Abdukční pleny Marwell. Jsou na recept?

dada134
30. dub 2009

Ahoj holky,dnes na ortopedii na KO kyčlí pan dr.u chlapečka doporučil široké balení na měsíc a naše dr.doporučila Marwell a tady na netu jsem se dočetla,že Marwell lze na recept(celou částku platí pojišťovna).Ona nám ho ale na recept nenabídla.Máme vzp.Máte s tím zkušenosti?

danu
30. dub 2009

my sme ich mali pediatricka nam ich predpisala bez problemov, nemusela som dceru balit do 2 plien a abdukcnych. Su vynikajuce, kazde duieta ich moze dostat popros dokinu nech ti da recpet. 😉
tu je o nich info
http://www.abena.sk/marw.html

mousunek
30. dub 2009

Marwellky mame davala jsem je chvilku, na predpis nejsou, ale jsou drahe a sama ortopedka rekla, ze je lepsi baleni na siroko

danu
30. dub 2009

mousunek v Cechach nie su na predpis ? lebo na SR su 😕

dadous
30. dub 2009

dada na slovensku to hradí pojištovna u nas je to jiny 😉 Daš dve bavlněny plíny na široko a je to to same 😉

mousunek
30. dub 2009

danu - ja teda kupovala za plnou platbu a verim ze kdyz by na predpis takova vec byla rekla by mi to bud sestra v nemocnici a nebo pani v lekarskych potrebach zname se uz dlouho a vzdycky radi dobre...

danu
1. kvě 2009

mousunek tak u vas nie su hradene na Sr su my sme ich mali plne hradene 😉

mousunek
1. kvě 2009

danu - no jo preci jen jste s tou ekonomikou trochu na jine urovni nez CR 😉 my jsme holt s ekonomikou a se vsim co nase rozpadla vlada podelala v pr*****

dadous
1. kvě 2009

holky , nevím ale příjde mo to, že jsou to vyhozeny peníze. Dřív nic takovyho nebylo a taky jsme si poradily 😉

jmalko
1. kvě 2009

Taky máme Marwell - napsal nám je ortoped a vzp je myslím celé proplatila. Dávám je "jen" na noc, přes den většinou dáváme 3 bavlněný plínky (líp se nosí). Abdukční kalhotky dávám na dupačky, protože jinak měl malý na nožičkách otlačeniny.

dadous: abdukční kalhotky Marwell mají tu výhodu, že se neshrnujou jako obyčejné plínky 😉

shaula
1. kvě 2009

Holky, moje kámoška taky dostala poukaz od ortopeda a tím pádem je platit nemusela. Já jsem o nich tehdy nevěděla, tak jsme dávali plínky a byla to pěkná otrava - přesně jak píše jmalko, kluci si je vždycky za chvíli zmuchlali, s těmi kalhotkami by to bylo mnohem jednodušší.

dadous
1. kvě 2009

ja nevím ,ale nam ty plínky stačily a s kyčlema neměl problem. Dala jsem jen dvě složeny na široko a třetí na upevnění okolo bříška a bylo to v pohodě, ale neměl žadnou jednorazovku, takže je fakt, že jsme přebalovaly častěji a nebyla šanc aby se to shrnulo 😉

mousunek
1. kvě 2009

dadous - souhlasim s Tebou jsou to vyhozene penize, malymu to vadilo a porad v tom plakal takze jestli je mel na sobe 10x tak je to hodne a i tak nas doktor pochvalil jak se mu kycle krasne srovnaly a slo to i bez kalhotek a bez place 😀

My jsme od ortopeda dostali leda tak velky prd a doporuceni ke koupy

dadous
1. kvě 2009

mous, ja uplně čumím, co je dneska věcí, jako že vymožeností, ale pro mě jsou to fakt vyhozeny prachy. Ale mam vyhodu, že tenkrat jsme si musely poradit s plno věcma a ted za ty vymoženosti nebudu muset vyhazovat peníze, jako třeba holčiny ktery kupujou každou kravinku, kterou pak ani nepotřebujou 😉

mousunek
1. kvě 2009

dadous - jojo zcela souhlasim, vseho moc skodi, nic by se nemelo prehanet.....

mi nedavno na tohle tema prisel pekny mail.... Jak jsme vyrustaly my a jak vyrustaji nase deti.... v dnesni dobe se vsechno moc resi....My jsme meli par hracek piskacich par chrastitek a dnes deka museji mit mluvici, my jsme jedli normalni kovovou lzickou dnes decka museji mit atestovane... spousta veci ktere jsme my jako decka pouzivaly se dnes hodnoti za nevhodne... Dely jsme vse co se ted zakazuje a taky jsme zivi a zdravi 😀

na tomhle vsem je videt jak se doba hrozne moc meni

dadous
1. kvě 2009

to jo , ale zas musíš uznat , že dnešní doba , ovzduší , příroda a tak ,je uplně jina než třeba před dvaceti lety. ja když jsem mladyho nechala někde před kramem v kočaru, tak mě ani nenapadlo, že by se mu mohlo něco stat 😀 a dneska bych kočar nenechala bez dozoru 😅 jen se tady někdy musím zasmat nad věcma ktry se tu řešej, pro mě třeba uplny zbytečnosti, myslím věci pro mimi a tak 😀 😀 😀 ale takova je doba no 😅

mousunek
1. kvě 2009

jj presne tak, ja bych nenechala pred kramem uvazanyho ani psa natoz kocarek s malym

avuska19
2. kvě 2009

ahojte, môžem sa vás spýtať, či sa tieto nohavičky môžu používať aj miesto pavlíkových remencov?s tými sme totiž nie moc spokojné.dík 😉

dadous
2. kvě 2009

avus, ty si myslíš řemínky?! tak to si myslím, že ty kalhotky by neměli takovy učinek jako řeminky. ale zkus se zeptat doktora 😉 protože řemínky se davaj, když jsou ty kyčle hodně špatny, a balení na široko, nebo tyhle kalhotky jsou spíš jen jeko prevence aby se kyčle spravně vyvíjely 😉

mousunek
2. kvě 2009

dadous - opet souhlasim ty reminky jsou na dlouho a je to vaznejsi nez abdukce, navic marwellky se davaji i preventvne kdezdo reminky ne-e

avuska19 - drzim palce at se kycle holcicce brzy srovnaji a Tobe pevne nervy a hlavne trpelivost 😉

ruzovka
31. kvě 2010

kdybyste měl někdo zájem, tak prodám abdukční kalhotky : https://www.modrykonik.cz/bazar/kojenecke-potre...