Roční dítě nikdy nevypije doporučené množství tekutin

gwennie
7. črc 2014

Holky... kolik pijí Vaše roční děti mléka a čaje/vody?

Všude čtu, jak by mělo dítě vypít litr, anebo 100ml/1kg váhy. Malá má necelých 9kg, ale vypije mi tak 400 mlíka + 300 čaje, takže 700ml. To ještě do ní musím tlačit tekutin večer, když spí. Když jsem to zkoušela nechat na ni, ať si řekne sama, kolik chce pít a kdy, vypila mi za ten den dohromady ani ne 400ml, no katastrofa...

Divné je, že jí s věkem ta potřeba nijak nenarůstá... tohle pije od 6 měsíců, pořád stejně. Nikdy naráz nevypila víc jak 140ml mléka.

Mám divné dítě? 😀 Nebo je to běžné?

frantiska85
7. črc 2014

Syn má někdy dny, kdy cucá celý den jeden hrniček s deckou a půl a jindy se napije pěkně. Co třeba polévky?

zuzana_ka
7. črc 2014

@gwennie My jsme na tom stejně, akorát krom vody či čaje pije jen nutrilon, nic jiného nechce....

bonavoxa
7. črc 2014

@gwennie I naše malá je na tom stejně...ráno 150 ml mléka, v poledne 150 ml mléka, večer 100 ml..přes den 200 ml čaje...víc do ní nedostanu. Včera večer se napila jen 50 ml mléka, zkouším jí i v noci vecpat čaj, ale to si nedá ani kapku.

gwennie
autor
7. črc 2014

@frantiska85 Nezkoušela jsem. Myslíš nějaké vývary z masa - takže vodnaté, anebo spíše zeleninové hustší?

frantiska85
7. črc 2014

@gwennie Myslela jsem všechny polévky, malý jí s námi všechno.

granda
7. črc 2014

navařit polévku, omáčku,,, a ma vody dost.... co takhle domací štavu,,, chce to zmenu a pijou jak das.....taky nepiješ jen mliko a caj....

sonka.77
7. črc 2014

@gwennie já bych to zas tak nezkoumala, oni vždy něco napíšou, doporučí, ale každý je jiný, některý dospělý pije 3 litry denně, jiný litr a oba jsou v pohodě. 700 ml mi připadá ok, zkusila bych ty polévky, ale i tak bych se tím moc netrápila.

kacikaci
7. črc 2014

@gwennie určitě bych nekoukala na tabulky, každé dítě je jiné a řekne si, kolik tekutin potřebuje..jinak já doplňuju dětem tekutiny v podobě polévek - nejvíc milují hovězí vývar - klukům ho dělám často a můžou se po něm utlouct - dělám ho stejně jako nám, akorát bez soli a pepře..ale dělám jim i zeleninové polévky, atd..

gwennie
autor
7. črc 2014

Ty polívky zkusím. Malá má rok asi týden 🙂 takže jsem ještě na "naši" stravu (solenou apod) tak úplně nepřešla. Dáváte jim ty polívky lžičkou nebo přes flašku? Hlavně teda ten vývar? Malá všechno kolem sebe plive a dost kype, odhazuje lžičku od pusy, si nedokážu představit, jak jí takovou vodu, to jí ani nedopravím do úst 😀

diamanta
7. črc 2014

@gwennie Moje malá nepije nic, ani UM, ani čaje, vody, šťávy, a jeden čas jsem i já přišla málem o mlíko. Ode mně si vezme, ale jen jednou či dvakrát (výjimečně třikrát denně) Naprosto netuším, kolik vytáhne, ale když si zkouším odstříkat, a uměla jsem to to vím, tak vymáčknu jen 20 ml. Zaručeně má jen 200 ml večer v kaši. Jak to řeším? Snažím se kojit pokaždé když se probudí, den, ráno, večer, to je fuk. Ale většinou nemá zájem. Když to jde, odstříkám si a pak jí do toho třeba rozpustím sunarku a vím že měla zas 20 ml. Do obědů, co má ode mne předvařené a zamrazené pak přidávám zase trochu vody, co to snese ale aby to nebyla polévka, to by jinak vypustila z pusy jako vypouští tekutiny podávané o lžičce. Vždy to musí být trochu hustší. No a na přesnídávku jí třeba udělám mix ovoce s vodou a zahustím rýžovou moučkou. Ale jestli má aspoň 500 ml to fakt nevím 😖

