Co dělat se špinavými látkovkami?

jaboma
18. bře 2009

Prosím o radu - pořídila jsem na první mimi látkovky (čtvercovky, zavazovačky a pár konopných kalhotek) a ptám se, kam se špinavými? Skladujete je nasucho nebo namokro v nějakých speciálních plenkových kbelíkách? Pokakané a počurané dohromady? Mácháte je předtím? Budu vděčná za rady... 🙄

karolinkafe
18. bře 2009

Jaboma mohla si sa na to opytat priamo v teme o latkovkach 😉 tam ti baby urcite poradia

marcelka11
18. bře 2009

jaboma,
ja skladujem vo velkom vedre nasucho. Pokakanu, preperiem so zlcovym mydlom, a skladujem vsetky spolu. Pred pranim po 2-3 dnoch dam cyklus plakania, potom periem na 60 /obcas na 90/ stupnov dlhy cyklus v detskom prasku, alebo v slize, namiesto avivaze trocha octu.

listicka77
18. bře 2009

skladuju nasucho v kýbli, pokakané předeperu žlučovým mýdlem.

blka
18. bře 2009

Karlinkafe: určitě mohla, ale takto to bude přehlednější i pro ostatní zájemkyně a aspoň holky na látkovkách nemusí pořád odpovídat na to samé dokola 😉

blka
18. bře 2009

Mě zajímají výhody a nevýhody suchého x mokrého skladování. Co je podle vás lepší a proč:

blka
18. bře 2009

Místo dvojtečky měl být samozřejmě otazník 🙄

marcelka11
18. bře 2009

baby, podla mna je skladovanie nasucho hygienickejsie, ak sa to tak da nazvat

marcelka11
18. bře 2009

A este som zabudla, je to praktickejsie, ak mate pracku plnenu spredu, nic nevyteka 😉 .. pri skladovani namokro, sa potom plienky mozno lepsie vyperu, kedze skvrny su dlho namacane, nemam vsak skusenost

jaboma
autor
18. bře 2009

Tak koukám, že tipů je mnoho... Marcelko11, máme pračku plněnou předem, asi by bylo lepší mít je nasucho - ale zase si nedovedu představit zaschlé kakání, no tak možná pořídit dva kbelíky, jeden na "suché" počůrané a jeden na "mokré" pokakané...?

matilko
18. bře 2009

ahoj! my máme 1 kýblik a skladujem nasucho, plienky ani nepredpieram, používam separačky, keď sa mi vaječinka dostane aj na plienku, tak ju trochu zaperiem žlčovým mydlom, inak nie... používam lovelu alebo persil, periem na 60st. dlhý cyklus s máchaním naviac, to je všetko a plienky máme pekné čisté 🙂

andy21
18. bře 2009

já skladuji nasucho v 1 kýbli(popelnici), nic nepřepírám, peru po 2-3dnech v Lovele, dám cyklus na 60 s předpírkou a zatím se mi vše vypralo....

matilko
18. bře 2009

andy vidím že to máme úplne rovnako 🙂

dumbice
18. bře 2009

skladujeme taky na sucho teď už máme tuhé bobky tak už ani nepřepírám, bobky jdou do záchodu a plíny do kýble s víkem. Pereme jednou za tři dny persil sensitiv na 60 s mácháním navíc. 😀

evicka7
18. bře 2009

jaboma:
na začátku jsem měla dva kyblíčky od nějakýho pracího prášku a skladovala počůrané na sucho, pokakané na mokro, dostávat ty plínuše z moc páchnoucí vody (a žádný olejíčky tě nezachrání, to mi věř) do pračky plněné předem, je fakt humus, takže jsem zakoupila po vzoru ostatních žlučové mýdlo, kakánky spláchnu, plínuši předeperu žlučovým mýdlem, takže ani moc nesmrdí (což je jedno, protože zas drsně smrdí příkrmový čůrání) a skladuji na sucho všechno dohromady
peru ve slizu na šedesát a jednou za čas (tak 1x za měsíc) přejedu v arielu a pak to jak magor 3x máchám, i když by to určitě 2x stačilo

marcelka11
18. bře 2009

jaboma,
ta plienka vlastne nevyschne, lebo je zatvorena vo vedre, pokakanu plienku je potrebne ocistit, inak by to bol teda iny humus ... ked je stolica tuha, potom plienka nie je az tak znecistena. Napokon mozes pouzivat separacne plienky, kt. splachnes aj s kakanicou do WC 😉

