Jak má správně sednout plenka?

petulka25
15. kvě 2013

Ahoj holky prosím možná blbý dotaz!!!! Jak poznám žebych měla změnit velikost pleny? Dcera má asi 12 kg a používám 4 velikost(7-18kg) musí plena obepínat pupík?kamarádka se diví, že ona má menší dítko a už používá větší - velikost 5!! děkuji

ivular
15. kvě 2013

@petulka25 Já jsem se řídila tloušťkou stehen - když jsem při přebalování viděla, že už má na bocích stehen náznaky červených zářezů (nevím jak to líp popsat), přešla jsem na větší velikost. Syn je celkem cvalík, takže jsme na větší pleny přecházeli dřív, než pro kolik kilogramů jsou dané velikosti uvedené. Pupík mu myslím nepřekrývaly nikdy.

petulka25
autor
15. kvě 2013

@ivular no já taky tak přemýšlela- a vždy se řídila stehýnkama!! trošku mě to zaskočilo,že se kamarádka diví že jsou mladší a maj větší plíny,ale je fakt že její chlapeček má silnější stehýnka, dcera má tenké nožky

mafeska
15. kvě 2013

řídím se stejně jako ivular, když vidím že jí škrtí tak dám větší velikost. Plenka krásně sedí a je natažená jen než obléknu tepláčky, pak se jakoby stáhne pod pupík, nevim jak to líp popsat. 🙂

blahova_andrea
15. kvě 2013

náš malej má taky 12kg a používáme ve dne 4 a na noc 4+ dřív jsem měnila vždy podle toho, že už mu neseděly, pročůrával se, škrtily...většinou to +- sedělo i s těmi kily na plenkách, ale to má každá značka taky trošku jinak. pokud ti nepřijde, že je malá od plenek odřená nebo není věčně pročuraná, tak ji klidně nech ty 4. kamarádce nosil syn 4 ještě i po druhých narozeninách. to už je nosil i mladší syn 😀 taky mi to přišlo vtipný, ale když oběma vyhovovaly, tak proč ne 😉

petulka25
autor
15. kvě 2013

@mafeska jojo když ji pěkně obléknu krásně sedí je naplá....do doby než ji obleču tepláky ....má ji pak někde dole☹

@blahova_andrea no pročůraná občas bývá,ale ta plenky je taky vždy pěkně těžká-přeplněná!!! 🙂 no uvidímje zítra koupím balík těch a balík těch...

blahova_andrea
15. kvě 2013

@petulka25 u nás to nebylo přeplněním, ale prostě to už nesedělo jak mělo. ale zase kdyby měla být plínečka přeplněná po jednom čůrání, tak bych taky dala větší 😀 rozhodně tím, že koupíš větší a zkusíš, nic nezkazíš...jednou do nich stejně dorostete...já mám teď doma 4, 4+ i 5 😀

mafeska
15. kvě 2013

@petulka25 mě přijde normální že plenka sjede trochu dolů když je dítě aktivní, nikdy mě nenapadlo že by to znamenalo že už je malá, to už by v 10 měsících musela mít 4+ 😀

svha
15. kvě 2013

řídila bych se taky otlaky kolem stehen, švagrová má kluky a podle ní, aby ušetřila, používala menší velikost, co to šlo, já na tohle kašlu a řídím se dítětem a tím, jak mu sedí a jak moc močí
fakt je, že ale u nás dominují látkové plenky

hofka1
15. kvě 2013

Dcerka má dvaapůl a taky používám 4, má asi 13 kg. Ale ona má strašně mrňavou prdelku, větší velikost ji za chvíli visí nacucaná u kolen.

sasina1982
16. kvě 2013

pupík nemusí být překrytý, důležitý je, aby to bylo v pohodě kolem nohou, protože když bude plínka velká, proteče ti, a když malá, tak bude dítě mít oškrcený nožky...náš malej byl hrozně pupkatej, takže tam to vůbec nepřipadalo v úvahu, plínu jsem zapínala pod pupkem...😀

ange_de_la_morte
16. kvě 2013

neřeším překrytí pupíku wůbec - malý má dost štíhle nožky takže kdybych řešila wýšku u pupíku tak by mu to kolem nožek strašně odstáwalo - pro mně je znamená že má plenku malou to, že protíká , dokud neproítíká a pohodlně ji dopnu aniž by malého někde škrtila tak ji má ... aktutálně při 6kg máme wel. 3 (4-9kg), ale ještě před týdnem měl i wel.2 abych dobrala balení ( omlouwám se za ,w,)