GaGa plenky - kolik je jich třeba mít ve výbavě atd.?

hhanca
13. lis 2012

Zdravím všechny, které látkují nebo o tom vážně uvažují jako já 🙂 Potřebovala bych poradit...
Narazila jsem na tyto plenky: http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLE... Líbí se mi vzory i jsem na ně slyšela docela chválu v poměru kvalita/cena. Mohly byste mi napsat, kolik takovýchto plen je potřeba mít ve výbavě? Jinak mám cca 30 čtvercovek, takže ty by šly taky používat? Lze tedy kalhotky používat vícekrát a neprat po každém použití? Lze tento typ používat už na novorozence nebo je lepší mít menší a pak až tyto jednovelikostní?
A dále bych potřebovala trochu zasvětit na co jsou "separačky" a "vkládačky"...je tu nutnost pro výbavu? Viděla jsem, že se prodávají i role separačních plen...ale nějak nevím, co vše do té plenky naskládat, aby to neprotékalo atd.
Moc děkuji za rady a zkušenosti pro začátečníka 🙂

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Jé tak nezoufej, třeba vám sednou🙂A kolik jsi jich koupila? Taky bych ráda ušetřila,ale už ty samotné gaga mi přišly oproti ostatním o dost levnější, tak jsem byla ráda🙂

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Mám troje, tak snad je použijem 😅 a objednám i ty Gaga, už nebudu experimentovat 😀

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Tak uvidíš, já sem na začátku zkoušela moc značek a všechno se dalo v pohodě prodat dál. Tak třeba zkus jen jednu co máš a když ti nebudou vyhovovat, tak můžeš ty dvě pordat jako nové🙂

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Nevíš ještě o nějakých, které mají dvě řady patentek? Já mám ještě nějaké no name svrchňáky a pak AIO od firmy T-Tomi a oboje mají jen tu jednu řadu

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Zkoušela jsme ještě blueberry a swaddlebbes, ale ty už jsou teda cenově hodně vysoko, to jsem dostala...

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Nejhorší je, že jsem chtěla využít ještě té nižší sazby DPH a když nám nebudou sedět, tak už pak budu kupovat nové za "draho"

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Ty jsou 2x dražší, na ty teď jaksi nejsou finance

kamimik
21. lis 2012

@pajenka přesně tak i u nás🙂

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Tak nakup ještě ted, aspoň nějaké na zkoušku a prodáš to fakt vždycky. Já jsem i použité prodala za hezké peníze🙂

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Tak snad poslouží i tyhle, doufám v to. Moc díky za upřesnění a nasměrování 🙂

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Ještě něco pokoupím, i když už jsem chtěla přestat 😅 koupím ty pravé Gaga pleny a končím, pak se uvidí.

jika10
21. lis 2012

@pajenka
@kamimik Holky, ty plenky z hyperinzerce bych nekupovala. Od stejne pani jsem koupila 3 plenky pres Aukro a nejsou uplne OK ... Nemaji u briska to zmenseni, takze lze pouzit pouze na vetsi ditko. Navic pani tam slibuje plenky zdarma, to same bylo na aukru a nic jsem k tomu rozhodne zdarma nedostala 😠 Gaga plenky budu kupovat pouze pres gagaplenky.cz

pajenka
21. lis 2012

@jika10 Já už jsem je bohužel koupila ☹ jen díky @kamimik jsem zjistila, že je to šunt 😒 tak snad se nerozpadnou po prvním použití

jika10
21. lis 2012

@pajenka no jsme dve, ja je taky koupila, ale na aukru 😝 Snad poslouzej a kdyz ne, tak poletej do kose, minimalne ty svrchni kalhotky dyztak jo 😝

