Jaká značka papírových plen vám nejvíce vyhovuje?

raculka
29. srp 2006

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s různými značkami plen.
Já zatím vyzkoušela jen Pampers,Huggies a Tesco pleny (mimču je teprve 7týdnů).
Dost mě zaskočilo,že nejvíce nám zatím vyhovují Tesco pleny.
Přitom jsou fakt levné a v jednom testu DNES dopadly před 2 lety
skoro nejhůř 😒
Nemile mě překvapilo,že pampersky i Huggies nám často protečou 😅
Tak zatím používam nejradši ty Tesco ve fialovém balení,
zatím nemáme žádné opruzeniny apod.
Možná se to mění i věkem a tvarem hovínek??
A zkoušely jste třeba pleny z DM nebo DRoxi??
díky za tipy 😵

poupe
10. říj 2006

Diky za odpoved,jeste se chci zeptat,bavlnene plenky BAMBINO MIO se neperou,chaputo dobre?

boadella
21. říj 2006

My jsme začínali s Pamperskama, ale často byla malá mokrá až na zádíčkách. Pak jsem dostala doporučení na fialové Tesco, jsou prý srovnatelné s Pamperskama...malá po nich byla pořádně, ale pořádně opruzelá. A tak jsme opět na doporučení začali používat Sleep&Play. Jsou tenčí a byla jsem spokojená. Malá je dobře snášela. No a jednou nám došly a zrovna v obchodě neměli tu naší velikost, tak jsem vzala Huggies Clasic a od té doby používáme tyhle. Jsou super, ještě se mi za 3 měsíce nestalo, že by protekly. Ale zase je fakt, že jsem v začátku, když se malá narodila, na Huggiesky nadávala, ono je víc druhů a jedny měly na miminko moc vykrojené nohavičky a po dalším druhu se mi malá osypala. Teď už jsme obě spokojené 😉

gedren
22. říj 2006

poupe, samozrejme ze perou ;), ale nezehli. Ja je mam a jsem zvedava, jak to zvladnem. Jinak ty naklady na prani, energie apod. sice nejake jsou, ale jsou zlomkove oproti nakladum na papirove plinky, takze pokud chces latkove plinky, nenech se timhle odradit.

andik
22. říj 2006

ze začátku jsme kupovali pampers pro novorozené,pak přítel přivezl fialové pleny z tesca a dost se nám osvědčily a hlavně i cena 199kč je skvělá,nedávno jsem koupila Huggies a po těch se nám osypal,takže jsme zase koupili tesco pleny a kupujeme i pampers,ty dáváme když jdeme třeba k paní doktorce. 🙂

andik
22. říj 2006

I my používáme pleny TESCO,fialové balení a jsme s nimi maximálně spokojeni, 🙂 vyzkoušeli jsme pampers,huggies,ale tesco pleny měli nejlepší absordci a jejich cena je poloviční oproti značkových plenách.Včera jsme byli také nuceni koupit tesco pleny balení bílé,fialové byli vyprodané a zatím jsme s nimi take spokojeni. 🙂

raculka
autor
22. říj 2006

andik- nevíš, jaký rozdíl je mezi bílým a fialovým balením těch tesco plenek?
minule měli oboje,cenově skoro stejné,tak by mě to zajímalo
jen tenkrát v testu mf dopadly ty bílé hodně špatně 😒

hermanek
23. říj 2006

Ahoj holky,
záleží určitě na citlivosti pokožky, moje zkušenost:Pampers, jsou jedinné, po kterých se dcerce neudělaly opruzeniny ani potničky. Ostatní u mne propadly, ale fialové Tesco jsem neznala. Když už byla větší, používali jsme Sleep and Play, ale ty nám moc nevyhovovaly, později, když se už učila na nočník, používala jsem Pampersky kalhotkové. Byly sice dražší, ale sama zvládala si je pohodlně stáhnout a posadit se na nočník. Těď má malá 2,5 roku a chvála bohu nepotřebujeme už žádné ani na noc.

