Jak zajistit pocit sucha v látkových plenkách?

suzancha
9. pro 2013

Milé maminky, chtěla bych vás požádat o radu a vaše zkušenosti. Používám látkové pleny, nyní jsou malé dva měsíce a přebaluji ji skoro každou hodinu. Jak má plenku mokrou, tak pláče. Trošku mě intenzita přebalování překvapila. Nyní jsem narazila na fleecové separační pleny, které mají udržet zadeček v suchu. Máte s tím některá zkušenost nebo i případně jinou radu? Mám pocit, že čím bude malá vetší, tak bude čurat víc a víc a já se upřebaluju 🙂

kajalka
9. pro 2013

Flísový separačky jsou suprový, opravdu trošku pocit sucha prodloužej. Ale je dobře, že tolik přebaluješ, aspoň se ti neoprudí, ono být v moči je opravdu nic moc. A neupřebaluješ se, ony miminka začnou čůrat v delších intervalech, za to větší množství.

andelka
9. pro 2013

mám flísové separačky (z Irmy..deka z Ikea, stála tehdy 29kč, mám 40ks separaček), malému na dupku nevadí a udrží opravdu sucho. Plínka je mokrá, ale separačka dotykově příjemná. Jinak přebalování cca co hodinu je standard, u nás plínka vydržela max. 2h. I teď přebaluju často.

helulela
9. pro 2013

Ano, fleecové separačky opravdu dělají suchý pocit. Malá miminka se můžou po flísu opruzovat, v tom případě existují i jiné stay-dry separačky, také z polyesteru, ale ne ve formě fleecu. Některé děti vlhko špatně snáší a musíš opravdu přebalovat každé počůrání, jiným je to úplně jedno. S věkem se to spíš zlepšuje, vydrží i delší dobu nečůrat.

mamaja_latkove_pleny
9. pro 2013

Naší malé nejvíc vyhovují separačky z netkané textilie. Jsou pratelné, ale vydrží méně než ty fleesové. Každopádně i když je plena hodně pročůraná, tak separačka je suchá.

svoba
9. pro 2013

Zkus bezplenkovku. Taky bych zkusila separačku. Dají se i několikrát vyprat.

klaire22
9. pro 2013

separační plenky - jsou z netkané textilie - doporučuji popoliny 🙂

jija
10. pro 2013

Nevim o kolik muze takova separacka prodlouzit pocit sucha, protoze ve 2 mesicich nas maly procural za hodinu i nocni plenu durch a plakal, ale moc jsem latkove nepouzivala, zacala jsem poradne az v10 mesicich a to treba i 2 hodiny vubec maly necura a navic je mu fuk jestli je procurany nebo ne, ale to byva akorat u spanku, jinak se snazim co 2-3 hodiny prebalovat

kikimaruska
10. pro 2013

Používáme jedině fleesové separační plenky, hezky drží zadeček v suchu, ikdyž se musí hold přepírat, když mimi častěji kaká. Vrstva Stay Dry je také skvělá u některých druhů plenek-např. Itti Bitty, anebo celkově kapsové plenky a některé noční plenky (bamboolik), které mají vrstvu u zadečku kompletně fleesovou 🙂. Co se týče častého přebalování, chce to plenku doplnit o savou vkládačku např. Já právě nepřišla na chut čtvercum a skladům z nich právě pro jejich nízkou savost, najela sem ihned na vv narovno do svrchních kalhotek a pak na kalhotkové plenky 🙂. Pro uplné mimi jsme jinak také začínaly na pratelných separačkách Popolini atp, ale ty moc pocit sucha nedávaly, jen spíše chránili plenku, ale od doby co sem objevila fleese, už jedině ty.

granta
10. pro 2013

Flees, ano my používáme na noc a spokojenost. Klasické separacky z netkane textilie se mi neosvedcily, klouzou a špatně se mi s nimi manipulovalo.

crawler
10. pro 2013

Já používám kapsovky,které mají stay dry vrstvu suedecloth (druh microflízu) a abych zjistila,zda je plena počůraná musím opravdu sáhnout dovnitř na savou část pleny - sued je na omak suchý,pak mám ještě funkční stay dry - tam ten výsledek není takový,ale zase materiál je příjemnější😉