippu fenyklovyho je 96,6g cukru, ve 100ml hotoveho cajiku (cca 4gramy) je 3,9g cukru - to je docela hodne...takze ja bych radsi davala cistou vodu, popripade sackovej detskej caj...
ja malou i pres vedra jen kojila, jen sem ji davala napit castejc 😉

mobina
10. čer 2010

Též jen kojím. I prvního syna. Důležité je kontrolovat počůrané plínky. Pro jistotu sebou vozím převařenou vodu v lahvičce, ale ještě jsem ani nezkoušela, zda by si z dudlíku dal 😅
Když už chcete dávat čaj, tak já osobně bych koupila nějaký sáčkový bylinkový (třeba Leros) a pokud by odmítal neslazený, tak bych ho nepatrně osladila glukopurem...Hipp jsem nikdy nedávala a nikdy dávat nebudu 😝

kubaka
10. čer 2010

no právě - vy tu řešíte - dát nedat - 😀 jenže co když to mimi vůbec nic kromě mlíka nechce? 😅 To pak maminka může chtít, že 😅 😅 .
Ne vážně... miminko je jen na tekuté stravě, takže opravdu tekutin má dost a dost - vlastně jen tekutiny. Stačí dát častěji a já jsem teda nakojila naprosto kdekoliv a kdykoliv. Na hřbitově, v knihovně, v restauraci , shopping centrech - když si bylo na co sednout. Když holt mimi musí, tak musí 😀 Akorát v tramvaji jsem to zavrhla, pač jsem měla strach že by tramvaj cukla a on mi utrhl bradavku 😀 Tam jedině měl smůlu.
A s čajema jsem vůbec ani nezačala. u přikomování se naučili na čistou vodu a pijí ji dodnes. Míchat kojenci v žaludku slazené čaje s máminým mlíčkem - brrr. Když už to musí být, tak pár lžiček vody, ale mě ji kluci třeba vůbec nechtěli - pili dost z prsu. Jednou jsem to zkusila. Maličký si upíjel vodičku až s prvními příkrmy a to si cucnul třeba 5-10 ml po jídle.

beruska1989
10. čer 2010

ahojky, tak my byli včera na 3týdenní prohlídce, taky plně kojíme, a sám pan doktor mi řekl že bych jí měla dávat čaj mezi jídlem. že si mám koupit heřmánkový nebo fenyklový. Tak máme heřmánkový od lerosu. včera ¨jsem jí ho nechala vystydnout a vůbec ho nechtěla, a dneska jsem jí ho zkusila dát maličko teplej a uplně hltala. naše Natálka je holt vybíravá no 😀 . člověk si myslí aby se trošku ochladila, ale olna chce teploučkej🙂

kubaka
10. čer 2010

berusko ale to bacha, protože se ti napije čajem a nebude pak chtít jíst. Navíc, dáváš-li jí ho z lahve s dudlíkem.? Takhle maličké mimi se nechá rychle zblbnout na flašku. A ty nemáš laktaci ještě dobře usazenou - to je tak po 2 měsíci, pak už ji jen tak něco neohrozí.
mimochodem:
Obecně se všude píše a radí spíš nic nedávat plně kojenému miminku a jsou pro to docela přesvědčivé argumenty. teda pozor, aby ti nepřestala pít pořádně mlíko a pak nebyla hladová. Jak by málo pila, dělalo by se tí míň a pak by měla doopravdy hlad , ty ve stresu, že máš málo mlíka - prostě známý začarovaný kruh, který skončí u flašky s mlíkem 😖 . Je to známý koloběh příčin a následků.
Mám taky starou doktorku, čekala bych teda, že bude konzervativní, ale řekla, že nabídnout častěji prso stačí a když si vezme, tak fajn. Ucucne si trochu předního řídkého...
Každý doktor holt má jiný přístup k věci- Nechci tě vůbec strašit, propána, 😉 😉 😉 ale je užitečné to jen vědět. Když v bude v pohodě papkat, tak není problém. 🙂

beruska1989
10. čer 2010

my s jídlem vůbec nemáme problémy. bych řekla že jí až moc 🙂 , taky je to znát🙂, váha jde nahoru moc pěkně 😀

janicka006
10. čer 2010

my nekojíme,máme UM ale zajímalo by mne,zda dodržujete v těch vedrech stále stejnou teplotu nápojů a nebo jí děláte nižší.
Slyšela jsem totiž,že nižší teplota způsobuje bolení břicha a o my vářně nepotřebujeme 😒 😒 ..to máme občas i tak.
Moc díky za odpověd.

kubaka
10. čer 2010

berusko - tak to je fajn - budeš mít doma malou otesánku 😎
- moji se narodilli téměř pětikiloví, a přibírali kilo měsíčně - to se za chvíli proneseš. 😀 😀

naty
10. čer 2010

@janicka006 My dáváme pořád stejnou teplotu radši.. 😉 ...neřekla bych, že mu to vadí, cucá jak vzteklej!! 😀