Jaká značka papírových plen vám nejvíce vyhovuje?

raculka
29. srp 2006

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s různými značkami plen.
Já zatím vyzkoušela jen Pampers,Huggies a Tesco pleny (mimču je teprve 7týdnů).
Dost mě zaskočilo,že nejvíce nám zatím vyhovují Tesco pleny.
Přitom jsou fakt levné a v jednom testu DNES dopadly před 2 lety
skoro nejhůř 😒
Nemile mě překvapilo,že pampersky i Huggies nám často protečou 😅
Tak zatím používam nejradši ty Tesco ve fialovém balení,
zatím nemáme žádné opruzeniny apod.
Možná se to mění i věkem a tvarem hovínek??
A zkoušely jste třeba pleny z DM nebo DRoxi??
díky za tipy 😵

kucerka0507
1. dub 2009

my používame dm plienky, som spokojná, takže už ani nerozmýšľam, že by som kúpila nejaké iné, a cena tá tiež vyhovuje

agnessa
1. dub 2009

nepročítala jsem celou diskuzi, ale vyzkoušeli jsme hodně druhů plenek a naprosto největší spokojenost po všech stránkách je u nás s ekoplenami z DM.... 🙂 nesmrdí, jsou krásně měkké a ani ta cena není hrozná 🙂

julie2905
1. dub 2009

martii07 jak už tu někdo psal výřez na pupík mají plenky Happy newborn (k sehnání Kaufland, Hypernova) a nám taky vyhovovaly, teda až později nejdřív jsme používaly taky značku Happy, ale od 1 - 3 kg 😔

janica79
22. dub 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat... Jaké máte zkušenosti, do kdy Vám stačila velikost plen do 5kg (někde jako new born 2-5kg a jinde mini 3-5kg? Chci si nakoupit nějaké pleny do zásoby před porodem abych pak tohle nenechávala na manželovi 😉 Zatím mám jen 1bal. pampers newborn.... Díky za radu 🙂

michal_spuntik
22. dub 2009

Pro janicu:

ahoj, záleží na tom, jak velké prtě se ti narodí.
Pokud budeš používat jen papírovky, počítej kolem sedmi kusů na den a 5 kg může být tak do 2 měsíců (ale tohle je fakt hodně individuální). Kdyby to tak bylo, je to 60 dní x 7 na den a tím pádem 420 plen - ale s velkou zásobou to raději nepřežeň...
Michal

julie2905
22. dub 2009

Janica, tak nám vydržely dlouho, malá měla 5 kg, když jí byly 3,5 měsíce 🙂
jinak taky bych to nepřeháněla, pokud nemáš někoho, komu to případně prodáš nebo daruješ, já měla velký oči a zbylo
udělala bych si zásobu tak cca 240 kousků na měsíc a potom přikupovala další a manžel by to taky zvládl, když zadáš přesné instrukce 😀

beruska2x
23. dub 2009

janica.. zasoba tak 4 baliku ti staci, daji se kouúpit vsude, jinak malymu je 8m a mame velikost 4, kamaradka ji ma taky ale pro holcicku na 16mesicich.. je to hoodne ruzne 😉

polabanka
23. dub 2009

Mně přijdou jako nejlepší plenky Alana z DM (ekologické) 😔

lentilka11
23. dub 2009

taky používáme alany (v kombinaci s bkm nemáme ani velkou spotřebu); nedělají se v nejmenší velikosti, až od 4kg

pro janicu: newborn pleny jsme měli jen dva balíky

andreahrbacova
24. dub 2009

Ahojky chci se zeptat jaké pelnky jste brali do porodky?Slyšela jsme že nějaké mají ten výřez na pupíček,nechce se mi to dočítat pozpátku,může mi někdo poradit?
A jaké máte zkušenosti s pelnkami Baby love z DM,dneska jsem na ně koukala,a ty ceny jsou velmi přijatelné.A ty Alalana to jsou zase jiné v DM?Takže tyto doporučujete holky?Děkuji za odpovědi

lentilka11
24. dub 2009

záleží, kde chceš rodit, nám pleny dávali

výřez kolem pupíčku mívaly snad fixies, i když tu, myslím, někdo psal, že už taky nemají..ale ten výřez podle mě není potřeba, pleny se dají ohrnout..

