GaGa plenky - kolik je jich třeba mít ve výbavě atd.?

hhanca
13. lis 2012

Zdravím všechny, které látkují nebo o tom vážně uvažují jako já 🙂 Potřebovala bych poradit...
Narazila jsem na tyto plenky: http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLE... Líbí se mi vzory i jsem na ně slyšela docela chválu v poměru kvalita/cena. Mohly byste mi napsat, kolik takovýchto plen je potřeba mít ve výbavě? Jinak mám cca 30 čtvercovek, takže ty by šly taky používat? Lze tedy kalhotky používat vícekrát a neprat po každém použití? Lze tento typ používat už na novorozence nebo je lepší mít menší a pak až tyto jednovelikostní?
A dále bych potřebovala trochu zasvětit na co jsou "separačky" a "vkládačky"...je tu nutnost pro výbavu? Viděla jsem, že se prodávají i role separačních plen...ale nějak nevím, co vše do té plenky naskládat, aby to neprotékalo atd.
Moc děkuji za rady a zkušenosti pro začátečníka 🙂

kamimik
14. lis 2012

@diviska já je dávám,abych si šetřila plenky, aby vydržely i na druhé. Mám prací, takže nějakou dobu vydrží. Swedlebees jsem dostala a jsou moc fajn, ale jak píšeš, stejný princip jak gaga a jednou tak drahé☹

diviska
14. lis 2012

@kamimik jde o materiál, řekla bych, že jsou prostě kvalitnější .. ono na tom hodně záleží, ten jakože flís je prostě umělotina, takže je důležité jak to bylo vyrobeno..

diviska
14. lis 2012

@kamimik jinak já na plenkách nemám ani flíček :P

kamimik
14. lis 2012

@diviska Všechno se ti vypere?

diviska
14. lis 2012

@kamimik ano, pleny namáčím, a pokud tam něco zůstane, vyperu to v ruce žlučovým mýdlem

kamimik
14. lis 2012

@diviska To dělám taky tak,ale asi mám míň toho praní v ruce🙂 Nevím, co bych bež žlučového mydla dělala😀

diviska
14. lis 2012

@kamimik no pro mě je asi větší problém zlikvidovat tu separačku :/ takhle to po použití hodím do kbelíku a jednou za tři dny to vyperu...v ruce peru minimálně, máme asi dobrou pračku, zvládne skoro vše. Každý jak mu vyhovuje, pro mě jsou separačky tak na utření televize :D

kamimik
14. lis 2012

@diviska Přesně tak,každý má své zažité a každému vyhovuje něco jiného🙂

diviska
14. lis 2012

@kamimik jen mě docela se...ženský co jim vyhovujou pampersky :D

kamimik
14. lis 2012

@diviska No tak to mě dost, naštěstí mám kolem sebe čím dál víc látkařek🙂

hhanca
autor
14. lis 2012

@kamimik
@diviska Holky, když perete jednou za 3 dny, nesmrdí to pak už moc? 😕 Je mi jasný, že se to namočí po znečištění, ale i tak... 🙂

kamimik
14. lis 2012

@hhanca Myslíš v bytě?

diviska
14. lis 2012

@hhanca tak po fialkách to nevoní, ale mám zavírací kyblík....

hhanca
autor
14. lis 2012

@kamimik
@diviska jj v bytě v tom kyblíku...zavírací je asi nutnost 🙂

kamimik
14. lis 2012

@hhanca Taky mám zavírací a kapu tam pár kapek levandule a cítit to jde jen, když to otevřu. Jinak žádný smrad nepozoruju🙂

pajenka
21. lis 2012

@hhanca Jestli jsi ještě plenky neobjednala, doporučuju http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/plenky-preb...
Paní byla velice příjemná, pleny hned poslala, cena za ks 233Kč 🙂

hhanca
autor
21. lis 2012

@pajenka děkuju za info 🙂

pajenka
21. lis 2012

@hhanca Nemáš za co 🙂 snad nám budou vyhovovat

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Paji a přijdou Ti dobré? Já jsem jednu zkusila a protékala, protože právě nemá to utažení kolem nožiček, co jsem našla u gaga...tak nevím, jestli nám třeba nesedí tím nebo čím to je...

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Tohle jsou gaga plenky, aspoň je to na nich napsané. A zkušenost ještě nemám, ale jak jsem je tak prohlížela, tak by měly být dobré, kolem nožiček je gumička, jako u ostatních AIO, řekla bych, že i silnější, ale jak jsem psala, zkušenost ještě nemám, realita může být jiná. A jak máš velké mimčo? Ty AIO na malošky nemusí sedět a protíkají a až trochu přiberou, tak už jim jsou (aspoň co jsem četla).

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Tak nevím,ale když jsem gaga kupovala,tak mi paní posílala certifikát a psala,že pleny jsou jen na jejím webu. Nemáš i gaga i tyto? Gaga mají právě dvoje patentky - jedny v pase a jedny kolem nožiček, tyto v odkaze jen jedny a ty nám právě protékaly a tak se jakoby shrnovaly...Malému bude rok...

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Tak to jsem jelen 😕 kde jsi ty plenky kupovala? U nožiček žádné patentky teda nemám 😲

kamimik
21. lis 2012

@pajenka já to kupovala na tom jejich webu (www.gagapleny.cz), ty jsi to kupovala tady na te hyperinzerci a mas tam logo gaga?

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Když jsem se dívala na ten web, tak ani v tom popisu tam žádné patentky u nožiček nemají nebo jsem slepá? Přijdou mi úplně stejné, jako ty z hyperinzerce ☹

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Nevím jak to popsat, gaga mají dvě řady v pase a ta spodní řada je kolem nožiček. U těch z odkazu ta spodní řada není.Nebo zkus napsat té paní na gaga, jestli je tam prodává a jsou to gaga, byla moc ochotná, tak třeba poradí🙂

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Paji,tak ted se dívám na ten jejich web a mají to tam vyfocené v záložce O plenách...tam jde hezky vidět ten patentkový systém. Jako kdyby byly ty na hyperinzerci gaga,bylo by to fajn,zase bych něco ušetřila🙂 Ale do těch jednořadých už nejdu☹

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Já Ti je vyfotím, vydrž a můžeš porovnat

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Tak vyfotím až zítra, manžel má foťák v práci. Ale jak to tak sleduju, tak to vážně nejsou ty Gaga ☹ ach jo a já měla za to, že jsou to ty samé 😖

kamimik
21. lis 2012

@pajenka Nevadí, počkám do zitřka, mám jich celkem dost,ale ještě o nějakých na Vánoce uvažuju🙂 Teď sleduju ty svoje - mají na boku nášivku gaga s logem a vzadu štítek gaga. To ty tvoje mají?

pajenka
21. lis 2012

@kamimik Je to padělek ☹ nemají tam žádný štítek a mají jen jednu řadu těch patentek, jsou to opravdu jen podobné 😖 ach jo a to jsem si myslela, jak jsem ušetřila.