Jaká značka papírových plen vám nejvíce vyhovuje?

raculka
29. srp 2006

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s různými značkami plen.
Já zatím vyzkoušela jen Pampers,Huggies a Tesco pleny (mimču je teprve 7týdnů).
Dost mě zaskočilo,že nejvíce nám zatím vyhovují Tesco pleny.
Přitom jsou fakt levné a v jednom testu DNES dopadly před 2 lety
skoro nejhůř 😒
Nemile mě překvapilo,že pampersky i Huggies nám často protečou 😅
Tak zatím používam nejradši ty Tesco ve fialovém balení,
zatím nemáme žádné opruzeniny apod.
Možná se to mění i věkem a tvarem hovínek??
A zkoušely jste třeba pleny z DM nebo DRoxi??
díky za tipy 😵

kristi
27. led 2007

tak jsem taky dneska koupila fial. tesco + ubrousky zdarma, tak uvidime, az je budeme moct vyzkouset

dashak
27. led 2007

Kristi, my máme kromě Fixies vyzkoušené asi všechny plínky, ale tesco jsou fakt klasa a navíc ta cena! Jinak my jsme ze začátku měli Happy, protože ty jsou 1-3kg, ale pak se nedaly sehnat, byly jen ve zdr. potřebách na fakultce a oni to tam rušili, tak jsme měli Rossmann, protože ty byly 2-4kg a hodně malinké, takže je Ivanka mohla mít. Jinak jsou dobré i z Lidlu, dostali jsme je na vánoce, ale myslím, že to taky dělá Ontex stejně jako ty Tesco.
Tak doufám, že v nich bude Mia spokojená 🙂

kristi
27. led 2007

Dashi, ty jsi studnice moudrosti, no my uz mame skoro 3 kg...takze uz by nam ty maly byly maly. Ktery to jsou ty Happy? ty jsem snad videla,ale byly strasne moc levny...

dashak
27. led 2007

Kristi, happy jsou v hypernově a v albertu a myslím, že už i v tescu. Ale asi jenom v těch, co jsou předělané z carrefouru, protože tam je měli. Happy mám teď taky, midi 4-9kg, ale jsou dost větší než midi z Tesca, tak ještě počkám. S těma většíma zatím zkušenost nemám, ale ty malé 1-3 a 2-5 byly dobré. Používají je i v porodnicích. Aspoň u nás na fakultce a dívala jsem se, že Msunny má taky fotku z inkubátoru a taky měl malý na sobě Happy plínku.

hanah_2002
27. led 2007

Hm, tak my fakt koupili ty levnější. A v čem jsou jiné? To je docela blbý, že to nemají zrovna nejlépe rozlišený. Tak snad nám budou vyhovovat, jinak nevím co uděklám s 3 x 72 ks plen. 😒

dashak
27. led 2007

Hanah, já jsem ty levnější neměla, ale z doslechu vím, že jsou to takové igelitové a nemají suchý zip, ale lepítka.

carodkaa
27. led 2007

Raculka: 🙂 no vidis ty jo sme na tom stejne mame taky 7,5!!

jess
27. led 2007

hanah ,ty co sis koupila používá stále kámoška a je spokojená.Já je měla taky 2x a musím říct že taky sajou dobře,akorát jsou na lepítka,takže je potřeba to napoprvé zalepit dobře,maximálně napodruhé,pak už ti to asi nechytne.Ale jsou na danou váhu dost velké,takže možná si na novorozeňátko koupíš eště menší a na nich si procvičíš to zalepování 😉 .
Možná než si mimišek zvykne,tak jestli se v nich bude potit,tak bude mít zezačátku potničky,ale s tím bych si bůhvíjak hlavu nelámala,protože moje malá měla potničky krom fixies 2-5kg,ve všech ze začátku,v pamperskách,helen harperkách,těch lepších tesko a i jiných.Ozkoušela jsem skoro všecky,ale ty tesko jsou dobře tvarované a navíc i fajn sajou.

raculka
autor
27. led 2007

hanah- tak je přinejhorším někde prodáš 😀
Já taky slyšela,že jsou igelitové a pokožka tak hůř dýchá.Ale každé mimi má jinou prdelku. 😉 .Všichni pějou ódy na pampersky,ale já z nich tedy nadšená nebyla.Nějak mi nevoní a přijdou mi moc umělý. 😅

dashak
27. led 2007

Pampersky nebrat 😠 Tak maximálně na 2 hoďky, jinak nám vždycky protekly. Beztak je schválně dělají takové, abychom jich víc spotřebovaly. 🙂

raculka
autor
27. led 2007

Jenom nechápu,že tenkrát v tom testu(někde tady jsem dávala i odkaz) před lety,dopadly pampers snad nejlíp 😠

jess
27. led 2007

Holky,ono se říkává,že to ,nač jsou reklamy,že to je to nejhorší,že reklamy jsou akurát na nalákání,bo je to drahé.
A je to asi pravda,pampersky jsou nejvíc vidět v TV a reklamách 😀 a tady na ně žádnou chválu nečtu a já osobně jsem s něma taky spokojená nebyla,protíkali a děravěli po vydatném pročůrání. 😀.Takže ty testy taky asi nepochopím

r123
28. led 2007

jess:souhlasím třeba pampers sou naprosto k ničemu jen drahá cena kůli značce,ale kvalita žádná-malej byl věčně počůranej.jinak nám vyhovujou hagies nebo fixies ještě před nedávnem nám stačili i tesco plýny,ale malej už asi hodně čůrá a tak byl věčně mokrej

iza
28. led 2007

ahoj holky,mám dotaz, kolik koupit plen(jakou mít zásobu) úplně na začátku,když dorazí maminka s mimi z porodnice?