pajenka
21. lis 2012

@jika10 Člověk chce něco ušetřit a takhle to dopadá 🙄

jika10
21. lis 2012

@pajenka No, ale chybama se clovek taky uci a uz vime, nac si dat pozor 😉

pajenka
21. lis 2012

@jika10 Kolik jsi jich koupila? Já 3ks

jika10
21. lis 2012

@pajenka No to jsme na tom stejne, taky 3 ks

pajenka
21. lis 2012

@jika10 Tak teď už jen počkat na zkoušku, třeba nebudou tak hrozné

ivuska.h
21. lis 2012

@pajenka
@kamimik On to není ve skutečnosti padělek, všechny tady ty "značky" plenek (Gaga, Sweet Monkey, Bamboos...) pochází z těch samých Čínských fabrik, ty jejich pleny se prodávají pod milionem názvů na ebayi a všude možně. Mají x typů zapínání, vkládaček atd., ale střih je vesměs stejný, potisky stejné (i když velký výběr). Prostě si to tam firmy nechávají šít a našívat na to své cedulky, měla jsem možnost si takto ověřit 3 "značky" plen s jednou originál z Číny a bylo to totéž, až na výše zmíněné detaily.

pajenka
21. lis 2012

@ivuska.h A používala jsi některé z nich? Já jen, jestli aspoň chvíli vydrží.

hhanca
autor
22. lis 2012

Já objednala z www.gagapleny.cz troje a na té hyperinzerci jsem chtěla dokoupit další...takže radši ne jo? 😒

Vy co už látkujete...Na kolik stupňů perete? Je tam napsáno, že se doporučuje 30°C, ale to se mi zdá jaksi málo 😖 Ale zase se budu bát to dát navíc, abych je nezničila... díky za radu 😉

kamimik
22. lis 2012

@hhanca Hani, já je mám a peru je na 40 a v pohodě, takže bych se nebála🙂

ivuska.h
22. lis 2012

@pajenka Já mám teď doma tu originál Čínu a je celkem v pohodě... Sweet Monkey mi nevyhovovala, vytrhával se sucháč a moc nenasála.

@hhanca Jojo, to praní na 30 je takové alibistické, na pleny to rozhodně nestačí, ale výrobxi to umožní neuznat reklamaci, když se při praní na 60 s plínou něco stane (typicky sloupne se laminace).

ivuska.h
22. lis 2012

@kamimik Prát pleny na 40 je z hygienického hlediska nedostatečné, pokud teda nepřidáváš nějakou desinfekci.

kamimik
22. lis 2012

@ivuska.h Dávám ocet, ale když jsou jen pročůrané, tak mně to přijde dostačující🙂 A zatím žádný problém nikdy nebyl, bez opruzenin, pleny krásně čisté...

hhanca
autor
22. lis 2012

@ivuska.h
@kamimik Díky za odpovědi. Takže kompromis je 40°C a dezinfekce na pleny? 🙂

kamimik
22. lis 2012

@hhanca Když jsou hodně pokakané,tak je stejně přemáchnu v ruce a pak až hodím do kýblu, takže hlavní nečistota jde hned dolů...a párkrát byly v pračce i na 60°, ale ta 40 mně přišla stená...

ivuska.h
22. lis 2012

@kamimik I moč se rozkládá působením bakterií, nikdy nevíš, co se ti tam namnoží, v krajním případě to může i zničit plenky, nedávno jsem jeden takový případ viděla. Ocet jako desinfekce určitě nestačí, resp. ne v té koncentraci, jak se běžně při praní používá

@hhanca Ta desinfekce je kompromis, ale zas je to dost neekologické řešení a asi to nebude zrovna prospěšné pro čističky odp. vod.

kamimik
22. lis 2012

@ivuska.h Tak možné je všechno🙂 Ale mám kolem sebe spoustu látkujících kamarádek a většina pere na 40° a žádný problém. Spíš když perou na 60°, tak jim ty pleny dlouho nevydrží a to jsou vyhlášené značky☹ Ztratí prostě barvu...takže já beru 40°jako kompromis, přesně jak píše @hhanca