Synové odmítají pít. V noci musím kojit i 4x

radka.k
25. říj 2010

Ahoj holky,
mám problém s příjmem tekutin u 8měs.kluků. Do půl roku byli plně kojeni, pak se postupně nahrazovalo denní kojení poledním jídlem (zelenina, poté maso-zelenina) potom dopolední svačinka (ovocná přesnídávka), potom večeře (kaše), teď už i odpolední svačinka (jogurt). Absolutně mi odmítají cokoli pít, zkoušela jsem vodu, čaj různých chutí, z klasické lahvičky s dudlíkem, pítka, dokonce i stříkačkou. Lahvičky, pítka nechápou a když jim to do pusy stříknu, tak to vyplivnou. Celý den vlastně jenom jedí "suchou stravu" a nic nepijí. Jako pití uznávají pouze prso, ale pokud jim dám prso, tak se poblinkají, protože jsou přejedení.
No a podle toho vypadá noc, stále se budí a chtějí dohnat tekutiny, takže v noci kojím každého i 4x!!!
Co s tím?

lamarika
25. říj 2010

@radka.k ještě vyzkoušej jim dávat pití lžičkou. Vím, že to by bylo na palici do každýho takhle soukat pití, ale třeba to zabere. U syna ze začátku zabralo mu dávat pít z normálního hrnku. Viděl, že z něj piju ijá, tak si asi připadal jak dospělej 😉 Z ničeho jinýho mi pít nechtěl.
Snad ti někdo poradí něco co zabere 😉

radka.k
autor
25. říj 2010

@lamarika díky, vyzkouším hned zítra

atreides
25. říj 2010

@radka.k taky jsme s tím bojovali, z ničeho neuměla pít, tak jsem jí při kojení rychle vyměnila prso za hrneček s pítkem a jak byla roztahaná, tak si potáhla a přišla vlastně na princip, ale nebylo to samozřejmě hned na poprvé
mimo to jsem se jí snažila dávat stravu, která byla dá se říct řidší, páč např. polívka se počítá do celkového příjmu tekutin za den, mám dojem, že i ovocná přesnídávka
budu držet palce, v noci to musí být vyčeprávající, když je máš ještě dva ☹

radka.k
autor
25. říj 2010

@atreides no nechci tě strašit, když čtu,co tě v únoru čeká, ale už 8 měsíců jsem se nevyspala 😝 Naspi se do zásoby a připrav pevný nervy, budeš je potřebovat. 😀

atreides
25. říj 2010

@radka.k snažím se snažím a bojím se bojím 😅 ale vždycky, když vidím maminky, jako si ty, co už jedno dítko při dvojkách mají, tak mě to hodně povzbudí 😉