r123
28. led 2007

ahoj tak já sem měla jeden balík do porodnice a jeden doma a stačilo je lepší mít míň než víc protože nikdy nevíš jak na ně tvoje miminko bude reagovat jestly na ně třeba nebude alergický některý děti to mívaj třeba známá mohla používat jedině pampers ostatní malýmu nedělaly dobře vždycky měl prý celou prcku červenou.a nebo taky nemáš jistotu kolik bude mimčo vážit a jak rychle ti vyroste tak aby ti s plýnek pak třeba rychle nevyrostlo 🙂 i to se stává.já myslím že ty dva balíky možná ještě tři sou akorát a dokoupit můžeš vždycky 🙂 jo a ubrousky to stejný!! 😉 přeju štěstí!

dashak
28. led 2007

r123, to je fakt. Já koupila 2 balíky pampers eče když jsem byla těhotná. Byly to 3-5kg, což bylo pro malou velké, takže jsme nejdřív měly Happy 1-3kg a pak jsem objevila u Rossmanna 2-4kg a byl to fajn balíček jen 28plínek. Pampersky dlouho ležely ladem, pak jsem je začla dávat, až byla větší, ovšem neměla jsem nervy na to, abych ji stále převlíkala a hlavně ve tři ráno se mi to obzvlášť nechtělo. Tak jsem ten jeden balík už musela spotřebovat a ten druhý jsem prodala. Ale ubrousků těch mám doma hromadu, kupuju vždycky v nějaké akci, pač tam se nemá co zkazit. Teda krom těch, co jsou v těch tubách jako třeba Helen Harper, ty byly děsné, to byl akorát namočený papír a malé se na pipince z toho dělaly pupínky. Tak jsem si to nechala na utírání ruk do auta. Jinak my máme fakt standard spotřebu těch 5-6plínek. Samozřejmě závisí to na kakání, my moc nekakáme, ze začátku dokonce jen každý 4. den, ale teď kakáme jednou denně. Ovšem u kojených dětí se stane, že je poklad v plínce po každém krmení, takže tam je ta spotřeba určitě větší.

andik
28. led 2007

¨my taky nakupujeme fialové tesco 🙂 já si myslela,že nejlepší budou pameprs,kupovali jsme je na začátku když byl malej miminko 🙂 pak nám známá řekla,že v tescu kupuje levně plenky a že jsou moc fajn,at to vyzkoušíme,byla jsem skeptická,ale vyzkoušela jsem je a dodnes nakupujeme tyhle 🙂 včera jsme koupili balení za 199 kč+ubrousky k tomu,jsou kvalitní a ty značkové pampers,huggies apod se nám tak dobře neosvedčily. 🙂

ijetka
28. led 2007

AHoj já jsem se dozvěděla o tesco plínkách tady od vás. Sama bych je nekoupila páč bych si myslela že za tu cenu to bude brak, ale omyl.

andik
pro další zásobu se chystám, tak díky za informaci 🙂

dashak
28. led 2007

Já dostala tesco plínky a ubrousky od moji svědkyně, když se malá narodila. Jinak bych asi taky váhala je koupit. I když my nakupujem hlavně v tescu a většinou tesco značku. Hned jsem je otevřela, protože jsem potřebovala vidět jak jsou velké. Ony každé ty plínky jsou jiné i když stejná váhová třída. A byla jsem nadšená. A holky, které nakupovaly drahé plínky mi nevěřily, že jsou dobré. Pořád měly vsugerované, že to má ty lepítka, ale to jen ty levnější.
Kdo nezkusí, neuvěří 😉

ijetka
28. led 2007

No to taky miluju, značkové maminy. Jenom to co má značku je dle nich dobré, ostatní je póvl 😠 . Je zbytečný vyhazovat penízky za značku

kote
28. led 2007

ahoj vše.Jsem těhotná(poprvé) a zatím se teprve rozmýšlím,zda látkové,či papírové.A tak se vás-zkušených maminek-chci zeptat,jak často mimi přebalujete.Je mi jasný,že po každé stoličce a při hodně počůrané plínce,ale je mi divný,že by maličké miminko čuralo jen cca 6x za den.Vím,že papírovky dělají pocit sucha,ale právě přemýšlím nad tím,že se tam ta moč ale rozkládá-i když je plína jakoby suchá-a to přeci musí miminko dráždit,ne-myslím ta rozkládající se moč,která v tom teple přeci musí reagovat,ne? Přirovnávám si to k našim vložkám-i když jakoby čisté a málo použité,tak přeci jen nečisté-nevím,zda se dobře vyjadřuju..Myslím,že nejlepší by bylo po každém učurnutí mimčo přebalit,ale to by se člověk těch papírovek zase nedoplatil,ne? (protože předpokládám,že čůrá mnohem častěji,než 6x denně)
Děkuji za vaše zkušenosti-ráda bych si udělala obrázek,abych se mohla rozhodnout 🙂

