Jaké plenky pro novorozence?

oksnov
21. kvě 2013

Ahoj holky, asi uz tu nekde tato diskuze byla, ale zakladam radsi novou pro prehled 🙂 Chci se zeptat jake plenky se Vas osvedcily pro novorozence do porodnice? Dekuji!

evcounek
21. kvě 2013

záleží, kde budeš rodit. v Rakovnické dávají určitý počet plen. tuším že Huggies. já měla nakoupené pampers a až v Listopadu rodit druhé mimi tak si také koupím pampers (ty se nám osvědčili na Lukáškovi). Kup si jedničky tuším, že jsou do 4kg stačí ti nějaký malý balík. pak dvojkové ty jsou snad do 6kg. Už se v tom tak neorientuji přece jen Luky už nemá roka půl plínky.

lucyvivien
21. kvě 2013

Plenky Happy nebo látkovky 🙂

mafeska
21. kvě 2013

@oksnov mně se nejvíc osvědčily papmpers new baby (zelenožluté). Do porodnice jsem měla premium care (bílé) vel. 1, doma jsem začala používat new baby vel 2 a vlastně je kupuju do teď jen jim říkají jinak 🙂

aneta0707
21. kvě 2013

ja zacala s babylove a mela sem u nich zustat. krasne sajou a neprosakujou. ted sem koupila v akci pampersky newborn a huggiesky 2 a jsou to zbytecne vyhozeny penize. nejenze se mi zda, ze hrozne smrdej (cejtim kdyz se pocura), ale vejde se do nic malo, porad prebaluju a navic, kdyz spi dyl, tak ma malinka prosaklej zadek a dalsi navic - je v nich takova podrazdena a je videt, ze ji na tu kuzi nesedej. takze za me babylove z dm, hodne se do nich vejde (nemusim prebalovat po kazdym curani) a ani jednou neprosakly. mela sem 6 baliku a spokojenost 🙂

katyxq
21. kvě 2013

My měli dva balíky http://www.babako.cz/attitude-jednorazove-eko-p... - super, nejsou vůbec parfémované, žádné gely, příjemný materiál, prostě nic dráždivého, "lepítka" (něco jako hodně jemné sucháče drží dobře i po rozdělání a znovuzalepení, dobře seděly, neprotékaly. Doma jsme pak najeli na látkovky.

ratatooy
21. kvě 2013

@katyxq to je ale už dost drahá plína

ratatooy
21. kvě 2013

jinak mi mely prvni plinyk jak hugies tak pampers active baby,a v porodnici nám daly bella happy ty sou taky dobry a maji asi jako jediny vykroj na pupík

ratatooy
21. kvě 2013

a hoodne dobry plíny sou z tesca ty jejich zeleny obal myslim esentials ale stejne zaleži na ditěti náš snesl prakticky všechny plínky,chce to vyzkoušet určite nekupovat zasobu jednoho druhu plinek

katyxq
21. kvě 2013

@ratatooy já vím, ale já umělou parfemaci nesnesu na kůži sama, v obchodě se vyhýbám i uličce pracích prostředků a jednorázových plínek, ten pach mi vadí, čili nějaké ekojednorázovky byly jasná volba, ceny jsou u všech druhů podobné (a až bud jednou další dítko, tak bych je koupila zas a nebo klidně do porodnice vzala látkovky a manželovi je předávala na vyprání).
Doma jsme pak jako nouzovku (než jsme se naučili s látkovkama pořádně fungovat) koupili jeden balík Huggies newborn, br, malá z toho zarudla a osypala se celá, použili jsme z balíku asi 4-5plínek, smrdělo mi to ještě nepoužité, natož použité (zajímavý, použitý látkovky míň smrdí, potvrdilo mi to víc látkařek).

romcovaklarka
21. kvě 2013

@oksnov Já jsem na oba dva měla první plenky huggies, teď Sam má euroshopper z Alberta (například jsem na něj jednou koupila v akci Pampers Premium a oprudil se jako blázen) a Sára měla už i Pampersky oranžové a plenky z Teska ty Essentials a dobrý. Obecně teda ty Pampersky mi taky vadí, jak jsou navoněný (nebo spíš nasmraděný?), ten jeden balík mi někdo pro Sáru přinesl, tak jsem je spotřebovala, když jí nevadily, ale kupuju spíš ty levnější, nejsou tak parfémovaný a ještě ušetřím. Jedině trochu nevýhoda, že nemají ty lepíky pružné jako třeba pampersky nebo vůbec ty "značkové" plenky, ale to je o cvik.

