Jaká značka papírových plen vám nejvíce vyhovuje?

raculka
29. srp 2006

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s různými značkami plen.
Já zatím vyzkoušela jen Pampers,Huggies a Tesco pleny (mimču je teprve 7týdnů).
Dost mě zaskočilo,že nejvíce nám zatím vyhovují Tesco pleny.
Přitom jsou fakt levné a v jednom testu DNES dopadly před 2 lety
skoro nejhůř 😒
Nemile mě překvapilo,že pampersky i Huggies nám často protečou 😅
Tak zatím používam nejradši ty Tesco ve fialovém balení,
zatím nemáme žádné opruzeniny apod.
Možná se to mění i věkem a tvarem hovínek??
A zkoušely jste třeba pleny z DM nebo DRoxi??
díky za tipy 😵

prcekpet
25. srp 2009

ahoj, tak souhlasim s martulikk - ono to je asi o spatnem nasazeni 😀

evinkaa
1. zář 2009

Ahoj holky, začali jsme používat plenky velkosti 3. Doteď jsem byla spokojená s Pampers, mám teď Active Baby 3, ale stalo se mi už několkrát, že když malá leží na boku a spinká, tak jí plenka proteče. Dvojky měly takový pružný pásky na zapínání, ale tyhle trojky to nemají. Myslíte, že je taky nějak blbě nasazuju? Nebo bych je měla víc utáhnout? Máte některá zkušenost?

reruna
1. zář 2009

evinkaa pamperrsky active baby by měly mít ty pružný pásky všechny 😲 a z boku nám to protíkalo, když nám byly plinky velké, asi jí ta velikost ještě nesedí

hanulik
1. zář 2009

Holky, měla bych na vás otázku. Byli jsme velice spojený s Tesco (fialové), ale po téměř roce používání se nám z nich malý začal osypávat. Stejně tak po jednom použití Hugiees. Proto jsem koupila Pampersky. Ale všimla jsem si, že z nich má poškrábaný zádíčka. Máte některá stejnou zkušenost? Čím by to mohlo být? Plenku jsem prohmatávala a nic zvláštního jsem nenašla. Docela mě to dneska vyplašilo, asi zkusím radši ty z DM.

evinkaa
2. zář 2009

reruna: Já myslela pásky přímo co se lepí na ten suchej zip, myslím, že u dvojek byl pružný, ale to je jedno. Ono se mi totiž zdálo, že dvojky malé hrozně obepínají nožičky, měla tam velký otlaky, tak proto jsem začala zkoušet velikost 3. Tak nevím, jestli se fakt nevrátit k velikosti 2... 😒

nikkimm
9. zář 2009

Plienky pampers Sleep and Play 4 maxi (7-18 kg) 50ks, mám na predaj 4 balenia , cena za balenie 9,50EUR pripadne dohoda

reruna
9. zář 2009

evinkaa no však ty pásky by měly být pružné u všech velikostí, ale nevím, my už dlouho používáme jen v.4 a ted už trénujeme i odplinkování - zatím se moc nedaří...

maly_prcek
9. zář 2009

Jak jsou na tom ty Tesco plínky vel. 2 velikostně? Ony jsou až od 3kg - budou sedět i na novoška pod 3kg??? Nebo je v té velikost Newborn velikosti 2-5kg a Tesco 3-6kg takový rozdíl... Díky... 😉

luthien.k
9. zář 2009

Když už používám papírovku, tak Alanu z DM, která je z velké části rozložitelná narozdíl od "normálních" papírovek. Navíc je krásně jemná, ještě nikdy nám neprotekla a moč v ní nesmrdí jako v jiných papírovkách (minimálně můžu porovnat s Huggies z porodnice). Ani dvakrát dražší eko pleny Moltex mi nepřipadají lepší. Tak kdo nakupujete v DM, zkuste si někdy připlatit dvacku a místo Babylove apod. zkuste Alanu 😉

zuzu_z
9. zář 2009

U mladší dcery jsme používali Pampers a maximální spokojenost. Myslím ty Active baby s pružným páskem... teď jsme dostali od známých na mladšího syna Pampersky a když jsem je rozbalila,nestačila jsem se divit. Jsou slabé, připomínají mi Sleep and Play které byly teda naprosto pro nás nevyhovující.Kromě toho že protekly stály za prd. Stalo se vám někomu něco podobného? Mají teď stejné obrázky jako Sleep and Play... 😠 ale cena je pořád stejně vysoká...vyšší než Sleep and Play.

