• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Roční dítě nikdy nevypije doporučené množství tekutin

31. srpna 2014 
Holky... kolik pijí Vaše roční děti mléka a čaje/vody?

Všude čtu, jak by mělo dítě vypít litr, anebo 100ml/1kg váhy. Malá má necelých 9kg, ale vypije mi tak 400 mlíka + 300 čaje, takže 700ml. To ještě do ní musím tlačit tekutin večer, když spí. Když jsem to zkoušela nechat na ni, ať si řekne sama, kolik chce pít a kdy, vypila mi za ten den dohromady ani ne 400ml, no katastrofa...

Divné je, že jí s věkem ta potřeba nijak nenarůstá... tohle pije od 6 měsíců, pořád stejně. Nikdy naráz nevypila víc jak 140ml mléka.

Mám divné dítě? :grinning: Nebo je to běžné?
7. črc 2014 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syn má někdy dny, kdy cucá celý den jeden hrniček s deckou a půl a jindy se napije pěkně. Co třeba polévky?
7. črc 2014 v 09:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie My jsme na tom stejně, akorát krom vody či čaje pije jen nutrilon, nic jiného nechce....
7. črc 2014 v 09:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2018 (24. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie I naše malá je na tom stejně...ráno 150 ml mléka, v poledne 150 ml mléka, večer 100 ml..přes den 200 ml čaje...víc do ní nedostanu. Včera večer se napila jen 50 ml mléka, zkouším jí i v noci vecpat čaj, ale to si nedá ani kapku.
7. črc 2014 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@frantiska85 Nezkoušela jsem. Myslíš nějaké vývary z masa - takže vodnaté, anebo spíše zeleninové hustší?
7. črc 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Myslela jsem všechny polévky, malý jí s námi všechno.
7. črc 2014 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
navařit polévku, omáčku,,, a ma vody dost.... co takhle domací štavu,,, chce to zmenu a pijou jak das.....taky nepiješ jen mliko a caj....
7. črc 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie já bych to zas tak nezkoumala, oni vždy něco napíšou, doporučí, ale každý je jiný, některý dospělý pije 3 litry denně, jiný litr a oba jsou v pohodě. 700 ml mi připadá ok, zkusila bych ty polévky, ale i tak bych se tím moc netrápila.
7. črc 2014 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gwennie určitě bych nekoukala na tabulky, každé dítě je jiné a řekne si, kolik tekutin potřebuje..jinak já doplňuju dětem tekutiny v podobě polévek - nejvíc milují hovězí vývar - klukům ho dělám často a můžou se po něm utlouct - dělám ho stejně jako nám, akorát bez soli a pepře..ale dělám jim i zeleninové polévky, atd..
7. črc 2014 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty polívky zkusím. Malá má rok asi týden :slight_smile: takže jsem ještě na "naši" stravu (solenou apod) tak úplně nepřešla. Dáváte jim ty polívky lžičkou nebo přes flašku? Hlavně teda ten vývar? Malá všechno kolem sebe plive a dost kype, odhazuje lžičku od pusy, si nedokážu představit, jak jí takovou vodu, to jí ani nedopravím do úst :grinning:
7. črc 2014 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Moje malá nepije nic, ani UM, ani čaje, vody, šťávy, a jeden čas jsem i já přišla málem o mlíko. Ode mně si vezme, ale jen jednou či dvakrát (výjimečně třikrát denně) Naprosto netuším, kolik vytáhne, ale když si zkouším odstříkat, a uměla jsem to to vím, tak vymáčknu jen 20 ml. Zaručeně má jen 200 ml večer v kaši. Jak to řeším? Snažím se kojit pokaždé když se probudí, den, ráno, večer, to je fuk. Ale většinou nemá zájem. Když to jde, odstříkám si a pak jí do toho třeba rozpustím sunarku a vím že měla zas 20 ml. Do obědů, co má ode mne předvařené a zamrazené pak přidávám zase trochu vody, co to snese ale aby to nebyla polévka, to by jinak vypustila z pusy jako vypouští tekutiny podávané o lžičce. Vždy to musí být trochu hustší. No a na přesnídávku jí třeba udělám mix ovoce s vodou a zahustím rýžovou moučkou. Ale jestli má aspoň 500 ml to fakt nevím :confounded:
7. črc 2014 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@diamanta jejda, tak to nemáš jednoduché, vím, co to stojí nervů, tyhle cavyky našich miminek.
