Roční dítě nechce pít tekutiny. Co mám dělat?

keba
3. kvě 2009

Ahoj holky prosím vás nesetkala jste se některá z vás u mimi (roční dítě)že nechce pít tekutiny???Malá mě cca 3-4dny nodmítá pít čajík i štávičky!!!!Vyzkoušela jsem už nezpočet druhů...prostě jak vydí láhev s čajíkem začne se vzpírat a láhev odhazuje ručkama a když jí ju dám do pusinky vysouvá jí jazyčkem a pláče...trochu se napije pouze když spí a to jen minimálně takže mě za den vypije cca 100ml.Dnes už mě nenapadlo nic jiného než jí dávat injekční stříkačkou....něco jsem do ní dostala ale asi to není řešení.....

petka80
3. kvě 2009

A UM nebo MM pije?

Pokud jindy normálně pije, tak to bude jen nějaké období, zas to přejde. Můžeš taky zařadit do stravy nějaké tekutější pokrmy - polévky, domácí jablečný kompot apod.
Nebo zkus nějaký jiný hrníček. Na roce by třeba mohla pít z hrníčku s brčkem, třeba by se jí to líbilo. No nebo dávej pití lžičkou.

zusma
3. kvě 2009

Moje malá taky mívá období kdy pije více nebo fakt málo. Když pila opravdu málo,dala jsem ji denně jednu dávka mléka navíc. Koupila jsem další láhve a trošku to pomohlo. Doporučuji láhev s brčkem.

zusma
3. kvě 2009

A určitě vytrvat a zkoušet. Vím,že je to na palici.

zusma
3. kvě 2009

A taky doporučuji láhev v jaké se prodává jupík apod. Malá ji miluje. Koupím jupika,vypiju ho a malé tam dám čaj.

jabber
3. kvě 2009

Moje dcera taky pije z lahvičky od Jupíka 🙂

keba - a nerozčiluje jí třeba, že to pomalu teče?

bera28
3. kvě 2009

Holky, kllid. Když normálně jí a nepije, tak se nic neděje. Tekutiny dostává z potravy a rozhodněnení třeba mít strach, že by byla dehydratovaná. To by nastalo až v případě průjmu nebo zvracení.

popelka.miri
3. kvě 2009

Keba a zkusila jsi obyčejnou kojenecku vodu? Já jen, že moje malá taky odmítala pít všechny dětské čaje i šťávy, ale jak jsem jí dala do flašky vodu bez chutě, tak jí začala pít 😉 . Jinak je i kojená, ale z hrnku taky nechtěla. Včera jsem koupila hezký dětský hrnek s pítkem s obličejem šaška a jí se tak líbil, že teď cucá vodu pořád 🙂

martimarti
3. kvě 2009

Keba, jdu tě uklidnit, že tyto starosti nemáš sama a pokud ti malá pije 100ml za den, tak to máš ještě dobrý 😉 , to jsou dny, kdy naše juniorka dá tak 40ml, dnes bylo dost vedro, tak vypila 80ml, jsem z toho už na prášky ☹ Zkouším střídat různé čajíky, přislazuji Glukopurem, ředím šťávičky od Hami, střídám lahvičky, už v nich mám majlant, ale furt to stojí za starou belu ☹ : A přitom malá pít umí, jen prostě nechce, odmítá.
Takže zítra zkusím lahvičku od Jupíka a čistou vodu, to by byl fór, kdyby nakonec obyčejná voda zabrala.

markytkaaa
3. kvě 2009

U nás je občas "averze" na nádobku - nemá rád jakákoli pítka, učící hrnečky apod. Buď se napije ze své Aventácké lahvičky nebo z klasické skleničky nebo přímo z pet láhve 😅
A když mi nechce pít, tak džusík s meduňkou to vždycky napraví 😉

zero
3. kvě 2009

keba mě malá odmítala pít vždycky když jí rostly zuby. To mi vypila tak půlku flašky za celý den.

grenadinka
4. kvě 2009

keba a skusila si malej davat pit tesne pred tym ako sa zobudi?
vies este v akom polospanku

keba
autor
4. kvě 2009

díky holky za rady,vyzkoušela jsem všechno možný od vody až po pití ve spánku...to se sice trošku napije ale tak 15ml. ☹ vždycky mě v noci pila flašku-malou..a ten nic,prostě ten dudlík nedá dopusiny...dnes ránojsme poprvé zkusili pít z hrníčku sice je více vylito na malé než v ní ale něco spolkla asi to chce cvik,že?Jinak UM.mlíčko nepije cca od 8měs.to začla razantně flašku mlíčka odmítat ,vše ostatní jedla vždy lžičkou takže jsme s lahve pili jen čajík,tak nevím třeba jí opravdu šte už ta flaša.....protože třeba když jsem jí dávala injek.stříkačkou tak otvírala papulu a i 100ml.si vzala,ale asi není řešení ročnímu dítěti dávat pít stříkačkou...!!! 😒

tereziep
4. kvě 2009

Ahoj keba, já mám sice o trochu mladší holčičku, ale trvalo mi cca 2 měsíce, než jsem jí naučila pít. Zkoušela jsem vodu, slazenou vodu, šťávičky a čaj. Nakonec vzala na milost obyčejný slabý černý čaj. Napřed pila z lahvičky a potom jsem jí učila z pítka. Avent odmítala a tak jsme zkusila nuk. To zabralo. Teď už mi pije jak z Aventu tak z nuku. Chce to opravdu trpělivost a výdrž. Já to zkoušela cca každých 10 min. Až jsem si připadala jako blázen, že jí pořád cpu pití. Ale zabrala to.

zero
4. kvě 2009

Keba tohle mi opravdu přopomíná moji dcerku. Vždycky když jí rostly zuby, tak mi třeba týden vůbec nepila. Taky jsem to do ní rvala stříkačkou. Asi jakmile začala tahat z flašky, tak jí to bolelo. Pak to zase přešlo samo. Tuším že se to tu na koníkovi taky už někde řešilo.

janulka21
18. dub 2011

Ahoj, mám 9 měsíční holčičku a nechce skoro vůbec pít. Bojujeme s tím od začátku příkrmů, tedy od 6 měsíce. Do minulého týdne jsem jí přes noc kojila, ted už má na noc UM. Můžete mi, prosím poradit jak na ní? UM pije z Avent flašky s dudlíkem, ale moc jí to nejde a pití jako čaj, šťávy atd. taky, ale to klasický pití prostě nechce. Už jsem zkoušela různý šťávy, čaje, obyč vodu a nic, vypije max. 40ml za den a to ještě jen někdy. Koupila jsem jí kouzelný hrneček od Aventu,ale taky ho nechce ☹

meleri
18. dub 2011

@janulka21 když jsem zavedla příkrmy tak syn taky nepil nic, jen mateřské mléko. odstavil se v 14 měsících. a potom jsem se taky bála protože nepil opravdu nic. už si nepamatuju jak dlouho, ale opravdu hodně dlouho. ani umělé, ani vodu. pak mu zachutnal fenyklový čaj (asi to znal ode mě z mlíka) a postupně se to zlepšovalo. ted mi pije už krásně, řekla bych kolikrát až moc! 😅 neboj se ono se to upraví, já si myslím že by se dítě žízní nebo hladem záměrně nemučilo, na to se má až moc rádo! 😅

janulka21
18. dub 2011

@meleri Jsi dobrá, že jsi kojila do 14 měsíců 🙂 Chtěla jsem kojit do roka, ale bohužel si to příroda zařídila sama a o mlíko jsem během 14 dnů přišla ☹ tak je ted na UM. Díky za přpomenutí toho fenyklového čaje, zkusím jí ho dát. Je spešl dětský?

romana29
18. dub 2011

@janulka21 u nás je to to samé a to jsem dceru ani nekojila :(... prostě nic kromě mlíka nechce a hotovo...vodu, čaj, šťávu nic...ve středu jdeme na preventivku a pichanec, tak jsem zvědavá, co mudr řekne. U syna jsem nic takového neznala, zpočátku taky šťávičky - takový ty kupované - ty nechtěl, ale čajík jo..

meleri
18. dub 2011

@janulka21 ahoj dětské čaje jsem zkoušela ale vůbec je nechtěl...:( ne ten fenyklový byl klasický bohužel jinak se sehnat nedal. dr řekla že je to v pohodě, že max může mít lehčí průjem kdyby ho moc často pil. což se nikdy nestalo, že by z něho měl nějaké problémy.
nic si nevyčítej, každý jsme jinak nastaveni. však já už ke konci taky skoro nic neměla, pil už vlastně jenom na žízen, aspon mi to tak přišlo..naproti tomu kamarádka kojila skoro do dvou let a měla mlíka habaděj....fakt si člověk nemůže v tomto poručit, a nikdo by ti to ani neměl vyčítat podle mě.....

veruska007
18. dub 2011

Je dobré také vyzkoušet různé nádobky na pití. Malý když je nemocný, tak mu dám vodu do štamprlovky od fernetu a řeknu, že tohle pije tatínek... a má to vypito hned 😉. Nebo slánku, případně Kubíka - je to násoska, která neteče, malý z toho pije rád.

