GaGa plenky - kolik je jich třeba mít ve výbavě atd.?

hhanca
13. lis 2012

Zdravím všechny, které látkují nebo o tom vážně uvažují jako já 🙂 Potřebovala bych poradit...
Narazila jsem na tyto plenky: http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLE... Líbí se mi vzory i jsem na ně slyšela docela chválu v poměru kvalita/cena. Mohly byste mi napsat, kolik takovýchto plen je potřeba mít ve výbavě? Jinak mám cca 30 čtvercovek, takže ty by šly taky používat? Lze tedy kalhotky používat vícekrát a neprat po každém použití? Lze tento typ používat už na novorozence nebo je lepší mít menší a pak až tyto jednovelikostní?
A dále bych potřebovala trochu zasvětit na co jsou "separačky" a "vkládačky"...je tu nutnost pro výbavu? Viděla jsem, že se prodávají i role separačních plen...ale nějak nevím, co vše do té plenky naskládat, aby to neprotékalo atd.
Moc děkuji za rady a zkušenosti pro začátečníka 🙂

hhanca
autor
27. lis 2012

Ještě dotaz 🙂 Když pořídím klasické svrchňáčky (koukala jsem třeba na Imse Vimse nebo bambino mio nebo třeba od Anavy) tak co do nich? Stačí klasické čtvercovky? Někdo mi psal, že pro novorozence stačí jedna, pak dávat 2....neprosákne to? Dávat i separačku na to ještě?

aideen
27. lis 2012

@hhanca Já mám svrchňáky PUL Anavy, do nich dávám dvě čtvercovky narovno a na to separačku. To používám převážně, když jsme doma. A nemusíš mít strach, neprosákne to. Malý má 4 měsíce a nikdy nebyl problém 🙂 Pro malé mimi bude stačit nejspíš jenom jedna čtvercovka. Kaká totiž často, takže přebaluješ častěji 🙂

hhanca
autor
27. lis 2012

@aideen Děkuji 🙂 Na PUL od Anavy jsem taky koukala, mají pěkné designy, tak asi objednám 🙂 Právě nevím jestli vzít ty jednovelikostní nebo je lepší koupit menší kalhotky a pak dokoupit větší až prcek doroste. Kolik tak kusu? 3-4 svrchňáčky stačí? I když je mi jasný, že v tolika krásných vybrat jen 3-4 je obtížné 🙂 Zase aby neměl mega zadeček v těch plínkách a nemusela jsem mu dávat o 2 čísla větší oblečení 🙂

kamimik
27. lis 2012

@hhanca Já mám imse vimse a spokojenost, opravdu to neproteče a u malinkého miminka stačí opravdu čtvercovky, pak už bych pořídila něco vícevrstvého - vícevrsvé kikko jsou dobré🙂

aideen
27. lis 2012

@hhanca já mám jednom jednovelikostní. A i na největší zmenšení sedly perfektně. Doporučuju přesně jak píšeš tak 3 až 4 kusy. Ale pokud nechceš, kup od Anavy třeba jenom dva kousky a pak třeba vícevelikostní. Když ti nebudou sedět, lehce je prodáš 🙂

mmiirrkkaa
27. lis 2012

@hhanca Cena je sice super, ale... Jde o ten typ plen, co se sem dovezou za pár peněz z Číny,tady se na ně našije vlastní značka a už se prodává. Navíc ty vkládačky z mikrovlákna mi nejsou vůbec sympatické... Radši bych zainvestovala do kvalitních českých značek typu Anavy či Bambbolik.

kamimik
27. lis 2012

@mmiirrkkaa Tak já jsem teda moc spokojená a třeba právě anavy nám protékaly☹ Tak strašně jsou vychvalované, že jsem se moc těšila a zainvestovala ,ale po dvou týdnech vzdala☹ Měla jsem anavy easy a jsem ráda, že jsem je prodala...takže každému fakt vyhovuje něco jiného,myslím,že žádný super univerzál neexistuje, chce to prostě vyzkoušet🙂

marketkapraha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketkapraha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hhanca
autor
27. lis 2012

Holky a co třeba Pop-in NEW GEN bamboo??? 🙂
Myslím, že je lepší koupit od každýho 1-2kusy a pak co nebude vyhovovat poslat dál a co bude fajn, tak dokoupíme. Chce to asi trochu experimentovat a najít si to nejlepší pro každý mimi 🙂

aideen
27. lis 2012

@kamimik a nemělas náhodou tyrkysové? Ten PUL byl vadný, taky jsem je měla, uznána mi byla reklamace bez jakýchkoliv průtahů 🙂

aideen
27. lis 2012

@hhanca mě se i líbí itti bitti, ty SIO 😀 pořád po nich pokoukávám na bazárku, ale ještě jsem se neodhodlala 😀

kamimik
27. lis 2012

@aideen měla jsem oranžové - loňský vzor. Ale tak to nemusí byt vina plen, malý je celkem hubený...lepší je fakt vyzkoušet od každého něco, jak píše @hhanca a potom se zbavit toho,co nesedí...přesně tak jsem to udělala a ani jsem na tom nijak závratně neprodělala🙂

