Stačí mu ve vedrech jen moje mlíčko?

evcounek
8. čer 2010

Ahojky Maminy,
mám takový malý problém. Můj chlapeček Lukášek odmítá pít z prsu už do narození a tak mu odstříkávám mlíčko (jen občas došťouchnu nutrilonem) a papáme z flaštičky. Krásně přibíráme, ale dnes bylo takové vedro (27°C ve stínu). Malý se chtěl pít po hodině až hodině a půl. Chtěla jsem se zeptat, jestli mu stačí jen mlíčko ode mne, i když je odstříkané, nebo mu mám dát vodu případně nějaký čajíček? Jsem v tom bezradná. ☹ nechtěla bych ho trápit ani hlady ani žízní. Kamarádka mi říkala, že když jsou děti normálně krmeny z prsu tak v takovýhle vedrech pijí často, ale berou si přední mlíčko, které není tak výživné. Bojím se abych malého nepřekrmovala, když si nemůže vybrat jestli přední nebo zadní mlíčko. Jo zapomněla jsem říci je nám něco málo přes měsíc.
díky za info.

marketa137
8. čer 2010

Vodu ani čaj bych nedávala. je to jako by byl kojený jen to pije z lahve. My jsme na UM a čajík měl cca 3x a to jen proto že ěml zácpu jinak má jen mlíko a ted začíná s příkrmem. u prvního syna který se narodil skoro stejně jakoTomík tak doktorka sama řekla dát kdykoliv napít mlíka 😉 . klidně po 1,5h, to si stejně jen cucne ale čaj bych nedávala pokud nemá koliky, zácpy a pod 😉

momin
8. čer 2010

evcounek ja bych ve vedrech davala trosku vody.
Vsak staci kdyz si jen jednou cucne. Taky bych se bala tak jako ty...

bocinka
8. čer 2010

Evcounek, tak koukám, co mamina to názor... mě doktor řekl, že malé můžu dávat vodu lžičkou - my jsme kojili... a to i přesto, že se narodila v prosinci... řekl mi to, protože přítel je blázínek a topil doma na 28°C, takže pokud je vedro a mímo se potí, tak já dávám... teď už teda normálně, protože přikrmujem.... 🙂

fender
8. čer 2010

já souhlasím s momin, taky bych dala. vodou ho nepřekrmíš a když chtít pít nebude, tak si vodu nevezme.
malej čaj dostával vždycky, protože bez něj hrozně trpěl na bříško.