Čtvercové látkové pleny. Doporučte značku

hushidlo
30. led 2009

Ahoj holky, mám dotaz, slyšela jsem, že dnešní čtvercové plínky už nejsou to co bývaly, že po pár vyvařeních se rozpadají, nesajou tak dobře, jako ty staré atd. Mohly byste mi doporučit tedy značku se kterou máte dobrou zkušenost? Jde mi ale jen o klasické čtvercové plínky. Děkuji 🙂

marci
30. led 2009

dobrý poměr cena - kvalita jsou asi libštátské, dále pak kikko lux

terkajesterka
30. led 2009

mám kikko, hybler a pak 30 let staré plínky po nás, když jsme byly se sestrou mimina. A jednoznačně vedou ty staré, jsou kvalitní a ani stopa po nějakém rozpadání.
A z těch nových jsou asi kapku lepší hyblery, kikko je teda bída, dělají se na nich žmolky a po roce používání jsou jako struhadlo 🙄

marci
30. led 2009

souhlas kikko jsou bída, výborný jsou ale nebělený vysokogramážní kikko lux

marketakra
30. led 2009

Nejlepší jsou Imse Vimse čtvercovky, pak Mam Happy Square, Disana, Popolini, Ikea pak dlooooouho nic pak zase dloooouho nic a pak Kikko Lux 🙂

johanda
30. led 2009

hushidlo - záleží, nač je chceš používat. Jestlli jen pod hlavičku a na utírání pusinky, postačí ti ty běžně dostupné a levné (Darland, Hybler, Kikko). Pokud chceš látkovat, investuj do těch kvalitnějších - Imse Vimse, Mam, cenově dostupné a velmi kvalitní jsou libštátské. BTW vyvářet nemusíš, ani žehlit 🙂, většina mikrobů nepžežije 60 st. a to, co vydrží, nezlikviduje ani vyvářka 🙂

listicka77
30. led 2009

souhlas s johandou témšř ve všem. vysokogramážní "lepší" čtvercovky jsou super. libštátské jsou normální poctivé obyčejné plíny (nevypadají jako záclona po pár vypráních). ale poměr cena/výkon mají fakt dobrý ty kikko lux. akorát že jsou jen 70X70, já dost užila i 80x80, když jsem u prcka s vaječinou používala novorozenecký sklad. při skládání narovno je to skoro fuk.

listicka77
30. led 2009

hushidlo: a jestli chceš používat látkovky a myslíš, že vystačíš jen se čtvercovkama, tak bacha na zdejší látkovou diskuzi v sekci výbava. tam rozhodně nechoď, protože je to nakažlivýýýý! 😀

astrane
12. únor 2009

Mě se moc líbili Imse Vimse nebělené-ty jsme fakt užili.Příště koupím i ty s potiskem,atˇmáme na parádu 😉
P.S.Do té diskuse jsem nakoukla a určitě ji projdu-aspoň konec,až budem mít další mimčo a bude potřeba výbavu doplnit.Ty látkovky jsou úžasný-já bych koupila nejradši všechny,jak jsou krásný 😀 A to jsme látkovali jen půl roku-objevila jsem je až měl majej 10 měsíců 😒

klara.jas
8. dub 2011

Ahojte, máte prosím někdo srovnání plínek z Ikea a Kikko Lux? Cenově to vychází na stejno... koupila jsem teď ty ikeácké a zdají se mi hustší než ty Kikko Lux, ale je to jen první dojem a na druhý si musíme ještě měsíc počkat :-X Zajímalo by mě, jak je to s hrubnutím, savostí a jestli něčemu vadí nebo pomůže, že plínky z Ikea mají zašité všechny 4 strany... Děkuju 🙂

novynka
20. srp 2013

holky, kolik tak kupujete látkových čtvercovek na vše ostatní kromě přebalování? a podle čeho se rozhodujete, kolik nakoupit čistě bílých a kolik "parádnějších" s potiskem? a ještě nejlépe, jaká značka je kvalitní? mě se líbí hybler... díky za rady

marketa11112
3. srp 2014

kde prosim kupujete plenky imse vimse? nenarazila jsem na ne. . dekuji

vesele_pleny
9. srp 2014

@marketa11112 Čtvercové, vkládací, svrchní a Imse Vimse Biofroté Snap máme v naší nabídce... Pokud budete chtít, určitě mně kontaktujte...

spirulina
10. lis 2014

jaké kupujete aktuálně dobré čtvercovky? MaM a Kikko eko lux co jsem měla minule a byla jsem spokojená nejsou k sehnání...

vesele_pleny
11. lis 2014

@spirulina http://www.veselepleny.cz/veselepleny/eshop/1-1... Máme skladem 10 ks Kikko Lux, které jsou výborné. Druhé plenky které doporučujeme jsou Libštát Extra Kvality - mám doma a jsou dobré... Budete-li chtít, můžu vám poslat 3% slevu na nákup...

kacajsek
15. led 2015
p_a_v_l_i_n_a
12. lis 2016

Prosím poraďte kvalitní čtvercové pleny, které můžu sušit v sušišce. Chtěla jsem koupit nebělené libštátské a pak jsem si přečetla recenze a přeslo mě to ☹

Zmiňovaná recenze hovoří o tom, že jsou poměrné řídké, "krablatí" se při praní a po usušení "zkrablatění" zůstavá.

Kvalitní bavlněné věci ze sušičky vytáhnu a jsou jak vyžehlené. Žehlit nechci, tak sháním kvalitní pleny.

Dík moc za záchranu 🙂

nke
14. lis 2016
p_a_v_l_i_n_a
15. lis 2016

Dík. Vypadají bezva, jen mi vadí, že jsou chemicky bělené. Mám všechno bio a pak s tím prát tyhle chemicky ošetřené plenky...

monikagurthova
15. lis 2016

@p_a_v_l_i_n_a libstaty jsou max na podkladani a jako bryndaky ale to je tak vše. Ja kupovala T-Tomi, xkko staré časy a jsem moc spokojena. Koupila jsem přírodní nebelene a Eli ma prdelku jako v bavlnce. Ty t-Tomi jsou bambusové a musí se prát max na 40 ale vše z nich jde v pohodě dolu

finny
15. lis 2016

Kikko a Libštátské a jsem spokojená 🙂 peru jednou za tři dny pět měsíců a zatím se nic nerozpadá.

martiniquest
15. lis 2016

@p_a_v_l_i_n_a Zadne ctvercove pleny nejsou po vyndani ze susicky jako vyzehlene. Ovsem i tak je v tom krabaceni velky rozdil. Obycejne Libstatske jsou katastrofalni. Po vysuseni jsou uplne zdrcnute. Ovsem Ikeacke a nebo Xkko Stare casy jsou super (pripadaji mi na omak temer totozne). Nejsou uplne rovne, ale jsou v pohode pouzitelne.