Jaký máte názor na moderní látkové pleny?

ks
9. kvě 2011

používáte látkové pleny a jak jste s nimi spokojení. Musíte používat někdy i papírové? Je to opradu levnější ? A na kolik přijde ta 1. základní výbava ? je potřeba i pak ještě něco dokupovat?

ivuska.h
9. kvě 2011

@ks Používala jsem, resp. používám u obou dětí od narození a jsem velmi spokojena. Jednorázové pleny používám výjimečně, např. na dovolenou, kde nemám možnost prát.

Levnější je to určitě, pokud tě nechytne sběratelská vášeň 🙂 Cena základní výbavy může dost kolísat, záleží, jaké plenky si vybereš. Pokud pojedeš jen ve čtvercovkách + vrchní kalhotky, vejdeš se do 3 000, pokud budeš chtít kvalitní jednovelikostní kalhotkové plenky, vyjde tě výbava (od narození po nočník) cca na 10 000, pokud budeš chtít nějaké drahé pleny typu "vše v jednom", může tě to stát klidně i 15 000 či víc. Pokud pořídíš jednovelikostní pleny ("rostoucí systém"), není už pak potřeba nic dokupovat, max. separační pleny, ale ty jsou za pár korun. Pak je samozřejmě i možnost ušít si vlastní plenky, veškeré potřebné materiály se dají koupit na sijemdetem.cz.

Takže jestli tě to vyjde levněji, záleží na tom, jakou výbavu zvolíš a jak drahé jednorázovky bys eventuálně bývala používala. Taky počítej s tím, že ti plenky obvykle v pohodě vydrží na druhé dítě, takže to už pak plenkuješ vpodstatě zadarmo.

petrusew
9. kvě 2011

Nadchla jsem se a až se zadaří, budu používat. Myslím, že se určitě ušetří, nebudeme produkovat haldy téměř nerozložitelného odpadu, někde jsem četla, že jsou zdravější - nedochází k přehřívání genitálií dětí. S tou cenou, já si spočítala cca 12.tisíc, ale chci vícevelikostní kalhotky a nějak to nakombinovat s tvarovatelnými a čtvercovkamy - ty kdyby náhodou. Další věc je, že pokud budeš plánovat další dítko, tak máš výbavičku doma. A jak tu bylo psáno, hodně záleží, jestli "v tom nebudeš lítat". 😀

sichatka
9. kvě 2011

@ks - doporučovala bych ještě uvažovat. Jak často budeš plenky prát, kde je do té doby budeš skladovat, přeci jen nějaký ten zápach z toho bude. Mě se dcera dost pročůrávala, plenky jsem musela měnit co 1,5 hod. Měla jsem vícevelikostní kalhotky a dost kvalitní. Schly 24 hod. Určitě se dost ušetří, ale maminy do toho musí také započítat ceny energie - praní, a prášku.

lichtakova
9. kvě 2011

Já o nich taky uvažuju, jen jsem trochu v rozpacích, jak je koupit.to mám počkat, až se mimčo narodí a zkoušet to? 😕

maly_prcek
9. kvě 2011

Používám u syna už od narození, nadchla jsem se už v těhotenství a od té doby se nic nezměnilo... 🙂 Peru 2x týdně, údržba mi nikdy nevadila, přijde mi to jednoduché, člověk se rychle zaběhne (dnes mám problém nandat papírovku, 3x to přesuchávám 🙂) Papír jsme používali jen na noc na dovči a jako nouzovku (od každé velikosti jsme měli 1 balík) Používám různé typy plen, levnější i dražší, výbavičku jsem několikrát obměnila (něco nevyhovovalo, něco přestalo savostí stačit, dokupovala jsem svrchňáčky), cenově to je u nás cca kolem 7-8tis. pořizovací cena. Na druhé už budu pořizovat jen pro radost 🙂
Univerzální výbavička bohužel nenexistuje, každý si musí najít to svoje. Jinak jak píše ivuska.h...
Doporučuju diskuze https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-...
a https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nase-kon..., jsou tam reference, poradíme co se vyplatí, co nebrat a tak 😉
Dobré základní info je třeba na http://www.latkovepleny.cz/.