ratatooy
21. kvě 2013

@katyxq ja znám dítě co ma latkovky a to dítě teda neuvěřitelne smrdí na sto honů,jednou bylo v mateřském centru a všichni se ošívaly co tam tak smrdí,ale třeba to je tím že maminka mu dává max 3 látkovky na celej den

ratatooy
21. kvě 2013

@romcovaklarka od roka a půl taky používáme obyč albertácký a sou super dřív je delaly že byli igelitový ted už jsou normal papirovy

katyxq
21. kvě 2013

@ratatooy tak tím to nejspíš bude, ble 😒, za to látkovky nemůžou, že je ta maminka čuně, já přebaluju každé ucvrknutí, snažíme se bezplenkovat, v mokrém je nanejvýš pár minut

ratatooy
21. kvě 2013

@katyxq to ti dá ale dost práce pořád kontrolovat kdy čurá u nas by to ani nešlo to bych nedelala nic jinyho protože malj je velkej pijan😀i přes noc mi vypije 0,5l nekdy i litr pití,takže bych přebalovala furt i v noci,navic to praní a skladování špinavych plen,a taky je to celkem draha zaležitost

kasparci
21. kvě 2013

Pleny z dm. Pro nás je Pampers nejhorší - hrozně moc navoněný a snad trvale "mokrý"

romcovaklarka
21. kvě 2013

@ratatooy Igelitový jsou ty nejlevnější z Teska. Ne ty essentials, ale nějaký ty úplně nejvíc obyč. Jednou jsem je zkusila, pač jsem místo v Albertu nakupovala v Tesku, a vůbec malýmu nevyhovovaly. Jinak oni finančně se ty látkovky nakonec i vyplatí, ale je to fakt, že práce je to navíc a nejen to praní, teď s dvěma si to neumím moc představit. A navíc Samíka jsem měla v látkovkách pár měsíců, napřed ok a najednou s ez toho začal osypávat, přitom nic jsem nezměnila, prací prostředek, plenky, kosmetiku, nic, přebalovala jsem ho často... Tak jsem začala dávat papírový a bylo to ok. Látkovky jsem povětšinou prodala a byla jsem na svém 🙂

elana
21. kvě 2013

@ratatooy no, tak to je opravdu čuně ta maminka a divím se, že takhle můžou vůbec fungovat, jednak teda že mu tři pleny za den stačí kapacitně, ale hlavně, že se jí z toho neopruzuje 🙄 Jinak já taky používám látkovky, ale jeden čas (cca. půl roku) jsme jeli i v jednorázu a za mě nemůžu říct, že je s tím nějak víc práce, že se to přebaluje o tolik častěji a prostě vůbec, mnohem víc mi ta látka vyhovuje, hlavně mám dobrý pocit, že se mi dítě neválí v močí nacucaným umělým gelu a o to jde především, prostě zdraví nadevše. Nejsem žádná extrafanatička, na dovolenou z čistě praktických důvodů beru jednoráz, když někdy látkovky nestihnou uschnout a musí dostat třeba na noc jednoráz, taky se z toho nehroutím, ale prostě tyhle plenky nesmrdí, na rozdíl právě od jednorázovky, zrovna tuhle manžel ráno říká, že se určitě pokakal a houby, vůbec nebyl 😖 , jen to tak prostě páchne na dálku, jak se moč v té chemii rozkládá. U látkovky k němu kolikrát dva čucháme a vsázíme se, jestli jo, nebo ne.

ale to jsme odbočily.

