Umělá výživa a pitný režim. Mám du dávat i čajík?

jeudi
11. črc 2009

Chci se zeptat, když nekojím a dávám malému umělou výživu, jestli potřebuje ještě čajík nebo stačí jen to mléko?? Děkuji

soanpe
11. črc 2009

nazdár jeudi 😉
já Sofince dávala jen UM.protože mi pila malinko, tak abych jí zbytečně nenalejvala vodou.To by se jí do bříška už nevešlo mlíko. Až bude vedro, tak uvidíš, ale já jsem pro samotný mlíko

missymici
11. črc 2009

jedui.... mi teda davame k UM jeste caj,asi od pulkz 2mes.Degzdratace nemusi byt jenom z tepla.I kdyz mi malej moc caj nechtel,ale to spis proto ze mu moc nechutnal,davali jsme fenyklovy.Takze ze zacatku vypil jen par ml.Ale casem si zvykl,ted uz pije caj jak zbesilej mezi kazdym krmenim tak 70ml,jak kdy,nekdy i vice.Mlko ma jednu davku 180ml.A cajicek mu nejvic chutnal jablecno-medunkovej.
Ten fenyklovej je mzslim od 1 tydne veku ditete,zalezi od vyrobce.

jeudi
autor
11. črc 2009

jo holky dekuju ja prave slysela ze po umelem mleku je zizen ja teda jeste kojim ale nemam moc mlika tak premyslim jestli to ma cenu kdyz si ode me veme jen desitku z obou prsu..a cuca to pul hodiny..ale zase ty caje jsou sladky a to ja nechci ho zvykat na sladky ..myslim ty granulovany jinak zadny caj pro takhle male deti neznam..no a ten fenyklovy je fakt hnusnej to je fakt ale ja ho chci kvuli prdikum tak jaky je jeste na prdiky krome fenykloveho?

vendulka
11. črc 2009

no my jsme na UM asi od 3 tydne plne a mudr nam doslova zakazal caje a rikal, ze ve vedrech max pak kapek vody, tak nevim ☹

vendulka
11. črc 2009

a jak pises, caje jsou strasne sladj¨ky, tak to do Nath ani neliju, jen kdyz je vedro, tak ji dam cucnout vody, kterou stejnak ani tolik nece

soanpe
11. črc 2009

jeudi
jsou čaje sypaný nebo v nálevovejch sáčcích, ale až od 3měs.
ted v 7m. má mit denně 500ml mlíka a mléčných pokrmů, což dá a zbytek tekutin dožene ovocem a příkrmy.Takže kdybych ji nalejvala vodou a čajema, tak by neměla vyváženou stravu.
jinak jediný, co Sofi pomáhalo na prdíky, tak cvičení c nožičkama.žádnej fenikl atd.každej večer jsem s ní fakt 2-3 minutky různě kroutila a nezažila jsem jedinou proplakanou noc 😎 jo a sypala jsem jí od 1m do mlíka lacidofil
První vodu jsem začala dávat až někdy ve 4-5měs.

missymici
11. črc 2009

nam zas naopak dr. od malinka rikala pit,pit a pit,hlavne kvuli tomu ze jsme na UM.JSou i jine caje nez sladke,v lekarne poradi.Pokud jsou ovocne caje,tak jsou sladke,ale bylinkove ne,ty jsou spis nahorky,ale detem to vadi jen za zacatku,pak uz ne.A malemu to vubec neuskodilo,ze mel pitny rezim od malinka.I ta kojen.voda je dobra,alespon neco musi pit na dehydrataci.

vendulka
11. črc 2009

no mudr rikal, pokud je dite na UM, tak vodu ne a kojene jo, ale mi to projde jako blbost bo kojene dite na zizen ma predni mliko a na jidlo zadni a jak ja to ma delat u UM fakt nevim,ale asi se na nej vyprdnu...sice ted jeste caje nechcu davat,az tak za mesic tak v tech 5m

radka.m.
11. črc 2009

VĚTŠINA ODBORNÍKŮ NA DĚTSKOU výživu doporučuje začít s jakkýmkoliv pitím jiných tekutin než mléko až s prvními příkrmy,at už je dítě kojené,nebo na um.pouze v případě teplot,nebo tropických veder se má podávat kojenecká voda i kojeným dětem,i na um,ono totiž rozdíl mezi kojenými a nekojenými není,protože um je vesměs samá voda,je zbytečné ládovat do dětí čajíky,nebo štávičky,pokud ještě není na příkrmech.