Na Kubíka jsem kupovala Pampers New baby velikost do 6kg, které měly obrázky malých sloníků s míčem atd, ale jen ten sloník. Když jsem je kupovala posledně, brala jsem 2balíky. V jednom byly ty stejné a ve druhém byly ty jakoby Sleep and Play - slabší, horší, obrázky různých zvířátek. Teď je doberu, ale už je nekoupím... jsou hrozné, a na tu kvalitu předražené.

Možná je to tím, že Pampers mají na trhu nové plínky Premium Care v bílém obalu. Jsou hodně drahé, ale úžasné. Vzala jsem jeden balík, dávám je na noc. I Velikost 2 do 6kg má tu síťku a neprotečou vůbec... mají krásné obrázky a jsou měkoučké. Nevím jak větší velikosti...

Chtěla jsem varovat mamči, co by chtěly koupit plínky do porodnice ty vel.1 ve žlutém obalu Pampers, ať nekoupí ty horší kvality. Pozná se to na obalu - na tom obrázku plínky kde je ta síťka atd je obrázek, který je na plínce - buď tam je ten malý sloník anebo větší obrázky a to jsou ty horší. Tak pozor na to! Cena je stejně vysoká...ale ty s menším obrázkem sloníka jsou lepší-o moc.

lucenek
9. zář 2009

zuzu ty extra care mám taky ale 4 a to je mazec, jsem zklamaná..jako malé velikosti , když se často přebaluje super-lehké, měkké, netlačí.....ale Sáře je mením i po 1,5h má je naducané až visí v ropzkroku a táhnou dolů, po hodině a půl, takže na tu cenu velká spotřeba, ale jak říkám u novoška co má furt vaječinu a opravdu co 2h se přebaluje super

petra.vavra
9. zář 2009

tak nám vyhovuje nejvíc huggies...Pampers nám spálily pokožku, protože malá nemůže mít napuštené jádro. Kdyby někdo chtěla zbylo mi hodně kalhotkových papers 4 pro holčičku, tak napiště do IP.

reruna
10. zář 2009

zuzu tak to mě nenapadlo, že by se pampersky mohly tak lišit... tak to by mohlo být to, proč některé mají a některé balíky nemají ty pružné pásky?

tygrous
10. zář 2009

Ahojky, jakou máte zkušenost s plenkama z DM Babylove newborn? Mám kuponky na slevu, tak jsem si říkala, že bych je koupila do porodnice... A co Fixies Newborn? Ty jsme měli v lékárně a nabízeli tatínkům, kteří přiběhli z porodnice, ale bohužel nemám zpětné ohlasy...

zuzu_z
10. zář 2009

lucenek: tak to jsem teda zklamaná☹ myslela jsem, že budou taky dobré... Ty dvojky mi vydržely kolikrát i celou noc a pěknou nálož... jenže už z nich vyrůstá...
huggiesky nám nevyhovovaly, protekly a gumičky se zařezávaly do faldíkůna nožkách...ale to třeba jen nám... i když u obou dětí
reruna: řekla bych, že to bude ono...myslela jsem si,že to byl jen jeden vadný balík - i mistr tesař se utne že jo...ale tohle...
tygrous: Babyllove newborn jsou super 😉 taky jsem využila kuponky... osobně mi přišly pampersky lepší, ale rozdíl není vůbec znatelný... neprotekly ani nebyly jinak nevhodné 😉 Fixies Newborn jsme měli v porodnici u malé a byly takyf fajn, nevím jaká je cena ale tehdy byly dražší jak Pampersky. Akorát jsme neměli 1 s tím vyříznutým pro pupíčky ale dvojky normální.