astrane
18. bře 2009

Skladovala jsem kyblíku na sucho,jen ty pokakané jsem přemáchla a pak přihodila k těm ostatním...takže asi jako většina
teď už neskladuju a hážu buď rovnou do pračky a přidám další prádlo a vyperu(pokakaný už nemáme vůbec) nebo vyperu v ruce-jak to vyjde.Spotřebuju tak 2 plíny denně-jednu na noc a jednu na ven,tak je to už sranda 😉 A jak se oteplí stáhnem to jen na tu noční 😀
Peru v Persilu sensitiv nebo gold nebo v arielu.Sliz jsem zatím nezkoušela ale je to v plánu...

zuzik03
18. bře 2009

ahoj, já skladuju namokro v popelnici a furt nechápu, jak se dá skladovat nasucho - počůranou plínku přece nenecháváte uschnout a hodíte ji do kbelíku rovnou, nebo ne ? 😅 takže je to vlastně úplně stejné a jediný rozdíl je v tom, jestli ve kbelíku voda je nebo není ? tím pádem je to možná fuk, protože smrdí asi oboje podobně 😉

astrane
18. bře 2009

přesně-rozdíl je jen v té vodě a jinak je to všechno nastejno,tak šetřím tu vodu 😉 😀
Samozřejmě je to jedno....

pikkumyy
18. bře 2009

zuzik - ja jsem pred nedavnem zacala skladovat nasucho (bez pridani vody) a kupodivu se mi zda, ze to smrdi min a rozhodne je s tim min prace, protoze nenacucane plenky se lip nahazej do pracky a nemusi se resit smradlava voda (mame pracku plnici zepredu) Do kybliku kapu levandulovej olejik a ten docela pomaha od smradu a mozna to i trochu desinfikuje🙂

blka
19. bře 2009

Holky, a ty plínky smrdí jenom když ten kyblík otevřete nebo i přes to víko?

zlatouch
19. bře 2009

Nam to smrdi pri prendavani do pracky, jinak o smradu nevim, ale je pravda, ze nesmejdim s nosem u kybliku 😉 Ovsem otazka je, co s tim udelaji ty prikrmy, uz se skoro bojim, jak to tu ctu 😀

blka
19. bře 2009

Zlatouch, právě to co tu čtu mě vyděsilo, že to bude cítit všude 😅 . Ale když má kyblík víko, tak by to přece nemělo jít cítit přes něho, ne?
I když někdo tu psal, že má kyblík na balkoně, tak fakt nevím 😀

pikkumyy
19. bře 2009

my mame kyblik v predsini - tj. zaviraci popelnici, a kdyz do nej prihazuju, tak to zavoni levanduli🙂 pri prendavani to trochu smrdi, ale fakt min, nez pri mokrym skladovani... je pravda, ze to smrdet zacalo az s prikrmama

zlatouch
19. bře 2009

blka, citit vsude to fakt neni, ja mam plastovy box z ikea s vikem (ma dirku) normalne v detskem pokoji. odelavam jen kdyz mame navstevu, je to totiz hned vedle postele 😉

blka
19. bře 2009

Jo, tak to mě spadl kámen ze srdce. Už jsem se bála, že budeme mít smradlavou koupelnu 😀 . Při tom přendávání to nějak přežiju 🙂

onlika
19. bře 2009

tak ja skladujem pokakane v zatvorenom vedre s vodou a trochou lovely a pocikane v specialnom vreci, ktore neprepusta smrad a da sa prat, kupila som si ho s plienkami. A nemam pocit, ze by bol v byte smrad, ani ked prekladam do pracky 🙂.

astrane
19. bře 2009

Já do toho nic nekapu a když se kýbl otevře,smrdí....prostě jako počuraný plínky 😀 Ale jinak to cítit není,neboj ....

blka
19. bře 2009

Tak to su ráda, že jenom při otevření 🙂

gabka32
19. bře 2009

já dávám taky do barevné plastové popelnice (myslím že z OBI) a zpočátku pohoda, nic nesmrdělo, ale ted to je fakt dost cítit jak se otevře víko.... plínky dávám nasucho a občas hodně pokaděné propláchnu. zkoušeli jsme i vonavé olejíčky na víko ale nepomohlo, tak je ted "popelnice" na balkoně a je klid 😀 - ale je fakt že peru tak co 3-5dní.