florentina
9. kvě 2011

Ahoj, já "látkuji" od konce šestinedělí a jsem nadšená. Ve svém okolí jsem ale zdaleka jediná a musím říct, že se to setkává s dost nepochopením od těch, co o tom nic nevědí.
Myslím, že důležité asi je, proč chce člověk látkové pleny používat.
Ohledně ceny to popsala ivuska.h, záleží pro co se kdo rozhodne, takže pokud je výbava poskládána z tzv. moderních plen, myslím, že na jedno dítě to může vyjít i srovnatelně s papírovkami (nejde jen o cenu plen, ale náklady na praní, prací prášky a tak). Na dvě děti se určitě významně ušetří. Jinak počáteční investice je větší, což někomu nemusí vyhovovat, mě naopak ano, protože jsem nakoupila ještě když jsem pracovala a teď na mateřské, když jsou příjmy výrazně nižší už nemám žádné další výdaje.
Pro mě ale například cena nebyla hlavní faktor výběru. Já chtěla látkové pleny hlavně z jiných důvodů. Například zdravotních. Papírové pleny nejsou z papíru, ale je v nich spousta chemie a jsou neprodyšné. Já sama bych v něčem takovém nechtěla být třeba rok a půl 24 hodin denně. Samozřejmě jsou i různé názory, že v papírových plenách je vyšší stálá teplota, což může vést k většímu výskytu zánětů u holčiček a vyššímu výskytu neplodnosti u chlapců. Že chemie v plenkách může vést k výskytu různých vyrážek. Že v papíru člověk má tendenci dítě tak často nepřebalovat, protože je jakoby v suchu, ale bakterie se množí stejně, takže to vlastně navádí k horší hygiieně. A že vlastně generací dětí co vyrostli v "papíru" není zatím tolik a neví se jaké následky mohou třeba vzhledem k té plodnosti být. Samozřejmě jsou to věci, na které asi zatím neexistují nějaké výzkumy a tak netvrdím, že to tak vše stoprocentně je. Prostě je na každém, aby to nějak vyhodnotil. Já za sebe si myslím, že na tom něco je a proto jsem chtěla látkovat.
Dalším důvodem pro mě byla aspoň trocha ekologického myšlení, protože když jsem viděla ty hromady odpadu, které denně papírové pleny tvoří a budou se někde stovky let rozkládat, bylo mi z toho smutno. A má to i praktickou stránku, nám se ani papírové pleny nevešly do popelnice, takže jsme museli řešit kam s nimi.
JInak hodně se setkávám s tím, že mi lidé řeknou, no tvoje důvody chápu, ale na to já jsem líný. No já naprosto chápu, že někdo látkovat nechce, ale myslím, že zrovna z tohohle důvodu je to škoda. Já sama se rozhodla pro látkování z výše uvedených důvodů, ale bála jsem se, jak to bude v praxi fungovat, zda to zvládnu a jak to bude náročné. Naprosté překvapení pro mě bylo, protože mohu srovnávat šest týdnů v papíru, s třemi měsíci zatím v látce, že mi to přijde nakonec jednoduší a tedy i pohodlnější. Znečištěné pleny házím do kýblu s víkem místo do koše. S plným kýblem jdu do pračky místo do popelnice, což mám blíž a nehrozí, že by byla plná a neměla jsem to kam vyhodit. Pračka vypere, pověsím, nežehlím a usušené složím. Mě osobně pověsit a sklidit patnáct plen každý třetí den (což nám stačí při použití kalhotkových plen) přijde méně obtěžující než chodit nakupovat a tahat domu balíky plen. (je jasné, že jsem je kupovala i s jiným nákupem, ale i tak toho člověk vždy tahá dost i bez těch balíků).
No a nakonec musím zmínit, že mě to taky baví. Ze začátku se zdá těžké orientovat se ve všech značkách a typech, ale když do toho člověk pronikne, většinou si to začne užívat. Pleny jsou nejen účelné, ale často i moc hezké.
Z mého příspěvku je tedy jasné, že já jsem zatím 100% pro. Papír teď nepoužíváme vůbec, ani když jedeme na pár dní pryč, ale až vyrazíme na delší dovču a nebude-li tam možnost pračky, tak určitě papír koupíme, protože praním v ruce čas rozhodně ztrácet nechci.
Jinak látkování má samozřejmě i nevýhody. Je například potřeba mít prostor, kde se pleny budou sušit a tak pokud člověk nemá místo, kde by mohl mít permanentě sušák na prádlo, může to dost obtěžovat. Když někam cestuji, pleny zase počůrané tahám domů /což není problém, jsou na to pytle a tašky z kterých nic neuniká, ani zápach, ale někomu to může vadit. S kakáním, při použití separaček také problém není, separačka se dá vyhodit a plena je často čistá, ale může se stát, že je plena znečištěná a likvidace toho pak také nemusí každému být příjemná. Prostě vše má své pro a proti a každý si musí zvážit, co pro něj převažuje.

