Šťávičky pro děti. Kupujete je nebo vyrábíte?

erunka
30. srp 2007

ahojky holk, nevim, zda tu jiz toto nema neni, ale nenasla jsem ho. Davate svym mimiskum stavicky? Jake? Kupovane nebo si je delate doma? V jakem veku jake ovoce nebo zeleninu? Dekuji za rady

kacka79
30. srp 2007

Ahojky, my máme jen 2 měs ale asi počkám do ukončeného 5 -6 měsíce, kojím.. potom asi první zeleninku a až pak ovoce / a štávy z něj/ ale moje mamča mi dávala mrkvovou a jablíčkovou šťávu prý od 1 měsíce... no dřív to bylo jinak

tiki
30. srp 2007

Jestli kojis, tak pockej do toho 5 - 6. mesice. Jinak my zacaly zcela paradoxne melounem (protoze byla zrovna melounova sezona) a Zdisa se mi po nem vrhla, prisala se na nej a sosala tak dlouho, az tam na maminku zbyla jen takova ta vydumlana duzina bez chuti 😀 . Ale to asi neni uplne standartni postup 😉 . Ted davam mrkev, cuketu, jablko, hrusku a cervenou repu. Ono se rika, ze se ma zacit zeleninou, protoze je min sladka a kdyby se zaclo ovocem, tak by pak zelenina ditku nejela, ale na druhou stranu se paradoxne doporucuje zacit mrkev, ktera je podle mne stejne sladka jako jablko 😲 . A meloun je super sladky, ale Zdise chutna i zelenina 😉

erunka
autor
1. zář 2007

a co jiny druh, nez mrkev a jablicko, nemuze se davat nic jinyho?

terezkaaa
1. zář 2007

Já malýmu dávám už od dvou měsíců šťávičky a může se opravdu po nich utlouct.(Nekojíme)My dáváme buď mrkvičku nebo jablíčko a nebo dohromady.Myslím si, že děti by měly dostávat to, podle toho kde vyrůstají.Myslím si, že exotiké ovoce pro děti moc není(pro děti české)Nedávno jsem četla, že třeba ani hltání pomerančů pro nás skoro žádný význam nemá.Mnohem větším přínosem jsou prý pro nás jablka.A něco asi na tom bude.

nilita
1. zář 2007

čauky, štávišky jsou super malá je má ráda jak v čaji ,tak samostatně...jen doporučuji..Ahoj Terezko, máš pravdi jablka vedou!! 😉

terezkaaa
1. zář 2007

Čauky,tak co,kdy zas jdete na jezírko.Teď je teda ale zima,blé🙂

nilita
1. zář 2007

Erunko, já jsem si koupila odštavnovač a opravdu super pokud někam jedeme , tak samozřejmě koupím radši sebou.. ale záleží na tom jestli kojíš.. (určo ti poradí mudr.) Ale opravdu dooporučuju mrkvičku,jablíčko základ je tohle.. ppostupně s věkem mimmíska přidává... Víc jsem začala dávat malej od 6.měsíce.. 😉 A ted už jsme na všech ovocných štávičkách..

nilita
1. zář 2007

No ahoj,čoveče já chci jít dnes s malou ale na sezení to moc není.... 🙄 zima mi povídej...

terezkaaa
1. zář 2007

Jj,malej je ňákej neklidnej dneska a tak vemem taťku a asi vyrazíme 🙂

nilita
1. zář 2007

No jasný jen vyražte... na tu prochajdu to dneska je..my taky vyrazíme.. 😉

myval
2. zář 2007

ahojte, taky nám Mudra doporučila od 2. měsíce šťávy (nekojíme), a to ovocné. Nejsem tomu zrovna zastáncem, zkoušeli jsme jablko a meloun. A to hl. ve vedrech. Jinak to teda šulím, myslím si že jí mlíko musí stačit. Teď má 3,5 měs. tak jí ty šťávy začnu si dávat pravidelněji já nevím co druhý den ale mám strach z nějakých reakcí na ovoce. Mrkev by ji asi ucpala, i tak kadí co 2-3 den, a to díky umělé výživě. Co myslíte vy? Dávat,nebo ne, a jak často.

terezkaaa
3. zář 2007

myval:malej je taky na umělý výživě a po šťávičkách kaká vždycky víc.Dvakrát denně.Bez šťáv jednou.A to mu dávám převážně jen tu mrkvičku.
jestli se bojíš alergické reakce,třeba jestli to máte v rodině, tak se vyhni exotickému ovoci a dávej jablíčko s mrkví,hrušku.Uvidíš,jak jí budou chutnat🙂

myval
3. zář 2007

terezkaaa: děkuji za info, jdu to zkusit, strouhat jabko, mrkev musím koupit 🙂 je to ale stejně zvláštní, na ty šťávy je tolik protichůdných názorů, a to i ze stran lékařů.... pak se v tom vyznat.

