Kolik převařené vody můžu dát 3měsíčnímu miminku?

janapazderkova
22. čer 2017

Ahoj mamky. Prosim o radu. Mam trimesicni miminko, nekdo mi poradil, ze v takovych vedrech muzu dat k mliku jeste prevarenou vodu nebo fenyklovy caj. Kolik toho muzu dat? Holcicka je plne kojena a ted jak je vedro by porad jen sala...muzu ji ten cajik nebo vodu dat z flasky? Diky moc!

panickatlamicka
23. čer 2017

@poah vidim, ze nadavani do fanticek na sebe nenechalo dlouho cekat. To delas (vysmivani, shazovani) pokazde, kdyz nekdo poda relevantni informace ziskane rozsahlym studiem problematiky a vlastnimi dlouho trvajicimi zkusenostmi? 🙂

meesha
23. čer 2017

@poah blbost. Kojit je min prace :P

panickatlamicka
23. čer 2017

To je svanda tady!

hany_bany
23. čer 2017

Dcerka se narodila v červnu 2015, to pak byly asi 2 měsíce téměř bez úlevy vedra. Pouze jsem kojila na výslovné doporučení jak dětských sester v porodnici, tak prostaty) a rozhodně na kapackach neskončila. Hlídala jsem fontanelu, zda nebyla propadla, hlídala jsem pocurane plinky a taky svůj pitny režim. Když se to protlo s rustovym spurtem, kojila jsem klidně co půl hodiny. Taky jsem nadávala, že nikam nemůžu, ale ne kvůli kojení (kojit se dá i venku), ale protože jsem malou nechtěla venku upéct...

janapazderkova
autor
23. čer 2017

Damy, uz se v tom zacinam ztracet 😀samozrejme, ze mliko miminku prirozene staci, jenom obcas to proste nejde a nez ho trapit zizni, tak si myslim, ze cucnout si fenyklovyho cajicku muze. Poradila mi to doktorka z ARA...jenom jsem chtela znat vase nazory, takze dekuji vsem zucastnenym 😉

pajula123
23. čer 2017

@arwen_arina nedelat malemu,co bychom nechteli,aby nekdo delal nam,neni prece tak tezke
Tobe se libi byt dve hodiny zavrena v ohradce? 😉 😀

rebe
23. čer 2017

@poah Opravdu k titulu dokonalé matky stačí chápat rozdíl mezi mateřským mlékem a kamením a mít doma kočku, která novorozená koťata nežene k misce s vodou, ale kojí je? Fíha, netušila jsem, že je to až takhle snadné, ale i tak to potěší. Být dokonalou matkou pro své děti se vážně snažím 😀

@janapazderkova Tohle mě na koníkovi vždycky pobaví: zeptáš se na něco kolem vaření a odpoví ti holky, které neumí ani uvařit vodu na čaj, poprosíš, kdo ti může poradit s něčím kolem daní, zareagují holky, které daně nikdy v životě neplatily, a zeptáš se na něco ohledně kojení a dostaneš několik desítek komentářů od paní, která "celých deset dní" odstříkávala podle rozpisu 😀 Naštěstí člověk vždycky dostane i pár relevantních informací, věřím, že sis z toho vzala, cos potřebovala, a léto a vedra zvládneš se svým kojenečkem ve zdraví a v pohodě.

dora13
23. čer 2017

@arwen_arina mam dve letni deti, obe jsem kojila na pozadani, vodu nedavala. Zizni rozhodne netrpeli ani jeden, rekli by si, nemeli problem se durazne ozvat, kdyz jim neco schazelo. Vykrmeni taky nebyli, normalni deti. Uz ti tu kdosi psal, ze mleko zvodnati, ctes vubec co ti kdo pise nebo si jedes jen to svoje furt dokola?

alicie_k
24. čer 2017

Některý dámy zas reagují jako kdyby chtěla dát autorka miminu tatranku a ne jen trochu vody... můj malý je kojený a jeden den jak ty horka začaly, jsem zkusila nabídnout čaj a vypil cca 20-30ml a pak jsem ještě kojila. Jinak pak už nechtěl, asi se už mléko upravilo.

meesha
24. čer 2017

@alicie_k omg, ktery. Chtela vedet, jestli je to normalne nutny, napsali jsme, ze ne a proc. Naopak druha strana vysiluje o tyrani, prekrmovani, nemocnicich. To je marny, tohle. Jesteze je zakladatelka rozumna a sama si rekla, ze si to rozmysli "s rozumem".

lolam10
24. čer 2017

@janapazderkova Mne doktorka doporucila vodu ale KOJENECKOU a nebala bych se toho.ten nas stejne radsi mlicko a vody moc nevypije ale aspon trochu☺tak at se neupecete/me☺

panickatlamicka
24. čer 2017

@alicie_k no my tady spis vesmes vyvracely blud, ze pokud se plne kojenemu diteti (ktere je kojene na pozadani, spravne a intenzivne saje) nedava voda nebo caj, tak je dite vlastne chudak, ktery trpi dehydrataci.