alienka24
9. kvě 2011

tak já jsem s látkovkami opravdu moc spokojená a levnější to pro nás je určitě, opravdu ale záleží na tom co pořídíš a pokud se nenadchneš pro určité modní kousky viz.anavy (mé nej a opravdu se musím krotit nekupovat stále další 🙂 )
jednorázovky používám vyjímečně když jedem na víkend,dovča nebo když si to blbě spočítám a nestihnou mi uschnout
kalkulace i s praním furt vychází levněji a v případě dalšího dítěte už stopro
navíc se mi malá vůbec neopruzuje, což v jednorázovkách po porodnici měla zadeček opruzený

dlabinecka
9. kvě 2011

Používám a neměnila bych. Cena základní výbavy je opravdu hodně relativní. pokud ušetřit chceš, tak ušetříš, výbava jde pořídit za6000. Používám neustále, dcerka hodně pije (až1,5litru denně), čůrá hodně, prosákne mi spíš papírovka, než látkovka. čekám druhé mimi, takže se to rozhodně vyplatí😉 Papírovku bych použila na dovče, jinak pouze k babičce nebo když jedeme na celodenní výlet, tak abych sebou netahala látkovky. Byl tu zmíněn zápach - o ničem takovém já nevím, naopak by mě asi pěkně prudilo s každou papírovkou utikat do popelnice, aby mi nepáchla doma. z látkovky to nejhorší vezme záchod, když mám všechno ostatní vyprané, tak plínky klidně skladuju přímo v pračce 😉
MMch, opravdu mi přijde mín pracné vyprat plenky a rozházet je na sušák, než sledovat, kde jsou jaké plenky v akci, a tahat se s těmi balíky 😉

amallie
9. kvě 2011

My jsme látkovali od narození do cca 16-ti měsíců, teď jsme již přešly na papírovky a zkoušíme nočník. Jak se snížila denní spotřeba, ať už kvůli ne tak častému přebalování, tak i že jsme hodně mimo domov a na ven bereme papírovky, tak už se mi přestalo vyplácet pleny prát, bylo jich špinavých pár a už páchly. Ale za mě jednoznačně ano, co se peněz týče, látkovky mě vyšly dráž, počítám-li jedno dítě, byla s nima trocha víc práce (sušení, skládání, praní), ale udělala jsem něco pro ekologii a v první řadě pro zdraví své dcery.

jmisa
9. kvě 2011

Používala jsem látkovky od příchodu domů, asi zhruba do půl roku, pak jsem postupně přešla na papírovky.
Na mimčo mi látka přišla super a rozhodně jsem ušetřila, protože syn byl průtokáč a kadil a čůral stále, takže jsem přebalovala každou chvilku. Údržba mi nevadila, prala jsem ale stále dokola a v době, kdy nebyla topná sezona a nebylo venku 25, tak jsem měla problém se sušením. Používala jsem čtverce i kalhotovky.
Jak se začal hýbat, bylo to horší, také na procházky to bylo pro mě poněkud nepohodlné, nebavilo mě stále tahat mokré a v našem případě i pokaděné pleny zase domů. Přešla jsem postupně na papírovky na ven a později i na doma. Ač jsem dělala psí kusy, tak syn byl na jedno počůrání vždy durch, vkládačka nevkládačka a budilo ho to i ze spánku.