gwennie
autor
7. črc 2014

@diamanta jejda, tak to nemáš jednoduché, vím, co to stojí nervů, tyhle cavyky našich miminek.
S tou mojí je ještě problém ten, že nechce ani moc jíst, takže tu vodu v příkrmech nějak extra nerozpustím. Za den nesní víc jak 3 jídla, a to ještě max po 100g... Takže když jí to zas naředím vodou, bude tam málo těch jiných potřebných živin :-/

diamanta
7. črc 2014

@gwennie Ještě doplním, že když nejsme doma, je to průšvih. Nemá li klid a nemůžu li nakojit hned po probuzení z nějakého spánku, tak prošvihnu jedinou možnost ji napojit. Ona má zájem JEN po probuzení, JEN když okolo není nic nového, cizího, mluvícího, pohybujícího se... Takže veškeré výlety je hrůza, a to když si rozhází spaní a pak vyjde večerní kaše do doby, kdy normálně jí ale po rozhození je třeba unavená, tak ani nedojí tu kaši, těch 200 ml, a to je TEPRVE PRŮŠVIH. V obličeji vypadá ok, fontanelku má lehce propadlou.

gwennie
autor
7. črc 2014

@granda No s ní je to trošku problém 🙂 Ona do 10.měsíce pila jenom UM, cokoliv (vyzkoušeno opravdu všechno včetně různých teplot nápoje) jiného odmítala, až se po 2 měsících zkoušení ujal jeden jediný typ čaje - oslazený meduňkový s pomerančem 🙂... Včera zrovna jsem zkoušela zas něco nového - malinový sirup, ale vůbec...

gwennie
autor
7. črc 2014

@diamanta To je celkem masakr ☹ ale máš šanci, že jakmile dokojíš, naučí se na normální pití - co jí taky jiného zbyde, když kojení už nebude. A začne třeba pít víc.

diamanta
7. črc 2014

@gwennie No vidíš, a já se bojím, že právě pak už nebude pít nic, až jedinej zdroj vyschne. A vpodstatě s tím pořád bojuju, prsa mám už jak psí uši a laktaci udržuju horko těžko, nalitý prsa už dávno neznám. Taky jsem jí nakoupila všemožné hrnky, lahve, zkoušela to i na "dospěláka", po lžičce, dokonce i kávové (!) a víceméně úspěch byl pár ml, rozhodně nic, co by na pitným režimu bylo znát.

gwennie
autor
7. črc 2014

@diamanta S všemožnýma hrnkama máme taky nulový úspěch. Zase si fakt myslím, že jakmile už ani to kojení nebude mít, dostane žízeň, a to ji donutí.. i když možná první dny bude stagnovat (nejspíš ano) a nebude chtít z flašky nic

kacikaci
7. črc 2014

@gwennie taky ještě vařím zvášť, na sůl mají ještě čas.. jinak já jim dávám vývar lžičkou, jo je to náročnější, snažím se jim tam dát více nudlí, zeleniny a masa, nemixuju a snědí to dobře..dneska zrovna měli kluci dýňovou polívku, tu dělám trochu hustší, aby tolik netekla, ale přesto v ní mají tekutin dost..a dávám taky lžičkou a v pohodě..

kacikaci
7. črc 2014

co třeba zkusit obyč lahev od rajec vody s tím sporotvním uzávěrem? u nás tedy je s ní úspěch..nebo cokoli co vypadá jako to naše..to třeba dcera nic jinýho nechtěla, než pít nejlépe z velké lahve, protože vše chtěla mít stejné jako my, nebo brčko

gwennie
autor
7. črc 2014

@kacikaci No tu jsem zrovna dneska zkousela na veceri 🙂 ale bez uspechu, 2 lzicky a konec ☹

helcenka
8. črc 2014

Já jsem děti začala přikrmovat jen lžičkou, žádný mixování nic, jen malý kousky nebo rozmačkaný vidličkou. A začínala jsem polévkama, protože tomu pití také moc nedaly. A musím říct, že polévky u nás frčely a frčí dodnes. Všemožný vývary a tak, to byl hit. S nejmladší jsem sice bojovala s příkrmama, ale nakonec jsem to s nervama vydržela a vyplatilo se.
Nicméně si děti zamilovaly takové ty hrníčky s brčkem. Z nich toho vypily nejvíc. Nejmladší toho nic moc pít nechtěla, nakonec mi nejvíc vypije Rajce bylinka nebublinková, ty růžové lahve. To miluje. Na čaje nikdy moc nebyla. A mlíka mi nikdy nevypila víc než 150ml najednou, a to už jí byly skoro 2 roky a víc naráz nedala...
Je to boj, ale chce to vytrvat. Určitě se to jednou zlomí, pořád nabízet a nabízet...