tygrous
10. zář 2009

Holky, a ty newborn maji vyriznute misto pro pupicek vsechny? Nebo to maji jen pampers?
Fixiesky newborn 30ks stoji asi 180,-...

meri
10. zář 2009

Mně se malá oprudila jedině z Fixies newborn. Jinak ji vyhovujou skoro všechny, zkoušime měkkost, jemnost, tvar...
Nejvíc se mi líbí Huggies premium, taky jsou příjemné babylove. Tesco a alana se mi zdali hrubé ...

lucenek
12. zář 2009

já se vracím k huggies premium, ty fakt vydrží dlouho...myslím celou noc, delší prochajda bez možnosti přebalení....ty pampers extra care mám jen na doma....ale jsou suprácé, u druhého kupuju jen ty tak do 3vel, pak huggies

simlenka
12. zář 2009

My jsme zpocatku pouzivali pampersky,ale cim byla mala vetsi,tim horsi zkusennost.Temer hned byly procurane.Tak jsem presla na Tesco plinky,ty v savosti asi nic nepredci,ale maj blbej tvar,kdyz Terca zacla chodit,prekazely ji mezi nozickama.Ted pouzivame plenky z Lidlu a velka spokojenost.Maj dobry tvar,skvele sajou oproti pamperskam a cena je taky prijemna.Jsou podobne tem z DMka,ale rekla bych,ze sajou lip.Ted se ale chystam ozkouset ty Alany,at usetrime trochu tu nasi prirodu,protoze chozeni na nocnik je v nedohlednu!

minda
14. zář 2009

Tak na dovolené jsme používali Pampers Sleep & Play a nikdy více, Patrik byl celý opruzený. Střídáme Huggies Premium a Babydream, ale poslední dobou nám nestačí ani ty, Patrik se vždycky ráno buď ještě ve spánku nebo těsně po probuzení vykaká a je to taková nálož, že to má až na pyžamku 😠 .
Alany z DM jsme zkoušeli, ale nemají na zádech pružení, Patrikovi moc neseděly, padaly mu. Lepší jsou klasické Babylove z DM.

pospecka
15. zář 2009

Ahojte,
my jsme zatím vyzkoušeli Pampers obyč new born (žlutý balení), pak Pampers Premium Care a Babylove (z DM) a koupený, ale zatím nevyzkoušený máme Pampers Sleep and Play. A asi nej jsou ty Premium Care, ale i ty obyč Pampers se dají, ale ty babylove, už když jsem malýmu oblíkala, tak jsem se před ním uplně styděla co mu to dávám za hrůzu. Zděsila jsem se, když jsem je rozbalila. Už od pohledu jsou ty plínky otřesný. Občas mu ji přes den na střídačku s Pampers frknu (aby se spotřebovaly) a zrovna se malýmu povedlo do ní vykakat a vyteklo to obouma nohavičkama na stehýnka, no děs běs. V Pampers se nám to nikdy nestalo. Ale musím zaklepat, že z žádné se malej neosypal ani neoprudil.

beruska2x
15. zář 2009

tak ja jsem po dlouhy dobe koupila Pampers (aktive baby vel. 4+) a jsem neskutecne zklamana, v malych velikostech jsem pouzivala jen je (v 1, 2, 3 jeste pak taky), pak jsem daavala Hug premium - ty jsou super, Tesco fialove a ted zelene - taky velka spokojenost ale ty Pampersky me ted taaak zklamaly ze je uz nekoupim.. hned jsou procurane, divne smrdi (pry aloe 😨 ) za tu cenu desbes

marticumacek
20. zář 2009

Já zatím testovala tyto:

