GaGa plenky - kolik je jich třeba mít ve výbavě atd.?

hhanca
13. lis 2012

Zdravím všechny, které látkují nebo o tom vážně uvažují jako já 🙂 Potřebovala bych poradit...
Narazila jsem na tyto plenky: http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLE... Líbí se mi vzory i jsem na ně slyšela docela chválu v poměru kvalita/cena. Mohly byste mi napsat, kolik takovýchto plen je potřeba mít ve výbavě? Jinak mám cca 30 čtvercovek, takže ty by šly taky používat? Lze tedy kalhotky používat vícekrát a neprat po každém použití? Lze tento typ používat už na novorozence nebo je lepší mít menší a pak až tyto jednovelikostní?
A dále bych potřebovala trochu zasvětit na co jsou "separačky" a "vkládačky"...je tu nutnost pro výbavu? Viděla jsem, že se prodávají i role separačních plen...ale nějak nevím, co vše do té plenky naskládat, aby to neprotékalo atd.
Moc děkuji za rady a zkušenosti pro začátečníka 🙂

kamimik
13. lis 2012

Ahoj Hani, já z nich mám udělanou výbavu. Zkoušela jsem víc značek,ale tyto nám sedly nejvíc. Mám je na doporučení kamarádky, která je taky spokojená. Já jich mám 15. Zkoušela jsem i jiné, něco si nechala na další mimčo,ale teď už jedu jen v těchto. Kalhotky neperu pokaždé,měním jen vkládačky. V každé plence byla jedna vkládačka a ještě jsem dokoupila,tak jich mám teď hodně. Čtvercovky tam taky občas dávám,ale míň sajou. Taky tam dávám i jiné vkládačky, co mám. Jdou určitě už od malinka, my máme teď zapnuté na střední velikost. Separačky používám ráda, protože fakt šetří plenku. Mám celulźové popolini, které se dají prat víckrát a když jsou pokakané, tak se holt vyhodí. Jedna role mi vydržela tak na 4 měsíce.

hhanca
autor
13. lis 2012

@kamimik Moc děkuji za odpověď a kladné hodnocení 🙂 Fakt 15? To je teda dost 🙂 Já myslela tak 7, že by mi stačilo, když bych neprala pokaždé ty kalhotky. Takže pokud to dobře chápu, vkládačka se dává dovnitř do té "kapsy" a separačka z té role se poskládá jako horní vrstva, která bude ve styku s pokožkou mimi? Můžu se ještě zeptat...ty vkládačky máte jaké? Přímo ty originál, co patří do těch GaGa plenek?

kamimik
13. lis 2012

@hhanca No ono, když se mi malý třikrát za den pokaká, tak bych musela prat každý den🙂 Ale byt tebou, tak bych nekupovala hned celou výbavu. Já jsem šla po částech. Vem první třeba tři čtyři a uvidíš. Vkládačku nedávám do kapsy, ale jen položím na plenu, je to jednodušší a účel stejný😀 Separačku položím na tu vkládačku,aby chytla tu největší dávku a vkládačka tak nebyla celá od hovínek🙂 Vkládačky mám origoš gaga, potom kikko a ještě tots bots.

hhanca
autor
13. lis 2012

@kamimik Super, moc děkuju...myslím, že látkování určo vyzkouším 🙂 Plenky jsou krásné a ještě člověk ušetří 🙂
Máš ještě nějaký tip na jiné plenky? Koukala jsem i na Anavy, ale ty už jsou dražší... možná taky zkusíme a uvidíme, co bude vyhovovat.

