Sypané čaje pro děti. Jaký na ně máte názor?

karot
8. dub 2008

Ahoj maminky!
Jaký názor máte na sypané a granulované čaje určené pro děti?
Od 5.týdnů vařím Ádovi granul.čaje od Hippu(bylinkové-ovocné mu nejedou 😖 )a chtěla jsem se zeptat,od kdy mu můžu uvařit klasický pytlíkový heřmánkový,šípkový,fenyklový,lipový(máte ještě nějaké tipy) 😕 čaj(zn.Jemča)?
Pokud ano,mohu je přislazovat medem?
Díky za odpovědi. 🙂

junovka
8. dub 2008

Medom prisladzovat urcite este nie.Ked tak, tak az na 1 rok ak neni alergia na pele.Ja Nelinke davam od Hami pre Celkovu pohodu, aj to len kazdy den asi 50 -100 ml a potom varim jej klasicke ovoc.caje od Baliarne Porad.Sem-tam jej navarim aj matovy cajik, nakolko si sama doma pestujem matu.Harmancek. a fenikl.cajik kludne mozes. 😉

karot
autor
8. dub 2008

Takže mátový pouze ten,který si vypěstuji doma? 😕
Jaké dáváš množství na 250ml horké vody?

jasminke
8. dub 2008

Mne teda granulovane caje vobec nepripadaju prirodzene, mne samej nechutia. Nie nadarmo v Azijskych krajinach zalievaju caje vriacou vodou, ktora zovrela v sklenenom dzbane - aj rychlovarna kanvica meni kvalitu vody a meni ucinky a chut caju.. Co potom robia asi granule? Myslim, ze ucinok rastlin je tam natolko oslabeny, az zniceny, ze skoda dalej hovorit..
Na Tvojom mieste by som zacala pouzivat klasicke caje. Pokial mozno sypane, lebo maju lepsiu kvalitu ako vrecuskove. Aj ked clovek musi zaspinit sitko🙂
To je ako s tavenymi syrmi, vymysel ludi. Syr je zrejuca potravina, ktora sa nema ako pokazit, moze nachytat prirodzenu plesen alebo plesen, ktora ho moze znicit. Pokial je robeny z cerstveho mlieka - nijako neupraveneho. Ale co spravi clovek? Nasype nanho chemicke latky, ktore su mimochodom z ludskeho tela takmer neodburatelne - trva to niekolko desiatok rokov, zabije ho a urobi opacny proces, necha ho rozlozit. Tato rozlozena mrtvolka sa bezne podava a ludom aj chuti... To, ze sposobuje hyperaktivitu a este neviem kolko dalsich patalii sa radsej velmi nezverejnuje.... Nehovoriac o celkovom zdravi cloveka.
Nepocula som o tom, ze by sa nemali iste druhy cajov podavat detom. Skor treba asi dohliadat na ucinky, taky bazovy, harmancekovy, fenyklovy cajik urcite nic zleho nenapacha.. Medunka na ukludnenie, Sipka a ibistek na vitaminy.. Salviu by som ale nedavala, je prilis silna, dokonca ja pre cloveka v prilis velkom mnozstve toxicka....
Lipovy opatrne - tiez je silnejsi, tazsi na srdiecko. Toho by som davala v zmesi.

junovka
8. dub 2008

pokial som nemala este vypestovanu doma, tak som nedavala....sama neviem preco 🤐 Asi tak jednu malicku hrst.Nechcem zase, aby nebol silny 😉 a necham luhoavt asi 10 minut.

zanetka82
8. dub 2008

Tak ja sem taky používala od Hippu. Ty mu jeli nejvíc. Od 1 roku používame normalní sačkové od LEROSU jsou skvěle a sem tam ještě koupím i granulovany instantní dětsky napoj. 🙂

jasminke
8. dub 2008

Karot, v lekarnach sa predavaju len dobre byliny, kedze su pouzivane na lekarenske ucely, su podrobovane prisnym kontrolam, takze ziaden strach... I ked domaci, je samozrejme lepsi, pokial clovek nebyva v strede mesta

danu
8. dub 2008

granulovane caje su zbytocne sladke. predavaju klasicke sackove pre deti v lekarnach a nie sladke 😉

lusil2005
9. dub 2008

mne sa pacia cajiky od megafytu. www.megafyt.cz
medom by som urcite neprisladzovala - velky alergen. a male babo este moc prisladzovat nepotrebuje.
a na harmancek tiez pozor - skusit opatrne. tiez je alergenny. ostatne neviem - sama v tom mam bordel 😅

