GaGa plenky - kolik je jich třeba mít ve výbavě atd.?

hhanca
13. lis 2012

Zdravím všechny, které látkují nebo o tom vážně uvažují jako já 🙂 Potřebovala bych poradit...
Narazila jsem na tyto plenky: http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLE... Líbí se mi vzory i jsem na ně slyšela docela chválu v poměru kvalita/cena. Mohly byste mi napsat, kolik takovýchto plen je potřeba mít ve výbavě? Jinak mám cca 30 čtvercovek, takže ty by šly taky používat? Lze tedy kalhotky používat vícekrát a neprat po každém použití? Lze tento typ používat už na novorozence nebo je lepší mít menší a pak až tyto jednovelikostní?
A dále bych potřebovala trochu zasvětit na co jsou "separačky" a "vkládačky"...je tu nutnost pro výbavu? Viděla jsem, že se prodávají i role separačních plen...ale nějak nevím, co vše do té plenky naskládat, aby to neprotékalo atd.
Moc děkuji za rady a zkušenosti pro začátečníka 🙂

aideen
22. lis 2012

@hhanca myslím si, že to máš rozumně rozvrhnuté 🙂 Všechno se dá v dnešní době bez problémů dokoupit. A kdybys třeba něco nevyužila, prodáš na bazárku 🙂

kamimik
22. lis 2012

@hhanca Taky jsem měla až od 56 a celkem jsem je využila,ale malý měl tři kila. A s oblečením přes plenky jsem do teď problém neměla. Všechno jde dokoupit, až se mimčo narodí a když to nakonec nevyužiješ, tak to jde hezky prodat. Sama jsem kupovala i použité oblečení a bylo jako nové🙂

hhanca
autor
22. lis 2012

@kamimik Taky mám dost bazárkového oblečeníčka pro mimi. Spíš jsem to myslela tak, že jsem kdesi četla, že kdo látkuje musí používat větší velikosti oblečků. Tak proto jsem se ptala jestli pak vůbec využiji tu 56 🙂

kamimik
22. lis 2012

@hhanca Taky jsem to četla a taky,že se prodává spešl oblečení přes látkovky, ale my jsme ho teda do teď nepotřebovali🙂

hhanca
autor
22. lis 2012

@kamimik Tím líp 🙂

blondys24
26. lis 2012

Tak teď koukám na ty gagapleny.cz na ebay a na hyperinzerci a ty plínky mi příjdou úplně stejný, nejen do vzorů. Akorát ty ceny jiný. Ty gaga mají nášivku,ale to si může přišít kdokoli, tak nevim. Co myslíte? Jediný, co běřim, že není Čína jsou ty Anavy (ČR)

filipatereza
26. lis 2012

@blondys24 Jo, Anavy a Bamboolik jsou určitě české a dobré. Pro mě i to bylo důležité, takže mám výbavu z Anavy, protože Bamboolik ještě tenkrát nebyl. Teď bych asi nakombinovala tyto dvě značky. Navíc, mně se teda obě líbí i designově více než Gaga pleny...

blondys24
26. lis 2012

To jo,taky budu plenkovou výbavičku skládat hlavně z Anavy a doufat, že dobře padnou. Teď koukám, že na těch stránkách gagapleny.cz stejně píšou, že plenky pocházejí ze zahraničí, takže jasnej Východ...stejně pak plánujem ještě jedno mimčo, tak se ta investice snad vyplatí a když už nic jinýho,tak aspoň nebudem produkovat kila nerozložitelnýho odpadu 😎

filipatereza
26. lis 2012

@blondys24 Určitě, myslím, že budete spokojení. My už na prvním dítěti ušetřili a máme z toho dobrý pocit,,,Nakupte výbavičku ještě letos, po Novém roce se bude zvyšovat DPH na plenky i látkové a bude to dražší...

blondys24
26. lis 2012

Fakt? To jsem ani nevěděla...u látkových i papírových peln? Z kolika na kolik?

filipatereza
26. lis 2012

Ze 14 na 20...Právě že u látkových i papírových...

blondys24
26. lis 2012

ted to zkoumám, nemá bát ta jednotná daň 17,5% na vše?

filipatereza
26. lis 2012

Jo tak to nevím:( Jak to dopadlo, já to slyšela takhle, ale jak to nakonec dopadlo nevím...ale zdražovat se prý má každopádně:(

pajenka
26. lis 2012

Plenky budou opravdu v té vyšší sazbě DPH a to je od nového roku 21% 😖 navýšení o sedm procent, ale nejsem naivní, podle mě zdraží o 10%, aby se jim to dobře počítalo 😒

hhanca
autor
26. lis 2012

jj je to hrůza s tím DPH, už fakt neví na čem by vytřískali další peníze....Taky jsem myslela, že budu nakupovat až po Novém roce, ale asi to budu muset stihnout ještě před Vánocema 😒

kamimik
26. lis 2012

Taky se toho trošku hrozím,že toho budou spíš ještě zneužívat a bude to víc než 7%☹ No poslední nákup před Vánocema to jistí...Spíš jsem nepochopila,proč zrovna plenky skočí ze 14 na 21...měly by snad skočit jen na 15%,ne?

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hhanca
autor
26. lis 2012

@mamina19844 Děkujeme za info 🙂
Nějak ten obchůdek nemůžu najít :-/

pajenka
26. lis 2012

@kamimik Je to kvůli EU 😖 jsme už asi jediní, kdo měl plíny ještě v té snížené sazbě, tak to museli dát do té "normální" 🙄

pajenka
26. lis 2012
mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamimik
26. lis 2012

@pajenka Děkuju🙂 Tak aspoň vím důvod, ach jo...

pajenka
26. lis 2012

@kamimik Co naděláme 😖 ale je to hnus fakt

kamimik
26. lis 2012

@pajenka No nenaděláme nic☹ Já teda spíš udělám poslední zásobu látkovek🙂

pajenka
26. lis 2012

@kamimik Taky radši nakupuju teď a radši víc než míň, pak to bude drahé ☹

kamimik
26. lis 2012

@pajenka Přesně,no stejně jsem chtěla ještě dopořídit nějaké gagany,ale spíš po novém roce...tak budou holt pod stromečkem 😒

ivuska.h
27. lis 2012

@kamimik Toho bych se nebála, ony už tak ty ceny budou vysoké, na hranici prodejnosti, podle mě... Hlavněu některých značek.

ivuska.h
27. lis 2012

@blondys24 Snad by mohla být jednotná daň, ono se to podle mě ještě definitivně nerozhodlo.

lukaslumbersky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamimik
27. lis 2012

@ivuska.h Je pravda,že definitivní to není, bude záležet na prezidentovi a když se to nestihne tak bude ta jednotná, no jsem zvědavá...