Bella Happy Newborn 2-5kg-použila jsem je do porodnice,měly výkroj na pupíček.Sestřičky je hodně chválily.I já byla spokojená.Jsou dost široké,takže fajn na kyčle.Na omak příjemné a také se dopře zapínaly.Jen ten výkroj moc smysl neměl,protože i tak pupík překrývaly a to měla Terča přes 3 kg 😅

Bella Happy Mini 3-6kg-malá má už 4,5 kg,tak jsem zkusila větší plínky,ale pořád je má kolem nožiček volné-proto jí také témeř vždy protekly bokem.Musíme holt počkat až doroste.Tato značka má plínky tedy spíš větší a osvědčí se na větší mimi než píšou na obalu.

Tesco fialové Mini 3-5 kg jsou opravdu na drobnější mimča,pěkně obepínají nožky,ale připadají mi nízké-jako bokovky 😉 Nejsou špatné,ale nepřišly mi tak super,jako většině maminek.

DM Babylove Newborn 2-5kg-byla jsem zklamaná provedením,zapínání nebylo nijak vymakané,celkově na zadečku neseděly.Ani nejsou nějak extra cenově výhodné.Když si vyhlédnu akci,tak mám dokonce levněji kvalitní značkové pleny.

Pampers New Baby 3-6kg-jsou oproti jiným značkám hodně tenké,ale krásně sály a neprotekly ani bokem.Gumičky netísní,ale přitom krásně doléhají.Zapínání bylo jednoduché.Na omak mi byly příjemné.

Pampers Active Baby 4-9kg-jsem moc spokojená,opět jsou hodně tenké,ale hodně sají.(I když je fakt,že já přebaluju často.Když slyším jak do plínky rube,tak klidně i po půl hodině.Přes noc většinou nepřebaluju a vydrží bez nehody na prostěradle.) Boky s gumičkama jsou parádní a pružné zapínání je úplně nejlepší.Na zadečku krásně sedí a materiál je příjemný.Jsem z nich dost nadšená. 🙂

Takže u mě to vyhrávají Pampers,i když jsou drahé.Ale pokud si pohlídáte akce,tak cena není tak strašná.A já si radši připlatím na každou plínku korunu,ale s vědomím,že se nebudu několikrát denně rozčilovat nad protečením a blbým zapínáním 😉

bajusik
23. zář 2009

Holky můžete mi říct jaký je rozdíl mezi bílými a fialovými plínami Tesco? Nepochopila jsem, které jsou které. Ty fialové jsou ty, které mají fialový pruh a je v nich napsaná ta velikost a jinak jsou bílé a je tam obrázek dítěte? Nebo to jsou ty bílé?Díky

ojo
23. zář 2009

já mám testnuté tyto:

Pampers - sleep and play nám vyhovovali 🙂 🙂
Huggies premium - super 😵
Huggies clasic - jsou také dobré, ale premium jsou o hodně lepší 😉
Babylove - vůbec nám neseděli, malej měl normálně mokrej zadek 😖
Fixies - super 😵
Wickies z kauflandu - hrozný, protekli, jak jsou igelitový, tak malej byl po nimi zapařený 😝
Mamia z německa - super 😵 😵 😵

bajusik, myslím, že ty fialové tesco pleny, mají prostě jen fialový obal a je tam napsané unisex napies (nebo tak nějak) 😉

bajusik
23. zář 2009
gtver
23. zář 2009

bajusik, ne tyhle ne tzv. "fialové" tesco pleny mají celý obal světle fialový, mám pocit, že nyní je nahradili zelenými

gtver
23. zář 2009

ty, na které jsi dala odkaz jsou naopak právě ty "bílé"

gtver
23. zář 2009

K tématu: Huggies - vyhovují
Tesco fialové - vyhovují
Pampers - nevyhovují
Happy - nevyhovují

evicka7
23. zář 2009

tak my teď testujeme Alany z DM a jsou v pohodě, prostě plíny 😉