trixi
9. dub 2008

Aj ja som velmi spokojna s cajikmi od megafytu. Neobsahuju harmancek, ktory sa povazuje za alergen a su velmi chutne. Nie su sypane, su sackove, ale urcite su lepsie ako granulovane. Ja som odporca granulovanych napojov, aj kavy. Nepoznam technologiu vyroby, ale nezda sa mi to prirodzene. Myslim, ze sa na to pouziva dost chemie. Ale ak sa mylim, tak ma opravte. Tie cajiky od megafytu su vhodne od 6 mesiacov.
Medom by som neprisladzovala, ked treba prisladit tak skus hroznovy cukor.

marcim
9. dub 2008

Já bych se taky přimlouvala raději za bylinky.Ať už jako porcovaný nebo sypaný čaj.Pro děti se dělají různé směsi a to už od 3 měs.Vždycky je to na krabičce označené.Chce to asi vyzkoušet,co vám bude chutnat.My máme oblíbený od Lerosu dětský s heřmánkem a nebo bylinkový čaj.Dělají i ovocný.
Med bych určitě nepoužívala.Je to silný alergen a dokonce jsem někde četla,že se může zkusit až od 2 let.Pokud chcete sladit,tak hroznový cukr (Glukopur) nebo se prodává i mléčný cukr,ale ten nemá takovou sladkou chuť jako jiné cukry.A oba se lépe z organismu odbourávají než klasický cukr řepný.Mívají to v lékárně.Tam určitě poradí s výběrem čaje i cukru.

listicka20
9. dub 2008

Když byly myšce asi tři měsíce, byla nastydlá s teplotou, a pediatrička mi řekla, že pokud se teplota zvýší víc, můžu jí dát čaj, aby nebyla dehydrovaná. Říkala, slaboučkej obyčejnej černej nebo dětskej, cokoli, v čem neni přidaná chemie (takže ovocný třeba radši ne). V lékárně mi paní dětskej čaj nechtěla prodat, že prej to vůůůbec pro takhle malý děti neni, a vnutila mi granulovanej od Hippu, že to jedině je pro tyhle mrňátka určený a vhodný. Tak jsem ho blbka pod nátlakem koupila a pak se mi to rozleželo v hlavě, říkám si, to je přece blbost, aby byly chemicky vyrobený granule, plný nějakejch chemicky vytaženejch výtažků, zdravější než obyčejná sušená bylinka. No, teplota se nezvýšila, tak jsem to řešit přestala, a teď dávám Katrince slabej roibos, obyč, vyhýbám se příchutím.

julca80
9. dub 2008

ahoj listicka20, asi preto ti ta pani nanutila granulovany, lebo niektore sackove caji v lekarniach su urcene pre deti az od 6.mesiaca. Pravdepodobne ta koncentracia byliniek je asi pre nich este silna. Aj ja som vtedy zhanala sackove cajiky, no a mala som naozaj problem nejaky najst. Vtedy som nasla az 1 alebo 2 typy pre najmensich. ☹ , cize maly vyber.
V ramci mojho nazoru a potrieb,som tiez radsej preferovala bylinkove. 😉 Ale ked som nemala cajiky, alebo som nemala navareny, tak som samozrejme zarobila aj granulovany Hipp. Aj dnes to tak robim. 😉
Co sa tyka tej teploty, presne tak isto mi bolo povedane, aby som davala take caje. Cierneu caju som sa snazila a snazim vyhybat, kedze posobi zapekajuco. 😀

skuli
9. dub 2008

Malá mi nechce vůbec čaje pít.Máme 2 druhy granulovaných,jeden je od narození a není vůbec slazený a ten druhý je od 4.měsíců a trošku sladký je.Nechce žádný,zkoušela jsem i ten neslazený osladit glukopurem.Taky jsem vařila dětský sáčkový a nic.Už asi měsíc nekojím a pije Sunar.Z Nutrilonu blinkala.Četla jsem,že nemusí pít,když ji stačí tekutiny z mlíčka.Jinak Rojbos je super.Já jsem maniak na čaje,mám jich doma asi 30 druhů a střídám je.Nejlepší jsou sypané.

lusil2005
9. dub 2008

baby? a ten roibos neni alergenny? mozem to skusit dat malej? 😕 ci radsej nie?