terezkaaa
3. zář 2007

Ono je to těžký.Nejlepší ale na tom všem je, že ti samí doktoři, kteří to teď najednou nedoporučují, před pár lety tvrdili opak.Možná kdybych kojila,tak mu to zatím nedávám, ale přecejen to mimčo je jistým způsobem tak trochu ochuzeno o ty protilátky(jsou bohužel jen v mateřině),tak snad nedělám chybu, že se snažím jinak🙂

kupinka
3. zář 2007

ahojky,maly ma 4,5mesice a stavicku jsem mu nedavala ani jednou. MUDRa mi rikala,ze je jeste dost casu,at davam jenom cajik a ted co ma nutrilon dvojku tak v poledne zeleninku. Tak si pak vyber. 😒

nilita
3. zář 2007

Nazdárek.. kupinko ,tak to samí mi říkala mudra taky... a mě to stejně nedalo a trošku štávičky jsem jí postupně vjelvala i do čaje 😅 a jak to malá vybumbala.. ale je to fakt, člověk dnes neví komu věřit a dávat hlavně u doktorů na jejich někdy praštěný rady 😕 😅

myval
3. zář 2007

nilita, to je dobrý nápad to dávat do čaje...čoveče, to mě nenapadlo, dávala jsem jí to po lžičkách, ale chyběla mi často třetí ruka 😀

kupinka
3. zář 2007

Tak ja to teda zkusim,diky za rady. Jeste se chcu poradit,kdyz prikrmujete v poledne,davate pak jeste i mlicko? A kolik?

nilita
3. zář 2007

myval: jojoo mi když jsme takhle začínaly se štávičkama ,tak jsem jí přidávala a pak po delší době půl na půl s čajík a pak už samotné štávičky ,protože jsem měla jistotu ,že alergie u různého druhu ovoce nebude 😉

kupinko.. my jsme už na mlíku jen na noc, ale záleží jestli jí oběd zasytí.Když byla malá menší tak jsem jí po obědě dala ještě mlíčko a podle toho kolik vypila,jsem pk měla jistotu,že se určitě zasytila.. 😉 takže např. někdy mi po obědě vypila ještě 80tku nebo jen 40... záleželo na malej,ale pro mě bylo důležitý,že se mlíkem dodělala 😉 🙂

nilita
3. zář 2007

Kupinko: ještě jsem zapomněla dodat,že mi jsme byli taky na nutrilonu 2 takže jsem zeleninku a pak nutrilon normální dávka ,jestli si pamatuju dobře udělala jsem 120 mlíka Nutrilon a kolik malá vypila ,tak tolik vypila...pak samozřejmě když něco zbylo jsem vylila 😅

kristi
3. zář 2007

ja to male taky redim, bud s vodou vlaznou nebo s cajem

kupinka
3. zář 2007

Jenze maly mi tech 120 shlta jakoby nic,tak mam strach,at pek neni jak otesanek,normalne mu davam pres den 150,tak fakt nevim

kupinka
3. zář 2007

A ještě se chcu holky zeptat,kdy jste zacly davat kase a jaké? 😎

nilita
4. zář 2007

Kupi, tak mu klidn nech vypít i těch 120, když ho to ještě vypije.... 😉 otesánek , prosim tě hlavně ,že bude najezenej 😉 My jsme začly s kašema, a moc si je pochvaluju!! Hlavně malou opravdu zasytí na celou noc a spí... 😀 takže paráda.. já jsem si hodně oblíbila kaše od Sunaru na Dobroou noc... j tam i v tom fenikl, který je dobrý před spaním... 😉 ale časem jsem jich vyzkoušela víc... no a jinak dělam malej i krupičku trochu řidší do flašky a nebo taky Mlíko s piškotem a jak potom mlaská 😉 😉 🙂

erunka
autor
4. zář 2007

takze opravdu jenom mrkev a jablicko? chtela bych male trochu prilepsit.....

nilita
4. zář 2007

Erunko, jablíčko,mrkvička, hruštička... to jsou základní

makyna123
4. zář 2007

ahoj holky,
taky píšu o radu 🙂 začla jsem malýmu dávat v poledne zeleninku..zatím jen 2dny asi tak po 4 lžíčkách..a pak jsem mu dala ještě 150 mléka...všechno snědl, vypil a pak se poblinkal..jenže když jsem mu tu flašku s mékem vzala tak řval jak tur tak jsem mu jí nechala vypít celou a to je asi moc co celá dávka mléka???

nilita
4. zář 2007

Ahoj Makyno123- ne není to moc,ber to tak,že tý zeleninky má jen4lžičky a toho se nenají... když vypije celoudávku podle mě jen dobře 😉 Až budete mít víc zeleninky uvidíš sama ,že toho mlíčka postupně bude pít mín. To že se poblinká,je v jeho věku normální mě to taky malá dělala.. Tím ,že to vypije bude najezen,podle mě.. 😉 Já bych to tak i dál dělala.. 😉 🙂

kupinka
4. zář 2007

Holky,fakt se muze davat i hrusticka? Podle me hruska dost nadyma,ne? Beru to i podle sebe,a to jsem dospela. A muzu dat stavicku z jablicka,kterou sama vytlacim. Zda se mi zbytecne to kupovat,kdyz mam jablek plnou zahradu 😅

nilita
4. zář 2007

Kupinko nemusíš, nech to na těch jablíčkách 😉 když jich máš dostatek.. 😀 😀