Jaká značka papírových plen vám nejvíce vyhovuje?

raculka
29. srp 2006

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s různými značkami plen.
Já zatím vyzkoušela jen Pampers,Huggies a Tesco pleny (mimču je teprve 7týdnů).
Dost mě zaskočilo,že nejvíce nám zatím vyhovují Tesco pleny.
Přitom jsou fakt levné a v jednom testu DNES dopadly před 2 lety
skoro nejhůř 😒
Nemile mě překvapilo,že pampersky i Huggies nám často protečou 😅
Tak zatím používam nejradši ty Tesco ve fialovém balení,
zatím nemáme žádné opruzeniny apod.
Možná se to mění i věkem a tvarem hovínek??
A zkoušely jste třeba pleny z DM nebo DRoxi??
díky za tipy 😵

frog
29. kvě 2009

senja já myslím,že nejmenší jsou 3-5 kg,taky jsme je kupovala,ale do porodky jsem si tenkrát brala Huggies newborn ty jsou od 2 kg a i tak nám byli dost volný 🙂

schnek
29. kvě 2009

senjo, i pro holčičky mají jednorázovky negativa, můžou být příčinou srůstáný stydkých pysků

hanka128
29. kvě 2009

tak látkové plenky mají hodně zdravotních plus
- lépe drží abdukční postavení kyčlí
- u chlapečků se tak moc nepřehřívají varlátka-jako ten kdo dává široké balení tak, že dává 2 látkové plenky na papírovou tak je mi dítěte líto 😢
- u děvčátek je prokázané, že pak netrpí tak častěji na gynekologické záněty + nejsou u nich tak často synechie-to jsou ty srůsty-vytvoří se blány mezi velkými stydkými pysky
- pak u obou pohlaví jsou méně záněty močových cest a močového měchýře-v papírových plenkách totiž tím, že se nechávají déle než látkové,tak moč brzo vychladne a může vést k zánětům...
- v látkových se tak dupenky neprudí-protože jednak častěji přebaluje a jednak jsou prodyšnější než papírové

jako pro většinu okolí jsem byla jak z marsu-teda kromě babiček-ty měly opravdu radost,že je mimi v bavlnce 😵
a pracné to pro mě opravdu není...vyperu-pověsím-dám do skříně....

jinak jsem byla mile překvapená, že i na výšce se vyučující doktoři hodně přikláněli k látkovým plenkám-hlavně na ortopedii,rehabilitaci a gynekologii 🙂

soanpe
30. kvě 2009

dítě se mi za 6měs.ještě neoprudilo v jednorázovce,
přebaluju dle potřeby
nehrozí infekce z fekl. bakterií
stydké pysky malá taky nemá srostlé,dodržujeme intimní hygienu a co vím, tak stydké pasky zarůstaly holčičkám i mojí generace,a to je přes 30let zpětně a pokud vím,tak se jednorázovky nepoužívaly
používaly se klacické ba čtverce a vyvyřovaly se, což mi přišlo mnohem hygieničtější,než praní na 40°C

smardik
30. kvě 2009

tak mi se malý oprudil a to přebaluju často ☹ dlouhou dobu jsme používali pampers a najednou mu začli vadit, vyzkoušeli jsme huggies a už za jeden den jde vidět zlepšení že jak pampers nemá je to o dost lepší. u druhého jsem rozhodnuta jít do látkovek

soanpe
30. kvě 2009

my pampers nepoužíváme 😎

dagina
30. kvě 2009

Ahojky, u nás jednoznačně Babylove z DM,ale pomalu začínám přícházet na chuť látkovkám, byť jen na doma.
Smardíku, nám Pampersky také nevyhovovaly, hrozně smrdí chemií a protékaly 😒 , jsou fakt hnus 😝 .
Jinak nám lektorka na plavání říkala, že do bazenu jedině Huggies, jsou prý nejkvalitnější ...

hanka128
30. kvě 2009

soanpe tak já na 40 neperu.....peru na 70 nebo 60.....

hm a taky by mě zajímalo jak jsi přišla na to, že v papírových nehorzí infekce fekálními bakteriemi 😀 to by mě teda zajímalo jak jsi na tohle přišla 😀 😀 😀 sem netušila, že papírové plenky jsou sterilní 😀 😀 😀 i když se mimi pokadí ty joooo to je pro mě novinka 😀 😀 😀
a jestli víš co to vlastně je 😅 😀

hanka128
30. kvě 2009

a synechie se tvoří od nepaměti 😉

petronelie
30. kvě 2009

Ahojky, my používáme jednorázovky...vyzkoušela jsem Pampers - špatný, Fixies - špatný a spoustu dalších, nakonec nám nejvíc vyhovují Babylove z DM a Happy od Belly. Zdravím 😉

soanpe
30. kvě 2009

hanka,
bud tak laskavá,neděllej ze mě debila!!!
nebo máš patent na rozum?

přečti si pořádně, co píšu, a pak tu plácej svoje moudra 😎 😝

soanpe
30. kvě 2009

hanka
kde si vyčetla, že jsem psala,že jsou jednorázovky sterilní????? co mi vkládáš takový nesmysly do úst?
to zkoušej na svoje příbuzný a ne na mě.
anonymně se dobře z lidí dělají dobře hlupáci a ještě líp uráží, co?

sis asi zaměnila diskusi, nebo co?