vendulka
11. črc 2009

tak mozna, ze na tom asi neco je 😉

soanpe
11. črc 2009

missy
když se logicky zamyslíš, tak kojenec do cca 6 měsícu, pokud je jen na mléce, má vypít 140-160ml mléka na 1kg, takže pokud to dodržuješ. žádná dehydratace nehrozí. si vem ,že 6kg dítě vypije cca 900ml mlíka a to dehydratace fakt nehrozí.
jinak nadmíra tekutin je spíše nebezpečná,protože z těla vyplavuje minerály atd.

radka.m. naprostý souhlas

vendulka
11. črc 2009

jj, tak toto nam taky mudr doporucil vaha x 150ml (na 1 kg vahy ditete) ale moc se nam tonedari bo mala vypije nece malo pres 800ml (+- 860ml) a vazi 6,1kg

soanpe
11. črc 2009

vendulko,
a vem si ,že bys do ní lila ještě vodu, tak bys jí nepokryla denní potřebu živin

vendulka
11. črc 2009

to asi jo,ale ja mam strach,aby nemela zizen no 😲

vendulka
11. črc 2009

nic, jdu krmit... 😀

akorat podle Nutrilonu by ted mela pit denne 5 davek 200ml,ale pije rano 200ml a pak 4x 165ml

soanpe
11. črc 2009

vendulko, kdyby měla žízeň , tak by ti pila i to mlíčko. mně Sofi taky nepila podle tabulek.spíš mín 😉

vendulka
11. črc 2009

no asi mas pravdu jako mudr., jen jsem asi moc starostliva a chci byt dobra mama... 😉

tak 165ml padla za vlast 😀

missymici
11. črc 2009

mame asi nejakou dr.,ktera ma jine nazory,jinak si to neumim vysvetlit...nic podobneho co tady ctu nam nerekla,coz me udivuje...proc?Vse uplnej opak.Kdyz jsem ji rekla, kdyz mel malej asi 3mes.ze pije denne tak 15-20ml caje,tak kroutila hlavou ze je to malo,ale nemam mu to nutit,coz jsem nedelala.
Malej se me od narozeni hodne poti,a to i kdyz neni vedro,a i kdyz v UM je kojen.voda tak uz zadelane mleko je pro male miminka hustejsi a prej po tom maji rizen.Mliko je od hladu ne od rizne,rekla nase Dr.,ktere se teda na tohle tema musim poptat .... jsemrada ze slysim jine nazory jak by to melo vypadat

missymici
11. črc 2009

tak ted jsem si o tom precetla taky na netu a mate pravdu....az po zavadeni prikrmu. TAk fakt nechapu umysl nasi dr. v pitnem rezimu kojencu.Danik pije hodne denne, a ted nevim jestli to piti omezit nebo ne.Navic,kdyz se tolik poti....

momin
11. črc 2009

ja davam UM a asi 100-150 ml cajiku denne..... nam taky Mudra rekla ze by se to u UM melo... myslim ze to ublizit nemuze.. proc by se ty cajiky jinak delaly.... A pomaha nam to i pri kadeni. Dokonce nam doktorka rekla ze kdyz se maly nemuze vykakat mam mu dat 100ml cajiku vypit.

hubinka
11. črc 2009

soanpe- tobě malá taky nechce pít moc něco jiného než mlíčko?my jsme na tom asi tak jak vy, v mléku uděláme asi těch 500-600ml, a zbytek pak v ovocných a zelen. příkrmech a sem tam jí dám po lžičkách nějaký čajík, ale to je tak max. 100ml, špíš míň, tak si myslíš, že jí to stačí ohledně tekutin, že si s tím nemám až tak lámat hlavu????????