kremrolka01
18. dub 2011

u nás byl s pitím taky hroznej problém, do roka jsem to vůbec neřešila když byl ještě několikrát denně kojenej, pak začala nabízet vodu, čaj,... nic nechtěl, chce to zkoušet zkoušet zkoušet a nabízet nabízet nabízet - vodu, čaje, ředěný děstký šťávy a taky různý hrnečky, pítka, apod. náš mladej začal pít až tak v roce a půl, najednou ze dne na dne, vyžunk 250 ml čaje naráz, předtím to bylo fakt z donucení po 10-20ml, hodně se mu zalíbilo pití z brčka a pak ty lahvičky od jupíka

romana29
18. dub 2011

no já té naší princezně dávám z té stejné láhve, co má na mlíko a stejně nechce, jak zjistí, že to není mlíko, skrčí nos a vyplivne to ven, ani si necucne.. 😒

villon1
31. kvě 2013

@meleri Mockrát všem díky za povzbuzení, hlavně Meleri - od úterka nekojíme (roční syn), v tuto chvíli vypije tak maximálně 150 ml vody denně....

ojo
31. kvě 2013

zkuste dávat to mlíko zředěné...postupně snižovat dávky suš. mléka...a na jídlo často polívky nebo dávat pak v létě vodní meloun, salátové okurky...tím se tekutiny doplní 🙂

doown
13. únor 2015

Ahoj.. Ja mam ted cerstve odmitaveho chlapce pit..je mu 18 mesicu.. Pred tydnem jsem mu vymenila savicku na lahev a od te doby protestuje a nepije vubec nic..zkousela jsem asi vsechno...uz nevim co dal...taky mi odstrkuje lahev jen kdyz se k nemu priblizi :-[ :'(

zuzana_ka
13. únor 2015

@doown proč jste měnila savičku? 🙂

krystalka
14. únor 2015

@doown - stalo se nám u syna kdysi něco podobného, když jsem mu vzala z lahvičky savičku a vyměnila jí za jiné pítko, tak z toho prostě nepil...a z ničeho jiného taky ne....tak jsem mu tam tu savičku vrátila zpátky....jelikož odmalička byl problém do něj dostat víc tekutin, tak jsem prostě dala přednost tomu, aby pil, před tím, jestli bude mít dudlík na lahvičce nebo ne...měl ji tam snad do 3 let, než si konečně zvyknul na lahvičky s pítkem typu Jupík apod...

kaminna
19. pro 2015

@keba To není možný mám úplně stejný problém s mou roční dcerkou, přesně jak jste psala, nechce mi vůbec pít při tom to umí, zkoušeli jsme už úplně všechno, brčko jí chvilku baví ale pak to z pusinky prská ven, dávám jí stříkačkou už dlouho a je to hrozné když třeba někde jsme tak se cítím dost trapně jí dávat takhle pít lidi koukají divně ale říkám si co je jim do toho je to moje dítě a nenechám jí bez tekutin ale je to vážně únavné, už mi z toho zprominutím hrabe, nechce ani mlíko, doktorka řekla že asi nemá potřebu, ale chce to aspon přesnídávky-ale to mi taky nechce a polévky taky plive, jsem zoufalá, je tu někdo kdo by nám poradil ještě něco jiného a do toho jí lezou zuby takže už asi měsíc má průjmíčky

mysicka_lb
19. pro 2015

Ahojky, můj syn strašně dlouho prakticky nic nepil, trvalo to až do nedávna. Mililitry jsem nepočítala, protože jsem během dne zkoušela různé hrníčky, lahvičky, pítka... i různé nápoje. Ale bylo to opravdu minimum, vždy si jen svlažil rty, takže to na množství vody v nádobě nebylo vůbec znát. Když měl šestou nemoc, byla zrovna ta čtyřiceti stupňová vedra a ani v tom nic nepil, jen jsem mu vlhkou rukou svlažovala rty. Přežil to bez úhony, dělali mi i krevní testy a vše bylo v pořádku. Teď se mi konečně aspoň trošku rozpil a za den vypije 200 ml UM (podávám na lžičce) a cca 300 - 400 ml vody, plus je tedy ještě stále kojen. Bylo to opravdu jen o trpělivosti, vydržet a do nekonečně nabízet, až se jednou stal zázrak🙂. Takže vydrž a nestresuj se.

barusenicka
24. led 2016

Ahoj, mála má 11 měs. je kojená, mám pro ni hrníček Avent s měkkým silikonovým pítkem. S pitím také bojujeme. Vodu, čaje nic, co si dá tak max. vývar z hrušky, když ji dělám přesnídávku, tak to vypije tričtvrtě hrnečku, ale jak ji dám něco jiného tak skoro nic. Občas se mi zdá, že když ji rostou zoubky, tak si hrníček ani neveme k pusince a hned ho odstrkuje. Tak snad se mi naučí pít vše a v dostatečné míře. Holt musíme být trpělivý 🙂