babylove byly fajn, používala jsme je před alanami (DM)- ty jsou sice dražší (zvlášť větší velikosti), ale zase je to přírodě i dětem nejvíc "friendly" varianta z papírových plen

kuk sem:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

leryl
24. dub 2009

Já jsem měla huggies premium a dobrý,ani jsem netušlia,že jsou nějaké s výřezem pro pupík,podle mě to jezbytečné.
Baby love měla kamarádka a byla spokojená,já měla ty Alana(ty jsou eko)a taky se mně líbily.Jsou taky z DM,je to jiný druh plenek.
Ted používáme Tesco fialové a Tou Jours(nebo tak nějak)z Lidlu a oboje dobrý.

andreahrbacova
24. dub 2009

No nám na kurzíku říkali že si máme vzít plenky vlastní,že neposkytují ☹
Tak pokud není výřez nutný,tak je to bezva 😉
no já jsem to právě tady někde četla že jsou s výřezem,ale ještě jsem se s tím nikde nesetkala.
Jinak díky holky za vaše názory 😉

luciejadr
24. dub 2009

Andy, výřez mají Happy od Belly, prodávají je třeba v Hypernově a nejsou drahé a moc nám vyhovovali. JInak jsem měla pampers a z DM.

andreahrbacova
24. dub 2009

Luci díky,tak ja na ně mrknu 😉

smardik
24. dub 2009

andy ze začátku jsem používala ty happy a super 🙂 a ted používáme pampers - nakoupíme když jsou v akci, pak z penny a z lidlu 🙂 ale ty z lidlu jen přes den, na noc ne byli pročůrané

soanpe
24. dub 2009

Přidám se.
Malá se mi po Pampers osipala,tak jednoznačně Babylove z DM a dnes jsem v Globusu vzala balík Bornys 5-9(malá má za týden 5měs. váží přes 7kg/65cm) a asi jsou lepší než ty Babylove

jinak moje zkušenosti s rozměry newborn:

Huggies jsou njmenší, pak jsou Pampers.tyhle jsme používali do měsíce. u Huggies pozor na tlustější stehýnka,my je měli odřený kolem lepících pásků
Babylove jsme měli do 2měs.

takže vešchny ty firemní pleny jako tesco, dm, rosmann, hypernova atd. jsou podle mě větší.

Výřez na pupík jsme vůbec nepotřebovali,upad nám 3.den po narození 😉

U new born bych fakt zásobu nedělala. stačí mít vždy tak 1balík do fototy, protože mně přišlo,že jsme z nich vyrostli ze dne na den 😲 😀

Dnes se daj pleny koupit fakt i ve 3hodiny ráno, takže pohoda.

Spousta drogerií, co maj svoje značky,prodávají i balení po 2ks,na zkoušku. Je to fajn na vyzkoušení.

ygreen
24. dub 2009

já teď vyzkoušela balení po 2ks albert pleny maxi a super a mají také pružné pásky 😉 takže do nich půjdu. Do teď jsme byli na huggies premium nebo pampers active baby.