missymici
11. črc 2009

momin neublizi,snad ne....nevim co si myslet,ted kdyz se setklao takovejch nazoru na piti.Souhlasila jsem s Dr.protoze kdyz mam predse rizem nedam si to co mam od hladu treba maso,ale dam si vodu.Ale kojenec je kojenec a ma to asi trochu jinak.

soanpe
11. črc 2009

hubinka.
taky bojujeme
ale od 7-8 měs. to je zase jinak 😅
tam už jsou ty příkrmy, takže mléko a ml.výrobky 500ml na den, pak ta voda+ čaje(ovocný šťávy mi Sofi neveme do pusy) čaj pouze Čiperku s porbiotikama, ale raději vodu.

Když mi ráno v 6.00 vypije 100-120ml mlíka,
kolem 9. 100ml
pak jí dám tak 2 pol.lžíce jogurtua do toho čerstvý jabko, hrušku...na skelněným struhadle strouhaný.
Potom spí.
Ve kolem13.00 masozeleninový příkrm a po lžičkách voda.cca 20ml,
do půl hodiny max.100ml mlíka
za odpol.vypije tak 160-200ml mlíka.
18-19.00 kaše z cca 120ml vody a v postýlce po koupání 100ml mlíka.
Kolem 23.00 ještě 100ml mlíka

Takže snad je to ok. Když je fáákt vedro a nechce pít čistou vodu a mám pocit, že by měla, tak jí do 90ml vody dám 1odměrku mlíka a to pak vypije

soanpe
11. črc 2009

no ale dnes třeba vipila jen 4 dávky po 100ml a víc ani ťuk.
Do toho jsem chytla migrenu jako krááá_a , tak se staral MP a tak Sofi byla asi chvilkama o hladu 😀

hubinka
11. črc 2009

soanpe- ale to ti toho mlíka vypije celkem dost,rekla bych, že jste OK! to bych rekla, ze mi jsme na tom ještě hůř ☹
rano v 7.00 dá 130ml, pak v 10.00 zase 130ml mleka,a po tom hned ovoc. přesnídávku(200g),
kolem 12.00 masozelen. příkrm(120-150g), po tom jí taky tak po lžičkách vnutím tak asi 50ml vody, a příkrmy docela hodně ještě ředím
pak je odpol. spánek mezi 15-16.00 hod jí dám mléko to si dá tak 100ml a sní jogurt(120g),
kolem sedme koupání a mléko asi 150-180ml, někdy si ještě dá kaši, tak ze 100ml vody, no tak nevím, jestli je to dostačující, ale naše malá je vrták 🙂 na jídlo od malička a je drobná, máme teprve 7kg ☹
v noci jí jak kdy, někdy se vzbudí a vypije kolem 100ml, ale denně to není, tak nevím........

jeudi
autor
11. črc 2009

holky ja teda nevim na co se spolehnout zitra jdem na prvni prohlidku tak se zeptam..teda pozitri..me prave plno znamejch rikalo ze po umelym je zizen tak jsem tomu verila uvidime co mi reknou v poradne

soanpe
11. črc 2009

hubi, tobě sní celo přesnídávku, mně a ni omylem a celý jogurt taky ne.max 2 lžíce, takže to pití dohání tim ostatním. příkrmy mi sní max.malou skleničku , jen hami masozeleninový příkrm s jabkem sní 2 😀

hubinka
11. črc 2009

soanpe, jo presnídávky ji jdou a jogurty taky, kupuju od hami-jogurtová svačinka,no a to jí teda jede 🙂 , myslíš, že nám ty tekutiny stačí, víc do ní asi nedostanu, nebo jestli ji mám budit ješte v noci ☹ ????, nemyslím si, že by měla mít po UM jěště větší žízeň???

soanpe
11. črc 2009

hubinko,
můj názor je takový,že kdyby měla žízeň,tak to dá najevo.
já prostě v těch vedrech nabízím vodu i z flašky a někdy se napije třeba 20ml, jindy 40ml
pokud čůrá,tak je to ok