Takže radím vyzkoušet a dál se uvidí, koupit jen základní výbavu a pak případně dokoupit další.

andelka
10. kvě 2011

Látkuju od 5 týdnů, postupně nejprve jen na doma, pak i na ven, na kratší procházky, teď už skoro výhradně. Jen na noc má zatím papírovku. Takže papírové plínky kupuju jeden balík jednou za 2 měsíce, nebo dva balíky jednou za čtvrt roku. Je to pohodlné, protože to nemusí nikdo tahat z obchoďáku, skladovat doma to není kde, nemusí se chodit tak často s košem...Malému látkovky vyhovují.
No, levnější - nevím, nepočítala jsem to. Prvních 6 měsíců se asi i šetřilo, měla jsem jen čtvercovky na novosklad s doma šitýma vkládačkama a pulky z druhé ruky. Od 6měsíců jsem se rozšoupla a začala jsem dokupovat kalhotovky a kapsovky. Ale na doma používám ikea ručníčky za 5kč, takže se ušetří zase tady. Jestli teda šetříme nevím, záleží jak dlouho budem na plínách a jestli vydrží i na další dítě (čtvercovky a vkládačky 100%, už jsou odložené). Každopádně jsem spokojená a neměnila bych 🙂
Výbava na prvních 6 měsíců mě vyšla asi na 2tisíce. Ty kalhotovky a kapsovky pak byly dražší, ale zas jsem něco prodala, tak se to dá.

sarkast
11. kvě 2011

Ahoj maminky, prosím poradte 🙂

Něco málo jsem tady přečetla, chci s malou látkovat 😵 v lete se mi narodí, ale nevím kde a co koupit... můžete mi prosím poradit, chtěla bych cca 50 ks látkových třeba s potiskem nebo jen bíle, a taky ty kalhotkové a svrchní, ale nevím, kde třeba v Brně nebo přes internet, byla bych moc ráda za radu, kdo má zkušenost, a kde nakoupil a třeba i cena by mě zajímala 🙂 DĚKUJI MOC !

karmenta
11. kvě 2011

My látkujeme taky. Máme asi 20ks plenek AIO, neměnila bych. KDyž někam jedeme používám jednorázovky abych to nemusela skladovat kdovíjak, ale doma jedině látkovky. Malá už se na ně i usmívá, ví že jsou pro ni příjemnější než jednorázovky, asi :D

katchi
11. kvě 2011

Koukam, ze uz toho bylo napsano hodne. Ja latkuji od prichodu z porodnice, pouzivam moderni kalhotkove pleny i klasicke ctvercovky. Kdyz jsem pouzivala jednu chvili papirovky, malej se neskutecne opruzoval. Ted papirovky ani doma nemam. S latkovkama zvladam i cestovani...podle me to levnejsi urcite je, hlavne pokud se planuje vic deti, ktere latkovky budou mit...
Plenky jsem skoro vsechny asi krom dvou nakoupila pres bazary a inzeraty, za nizke ceny, takze me to ani moc nestalo...

johankadl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocanda2009
5. črc 2013

Myslím, že předchozí příspěvek se netýká otázky, navíc to spíše působí jako reklama na ten shop. Co se týče látkových plen, první jsem pořizovala před 4 lety na první dítko, vyšlo nás to cca na 8000Kč se vším všudy. (plus samozřejmě praní) Teď u druhého dítka jsem si výbavičku pozměnila, protože existuje spousta krásných vzorů. Ale původní pleny, které jsem prodala jsem prodala dost výhodně takže rozhodně nás to vyjde tak na polovinu co jednorázovky. Rozhodně všem maminkám, které by to chtěly zkusit doporučuji udělat si výlet do nějakého obchůdku, kde látkovách rozumí nebo se spojit s látkařkou z okolí 😀 Jednorázovky jsme s prvním synem používali pouze na cestování a s druhým naposledy po příchodu z porodnice...ale to záleží na každém jak často je chce používat.