mmiirrkkaa
27. lis 2012

@kamimik h anavy easy protekaji casto, ale ta nova verze by mela byt lepsi. Nicmene pokud hleda clovek aio, tak je super bamboolik. SIO mi vyhovuje vic, pul se tolik neopotrebovava

hhanca
autor
27. lis 2012

@mmiirrkkaa Vysvětíte mi, prosím, princip těch SIO? 🙂

filipatereza
27. lis 2012

Jo taky jsem hodně četla, že někomu třeba plenka nevyhovovala a protékala a za půl roku, když jí náhodou vytáhl ze šuplíku tak seděla perfektně. Takže osvědčených značek bych se možná hned nezbavovala, protože jejich čas ještě může přijít🙂

aideen
27. lis 2012

@mmiirrkkaa
@mmiirrkkaa můžu potrvdit. Ty nové anavy easy jsou daleko lepší. Mě neprotekly ani jednou, používáme na cesty, k doktorovi a do manducy. Jinak také je to SIO. Vkládačky se dají při menším počůrání vyměnit za nové. Jsou k tomu i zvlášť na dokoupení savá jádra 🙂

aideen
27. lis 2012

@hhanca SIO znamená, že můžeš vkládačky vyměnit, že tam jsou jenom na patentky. AIO znamená, že jsou vkládačky našity napevno, takže je nemůžeš vyměnit, ale musíš prát celou plenu 🙂

hhanca
autor
27. lis 2012

@aideen aha, jasný 🙂 Takže tyto vkládačky http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latk... dávám do těchto kalhotek? http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latk...
Ty vkládačky na ty patentky jsou teda taky docela drahé koukám...od cca 70,- do cca 200,- záleží na druhu...

aideen
27. lis 2012

@hhanca s bamboolikem osobní skušenost nemám, ale ano 🙂 Ceny těch vkládaček jsou tak nějak nastejno. Pokud o nich chceš vědět víc, napiš přímo Bamboolikovi 🙂 Má tady svůj profil.

filipatereza
27. lis 2012

@hhanca Dražší to je, ale řekla bych, že kvalitní...

hhanca
autor
27. lis 2012

@filipatereza Tak to asi zkusíme...pročetla jsem si jejich web a líbí se mi jak to mají udělané 🙂 Takže asi zkusím 2 svrchní kalhotky a třeba 10 těch vkládaček, který se dají nahradit při nejhorším i klasickou čč ne?🙂

filipatereza
27. lis 2012

@hhanca To asi určitě. Dej pak vědět, jak jsi spokojená🙂 Já už mám skoro odplenkováčka, ale po Bamboolika pokukuju, jestli budeme mít ještě druhého🙂

hhanca
autor
27. lis 2012

@filipatereza Čekáme únorátko, tak si ještě chvíli počkám, než vyzkoušíme 🙂

filipatereza
27. lis 2012

@hhanca Jé...🙂Tak to přeju ještě hezké chvíle těšení a zdraví tobě i miminku...

hhanca
autor
27. lis 2012

@filipatereza Děkujeme 🙂 Už se na prcka moc těšíme 🙂

Holky, tak mám dilema... ANAVY nebo BAMBOOLIK? Kdybych používala ty svrchňáčky a vkládačky tak ty ceny jsou cca nastejno...tak nevím, čemu dát přednost? Nebo od každýho něco? Ale to zase naskočí poštovné, když jsou to různé obchody 🙂

filipatereza
27. lis 2012

@hhanca Tak to kup na www.ekopleny.cz - tam nakupuju já🙂 mají oboje a mají hezký výběr plenek Anavy, Koupila bych fakt od každého trochu a uvidíš. Navíc tam vždycky k objednávce něco dostaneš...🙂

mmiirrkkaa
27. lis 2012

@hhanca urcite kontaktuj @bamboolik, ta poradi nejlip. Jinak sio znamena snap in one, takze pokud ti dite nezaneradi svrchnaky vajecinou, staci menit jen ty vnitrni pliny a ne cele svrchnaky. Oboje jsou kvalitni ceske znacky. Ja jela na avavach a ted mam i bamboolika. Ten je dle meho krapet vic savejsi a hlavne je univerzalni v tom, ze batoleci vkladacku pak pouzijes i do treninkovych kalhotek, coz nema chybu!

aideen
27. lis 2012

@hhanca taktéž bych kupovala na ekopleny.cz. Já teda nakupuju na www.babako.cz, ale nejsem si jistá, že tam mají i Bamboolik. Však koukni 🙂 Určitě kup pár z anavy a pár z bamboolika. I kdybys je hned prodávala, tak se ti většina investice vrátí. Ale myslím, že s obojím budeš spokojená 🙂 Já už jiné, jak anavy, nekupuji. Začínala jsem na třech značkách a teď jedu jenom v nich 🙂

hhanca
autor
27. lis 2012

@filipatereza
@aideen Děkuju holky, zrovna jsem na tento web koukala...tak to objednám tady, hned jak mi dojdou peníze 🙂 Už teďka se na ně těšíííím 😵