Pitný režim ročního dítěte

manuela23
30. říj 2011

Dobrý den,
chtěly bych se zeptat, máme ročního chlapečka, který vůbec nechce pít čaje ani vodu.
Za den vypije max. 150ml čaje, snažím se mu dávat napít každou chvíli , ale pití odmítá a utíká.
Už jsem vyzkoušela různé druhy příchutí. Můžete mi prosím někdo poradit? Vím, že je pitný režim velmi důležitý, tak mě to trápí.
Díky za odpovědi 🙂

fifa79
30. říj 2011

Ahoj, jestli ještě kojíš tak do něj stejně víc nedostaneš.Vezme si to v mlíčku....takže je to v pořádku.Jestli nekojíš, tak do něj taky víc nedostaneš.Můj syn je na tom stejně, za den vypije třeba jen 200ml vody a to nekojíme,Děti si vezmou jen tolik, kolik potřebují.Neboj, prostě nemá potřebu.
Já už to teď taky neřeším, ale trápí mě to pořád.

luckaa
30. říj 2011

Ahoj u nás je to to samé,max 150ml čajíku nebo ovocných šťáviček denně,s tím nic moc neuděláš.To samé jsem měla u starší dcerky,malá má denně polévku a nabízím často ovoce,aby aspoň trošku tekutého navíc.
Pití jí nabízím každou chvilku,i kdyby si měla třeba jen cucnout.
Ale po zkušenosti se starší dcerkou,když je jinak ok,tak to neřeším 🙂
Já taky málo piju,vím,že to není správné,ale prostě nemám potřebu

manuela23
autor
30. říj 2011

Ne již nekojím, malí vypije tak 500ml mléka, nemáte vyzkoušené nějaké čaje, které dětem chutnají.
Já jsem zkusila jablečný sáčkový čajánek, Sunárek malinový, šípek a borůvky různé šťávy , ale stejně to nakonec dopadlo tak, že nechtěl nic.

veronikavlaskova
30. říj 2011

Máme to úplně stejně, malá vypije 500ml mléka a průměrně tak 200 ml vody nebo čaje. Víc ani ťuk. Myslím, že víc začnou pít až jim člověk vezme ten sunar....

fifa79
30. říj 2011

Já jsem vyzkoušela opravdu všechno a ze všeho...bez výsledku.Denis pije jen vodu a jsem za to ráda.Nemá smysl jim nutit to co jim nechutná.Malému to asi stačí.Naše Dr. to u nás neřeší, protože její dcera bylo to stejné a ani jako lékařka do ní prostě nic nedostala a te´d má 15 let( takže přežila 😉 😀 )a je zdravá holka.Tak mě MUDra vždycky uklidňuje,když jsem zoufalá.

helcenka
31. říj 2011

@manuela23 - jestli ti vypije půl litru mlíčka a ještě k tomu 150ml čaje, tak je to akorát, nemusíš mít strach, že by byl dehydrovaný nebo něco takového, pije určitě dostatečně. Další tekutiny má z jídla. Jestli máš strach, zařaď mu ještě třeba do jídelníčku domácí kompot, nebo mu nastrouhej salátovou okurku, ta má dostatek vody a šťavnaté ovoce.
A na pití je fakt nejlepší obyčejná voda nebo čaje neslazené, u nás frčí šípkový čaj nebo od Megafytu čaj na posílení obranyschopnosti organismu, ten pijeme na podzim a na jaře.

marjama
1. lis 2011

@manuela23 Ahoj, u nás je to stejný. Martí vypije max. 200 ml, různé ovocné šťávičky jí ředím vodou půl na půl. Víc do ní prostě nedostanu. Ještě že má ten Sunar, toho vypije 500 ml. Teď ještě nastoupila do školky a tam se asi během dne nenapije vůbec. Mají sice k dispozici celý den čaj, ale Martí prostě nemá potřebu pít 😠 Tak to prostě neřeším 😝