kamimik
13. lis 2012

@hhanca Určitě bych zkusila víc značek, každému může sednout něco jiného. Měla jsem třeba Anavy easy a ty nám nesedly a protékaly☹ Ale to se může stát u každé plenky. Spokojená jsem byla s Popolinama, ale taky je cena už jinde☹ A když jsem měla zvlášť svrchňáky a plenkové kalhotky, tak to byly super Imse vimse, ale z těch už jsme vyrostly, mám schované na druhé🙂

hhanca
autor
13. lis 2012

@kamimik A na ty GaGa plenky už se nemusí dávat svrchňáky, že? U některých plenek jsou jakoby dvoje kalhotky na sobě, že? Můžete mi prosím hodit odkaz na ty Imse Vimse, jak vypadají ty, co jste používala? Zatím se v tom ještě docela ztrácím 🙂

kamimik
13. lis 2012

@hhanca Na žádné AIO už není potřeba nic jiného, takže ani na gaga. U těch imse jsem měla právě ty dvoje kalhotky na sobě, plenkové kalhotky a svrchní kalhotky. Tady je odkaz na ty svrchňáky, mám je taky v albíčku http://www.plenka-czech.cz/hoja/eshop/1-1-LATKO...
A tady odkaz na plenkové kalhotky, ale ty už jsme prodala...jsou sice z bambusu, ale dlouho schnou (nevýhoda bambusu, ale zase víc sají) a vadily nám sucháče http://www.plenka-czech.cz/hoja/eshop/1-1-LATKO...

hhanca
autor
13. lis 2012

@kamimik Aha, jasný 🙂 Tato varianta teda ale výjde dráž než ty AIO ne? A do těch svrchňáků lze vkládat i jen klasické čtvercovky? Nebo musí být pod tím ty plenkové kalhotky?
Omlouvám se za tolik otázek, ale aspoň v tom už budu mít jasno 🙂

kamimik
13. lis 2012

@hhanca Nevadí, stejně tady brouzdám a hledám taky rady🙂 No právě, že ty aio vyjdou levněj, což je super🙂 Jdou i klasické čtvercovky a na to svrchňáky, ale hodně málo sajou, takže je potřeba často přebalovat...taky jde novorozenecký sklad ( z těch čtvercovek), ale ten já jsem vzadala, nějak na to nemám buňky😀

filipatereza
13. lis 2012

Já třeba můžu Anavy jen doporučit. Hlavně jejich kalhotkové plenky, přes ty jsou sice ještě potřeba svrchnáky, ale zase pořádně sajou...ideální u nás na noc či delší cesty, nebo když se mi nechce tak často přebalovat..🙂

kamimik
13. lis 2012

@filipatereza Je pravda, že si síš myslím,že jsem měla na anavy smůlu☹ Ale prostě je potřeba vyzkoušet. Malý je dost hubeňour, takže třeba širší pleny nám nesedí vůbec☹

filipatereza
13. lis 2012

Co já vím, tak někomu nesednou ty Anavy AIO - easy ale kalhotovky většinou sednou hezky. Já AIO moc nepoužívám. Jedu hlavně ve čtvercích a svrchnácích a pak v kalhotokových Anavy🙂

kamimik
13. lis 2012

@filipatereza Jo tak ty jsem přesně měla🙂

filipatereza
13. lis 2012

My máme holčičku hubenoura a nám teda Anavy AIO sedly perfetkně🙂
Navíc musím přiznat, že Anavy se mi designově líbí asi nejvíc z plen co jsem viděla🙂

schnek
13. lis 2012

@hhanca úplně ty samé plenky koupíš nové na ebay za poloviční cenu (hledej free shipping). Jinak je mám a jsem spokojená, hodně je používám jaklo svrchňáčky = nestrčím vkládačku/čtvercovku dovnitř do kapsy, ale jenom ji do plenky položím.

kamimik
13. lis 2012

@filipatereza nám ty anavy easy protékaly☹ Ale tak každý je spokojený s něčím jiným🙂 Hlavní je látkování a to mně teda příjemně překvapilo🙂

filipatereza
13. lis 2012

JJ, taky si myslím, že je moc fajn když někdo látkuje a jaké plenky to už je fuk🙂

kamimik
13. lis 2012

@filipatereza Ale vidím, že máš v albíčku naše oblíbené imse vimse🙂 S těma jsme začínali a super🙂