25ka
17. črc 2014

mi budeme mat dva roky ale vypije aj 3,5litra

smima
11. srp 2014

Milé maminky, má dcerka má 21. měsíců a nikdy nevypila to, co ukazují tabulky. Ráno vypije 180 ml Sunaru, pak něco kol. 200ml čaje za den a misku polévky, a ta není taky každý den. Něco má z ovoce, něco je v jídle, v kašičce navečer má obsaženo 150 ml vody, celkem denně cca do 1 litru. Neřeším to nijak. Na kontrole u dr. mi řekl, že dehydrovaná není, prospívá dobře, akorát je to trošku obtížnější s učením na nočník, protože tím, že méně pije, nečůrá tak moc. Když byla menší, taky jsem zkoušela různé hrníčky, různé čaje, nechytlo ji nic. Až, když viděla u svoji malé kamarádky novou lahvičku, ráda se z ní napila. Jinak když byla menší, a fakt odmítala tekutiny, najela jsem natvrdo na podávání tekutiny přes stříkačku přímo do úst.

mariti
29. srp 2014

Zrovna jsem chtěla založit podobnou diskusi, když jsem si všimla, že už tady je. Tak jsem tedy ráda, že nejsme sami kdo s tím bojuje. Mému synovi je 13 měsíců a ačkoli jí fakt hodně, tak pít skoro nechce. Kojím už jen jednou denně, hned ráno po probuzení (a kolik mlíka si vezme - to netuším, ale přijde mi, že už ho tam asi moc není) a potom to je vždycky pár lžiček, ale žádná velká kvanta. Čaje nechtěl vůbec, nakonec jsme zůstali u čisté vody. Polévky se mi teda taky velmi osvědčily, i když to krmení je náročnější. Sní klidně velký talíř polévky. Jinak co se týče tekutiny v kaši, tak to jsem si myslela, že se do toho nepočítá. Lahvičky taky bojktotuje, buď po lžičkách anebo z našeho hrníčku, to úplně nejradši, ale děsně se při tom zleje.
Já to tedy moc spočítat nedokážu, ale přijde mi, že vypije tak 500 ml maximálně a nikoli doporučovaných 1000 ml. No ale říkám si, kdyby měl fakt žízeň nebo by něco bylo v nepořádku, tak by to asi bylo vidět - teda doufám. Tak hlavně ať jsou zdraví!

iva_kucerova
29. srp 2014

Naší Ivance je 2 a půl a vypije za den 500 ml mlíka a tak 200 ml čaje, víc nic. Někdy má období, že vypije mlíka i 700 ml,ale to jí stačí tak 50 až 100 ml čaje. Její potřeba tekutin taky nijak nenarůstá. Nabízím jí přes den pořád,ale když nechce, tak prostě nechce a přes to vlak nejede. S jídlem je to u nás stejný, takže bych se vůůůbec neznepokojovala🙂

pavlusa01
31. srp 2014

Naší malé je 19 měsíců a nikdy moc nepila,zkoušela jsem toho hodně, když byla menší,tak jsem kupovala štávičky pro miminka a trochu naředovala, tak ty jí chutnali,ale zase pořád to nešlo,pak i vodu,ale tu moc ne...pak jsem koupila čajík ovocný od sunaru,tak ten pije pořád,ale někdy vypije flašku čaje,nebo štávy, i někdy jen vody za celý den,a pak je den,kdy by pila pořád,jestli pěkně čurá,tak to nemusí být problém,ještě pak má také tekutiny v sunaru,pak polévka k obědu....Když jí začnu nutit,tak pak opravdu nechce.......Kamarádky malá je o dva měsíce starší a ta pije takové množství,od miminka,že jsem jí záviděla,ale každé miminko je jiné...

laska.nezna.hranic
31. srp 2014

u nás to bylo taky tak. vůbec u staršího syna. a v podstatě je to problém dodnes. ale já mám taky malou potřebu pít, tak to má asi po mně. ale je fakt, že kluci mají rádi zeleninu, ovoce a polévku mají téměř denně, tak něco málo do sebe dostanou alespoň tak. ale jinak je to taky bída... teda z pohledu doporučovaného množství dle tabulek. ale za sebe je chápu, kdybych se měla řídit jen tím, tak bychom museli pít od rána do noci a nic jiného bychom nedělali. já vypiju v průměru tak ten litr, když jsem jo žíznivá, tak 1,5 L, víceméně jen když "splachuju" po jídle... jak se snažím pít víc a mezi jídly, nedělá mi to dobře na žaludek. takže dětem se snažím nabízet, pořád se ptám a připomínám, ale nenutím. nebojím se, že žíznivé dítě by si o pití neřeklo 😉