S tou mojí je ještě problém ten, že nechce ani moc jíst, takže tu vodu v příkrmech nějak extra nerozpustím. Za den nesní víc jak 3 jídla, a to ještě max po 100g... Takže když jí to zas naředím vodou, bude tam málo těch jiných potřebných živin :-/
7. črc 2014 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Ještě doplním, že když nejsme doma, je to průšvih. Nemá li klid a nemůžu li nakojit hned po probuzení z nějakého spánku, tak prošvihnu jedinou možnost ji napojit. Ona má zájem JEN po probuzení, JEN když okolo není nic nového, cizího, mluvícího, pohybujícího se... Takže veškeré výlety je hrůza, a to když si rozhází spaní a pak vyjde večerní kaše do doby, kdy normálně jí ale po rozhození je třeba unavená, tak ani nedojí tu kaši, těch 200 ml, a to je TEPRVE PRŮŠVIH. V obličeji vypadá ok, fontanelku má lehce propadlou.
7. črc 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@granda No s ní je to trošku problém :slight_smile: Ona do 10.měsíce pila jenom UM, cokoliv (vyzkoušeno opravdu všechno včetně různých teplot nápoje) jiného odmítala, až se po 2 měsících zkoušení ujal jeden jediný typ čaje - oslazený meduňkový s pomerančem :slight_smile:... Včera zrovna jsem zkoušela zas něco nového - malinový sirup, ale vůbec...
7. črc 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@diamanta To je celkem masakr :frowning2: ale máš šanci, že jakmile dokojíš, naučí se na normální pití - co jí taky jiného zbyde, když kojení už nebude. A začne třeba pít víc.
7. črc 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie No vidíš, a já se bojím, že právě pak už nebude pít nic, až jedinej zdroj vyschne. A vpodstatě s tím pořád bojuju, prsa mám už jak psí uši a laktaci udržuju horko těžko, nalitý prsa už dávno neznám. Taky jsem jí nakoupila všemožné hrnky, lahve, zkoušela to i na "dospěláka", po lžičce, dokonce i kávové (!) a víceméně úspěch byl pár ml, rozhodně nic, co by na pitným režimu bylo znát.
7. črc 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@diamanta S všemožnýma hrnkama máme taky nulový úspěch. Zase si fakt myslím, že jakmile už ani to kojení nebude mít, dostane žízeň, a to ji donutí.. i když možná první dny bude stagnovat (nejspíš ano) a nebude chtít z flašky nic
7. črc 2014 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie taky ještě vařím zvášť, na sůl mají ještě čas.. jinak já jim dávám vývar lžičkou, jo je to náročnější, snažím se jim tam dát více nudlí, zeleniny a masa, nemixuju a snědí to dobře..dneska zrovna měli kluci dýňovou polívku, tu dělám trochu hustší, aby tolik netekla, ale přesto v ní mají tekutin dost..a dávám taky lžičkou a v pohodě..
7. črc 2014 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
co třeba zkusit obyč lahev od rajec vody s tím sporotvním uzávěrem? u nás tedy je s ní úspěch..nebo cokoli co vypadá jako to naše..to třeba dcera nic jinýho nechtěla, než pít nejlépe z velké lahve, protože vše chtěla mít stejné jako my, nebo brčko
7. črc 2014 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacikaci No tu jsem zrovna dneska zkousela na veceri :slight_smile: ale bez uspechu, 2 lzicky a konec :frowning2:
7. črc 2014 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem děti začala přikrmovat jen lžičkou, žádný mixování nic, jen malý kousky nebo rozmačkaný vidličkou. A začínala jsem polévkama, protože tomu pití také moc nedaly. A musím říct, že polévky u nás frčely a frčí dodnes. Všemožný vývary a tak, to byl hit. S nejmladší jsem sice bojovala s příkrmama, ale nakonec jsem to s nervama vydržela a vyplatilo se.
Nicméně si děti zamilovaly takové ty hrníčky s brčkem. Z nich toho vypily nejvíc. Nejmladší toho nic moc pít nechtěla, nakonec mi nejvíc vypije Rajce bylinka nebublinková, ty růžové lahve. To miluje. Na čaje nikdy moc nebyla. A mlíka mi nikdy nevypila víc než 150ml najednou, a to už jí byly skoro 2 roky a víc naráz nedala...
Je to boj, ale chce to vytrvat. Určitě se to jednou zlomí, pořád nabízet a nabízet...