majka07
23. říj 2006

Kamarádka používala Pampersky, vyzkoušela aj jiný, ale pásky moc dlouho nevydržely, nevím co už to bylo za pleny, ale dostala je od tchýně 😀 😀 😀
Jinak nevím, ale traduje se, že látkové pleny by se žehlit měly, původně jsem si myslela, že bych je používala, ale zkusila jsem si všechno propočítat a kupované pampersky vyjdou levněji než nákup látkových a vše kolem, ale taký záleží na místě ve kterém člověk žije a kolik platí vodu, eletriku atd., a plno dalších drobností rozhoduje 😉

hermanek
23. říj 2006

Holky, u kluka jsem prala,vyvařovala a žehlila látkové pleny - tehdy byly jen jedny a tehdy stály tuším 7,50 a to byla mateřská se vším všudy i s přídavkami kolem 2500,--, a Sunar stál 50,--Kč, no řeknu Vám, ještě že je to pryč. Ale zpět k plenám. Nemohla jsem si papírovky dovolit, byla jsem uhoněná, kluk měl navíc obrácený dny, takže v noci nespal a já pochopitelně s ním...u holky už bylo všechno jinak, papírovky jsou bezvadné, ne jen proto, že se prostě vyhodí, ale, obě moje děti mají (po mně) hodně citlivou pokožku, syna jsem do 3 let nemohla umýt klasickým mýdlem ani luxusním, ale jen krémem na lékařský předpis, pořád byl samá potnička pod plínkami, ikdyž jsem je měnila kažkou chvilinku, a holka je na tom podobně, ale s tím rozdílem, že žádné potničky ani opruzeniny jsem s Pamperskami prostě nezažila, myslím, že to je plínkami, protože třeba po Huggiskách byla malá pravidelně opruzená.
A ve svém věku si myslím, že pokud si je můžete dovolit finančně, udělejte to, protože fakt ten čas, který tomu prckovi věnujete místo praní a žehlení, je k nezaplacení.

mracik
23. říj 2006

My sme mali zasa ťažkú plienkovú dermatitídu po pamperskách. Používam látkovky, ale so separačkou a samozrejme nevyváram a nežehlím, som mimo témy to len pre hermánka
Keby som mala vyvárať a žehliť, tak látkovky asi nepoužívam

lucisa
25. říj 2006

Fialové TESCO pleny jsou od stejného výrobce jako Helen Harper. Většina značek plen má jednu dražší (= kvalitnější 😉 ) řadu a jednu levnější. Nám hodně seděly Huggies (ty zelené), protože mají pružný zadeček a pásky. Když jsou v akci Pampers (jumbo zelené), kupujeme tyhle - teď mají novou edici a mají také pružné pásky. Sleep and Play jenom přes den, protože opravdu moc nestíhají. Jinak doufám, že už pomalu končíme, je to na plenách poznat, daří se mi konečně malou aspoň občas odchytávat a to je na spotřebě plen znát. Ale TESCO fialové jsou opravdu jedny z nejlepších,sedí spoustě maminek i dětí i v mém okolí.

rova
3. lis 2006

Raculko já používám ty bílý tesco (teda albertovský Euroshopper - oni jsou to ty samý, akorát jiná balení) a jsme s nima fakt spokojený! Fialové jsem nezkoušela, tak nemůžu sloužit 🙂

kacabacka
3. lis 2006

cecetka: tak ty už jsi porodila? a koukám, že už je to 2 měsíce? ani jsi se nepochlubila...nebo jsem to přehlídla? Jak to nakonec dopadlo? měla jsi z toho takový obavy....

raculka
autor
7. lis 2006

Ahoj maminy.S odstupem 2 měsíců,kdy jsem zakládala tuhle diskuzi,už mám zase o pár zkušeností s plínkama navíc.
Nám opravdu zatím nejvíc sedí ty TESCO-FIALOVE.Ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného-tohle je zatím moje zkušenost.
Pampersky mě docela zklamaly,nejde o cenu,ale přijde mi,že v nich je cítit mokro daleko víc a taky mi vadí,že jsou něčím napuštěné a smrdí.
Nemáte některá zkušenost s plenkama z Droxi? Mám pocit,že je vyrábí stejná firma jako ty Tesco-tak by to třeba mohly být ty samé??

vilca
8. lis 2006

Ahoj holky! Ty Tesco fialové se dají koupit jen v Tescu, nebo se prodávají i jinde?
Já mám zatím zkušenost jen s Pamperskama zelenýma a se Sleep and Play a nevím čím to je, ale už nám oboje několikrát protekly na zádíčka. Možná je to tím, že jsem je špatně oblékla... 😕

zany
8. lis 2006

Koukám, že co mamina, tak to jiný názor... 🙂 a pak si mám vybrat 😀
Mě kamarádka co má tříměsíční holčičku doporučila Pampersky, protože jim zatím vyhovují nejvíc. Huggies jim prý protekly... Ale třeba švagrová s nima byla spokojená a používala je celou dobu co malej nosil plenky...