filipatereza
13. lis 2012

@kamimik Jj, na Imse Vimse nedám dopustit🙂 Já ted už vlastně jedu skoro jen ve čtvercích na rovno a svrchnáky. Malá v roce už docela dost čůrá a kaká na nočník, tak nepotřebuju nic extra savého, ale spíš aby se to co nejrychleji a nejsnadněji sundalo🙂 Myslím, že látkové plenky přináší své ovoce...:ú

pajenka
13. lis 2012

Taky jsem je objednala a jsem zvědavá, jaké budou 🙂

hhanca
autor
14. lis 2012

@schnek Děkuji za radu! Bohužel jsem na ebay ještě nikdy nenakupovala a tak nevím, jak tam hledat a jak to chodí. No, zkusím to ještě vykoumat 🙂 Děkuji!

@pajenka Taky jsem zvědavá 🙂

schnek
14. lis 2012

@hhanca hele, to je snadný, jestli umíš aspoň trochu anglicky, tak to zvládneš 😉 mají i cenově zvýhodněný sady, zkus to 😉

kamimik
14. lis 2012

@hhanca
@schnek Holky, já teda nevím,já bych se toho bála☹ Už jsem tu o eby četla a kamarádka to zkusila a přišly jí pleny bez patentek☹ Takže ještě oplétačky a další řešení... A kdo ví,jak to mají s atestama...tady v u nás mám aspoň jistotu jak atestů,tak záruky a nemusím nic složitě řešit...

hhanca
autor
14. lis 2012

@kamimik No, právě se taky docela bojím 🙂 Ale je fakt, že to tam mají o dost levnější...ale když je to pak vadné zboží, tak na tom člověk stejně neušetří 🙂

diviska
14. lis 2012

Holky, já jen malou technickou - někdo tu psal, že dává ty vkládačku navrch - úplně jedno to není. Je tam vrstva "stay dry" a když na to mrsknete vkládačku, tak dítě má zadek na násáklé vkládačce, místo na suché plence....

Já mám dvě ty gaga pleny a máme je jen jako nouzovky v autě. Malá se mi v nich oprudila když je měla dýl než jedno počůrání...

Pro bezplenková miminka je to ale super varianta!

kamimik
14. lis 2012

@hhanca Právě, a když Tě chytnou celníci - to se stalo ségře u dárku k Vánocům, tak zaplatíš víc než tady. Ale to už je o náhodě...

hhanca
autor
14. lis 2012

@diviska Děkuji za reakci.. takže u vás se osvědčilo dát vkládačku do té "kapsy" a nahoru jen separačku? Jaké plenky se teda používají u vás? Uvítám další tipy 🙂

kamimik
14. lis 2012

@diviska Já je dávám na plenku,ale dávám separačku a nepřijde mi, že by byl nějak extra v mokru...ale ono mu nevadí nic🙂 A s opruzením nijak extra problém nemám, jen když dám jednorázovku - s tím se asi musí počítat.

diviska
14. lis 2012

@hhanca já separačku už nedávám, je to pro mě další peljtvání "jednorázovou" potřebou. Pro mě je top Anavy.

Moje sestava:

Mám 5krát Itty Bitty ( 3 x SIO, 2x AIO)
Anavy AIO i plenkové kalhotky.
Pak mám 10 krát plenkové kalhotky mother ease ( jako naše popoliny) na to dávám vlňáčky.
Pak mám cca 10 krát kapsovky - vypadá to jako gaga pleny, ale jsou to jiné značky ( blueberry, sweedlebees a další, to si teď nevybávím)
a na noc Bum Hugger od Ellas House, ty jsou konopné, takže sajou jak blázen a taky mají tu vrstvu stay dry - na ně opět vlňáčky...

diviska
14. lis 2012

@kamimik moje právě taky netrpí na opruzeniny. Měla první v roce když jsem jí dala právě gaga plenu a ona mi v ní usnula a už asi byla počůrkaná, takže v tom byla dlouho...u jiných se mi to nestalo..a separačku nedávám, jak jsem psala,nemám ráda jednorázové záležitostí, radši hovínko vymáchám a spláchnu do záchodu 🙂