Bambinomio sada plenek od narození po nočník

zuzamik
8. srp 2013

Ahojky, maminky,
Prosím o konzultaci: sice máme ještě čas, ale poohlížím se už po látkových plenách pro mimi a narazila jsem na Bambinomio Sadu plenek: mix 48ks plenek a 16ks plenkových kalhotek (velikost novorozenec, S- XL). Máte je některá vyzkoušené? Doporučily byste mi je? Moc díky za reakce!

indigirka
9. srp 2013

Ahoj, rozhodně nedoporučuju kupovat celou sadu. Já jsem ji podědila, takže jsem ji mohla vyzkoušet. Švagrová tu nejmenší velikost kalhotek vůbec nepoužila ani na jedno dítě a některé plenky vypadaly jako nové i po dvou dětech, rozhodně nedohrábla až na dno hromady ve skříni. Já jsem s tím začala, ale syn byl pokakánek, takže jsem mu nemohla skládat plenky narovno a ve chvíli, kdy se složí do nějakého skladu, už vylézají z těch svrchních kalhotek (lepší střih mají kalhotky Imse Vimse), ale pořádnou nálož to neudrží, na to jsou lepší kalhotkové plenky, případně ty vícevrstvé použít jako vkládací do zavazovacích nebo do novoskladu (což jsem taky dělala, ale na to ty kalhotky Bambinomio nejdou použít už vůbec). Plenky velikosti 2 jsem začala používat cca v 8-9 měsících (do té doby ty plenky byly strašně velké a od tří měsíců samotné plenky vel.1 moc malé), v kombinaci s fleecovýma kalhotkama Anavy.
Když to shrnu, kalhotky bych nepořizovala vůbec (navíc syna škrábal na bříšku suchý zip, který se po několika vypráních začal shrnovat dovnitř), ty malé jsem pak pořídila Imse Vimse a pak začala používat hlavně vlněné (na kalhotkové pleny) nebo fleecové a PUL jen do sedačky nebo jako rezervní. Těch malých plen (vel.1) by mi stačilo 8-12 ks a těch větších max. 16. Používám je jen na doma, na ven beru kalhotkové nebo vše v jednom. Výhodou oproti kalhotkovým je rychlé schnutí a rychlejší uklízení ze sušáku.
Doporučuju do začátku koupit jen ty malé velikosti (plenek i kalhotek) různých značek a pak postupně větší velikosti dokupovat podle toho, co se osvědčí.

iina
9. srp 2013

ahojky, já jsem plenečky kupovala postupně a za období nočníku jsem stejně vlastně dokoupila celou sadu..ty nejmenší jsem potřebovala dvoje novorozenecké Matěj měl 3 kg z porodnice a Jonášek 3 500 a oba dva je měli, jen Matěj asi celé období šestinedělí a Jonáš jen tak 4 týdny..ale točila jsem je pořád..odeprala a šup zase jak doschly na kluky..ty VV plenečky jsou asi nejkvalitnější na trhu a dají se i vyžehlit a vyprat na vysokou teplotu..já používala ráda norm. sklad na rovno a tak jsem s těmahle plenečkama byla fakt spokojená..pak jsem přešla i na kalhotkovky a jiné pár kusů..ale čtvercové plenečky a VV jsou pro mě prostě základ plenkování...ty ostatní jsem kupovala ze zvědavosti a kalhotkovky proto, že jsem pak používala hodně vlněné svrchní ..za mě doporučuji pokud jste rozhodnuta látkovat...jednodušše a nechcete se zapojit do skupin maminek vyzkouším každou plenečku na trhu a každý nový vzorek..nic proti nim..🙂
:..hihihihi 🙂

mrazulkav
9. srp 2013

Ahoj,
já bych se bála koupit celou sadu najednou... přece jen každému mimču i každé mamince vyhovuje něco jiného (jak je i vidět výše). Já mám tedy nakoupené klasické čtvercovky, sadu od Bambino Mio NB (svrchní kalhotky, separačky a 3x vícevrstvá plena) + ještě jedny NB svrchňáčky a v dalších velikostech vždy jedny svrchňáčky od Bambina + jedny jiné značky a celkem 2x svrchňáčky univerzální velikosti (ty zmenšovací) a uvidíme...
Tuhle značku jsem měla doporučenou od kamarádky, která vlastně ani nic jiného nepoužívá. A i já měla tu čest malého párkrát přebalovat a úplně bez problémů 🙂