julca80
9. dub 2008

tiez by ma zaujimali informacie o tom, lebo moc o nom neviem. Ak viete niektore, mozete napisat na co je dobry ten roibos, resp. co ovplyvnuje al. comu pomaha? 😉 Dakujeeeem. 😀

villii
9. dub 2008

ahojte

ja pijem len sypané čaje , som veľmi čajičkováa to isté aj môj malý. pozor ale aj v tých čo kupite v lekárni môže byť nejaká prímes inej bylinky(mne sa to už stalo). Rooibos môžem len odporučiť, chutí výborne a o účinkoch ani nehovorím, preto vám dávam link 😉 pre detičky je maxim. vhodný

http://www.sannytea.sk/roibos.htm

wali
9. dub 2008

ja som citala o roibose akurat to, ze ho mozu aj tehotne a male deti, lebo neobsahuje kofein, takze by nemal nic zle urobit. ale osobne som ho malemu este nedavala..

julca80
9. dub 2008

villii, dakujem pekne, zase som mudrejsia. 😀 😀 😀 Hned dnes si pojdem kupit Roibos. 😉 Normalne mi to padlo do oka, ked som si tie ucinky precitala. 😉

wali
9. dub 2008

villii, no to ma naozaj super ucinky, asi ho vyskusam aj ja. a kedze posobi protialergicky, tak by s tym nemal mat problem ani moj drobec, tak ho vyskusam dat aj jemu.

villii
9. dub 2008

len som ešte chcela dodať, že malému robím slabší zápar ako sebe, čiže dávkovanie si upravte podľa oka 😉

lusil2005
9. dub 2008

pocujte, niekto mi uz pisal ze pije rooibos lebo pocul ze je to dobre na maleho atopicky exem. a ja po nom vzdy v cajovni pokukujem ale kedze som nevedela co to je (znie to tak exoticky 😀 ) tak som radsej neriskovala! no super, dnes ho urcite kupim.

mata79
9. dub 2008

Ja som zo zaciatku kupovala sypany caj od Hanusa www.hanus.sk, ten Detsky caj s feniklom a anizom. Teray kupujeme od Megafytu, tiez sme spokojni a opcas Aphoteka - Detsky na posilnenie imunity. Tie ma aj Megafyt.
Neviem preco, tie granulovane ma neoslovuju.
Nieco na tom Roibose bude, ale mne moc nechuti. Postacime si teraz na bylinkacha a kustovnici. Potom sa vratime k zelenym cajom, ked dokojim. Ak uz nebudu po zaruke. I ked som pocula, ze su dobre aj po uplynuti pisanej zaruky. Ak su dobre skladovane. A my mame doma si 60 druhov cajov. ...... 🙂

lusil2005
9. dub 2008

😕 ved to je dobre aj na chudnutie!!!! a ja blba som vahala 😀

listicka20
9. dub 2008

Já jsem taky úchyl na čaje, vypiju všechno, i maliníkový listí mi před porodem chutnalo 😀 ale rooibos opravdu vede. Ten piju na litry, jen tak nebo i s mlíkem. Tchyně ho lila do manžela i švagra od jejich 4. měsíce, a oba jsou kuci jako buci 😀

mariekaterina
22. zář 2010

Zkusím se zeptat tady na diskuzi i když je hooooodně stará 🙂
Máte zkušenosti s hroznovým cukrem pro 8 měsíčního prcka???? Koupila jsem v DM hroznový cukr a když jsem si četla jak se má podávat tak tam bylo že dětem do 3 let věku nepodávat. A přitom mi ho doporučili.... tak nevím jestli s tím mám čaj sladit ať prckovi nějak neublíží.... čaje mi prostě nechce pít ☹

kalo
22. zář 2010

@mariekaterina hroznový cukr je pro děti určitě o 100% lepší, než cukr obyčejný. Proč to na tom obalu píší nevím...Hroznový (ovocné cukry a med) jsou sice také rychlé cukry, ale nejsou tak dráždivé pro nervovou soustavu, jak cukr bílý a určitě dítěti "ublíží" méně... 😉

mariekaterina
22. zář 2010

Dala jsem mu do 200ml malou lžičku toho cukru a sosal jak drak.... 🙂 tak uvidíme. Nechci mu dávat granulovaný prý je v tom jen chemie... a když uvařím sáčkový tak je asi pro něho moc silný i když ho jen sliju a vytáhnu ani ho neluhuji.