pro tvoji informaci ti připomenu téma : Průzkum-jaká značka papírových plen vám nejvíce vyhovuje?

smardik
30. kvě 2009

dagina my pampers používali dost dlouho a v pohodě, ale přešli jsme na větší a ty mu vadí, ted máme huggies a je to lepší a jinak jsem spokojena z těmi happy 🙂

hanka nečetla jsem vše co jsi psala ale tohle je diskuse o papírových plenách - které nejvíc vyhovují, ne o látkovkách a o kritizování mamin které používají jednorázovky

hanka128
30. kvě 2009

no já jsem nepochopila jak hrozí z látkových plen infekce fekálními bakteriemi a v papírových že ne???

tak to chci prosím prosím vysvětlit.....a "debila" z tebe nedělám....tak chci vědět co je tohle za "moudro" 😝

a papírové jsme taky používali v porodce a na střídačku první týdny...a pampers pěkně smradlavé,co si z albertu docela dobré,ale hrozně neforemné,nejlepší byly fialové tesco-tak abych se k této diskuzi taky vyjádřila 😀

hanka128
30. kvě 2009

já tady napsala jen jak psala senja proč chce používat látkové-že to nemá jen plus pro chlapečky 😔 a už mizím..

soanpe
30. kvě 2009

jde o to,že papírovku vyhodím a dám čistou.
zatím co moderní látkovky se perou na cca 50°C (to jsem tak vypozorvala na diskusích) a tím pádem se v pračce bakterie namnoží a infikují ostatní prádlo 😉

takže pro vysvětlení těm méně chápavým 😀

hanka128
30. kvě 2009

no představ si že se taky prudí 😀 ale jak jsem psala ne tak často....a když se dítě oprudí tak ti stejně každá dětská i kožní dr. řekne-větrat, často přebalovat a chvíli používat látkové plenky pokud je to opravdu úmorné....

hanka128
30. kvě 2009

no ta já ti přece psala že na 40 neperu.......to neperu ani dětské věci...vše na 60 a výše 😉

a fekální bakterie jako e.coli a spol. tak těm se stejně nevyhneš-každá ženská zažije zánět díky nim-nejčastěji infekci močových cest 😔

sluninka
30. kvě 2009

tak my kupujeme zásadně Babydream z Rosmanna, vzadu i po stranách mají gumičky, takže vždycky perfektně sednou... Tesco fialový taky nejsou špatný, na to že jsou tak levný, ale my jsme spokojený s Rosmannem jak cenově tak funkčně 😵

soanpe
30. kvě 2009

jasně, ale může se riziko eliminovat.

končím debatu.

každá jsm přesvědčená o své pravdě a není v mém zájmu a ni silách ti ji vyvracet 😉

soanpe
30. kvě 2009

ahoooj sluni 🙂

ty jsi ještě na živu? jj rosmanky jsou nejlepší 😎
hele, alergii nemáme na mlíko, ale na povlečení, proto ten exem 🙂

sisstin
30. kvě 2009

hafo měsíců jsme používali pampers, žádnej problém..ted látkuju...hovínka na nich nemám, jsou jen počuraný, peru na 40, spokojenost velká...u případného dalšího dítěte bych ze začátku pampers+látka..a pak už jen látka 🙂

bambulik
30. kvě 2009

siss, já jsem nad látkou taky přemejšlela, ale vůbec nemám šajnu, co jak, kde za kolik, asi chápeš....
asi to není jako když my jsme byli malý že vyvářet...
a ty plenky se dávají do nějakých těch kalhotek? No asi připadám jak debža, ale něco bych o tom ráda věděla..

schnek
31. kvě 2009

soanpe, já netvrdila, že každé holčičce v papírovkách se toto stane a že se to nestává i v látce, jen se používáním papírovek tyto případy množí 😉 plus další problémy, které můžou, ale nemusí být 😉 každý ať si vybere tu vyriantu, pro kterou se rozhodne, je to věc každé z nás 😉

ad bakterie - peru na 60 a ještě přidávám dezinfekční prášek 😉 to by mi potom infikovalo pračku i to, že vyperu pokaděný dupačky na 40? a co spodní prádlo? to taky nevyvařuju, peru max na 60 😕

bambulíku, ptej se v tématu látkových plen 😉

katwind
31. kvě 2009

tak jsem zcela nezaujate precetla vetu o infikovanem pradle manzelovi a zcela nezaujata odpoved meho mze, typickeho chlapa - "a myma trenkama nemame nic infikovaneho?" 🙂

evicka7
31. kvě 2009

katwind 😀

reruna
31. kvě 2009

katwind, tak u tvého příspěvku jssem se opravdu dobře pobavila 😀 , jinak, taky si myslím, že tohle téma je o papírových plenkách, takže se tady prosím nehádejte, jetli jsou papírovky nebo látkovky lepší, každý at se rozhodne podle svého, nám vyhovují nejlépe fialové tesco.

eatygrenee
6. čer 2009

ahoj, máte někdo zkušenost s touto značkou?BELLA HAPPY New Born 2-5kg
jinak ty Tesco pleny, dají se sehnat ipřes net? my u nás Tesco nemáme :(

eatygrenee
6. čer 2009

a ty Tesco pleny se vyrábí č. 1 pro novorozence nebo až větší?

evicka7
6. čer 2009

eaty, my měly Bella happy v porodce a byly fajn, něco jako babylovky, ale ne tak tlustý, docela fajn plíny