Při vyšších teplotách musí pít plně kojené mimi čaj?

werry
11. kvě 2011

ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, plně kojím a jakmile je jen trochu větší teplo, už slyším od babiček - dávej čaj - musí mít žízeň, já se tomu docela bráním, nechci malý dávat flašku, aby si na ní nezvykala, myslím že zas takový vedra nejsou, spíš bych to řešila při těch třicítkách, co myslíte?

petkula
11. kvě 2011

taky jsem měla z lahvičky fobii a nedávala jsem čaj asi až do 8. měsíce ale teď budu dávat, protože když malý pil pořád mlíčko, tak ho pak bolelo bříško ☹ Neslazený dětský čaj určitě ničemu nevadí a lahvičky se taky neboj. Kamarádka plně kojila ale občas potřebovala, ať ji malou někdo pohlídá (měla zásobu svého mléka) a neměla s kojením žádný problém.

marrei
11. kvě 2011

Nic, plně kojenýmu mimču stačí jen mlíko, třeba častěji přikládat, ono si cucne toho předního řidšího mlíka a to žízeň zažene 😉 Na babičky nedej 😉

lamarika
11. kvě 2011

@werry píšeš, že plně kojíš a dle mého názorru už další jiné tekutiny nejsou potřeba. Pokud ti ale třeba bude připadat nekllidná, tak klidně můžeš dát přavařenou vodu. Já bych ale radši dala častěji prso 😉 Vodu až s příkrmama po nějaký baště aby se naučila po jídle pít a aby to pěkně "spláchla" 😉

reynocek
11. kvě 2011

Tak já mám 5. měsíční holčičku. Plně kojím, zatím žádné další tekutiny nedávám, když potřebuje, napije se z prsu. Když potřebuju malou pohlídat, mlíčko odstříkám a babička nebo ten kdo hlídá ji ho dá normálně z lahvičky s dudlíkem a žádný problém s návratem ke kojení z prsu nemáme. Uvažovala jsem jen, že by při hlídání malé v horku na žízeň mohli dát napít převařené vody. Ta podle mě zatím stačí. Čajíky začnu až s příkrmy.

weri1
11. kvě 2011

Já nikdy nedávala nic jinýho na pití než MM. I teď má malej 9 měsíců a nějak moc mi nepije, radši si cucne z prsu 🙂

sussanah
11. kvě 2011

vedra uz docela zacla, takze zizen muze klidne mit. Bud to poresis castejsim prikladani k prsu (klidne i co 1-1,5h pri velkych vedrech, kdyz jste treba venku), mimco si vypije to ridke predni mleko a zizen tim uhasi. Nebo muzes dat prevarenou vodu z hrnecku, v pitku nebo podobne. Jen si dej pozor, aby ti zbytecne nepila moc vody, aby si tim nezaplacala zaludek a potom nechtela klasickou davku mleka. Vzhledem k tomu, ze uz plne kojite 5m, tak bych se fakt nebala toho, ze ti da prednost flasce s vodou pred prsem s mlekem, ze by treba zacala odmitat kojeni 😉 Pokud bys davala mliko z flasky, mohlo by to zpusobit nejaky problem, ale to uz zalezi na tom kterem ditku.
Kazdopadne nejlepsim ukazatelem dostatku tekutin je barva, zapach a mnozstvi moci. Prumer je 5-6 procuranych plen denne, barva moci ma byt svetla bez silneho zapachu. Pokud je barva hodne zluta, koncentrovana a ma silny zapach, je to signal k doplneni mnozstvi tekutin.
Za sebe rikam, voda na zizen fakt neublizi, kdyz je vedro, ale nepoustela bych se zbytecne do nejakych slazenych cajicku apod 😉

andelka
11. kvě 2011

Loni byly taky horka, Dany byl malej, ale nedávala jsem na pití nic, plně jsem kojila. A klidně co hodinu. U něj to pomáhalo na skoro každý pláč 😅 občas jsem mu dávala napít čajíku na prdíky, ale jen trošku a jen lžičkou. Flašku nechtěl a dodnes ji nezná. Tekutiny jsem začala dávat až od 8 měsíce z netekoucího hrnečku, když měl tři příkrmy, nějakou dobu trvalo, než se to naučil a než měl vůbec potřebu pít. Dneska mi vyžahnul už minimálně půl litru 🙂
Mně se taky všichni v létě ptali, jestli dávám čajík, snad už od jeho narození. 😅 a já vždycky - ne, kojím, nepotřebuje to. A nepotřeboval. Aspoň jsem nemusela nic tahat, když jsme byli půl dne venku.

olgas
11. kvě 2011

@werry já jsem vloni vodu dávala, a nemělo to vliv na to , že by pak nechtěl mlíko ode mě a chtěl jen flašku. Myslím si že prsem děti nikdy nepohrdnout - alespoň to moje ne.

coxa
11. kvě 2011

Jiné tekutiny nejsou potřeba, u prvního syna jsem nic jiného nedávala, druhému jsem při velkém teplu čaj dávala a nestalo se, že by vyměnil prso za flašku, to fakt ne, prso je prso. 😉

slavkah
11. kvě 2011

ted jsem zrovna cetla , ze kdyz jsou velky vedra tak se matersky mliko prizpusobi, je vic vodnate na zizen ..... ja davam vodu, caj ne, ale uz jsme vetsi takze spis davam aby se naucil pit z hrnecku nez kvuli zizni

pavcza
16. kvě 2011

Nám říkala na kurzu laktační poradkyně, že pokud miminko je plně kojené, není třeba dávat čajík ani nic jiného k pití, ani ve velkých vedrech, totéž jsem teď četla v časopise Máma a já, ale podobné dotazy od manželovo babičky taky slýchám a po větě "Ten je nabalenej!" je ta "Už dáváte čaj?" nejpříšernější. 😠 😀

bubbly
20. kvě 2011

Holky moje tchyne je anglicanka a naposledy me dostala tim ze pry v nekolika tydnech(!) uz davala detem k piti vodu! (Mela tri) Chapete to?! Je to normalni nebo jsou ti anglicani padli na hlavu. Cajik v nekolika mesicich pochopim, ale prevarenou vodu?

kathy.skal
16. čer 2011

bubbly: mě přijde převařená voda ok 😉 sice ne v několika týdnech věku, ale jako zrdoj tekutin je podle mě naprosto přirozená 🙂

Já jsem teď holčičkám začala dávat čaj, jak přišla vedra. Ale možná je to tím, že mám dvě a jsem líná kojit co hodinu, to bych je mohla mít u prsa pořád. Jedna si pití dá s chutí, druhá u toho hází obličejíky typu "mami, asi se ti zkazilo mlíko" 😀 , tak té to nenutím.

mpavlinka
16. čer 2011

Malá začala pít teprve v deseti měsících, protože měla dostatek tekutin z kojení. Teď už kojíme dost málo a malá už pije. Je zvyklá na vodu 🙂

dana3262
16. čer 2011

Ja bych klidne zkusila prevarenou kojeneckou vodu z lahvicky. S nejvetsi pravdepodobnosti nebude vodu vubec chtit a pokud bude v lahvicce jen voda, nemela bych strach, ze by pak nechtela to sladke, vonave mlicko z mekouckeho, hebkeho prsicka a dala prednost vode 😀
Jinak maly loni nechtel zadny jiny tekutiny a to byly ty 35'C, takze jim to staci kdyz je casta nabidka. Zacal poradne pit snad az po roce...?