anavka
8. lis 2006

My od začátku používáme taky Pampersky, od kamarádky jsem ale dostala balení Huggies, protože jejímu chlapečkovi už byly malé a taky jsem s nima spokojená nebyla, protože protékaly 😒

poupe
8. lis 2006

ahoj,chci se zeptat,kdyz je na plenkach napsano napr 3-5 kg,nebo 4-7kg,tak ktery diteti ktere vazi 4kg

anavka
8. lis 2006

Ahoj Poupě, my nejdříve používali 3-5 kg, ale i když malá měla teprve 4,5 kg už jsme jí koupily rovnou ty větší tj. 4-9 kg. Takže na 4kilové mimčo můžeš použít prakticky oba druhy, ale jde o to jak rychle přibírá, aby sis zase nekoupila balík těch malejch a pak je nezužitkovala 😒

vilca
8. lis 2006

Záleží na tělesných proporcích miminka. Některé děti jsou delší a štíhlejší a některé jsou prostě baculatější. V tom druhém případě bych radši koupila ty větší, aby nikde neškrtily.

poupe
8. lis 2006

tak diky

vilca
9. lis 2006

Včera mi tchýně přinesla pleny Happy. Jsou prý nějaké italské. Asi by měly být taky kvalitní, protože v tom balení je jich jen 38 a stojí 195,-Kč. To se mi zdá dost. Zatím jsme vyzkoušeli jen dvě, ale zdá se mi, že jsou zbytečně hodně silné (oproti Pamperskám). Tak uvidíme, jak se nám osvědčí.
Nemáte některá zkušenost s Plenkami Fixies? Tchýně má teď možnost je odebírat s nižší DPH, tak bychom trochu ušetřili... 🙂

macejka
13. lis 2006

Ahojky,my máme 11.-týdenní mimčo,zkouším různé plenky.Pampersky nejsou špatné,ale celkem drahé,Huggies mi už několikrát protekly.Celkem mi vyhovují plenky z dm drogerie a zkusili jsme i pleny Pretty Baby z Intersparu a ty také nejsou špatné.Zajímavé je,že už jsem také od několika kamarádek slyšela chválu na pleny Tesco,ty fialové.ještě jsem je nezkoušela,ale určitě vyzkouším.Také prý nejsou špatné pleny Happy od Belly nebo tak nějak se jmenují 🙂

mrketka
18. lis 2006

Ahoj, jen k těm fialovým tesco plínkám, nevím, jakou velikost používáte, ale vyzkoušela jsem ty nejmenší a během dvou dnů malé protekly asi pětkrát, takže se vracím k vyzkoušeným pamperskám, které za šest neděl protekly jen asi šestkrát.

maipenrai
18. lis 2006

Podle testu jsem vyzkouseli Pampers Sleep and Play, ale je to nekvalitni jsou slabe a na noc se vubec nehodi Takze nechapu jak nekdo muze byt s nemi spokojeny Protoze to by byl zazrak Na druhem miste jsou Droxi plenky opravdu bez problemu na noc jsou perfektni Skoda ze Droxi odchazi z CR Jinak se pridavam k tomu ze Tesco fialove jsou velmi dobre coz me prekvapilo protze produkty Tesco je hruza a kupuji zo jen zoufalci Ale nejak jsme se k nim dostali a opravdu me prekvapili i moji zenu

womann
18. lis 2006

Vyhovuji mi pampers klasicke (ne ty sleep and play-ty namam vyzkousene),driv mi parkrat protekly,ale prijde mi,ze se to stane,jen kdyz prechazime na vetsi velikost a mimi je na hranici-hmotnostne.Pak se nekdy stane,ze protecou,jinak ne.Kupujeme je v akci po vic,tak se to da.Nejsou tluste.

womann
18. lis 2006

Mainpenrai-nepletes se s tou Droxi?Nemyslels Delvitu?

zirafka105
19. lis 2006

womann, z CR odchazi jak Delvita tak Droxi. Droxi tento tyden koupil retezec Schlecker http://www.novinky.cz/ekonomika/schlecker-kupuj...

lienkal
19. lis 2006

Ahoj, nejvíce mi vyhovují Tesco-fialové pleny, jsou levnější a jsem s nima moc spokojená 🙂

helik
27. lis 2006

Já používám normální látkové pleny. Je to víc práce, ale říkám se, že malej má zadeček v bavlnce. Na noc ale dávám papírovou Huggiesku. (víc toho pobere) 🙂