soanpe
24. dub 2009

ygreen
taky se mi zamlouvají a sem tam nakupujeme i v německu v miller drogerii a tam jejich firemní pleny 5-9kg 62ks vyjde na 4,5€
zrovna včera jsme je dodělaly,tak nutím chlapa, abysme zase vyjeli po nákupech. Když vezmu 2balíky,tak už se to vyplatí a máme to i jako vejlet. 😀
na trhu před obchodákem si pokaždý koupím svazek gerber 12ks vyjde asi na 200,- a máme radost oba-já,že mám kytku a on,že byla levná 😉

onyx
24. dub 2009

ygren: asi před dvěma měsíci jsem poprvé koupila albert pleny a fakt mě mile překvapily, jsou jemné,dobře a hodně sají, jsou pružné a měkoučké atd. zkoušeli jsme různé značky,dražší i levnější, ale tyhle jsou vážně fajn

smardik
25. dub 2009

jo ty albert jsem taky zkoušela a přišli mi dobré 🙂

soanpe třeba my zásoby nowborn potřebovali, malý je nosil do 3,5měsíců 🙂

soanpe
25. dub 2009

smardik, já byla ráda,že jsme přešli z těch new born 2-5kg, protože jich bylo v balíku málo a byly drahý.
Teď podle značky jsme buď v 3 nebo 4.

ty albert -jestli myyslíme ty samé, tak jsou fakt dobrý 🙂 měkký,jemný a hlavně nejsou voňavý

soanpe
25. dub 2009

smardik,
my byly holky veliký 🙂 malá měla 51cm a o kilčo víc než Tomášek. dnes máme 65cm a přes 7kg.Za deset dní jdeme na ko, tak budu vědět přesný míry a váhu 😉
Můj synovec se do new born nevešel 😀 měl 4,40 a 53cm 😀 😀

simounah
25. dub 2009

Nám po narození nejvíce vyhovovali Huggies ( s porovnání s ostatníma newborn byly nejmenší). Malý měl 2850g. A pak jsme je dávali ještě asi 3 týdny. Pak byly dobré Fixies, pampers, Happy. Po Babylove z DM mu naskákaly pupínky.

simounah
25. dub 2009

My jsme newborn plenek spotřebovali asi 7 balíků, ale nekupovala bych dopředu velké zádoby. Až po tom co bych zkusila zda dítě po dané značce nebude mít nějaké pupínky - koupila bych další balení. Mě byly ty Babylove z DM doporučeny a chtěla jsem původně nakoupit víc balíků - ještě že jsem koupila jen jeden - protože mu nevyhovovali a máme doma skoro celý balík nepoužitý. My jsme koupili od každé značky 1 balík (Pampers, Fixies, Happy, Huggies) a zkusili co to udělá a když bylo vše OK, tak jsme přikoupili.

ambret
25. dub 2009

Andreahrbacova plenky c výřezem na pupík jsou HAppy 2- 5kg. U nás jsou do porodky povinné, jiné tu Dr nechce vidět. Takže první balík plen jsme měli s vykrojením a teď kupuji Pampers a plenky od jedné paní z MMB jsou moc fajn a nakupuje je u ní spusta maminek 🙂

vrana
25. dub 2009

Ahojky, tam my jsme zkoušeli už taky ledacos, nejspokojenější jsme a nejčastěji tedy máme pampers active baby nebo huggies premium. Používali jsme i babylove 2-5 kg, pak dlouho ne, protože větší u nás nikdy neměli a teď jsem je sehnala a malá se mi po nich osypala a to na to netrpí 😒

co je to za pleny ty z Alberta? A prodávají je i po nějakém malém balení na vyzkoušení?

Jinak kdybyste měla zájem některá, posílám do světa ty načaté plenky Babylove 4-9 a plenky Alana Öko taky z DM 7-18 kg. Když tak mi písněte.

pikusa
25. dub 2009

Ahoj holky...
tak nám zatím jedině babylove z DM.Malej se narodil 3440 gramů a 52 cm.a máme ty nejmenší.
Pampers New baby a Tesco pročůrá....vždy jeden bok má mokrý 😒 a to mám Pampers zásoby...tak doma někdy dávám...

kaca007
25. dub 2009

holky ty tesko pleny, které tu vychvalujete jsou tyhle?
http://www.itesco.cz/modules/shop/flyer/pdf/617...

soanpe
25. dub 2009

vrana,
jestli jsou to ty,co myslim tak se jmenujou euro...něco a prodávaj se po 2ks 😉