GaGa plenky - kolik je jich třeba mít ve výbavě atd.?

hhanca
13. lis 2012

Zdravím všechny, které látkují nebo o tom vážně uvažují jako já 🙂 Potřebovala bych poradit...
Narazila jsem na tyto plenky: http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLE... Líbí se mi vzory i jsem na ně slyšela docela chválu v poměru kvalita/cena. Mohly byste mi napsat, kolik takovýchto plen je potřeba mít ve výbavě? Jinak mám cca 30 čtvercovek, takže ty by šly taky používat? Lze tedy kalhotky používat vícekrát a neprat po každém použití? Lze tento typ používat už na novorozence nebo je lepší mít menší a pak až tyto jednovelikostní?
A dále bych potřebovala trochu zasvětit na co jsou "separačky" a "vkládačky"...je tu nutnost pro výbavu? Viděla jsem, že se prodávají i role separačních plen...ale nějak nevím, co vše do té plenky naskládat, aby to neprotékalo atd.
Moc děkuji za rady a zkušenosti pro začátečníka 🙂

hhanca
autor
22. lis 2012

Tak uvidím na vlastní zkušenost 🙂
Včera jsem si psala s jednou maminkou a její 9 měsíční dítko už je bez plínek 😕 To by se mi taky líbilo! 🙂

kamimik
22. lis 2012

@hhanca Tak to bych taky brala🙂 U nás je zatím velký pokrok, že když ho posadím na nočník,tak se vyčurá🙂 Ale sám nic...

hhanca
autor
22. lis 2012

@kamimik Já když kolikrát vidím ty 3-letý děti s plínkama 😲 Snad budeme mít šikulu 🙂

kamimik
22. lis 2012

@hhanca No přesně, ale myslím, že je to hlavně o pohodlnosti rodičů...Přece jenom než tahat počůrané oblečení,radši dají plenku, ale to u nás neprojde😀

aideen
22. lis 2012

@kamimik jenom přidám jednu zkušenost z vlastního života. Dcera byla v plenkách až do druhých narozenin a rozhodně to nebylo o mé pohodlnosti. Poprvé jsem ji na nočník posadila v jejích 11ti měsících. Pěkně seděla, jednou se dokonce i vyčurala. A potom se stalo to, že když jenom nočník viděla, spustila řev, nebyla schopná na něj sednout. Takto to trvalo asi dva dny a pak jsem ji nenutila, jenom jednou týdně zkusila, co udělá. A když opět řvala, dívala se na mě uplakanýma očkama, přestala jsem ji "násilím" nutit. Nočník byl celou dobu na chodbě, sem tam jsem se zeptala, zda chce na nočník lulu a opět záchvat. Takhle to šlo až do jejích druhých narozenin. Přesně v ten den si sedla sama na nočník a vyčurala se. A od toho dne chodí bez plenky a o týden později bez plenky i na noc. Opravdu moc jsem chtěla mít dítě nejpozději v roce a půl bez plenky, ale bohužel to někdy nejde 🙂 Nechci rozdmýchávat nějakou ohnivou debatu, to vůbec! Myslím to samozřejmě v dobrém 🙂 Jenom to prostě někdy nejde podle našich představ 🙂 Každopádně vám držím palečky, aby to bylo tak, jak si přejete 🙂 Sama jsem zvědavá, jak to teď bude u syna.

kamimik
22. lis 2012

@aideen To nebylo myšlené nějak ve špatném, toto je jiný případ. Ve dvou letech bez plen je přece nádhera🙂 Já jsem to myslela spíš tak, že hodně maminek řekne, radši mu dám plenku, než abych ho musela někde převlékat, přitom si už dítě samo říká, jen někdy to holt nestihne...A to mluvím třeba o dětech, které mají necelé tři roky...Tvůj případ rozhodně není o pohodlnosti🙂 Ale to co popisuju, vidím ve svém okolí a to jsem myslela 😉

aideen
22. lis 2012

@kamimik je fakt, že s tím jsem se bohužel taky setkala ☹ Radši dají plenku a je to. No a když si dítě říká, tak to je úplná zhovadilost cpát mu plenku. Já jenom doufám, že u synátora to půjde trošku rychleji. I když po látkovkách se mi bude moooc stýzkat. Ale ještě máme chvilku před sebou, tak si to musím užít 😀

hhanca
autor
22. lis 2012

@kamimik
@aideen Znám i 4-leté děti, co se počůrávají. Jasný, že je všechno o rodičích, ale i hlavně o dětech no 🙂 Někteří i kdyby se na hlavu stavěli, tak to nejde. A taky všude čtu, že holčičky se učí rychleji, že v tomto jsou šikovnější.

hhanca
autor
22. lis 2012

Holky, kdo používáte klasické čtvercovky a na to svrchní kalhotky??? ... Koukám na netu, který kalhotky objednat? Kolik je potřeba od každé velkosti? Stačí troje? A dávat asi 2 čtvercovky do kalhotek najednou, že? Jedna asi hned prosákne....

pajenka
22. lis 2012

@ivuska.h Jak jsem se tak dívala na ty Sweet monkey, tak jsou i docela drahé 😕 za tu cenu už bych radši koupila Anavy, ale na to teď nejsou finance

kali.kal
22. lis 2012

@hhanca : mi vyhovují na rovné plenky buď Bambino mio nebo Flip - ty jsou rostoucí, tak nemusíš kupovat různé velikosti. Troje mi většinou stačily. U maličkého mimča určitě stačí jedna čtvercovka, stejně přebaluješ každou chvilku. U větších mimin pak dvě.