co se tématu novorozeneckých plen týče, mě se osvědčily nejvíc Huggies Newborn s bavlnou (bohužel se dělají jen vel. 1 a 2) a potom Babydream z Rossmana (vcelku všechny velikosti. Jsou za výbornou cenu a poberou obrovské množství všeho možného 🙂 )

tarien
21. kvě 2013

My měli huggiesky newborn - v porodnici super, ale doma po 4 týdnech už protékaly, koupili jsme je ještě jednou, protože malá byla ,,malá"...mezitím jsme měli pampers premium care 1 a velká spokojenost. Pak už jsme to střídali, dávali, co bylo 🙂

katyxq
21. kvě 2013

@ratatooy to poznám i bez šahání 😉, většinou si říká (miminka signalizují už od narození) nebo to na ní vidím, že to právě pustila nebo, pokud už má mokro, tak se tak divně ošívá, na skladování jeden 25l kýbl s dobře těsnícím víkem, jedna pračka za 2-3 dny, nic moc práce 🙂 , drahé to vypadá jen na první pohled, je to prostě investice najednou, kdežto jednorázovky kupuješ furt ... už to tu nebudu zahlcovat mimo téma, hezky je to shrnuté v tomhle článku a diskuzi pod ním https://www.modrykonik.cz/fotoblog/filipatereza... a náklady na jednorázovky https://www.modrykonik.cz/fotoblog/germaine/cla...

ratatooy
21. kvě 2013

@romcovaklarka jj to vim že ty esentials ne ty sou dobry ale mamka tak před 3rokama kupvala ty hyperalbertácky pro synovce a to ješte delaly taky igelitový,ja třena po roce a půl zjistila že je rozdíl i v huggieskách že se svetle modrym obalem a medvidkem pu sou uplne jiny než s tmave modrym obalem,a to ješte v tom svetle modrym obale sou dva druhy,jeden ma pružnej lem druhej ne,takže sem vždycky naloupávala obal abych zjistila ktery to sou

oksnov
autor
21. kvě 2013

dekuji vsem za rady a nazory! Jinak co se tyce tech latkovek, tak budeme take latkovat 🙂 ale do porodnice si chci vzit jednorazovky, pac s latkovanim budu zacinat, takze si to necham na doma. Zatim tedy co tak koukam, kazda maminka ma jinou zkusenost...tak nevim nevim ktere si ty jednorazovky vybrat...

pajenka
21. kvě 2013

@oksnov Pokud budeš doma látkovat, tak si vem do porodnice ekologické plenky, já jsem měla z DM Babylove Nature a byla jsem spokojená, nesmrděly, akorát jestli jsi prvorodička jako já, budeš mít problém v těch ekologických plenkách poznat, jestli mimčo čuralo 😅 já se ptala sestřičky, jak to poznám a ona řekla, že to mám promnout mezi prsty a prý ten gel dělá takové kuličky, no marně jsem jí vysvětlovala, že tam žádný gel není 😀

tarien
21. kvě 2013

@oksnov Já bych poradila vzít ten nejmenší balík pampers premium care (když jsem vyhlížela co koupit, přišlo mi, že maminky tyhle pampersky do porodnice volili nejčastěji, takže jsem je brala taky a byla jsem spokojená) + ještě jedny jiné značky (třeba ty z DM nature), kdyby vám náhodou neseděly - pokud nebudete mít hned skoro 5kg, určitě vypotřebujete obě balení, v nejhorším prodáš dál...a kdyby neseděly ani jedny, tak manžel, babička, koupí jinou značku 🙂 mě třeba pampersky nijak nesmrděly...ani jedny. Nějak jsem to neřešila...hlavně že se malá neoprudila.

svha
22. kvě 2013

já měla do porodnice zakoupené tyto plenky http://www.nappy.cz/?p=productsMore&iProduct=51..., u nás je prodávají v nemocnici u nich ve skladu materiálů a dávají slevu na rodinné pasy 15 %, takže příště bych řešila stejně tak

xsenova
22. kvě 2013

DM babylove 🙂

verushe20
18. říj 2014

Jedině pampers Premium care, i když jsou dražší jsou prostě nejlepší. Zkoušela jsem i DM babylove ale několikrát nám protekly takže za mě jedině pampers.

evulina77
18. říj 2014

já teď koupila v Globusu ekologické jednorázovky Katy a zdají se mi moc dobré. Zatím je mám nachystané a chci jet v ekologických plínkách a pak začít zase látkovat. Pampers sem u holek měla a mě hodně vadila ta jejich parfumace a když byly holky větší, tak se mi po nich opruzovaly. Ale já látkovala a jednorázovky jsme měly občas, když jsme někam jeli nebo tak...

chris_n
18. říj 2014

za mě do porodnice Bella happy (mají výřez na pupík)

aklin
27. čer 2016

do porodnice dada