mika251
24. čer 2017

@arwen_arina pokiaľ Vám dcéra v ôsmych mesiacoch vypije liter vody, tak jej zadelávate na pekné problémy s ľadvinami. V tomto veku by mala dostávať tak 200-300 ml iných tekutín /okrem mlieka/. Preťažujete ľadviny svojej dcéry a ostatných tu obviňujete s týrania detí. Pekne.

sesamala123
24. čer 2017

Dávám hermankovy čaj v láhvi. Vypije cca 30 ml za den. Dávám jen ve velkých vedrech. A nevím kdo říká, že si dítě zvykne na flašku a nebude chtít prso je blbost. Už přes tři měsíce kojím a malého ještě dokrmuji Umělou výživou z láhve!!! Nemá vůbec problém pít z prsa ani z láhve. Veme si oboje a možná to je výhoda až přestanu kojit, bude zvyklej a nebude brečet, že chce prsíčka 🙂

meesha
24. čer 2017

@sesamala123 blbost to neni, je to individualni :/

panickatlamicka
24. čer 2017

@sesamala123 tak jestli kojis zatim jen tri mesice a davas dokrm z lahve, tak nemuzes tvrdit, ze lahev nekazi kojeni. To neprobiha tak, ze ze dne na den lup a je odmitano prso. Ale lahvicka zpusobuje, ze dite pouziva potom u kojeni tu samou techniku sani. A to je spatne, protoze spatnym sanim miminko nevytahne, co by melo, snizuje se laktace, snizuje se tok mleka, dite je nespokojene. Toto se deje plizive a muze nastat klidne az v pul roce. Krom toho dokrm snizuje poptavku a snizena poptavka rovna se ubytek mm. A spirala bojkotu, trapeni s kojenin je tady.... 🙂

majdaptak
24. čer 2017

@mika251 A máš představu, mika, kolik vypije plně kojene dítě? Odsavala jsem 9 měsíců a psala si to, dcera od 5 měsíce vypila za 24 hodin 700-1000 ml MM. Takže zase klídek 😉

panickatlamicka
24. čer 2017

@majdaptak no ale arwen psala, ze dava cca litr tekutin plus um, tedy aspon ja to tak pochopila. Takze v souctu je to vic. Nebo?🙂

majdaptak
24. čer 2017

@panickatlamicka To z toho není jasné, pravda, ale i tak - kdyby dávala 150 ráno a večer, tak je to třeba 1300 ml tekutiny - v těchhle vedrech jak nic. A navíc - když to dítě pije a má třeba tu vodu neomezeně k dispozici, trhaly byste mu to od pusy? Jakože svoje už sis vypil, nazdar?! 🙂
Mám pocit, že už je to jen diskuse mezi extremistkama na obou koncich nazorovyho spektra, takže o ničem.
Řekla bych, že podávání vody ve vedrech se doporučuje z jednoho prostýho duvodu - že prostě při kojení většinou úplně nepoznáte, jestli dítě vypilo dostatek a s tím souvisí i to, že ne každý pije správně, s pauzou, že půlku jen neprodudlá či nepročučí.

panickatlamicka
24. čer 2017

@majdaptak no nevim. Ja si fakt jako extremistka neprijdu. 😀 to podstatne bylo vyrceno.

mika251
25. čer 2017

@majdaptak
ja sa ale nebavím o mlieku - arwen uvádzala, že jej 8 mesačná dcéra vypije liter vody denne. Na také množstvo vody nie sú ľadviny v tomto veku stavané. I keby to dostávala len vodu a už žiadne UM (čo predpokladám dostáva), tak je to na hornej hranici únosnosti a to nepočítam tekutiny, ktoré dieťa príjima v strave (pokiaľ teda nie je živé len vodou, čo už je týranie z trošku iného uhlu pohľadu). Suma sumarum, liter vody je pre takto staré dieťa záhul na ľadviny a rozhodne by to nemal byť závod, kto vypije viac.

arwen_arina
25. čer 2017

Jj davam cca litr vcetne um, nekdy chce vic, je lohnil po mne a po tatovi, v techto vedrech vypijeme denne kazdy tak 4-5l vody, manzel fyzicky pracuje a ja denne chodim cca 18-20km,tak to clovek vypoti🙂 nemyslim si,ze bych ji nasilim nalevala,davam ji vodu nebo nesladky caj (vyjimecne redeny most) a tahne jak holandr🙂 kdyz ji vezmu lahev driv nez pusti,place,takze ma asi zizen
(omlouvam se za nedodrzeni diakritiky, pisu z mobilu)

arwen_arina
25. čer 2017

@mika251 no a jak bys to resila,kdyz ma dite zizen?

mika251
25. čer 2017

@arwen_arina
litr tekutín denne včetne UM je ok. V prvom príspevku ste písala, že vypije denne liter vody.
Mimochodom - moja skoro ročná má vodu tiež neustále k dispozícii a vypije i v tých najväčších hicoch sotva 100ml. Stále je pomerne dosť kojená, o kojenie sa hlási a dehydrovaná nie je. Toľko k názoru, že deťom mlieko nemôže stačiť 🙂