kali.kal
22. lis 2012

@aideen : u nás to bylo s nočníkem hodně podobné. V deseti měsících velké úspěchy, pak celé léto téměř bez plen. Týden po prvních narozeninách bojkot a bez plen je teprve ve dvou letech. Na spaní sice ještě plínečku má, ale to mi nevadí.
Látkovky jsou návykové, co? 😀

kamimik
22. lis 2012

@hhanca Já jsem byla spokojená s Imse vimse a popolinama. Ted už používám jako svrchňáky gaga🙂 A čtvercovky jsem dávala dvě, přesně.jak píšeš.

kamimik
22. lis 2012

@pajenka Anavy jsem měla jedny- anavy easy a ty nám bohužel vždycky protekly☹ To jsem byla dost zklamaná, tolik peněz...Ale tak zase je lepší toho vyzkoušet víc a určitě nesedí všem všechno🙂

aideen
22. lis 2012

@kali.kal tak tak 😀 Vyzkoušela jsem tři značky a nakonec zůstala naprosto věrná Anavy 😀

kali.kal
22. lis 2012

@aideen : od Anavy mám zatím jednu kalhotkovou plenku - je náááádherná 😀 Ale s Eli nám kalhotkové plenky neseděli, používala jsem vícevrstvovky. Uvidíme, co nám bude sedět teď 😀

aideen
22. lis 2012

@kali.kal já to tak nějak střídám. Kalhotovky využívám spíše když jedeme pryč třeba na víkend nebo jdeme ven. Jinak taky jedu ve vv a čč narovno. malý není učuraný, tak to stačí 🙂

pajenka
22. lis 2012

@kamimik Zatím je kupovat nebudu, už toho mám na začátek dost 😀 uvidím, jak to bude sedět.

kamimik
22. lis 2012

@pajenka Jestli tomu propadneš jako většina, tak budeš dokupovat, uvidíš😀 V některých případech je to závislost😀

hhanca
autor
22. lis 2012

Já pro začátek taky zkusím hlavně čč a svrchňáčky a ty troje gaga máme.

Vy co máte ANAVY... jsou lepší ty jednovelikostní nebo pro začátek radši ty New born? Ty designy jsou úžasný 🙂 Asi na zkoušku pořídíme dvoje Anavy..ale nevím jestli je lepší jednovelikostní nebo více...nebo ty Anavy Easy?

pajenka
22. lis 2012

@kamimik Z toho mám právě obavy 😀 ale zatím se krotím, dnes tady byla mamka a ptala se, jestli toho nemám moc 😀 a když jsem to tak viděla, tak už další kupovat nebudu, teda doufám (do porodu) 😅

aideen
22. lis 2012

@hhanca já ty pro novorozence vůbec neměla. Malý se narodil a měl skoro čtyři kila, takže pro mě by to byla zbytečnost 🙂 (výbavičku jsem pořizovala až když měl malý myslím týden). Takže za mě jednovelikostní 🙂 Miminka rychle rostou 🙂

hhanca
autor
22. lis 2012

@pajenka Si taky dycky řeknu, že už nic nekupuju, ale to nejde 😀 Pak příjde den, kdy si řeknu, že toho máme málo...druhý den zase, že toho máme moc... asi blbnu 🙂

hhanca
autor
22. lis 2012

@aideen Jsem si říkala, že hodně záleží jak bude mimi velký no...to je jasný. Tak s tím ještě počkám 🙂 Dokoupit se dá vždycky 🙂 A když měl malý skoro 4 kila a používala jsi látkovky, tak to se ti do 56 oblečků vešel? Mám strach, že když bude mimi větší a budu mít látkovky, že tuto velikost nevyužiji :(

pajenka
22. lis 2012

@hhanca Taky to tak mám, ale už jsem si dala stopku, snad mi to vydrží. A kolik čeho zatím máš?

hhanca
autor
22. lis 2012

@pajenka Já to radši nepočítám 🙂 Je to ve skříni a zatím to hodnotím vizuálně, že toho je hodně 🙂

kamimik
22. lis 2012

@pajenka 😀

pajenka
22. lis 2012

@hhanca Tak to jsme dvě 🙂 vždycky, když přijde balíček, tak to dám do skříně, akorát dneska jsem to teda vytáhla té mamce a bylo toho dost 😀

aideen
22. lis 2012

@hhanca ono to hodně záleží na tom, jak velké mimi se narodí. Já u prvního mimi kupovala od 62 nahoru a pak dokoupila, co jsem potřebovala - jenom pár 50 a pak něco 56. Teď třeba u druhého jsem vel 50 nevyužila vůbec a vel 56 asi cca dva týdny, pak už jenom 62 a 68. Body se mi ještě nestalo, že by měl malé přes plenku. Myslím jenom u jednoho jsem musela použít extendor, ale to už bylo tak nahraně celkově velikosti. Nejlepší jsou na látkovky tepláčky, šlapkáčky či polodupačky. Já třeba teď dupačky klasické nevyužívám vůbec. 🙂

hhanca
autor
22. lis 2012

@aideen To je právě blbý, že člověk dopředu neví, jestli bude mít mimi 2 kila nebo 4 🙂)) Polodupačky ještě určitě dokoupím. 50 nemám nic, začala jsem od 56...tak snad využijeme aspoň chvíli 🙂 A plenky taky koupíme dodatečně až podle velikosti miminka radši 🙂