andik
28. led 2007

ijetka

to si myslím taky,že je zbytečné kupovat jen značkové věci,když i ty neznačkové můžou být dobré.Mě ty tesco pleny hodně překvapily a jsme s nimi spokojené. 🙂

dashak
28. led 2007

Kote, miminko čůrá zhruba co 10minut, tak to bys asi nestihala přebalovat a když je malinké, tak to je pár ml. V té papírové to ani nepoznáš, moč se odvede do toho jádra a ven by se neměla dostat. Stane se akorát, že když je toho hodně, že se to protrhne, to dělají pampersky. Ale tesco vydrží celou noc. Naopak látkové budeš přebalovat furt, protože z té látky to nikam neuteče, maximálně na dupačky 😀 Navíc mně Ivanka v noci musí pít aspoň pár hltů čajík, protože ji rostou zuby, a ta plínka ji vydrží celou noc.

dashak
28. led 2007

...jak už jsem psala, správně se má přebalovat u každého krmení, to je osm plen, ale někdy je to zbytečné. Těch 6 plínek je optimal - pokud se nestane, že se několikrát za den ještě posrandí třeba hned po přebalení. U nás to je 5-6 plínek a malá má prcinu na popusinkování 😀

mona81
28. led 2007

holky já mimi teprve čekám, ale podle reklamy, co tady propagujete už vím co budu asi kupovat. Finančně na tom nejsem nejlíp a když si je tady všichni tak moc chválíte...FIALOVÉ PLENKY TESCO 😉 😀

kote
28. led 2007

dashak-díky 🙂 a ještě se zeptám,pokud přebalíš jen počuranou plínku,je ta moč cítit?-jako ta pomalu se rozkládající uvnitř toho jádra... a pokud v tom mimi leží,tak tím tlakem tělíčka fakt nejde ani vlhko? Myslím,jako když tu plínku zmáčkneš v ruce,zda máš ruku vlhkou a nebo to opravdu je úplně odvedené-definitivně a ruka je suchá....Díky 🙂

dashak
28. led 2007

Kote, moč by páchnout neměla, když mimi přebalíš co 4 hodiny. A pokud plínka páchne, tak může mít třeba nějaký problém (zánět močových cest třeba).
Plínka na omak mokrá není,několikrát jsem to zkoušela, je to akorát takové teplé, rozhodně z toho žádnou tekutinu nevymáčkneš. Když malou rozbalím (pokud teda se zrovna před chvilkou nevyčůrala) tak má normálně suchou pokožku. Já bych do látkových nešla, nekojím, takže mám dost práce s chystáním mlíka a ještě prát a žehlit plínky - těch samozřejmě spotřebuješ tak 3xnásobně víc za den než papírových.
Já bych ti doporučila jednu věc, nevím jestli je u vás drogerie Rossmann, tam mají newborn plínky 2-4kg po 28ks, je to malý balíček jak kabelka s uchem akorát do ruky 🙂 a můžeš je vyzkoušet až se mimi narodí. Stojí 99,- takže tě to nebude mrzet pokud zjistíš, že papírovky nechceš. Jsou kvalitou výborné, stejně jako Tesco. My jsme je dřív kupovali, protože tesco newborn nedělá jen mini 3-5kg a pro nás byly velké, malou pustili z porodnice, když měla 2,130g. Akorát pokud by se ti narodilo větší mimi než 4kg, tak by ti nemusely sedět. My jsme je měli i dlouho potom co Ivanka měla 4kg, protože ona je štíhlounká, rostla spíš do délky. A tesco mini je 80ks, tak se můžeš rozhodnout. Záleží na velikosti miminka.

Mona 81, tesco jsou super, ale dělají dva druhy a oba jsou teď fialové obaly, takže kup ty dražší, stojí běžně 259, v akci 199.

kote
28. led 2007

dashak -děkuji-zjištuju co se dá o použití obou možností (látkové i jednorázové),abych se pak mohla rozhodovat,co budu chtít pro své mimčo....
díky 😉

womann
28. led 2007

Ahoj,koukam,ze chvalite Tesco plinky.S temi zkusenost nemam,pouzivam pampers.Nicmene se mi jeste nestalo,ze by praskla,nebo protekla 😕 Jestli nezalezi treba na tvaru nozicek,ze protece....mimi se po nich neoprudi.A vydrzi taky celou noc...

dashak
28. led 2007

womann a jaké používáš? Active baby nebo sleep´n´play? Ty "slípky" mají strašně úzké to jádro a většinou to teče jenom do toho papíru a nebo máš klidnější dítko. Naše je furt v pohybu, tak se jí to i dost sešňupe.