8. črc 2014 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi budeme mat dva roky ale vypije aj 3,5litra
17. črc 2014 ve 21:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milé maminky, má dcerka má 21. měsíců a nikdy nevypila to, co ukazují tabulky. Ráno vypije 180 ml Sunaru, pak něco kol. 200ml čaje za den a misku polévky, a ta není taky každý den. Něco má z ovoce, něco je v jídle, v kašičce navečer má obsaženo 150 ml vody, celkem denně cca do 1 litru. Neřeším to nijak. Na kontrole u dr. mi řekl, že dehydrovaná není, prospívá dobře, akorát je to trošku obtížnější s učením na nočník, protože tím, že méně pije, nečůrá tak moc. Když byla menší, taky jsem zkoušela různé hrníčky, různé čaje, nechytlo ji nic. Až, když viděla u svoji malé kamarádky novou lahvičku, ráda se z ní napila. Jinak když byla menší, a fakt odmítala tekutiny, najela jsem natvrdo na podávání tekutiny přes stříkačku přímo do úst.
11. srp 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zrovna jsem chtěla založit podobnou diskusi, když jsem si všimla, že už tady je. Tak jsem tedy ráda, že nejsme sami kdo s tím bojuje. Mému synovi je 13 měsíců a ačkoli jí fakt hodně, tak pít skoro nechce. Kojím už jen jednou denně, hned ráno po probuzení (a kolik mlíka si vezme - to netuším, ale přijde mi, že už ho tam asi moc není) a potom to je vždycky pár lžiček, ale žádná velká kvanta. Čaje nechtěl vůbec, nakonec jsme zůstali u čisté vody. Polévky se mi teda taky velmi osvědčily, i když to krmení je náročnější. Sní klidně velký talíř polévky. Jinak co se týče tekutiny v kaši, tak to jsem si myslela, že se do toho nepočítá. Lahvičky taky bojktotuje, buď po lžičkách anebo z našeho hrníčku, to úplně nejradši, ale děsně se při tom zleje.
Já to tedy moc spočítat nedokážu, ale přijde mi, že vypije tak 500 ml maximálně a nikoli doporučovaných 1000 ml. No ale říkám si, kdyby měl fakt žízeň nebo by něco bylo v nepořádku, tak by to asi bylo vidět - teda doufám. Tak hlavně ať jsou zdraví!
29. srp 2014 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naší Ivance je 2 a půl a vypije za den 500 ml mlíka a tak 200 ml čaje, víc nic. Někdy má období, že vypije mlíka i 700 ml,ale to jí stačí tak 50 až 100 ml čaje. Její potřeba tekutin taky nijak nenarůstá. Nabízím jí přes den pořád,ale když nechce, tak prostě nechce a přes to vlak nejede. S jídlem je to u nás stejný, takže bych se vůůůbec neznepokojovala:slight_smile:
29. srp 2014 ve 22:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naší malé je 19 měsíců a nikdy moc nepila,zkoušela jsem toho hodně, když byla menší,tak jsem kupovala štávičky pro miminka a trochu naředovala, tak ty jí chutnali,ale zase pořád to nešlo,pak i vodu,ale tu moc ne...pak jsem koupila čajík ovocný od sunaru,tak ten pije pořád,ale někdy vypije flašku čaje,nebo štávy, i někdy jen vody za celý den,a pak je den,kdy by pila pořád,jestli pěkně čurá,tak to nemusí být problém,ještě pak má také tekutiny v sunaru,pak polévka k obědu....Když jí začnu nutit,tak pak opravdu nechce.......Kamarádky malá je o dva měsíce starší a ta pije takové množství,od miminka,že jsem jí záviděla,ale každé miminko je jiné...
31. srp 2014 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás to bylo taky tak. vůbec u staršího syna. a v podstatě je to problém dodnes. ale já mám taky malou potřebu pít, tak to má asi po mně. ale je fakt, že kluci mají rádi zeleninu, ovoce a polévku mají téměř denně, tak něco málo do sebe dostanou alespoň tak. ale jinak je to taky bída... teda z pohledu doporučovaného množství dle tabulek. ale za sebe je chápu, kdybych se měla řídit jen tím, tak bychom museli pít od rána do noci a nic jiného bychom nedělali. já vypiju v průměru tak ten litr, když jsem jo žíznivá, tak 1,5 L, víceméně jen když "splachuju" po jídle... jak se snažím pít víc a mezi jídly, nedělá mi to dobře na žaludek. takže dětem se snažím nabízet, pořád se ptám a připomínám, ale nenutím. nebojím se, že žíznivé dítě by si o pití neřeklo :wink:
31. srp 2014 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek