Jaká značka papírových plen vám nejvíce vyhovuje?

raculka
29. srp 2006

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s různými značkami plen.
Já zatím vyzkoušela jen Pampers,Huggies a Tesco pleny (mimču je teprve 7týdnů).
Dost mě zaskočilo,že nejvíce nám zatím vyhovují Tesco pleny.
Přitom jsou fakt levné a v jednom testu DNES dopadly před 2 lety
skoro nejhůř 😒
Nemile mě překvapilo,že pampersky i Huggies nám často protečou 😅
Tak zatím používam nejradši ty Tesco ve fialovém balení,
zatím nemáme žádné opruzeniny apod.
Možná se to mění i věkem a tvarem hovínek??
A zkoušely jste třeba pleny z DM nebo DRoxi??
díky za tipy 😵

beruska2x
22. kvě 2009

me se malej jeste neosypal.. 😉

marcelkad
22. kvě 2009

Myslím si, že je třeba vyzkoušet všechno a porovnat. "cas straveny pranim, zehlenim atd raději stravim s ditetem" - pere pračka, žehlit se některé typy nežehlí. Čas nakupováním jednorázových plenek je podle mého delší, než práce s látkovými. Ale to je na vkusu.

ve24
22. kvě 2009

ahojky,tak tady čtu o látkových plenkách, napíšete mi prosím někdo odkaz kde se prodávají? díky

marcelkad
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
22. kvě 2009

no musis to do pracky dat, veset, skladat.. dekuju pekne a at mi nikdo netvrdi ze to nesmrdi.. kdyz to skladujes, v tech teplech.. me to prijde proste nechutny no... jinak pliny nakoupim s normal nakupem na ktery stejne jdu, nebo doma nejite?

marcelkad
22. kvě 2009

Berusko, nikoho nepřesvědčuji o změně, jen napsala svou zkušenost. Navíc mě to prostě s látkou baví, to je vše.

beruska2x
22. kvě 2009

no taky bych se nikdy presvedcit nedala 😀

schnek
22. kvě 2009

beruško, klidně tě pozvu k nám, že to fakt nesmrdí 😉 mám kbelík v panelákový (prakticky nevětratelný) předsíni a nic cítit není 😉

každej, ať si vybere, co mu vyhovuje, jen mi přijde zcestný argumentovat časem a pracností. To samozřejmě byl argument pro naše maminky. Když srovnám tehdejší a dnešní možnosti, pračku, žehličku, nabídku trhu a především názor na péči o pleny, je to nesrovnatelný a jsem za, že papírovky vs. tehdejší látkování je jasně pro volbu papírovek. Ale kdo nic neví o moderních látkovkách, ten podle mě opravdu nemůže soudit, co se těch konkrétních argumentů týče, když mu tahle zkušenost chybí 😉

beruska2x
22. kvě 2009

diky optavdu ne, spis to uz necitis 😉

marcelkad
22. kvě 2009

nikdy neříkej nikdy 😀 mě taky okolí zrazovalo, že jsem blázen v dnešní době používat látkové a teď, když to vidí v praxi se jim to moc líbí

beruska2x
22. kvě 2009

tak tohle vim jiste 😀

schnek
22. kvě 2009

to mě taky napadlo, tak jsem se ptala MM, jestli když přijde z práce, není to tam cítit - prej vůbec. I podle mých rodičů ne. Tak snad nekecají 😉

sabuse1
22. kvě 2009

Tak já smrádek cítím jen když kýbl otevřu, ale jinak v koupelně nic cítit není když je zavřenej. Ze začátku než se zahojil pupík sme používali papírovky a smrdělo to teda daleko víc.

mojmacik
22. kvě 2009

tak ja sa pridam,k tym jednorazovkam...pri trojkach si latkove neviem predstavit. Mozete namietat,ze jednorazovky su drahe atd....no zatial idem na sponzorskych...no pri latkovych by musela ist pracka nostop 😀

astrane
22. kvě 2009

no jo to by chtělo tu pračku co mají prádelny 😀 Jinak by fakt jela asi pořád...nebo na to musíš mít lidi🙂...ale dětičky jsou teda fakt krásný....tolik radost najednou...(a starostí)Ono je problém se s tím myslím vypravit i na procházku,ne?Aspoň ze zečátku...já si to teda ani neumím představit

mojmacik
22. kvě 2009

astrane....zatial byvame u tchyni v dome,takze deti su von cely den aj bez prechadzky.Na 2 kociky mam spojky,takze na vychadzku mozeme ist aj 2.Inak mam opatrovatelku 😀

nelinkav
22. kvě 2009

Jednorázovky jsme do asi třech měsíců mláděte používali výhradně, newborny jsme měli Pampersky, v pohodě, neprotýkaly, ale víc se mě líbili DM Babylove. Ty mi přišly lepší i v těch větších velikostech. Teď se pomalu přesouváme na látkování (zatím ne full time, bo jsem prozatím pořídila necelou výbavu, na zkoušku) a je to fajn, mládě je v tom spokojenější (bych se taky cítila líp v hebké bavlně/fleesu než v papíru).
Skladuju v 20l popelnici s těsnícím víkem, a otevřený koš plný látkovek na rozdíl od koše použitých jednorázovek nesmrdí, možná i proto, že tam neschováváme hovna, bo ty hážem do wecka. Zavřený to rozhodně cítit není, mm i tchýně, co hlídává by se rozhodně ozvali 🙂

Mojmacik, látkovat s trojčátkama by asi byla řádná fuška, praní a skládání sic není žádná práce, ale v tomto počtu už musí být záhul všechno😅 Jinak máš Jakoubka v pase červeně jak holčičku, to by se mu určo nelíbilo 😀

soanpe
22. kvě 2009

u nás vedou babylove z rossmana.
mají gumičku na zádech a krásně sedí.mezi nožičkama jsou zúžené, takže fakt sedí 😎

sheherazada
23. kvě 2009

tak já se taky přidám, Chtěla jsem po šestinedělí látkovat a koupila sem si lepší látkovky než čtvercovky. No ale pro mě to není. Nedá to víc práce než papírovky,hodit do pračky a pověsit zas tolik práce nedá. Já měla problém v první řadě s tím, že každopádně v jakékoli látkovce, třeba i ve dvou čtvercovkách měla Verča zadeček celkem vystlanej, což mi neva z estetickýho hlediska, ale spíš sem byla přesvědčená, že si tím kazí záda, protože jak měla bouli na zadku, tak když se položí dítě na záda, tak mu jde zadek do kopce, takže dle mě, chudák páteř. S papírovkou zadek do vejšky nejde, je to jen slabá vrstva. A pak sem u látkovek měla problém s tím, že bych snad musela přebalovat po hodině, hned to bylo durch. Měla jsem různé druhy. Takže asi tak. Látkovky sem prodala a jedu na teskáckejch papírovkách, vyhovujou mi nejvíc. Fixies nám protečou hnedka, pampersky ujdou, hugiest jsou srovnatelný s tesco🙂

soanpe
23. kvě 2009

oporava babydream z rossmany 😅
hugies se nám zařezávaj do špíčku, fixies jsou drahé a nic moc, pampers dobrý, ale máme vyrážku

bera28
24. kvě 2009

Tak u nás na celé čáře zvítězily Háppy od Bella Baby. Dávali je prckům v Poolí na nedonošencích a už jsme u nich zůstali. Vyzkoušeli jsme i Huggies, Pampers a Babylove, ale žádné z nich nevyhovovaly.

smardik
24. kvě 2009

tak my používáme pampers z penny nebo lidlu

huggies mi nepřišli nic moc, babydrem z rossmanu protečou, tesco pleny má škaredý zadek, takže u nás pampers - ty jsou asi nejlepší a kupuju v akci do zásoby tak nejsou ani tak drahé, pak penny a ještě lidl-ale ty přes den, celou noc nevydrží

lenkicka
27. kvě 2009

aojh holky 🙂
tak na začátku jsm používali Pampersky jedničku a dvojku. Trojky jsme měli jen jeden balík...ale zjistila jsem, že voní a to ve mě příliš důvěru nevyvolalo...musí tam být pěkná chemie. Navícnedýchaly a Šimimu se osypával zadeček. Tak jsem zkusila EKO Alany z DM a jsme moc spokojení. Krásně prodyšné a žádné vyrážky. I když je fakt, že občas, když jsem ho dobře nezabalila, tak trochu protekly, ale teď už je to zas ok. Ale jinak absolutní spokojenost 😵
Částečně jsem i látkovala, když byl mrňousek ještě maličký...ale sotva si cvrknul, tak byl řev 😀...na to jsem fakt neměla sílu. 😉
Ale od holek z dětského centra jsem slyšela, že Baby Love z DM jsou taky výborné....a jsou ve více velikostech než Alany 😎

soanpe
27. kvě 2009

tak nám babydream vydrží tak od 23hod. do 7hod. aniž by protekly
není kudy, vzadu maj gumičku

lenkicka
27. kvě 2009

Soanpe:Tak my jsme ma to podobně...od osmi do šesti...jen jedna plína Alana 😀...a to ještě někdy pocucává v noci čajík, když má žízeň...je hodně horkokrevný a hodně se potí 😎

soanpe
27. kvě 2009

len. ted jak je vedro ,tak mi malá za noc vypije i 400ml.necháp, kam se to do ní vejde 😀

ijo
28. kvě 2009

Ahoj,tak já taky s troškou do mlýna. Máme látkovky, mám třetí dítě a můžu odpřisáhnout že práce navíc není. Ale je pravda, že já mám kvalitní dražší pleny který stačí prát na 40, nežehlí se. celá práce spočívá v tom, že je dám do pračky, hodím na sušák a položím k přebalováku. Opravdu nesmrdí, není v nich plast ani rtuť, narozdíl od jednorázovek. Dělám to kvůli prckovi, já taky nechci nosit igelitový kalhotky. A holky, ty pleny jsou fakt krásný. Jukněte na www.tuly-tuly.cz tam jsou ty nejhezčí 🙂
Jednorázovky máme na dovču a bereme Alany z DM.

senja
29. kvě 2009

Holky, nevite, pro kolik kilo jsou ty nejmensi TESCO plynky? Ja je chci do porodnice, takze pro jistotu potrebuju velikost od 2 kg.

Neco mimo tema, kdyz uz se tu o tom diskutuje:
Ja se zatim chystam na latkove pleny.
Nejsem sice typ takove te "prirodni" maminy, ktera rodi do vody, nosi dite v satku, pouziva homeopatika, mysli na ekologii apod. (nic proti takovym, ale ja jsem nenapravitelne zkazena civilizaci 😀 ).
U mne hlavnim duvodem pro latkove pleny je zdravi maleho - nechci z nej jednorazovkami udelat impotenta. Hodne se zaparuji, coz ma pro kluky otresne nasledky. Je fakt, ze se po jednorazovych plenkach tolik neprudi jako po latkovkach a prace s nima je mene. Mit holku, neresim jako blbec typy svrchnich kalhotek a jdu do jednorazovek 😉 Ale s klukem jednorazove plenky budou asi vazne jen do porodnice a pak jako rychla zachrana 😉

ijo
29. kvě 2009

senjo, já ti tleskám. na www.rosacb.cz v sekci ekodítě je anglická studie o vlivu jednorázovek na plodnost u kluků. Ale stejně mi nedá tě opravit - v látkových plenách se dítě nezapařuje, narozdíl od jednorázových - v těch se paří a právě proto se zahřívají varlata a má to vliv na plodnost. Takže směle do látky!!!

soanpe
29. kvě 2009

ijo,
je hezký, že se ty pleny perou na 40°C, ale fekální bakterie se zničí při 70°C, takže nevím, jestli to je úplně ok 😅

to bych se docela bála dát prckovi, kvůli infekci