ratatooy
5. črc 2013

Ahoj,tento produkt me vůbec nenadchl,neskoušela jsem ho,jen jsem videla chlapečka kterej v tom býval a smrděl na sto honů že vyklidil v tu ránu cele mateřske centrum🙂
u me by byl problem kde to sušit a skladovat jak čiste tak použité,ale nechápu ten rozdíl když používta latkovky tak proč ty moderní za tisíce když by stejně posloužily ty obyč za 40kč

petrusice
29. črc 2013

Latkuji od sestinedeli, jsem spokojená, papirovku dam velmi malo, jen pokud jsem na 3 a vice dnu mimo pračku. Doporučuju koupit čtverce na male mimi a jen par kalhotovek, od kazde znacky klidně bazarove a ty co sednou dokoupit pak. A, znam hodně deti v papiru, kdy ji maj takřka u kolen ale dle maminky zatim netrdba prebalir, pokud je mamka prase bude dítě smrdet v obou plenkach. Moje švagrová říká ze jim stačí 4 pleny denně, jo, chudak dít

baris
29. črc 2013

já jsem látkovat chtěla, ale nevydrželo mi to ani měsíc.

Za prvné mi to strašně smrdělo, takže jsem musela prát každý den.

Za druhé hlavně moje starší dcera měla slabý reflux, takže se tak 15x za den poblila a já jí 15x převlíkala 😠 A to už byly 2 pračky za den a byt opravdu nemám nafukovací. Jak bylo teplo, tak to šlo, ale jakmile se ochladilo, tak to bylo šílené.

Taže jsem skončila u pampersek.

Pokud chcete látkovat, tak musíte mít hlavně prostory na sušení. A hlavně - čím bude dítě starší, tím je tam moč agresivnější. Ze začátku to sice nesmrdí, ale potom .... 😝

natrix1
29. črc 2013

používám látkové plenky, výbava mě stála asi 10 tisíc, ale tam hrozně záleží, co nakoupíš a jak si ji poskládáš, nejvíc teď používám jen část, která stála dohromady cca 3-4 tisíce (jen svrchňáky, vícevrstvé vkladačky, fleecovou separačku a na to celulózovou), nejdražší jsou AIO a kalhotkové pleny. Ty kalhotkové teď nepoužívám skoro vůbec, možná až bude dcerka větší, zase mi budou víc vyhovovat, uvidíme. Papírové dávám na noc (v látkovkách se mi častěji budí) a na cesty. Cena opravdu velmi záleží na tom, jak konkrétně výbavu poskládáš - dá se i hodně levně. Já jsem později dokoupila jen dvoje PUL kalhotky. Já jsem spokojená a neměnila bych.

lomanta
29. črc 2013

Já také dávám látkové od šestinedělí. Výbava mě nepřišla tak draho. Používám hlavně čtverce, přišli mě na 1000.-, potom svrchní - ty jsem koupila z druhé ruky, přišlo mě to na 200.-, mám dvoje, ale je to málo, ještě přikoupím dvoje nové, tedy 500.-, separačky mě vydrží cca 3 měsíce - 150.-, a vkládačky mám dvoje žínky z ikey - 140.- a z druhé ruky 20 krátkých a 10 dlouhých vkládaček za celkem 1400.-. Na "lepší" mám 4x vše v jednom - 2000.-, klidně bych ještě dvoje brala, no a z Aukra mám 6x vše v jednom, ale ty mám jako nouzovku - 880.-. Taky jsem koupila pár plen, které nevyužiju (nevyhovují nám), ale snažím se je poslat dál. Takže dohromady mě látkování přišlo na 6280.- (když nepočítám ty, co bych ráda zase prodala dál). jednoráz používám, ale jen na noc. Malej se mi často budí a hrozně čůrá. Látku jsem zkoušela, ale měl to hrozně nacucané, v tom případě je pro mě lepší papír, protože ho nechci v noci přebalovat (pokud se samozřejmě nepokadí). Je pravda, že se musí přebalovat často, ale pro mě to je spíš plus, že v tom není dlouho. Přebaluju 1x za 1 - 2 hodiny. Ostatní výhody látky byly popsány výše, tak to nebudu psát znova 😉 A práce mi to dá asi 15minut denně přemáchnutí pokakaných (dělám to, když spí), 5min. za 1x za 2dny, kdy to hodim do pračky a vešení a sundávání snad ani počítat nebudu, je to cca 15 minut - zrovna čtverce skládám, dělám to, než jde malej spát, spí v kočárku na balkone, tak na mě kouká než usne, aspon se trochu před spaním uklidí a jemu se to líbí pozorovat 😉 Je i pro mě méně obtěžující narvat pračku a pověsit to, než táhnout domů balíky plen a pak to nosit do popelnice. Nemím si představit, když jdu s kočárem, tak v košíku je nákup, když autem, tak táhnu vajíčko, tašky a kam bych dala balik s plínama? A kdyz jdu s malým ven, tak nechci u toho vyhazovat odpad do té špinavé popelnice, na kterou musím chtě nechtě šáhnout (a nejsme žádné citlivky na hygienu, ale toto je fakt hnus). Takže asi tak, jsem spokojená 😉

sarkar
12. led 2014

Taky látkuju, od cca 2 týdnů. Jednorázovky dávám na noc, přiznám se, že jsou na noc praktičtější, látkovka bývala vždy zralá na ždímání ☹ Ale přes den látku. Výbava mě stála asi 3000Kč. Hodně čtvercovek jsem podědila od známých, 10ks jsem si koupila, pak mám 2x AIO od Anavy, pár kalhotkovek a asi patery svrchňáky.
Co se týče práce s látkovkami, tak opravdu mi to nepřijde nijak náročné. Počůrané pleny nechávám proschnout (mám doma takový úklidový koutek, kde je vysavač apod. a tam mám i kyblík na pleny a na tom kyblíku je nechávám uschnout - teď už jich bývá tak 3 denně) - když se mokré strčí do kbelíku tak to pak hodně smrdí po otevření, pokakané házím do pračky, každý večer pračku zapnu na "rinse" - nějaký oplach či co, trvá to cca 17min, pak je zase prosuším a dvířkách pračky (vypláchlé už fakt nesmrdí 😉 a suché jsou raz dva) a jednou za týden celou tu velkou hromadu vyperu na 60. Jediná blbá práce je věšení 😀 Nežehlím a skládání je manželova práce. Neřekla bych, že mi to zabere víc času než vynášení odpadkového koše nebo hledání akcí na jednorázovky 😉
Jako bonus je na malé vidět, že jí vadí pobyt v počůrané nebo pokakané pleně, takže doufám, že mi to usnadní učení na nočník.
Určitě budu látkovat i druhé dítě 😉

irennn
12. led 2014

ahojky, přiznám se,že jsem o tom taky uvažovala a teď jsem ráda, že jsem do toho nešla...mám velmi náročné miminko,neustále chovající, neustále vyžadující pozornost...nemám čas na nic, jsem ráda, že vyperu prádlo, plíny taky nějaké,pod hlavičku, na utření pusinky apod....neměla bych tu hromadu ani kde sušit ,bydlíme v paneláku,pořád a vím,jak se perou ty pokakaný plínky,párkát mi to hodil na přebalováku...fakt to hodně smrdí,ale to je to nejmenší. Hlavně malej čurá jak amina, má ty plínky furt nacucaný, takže jsem šťastná za Pampersky,protože nevím, byl by snad pořád v mokru, hlavně když jezdíme i 3 hodiny po venku, tak to ta jednorázovka pěkně pohltí.
Pokud budeš mít pohodové miminko, budeš mít čas, tak si je pak časem pořiď, ale dopředu bych nekupovala

golla
12. led 2014

My své první dítko teprve čekáme, ale už teď jsem rozhodnutá pro látkové. Jsem z toho nadšená. Sleduji to totiž u švagrové, která má teď třetí dítě. První bylo na papírových, začala s látkovýma až později, druhé plně na látce, třetí má teď týden, ale říká, že se moc těší, až zase začne. Takže já se vysloveně těším, ikdyž mám obavy, jak to budu zvládat atd.
Naštěstí se narodíme v červnu, bude kde sušit prádlo, máme velký byt, takže sušák máme kde rozložit a v neposlední řadě jsem s tím počítala už dávno a při rekonstrukci bytu jsem si pořídila vestavěnou pračku se sušičkou. Myslím, že ta pojede často a vůbec mi to nevadí.
Počítám s tím, že hnusky (tak říkáme papírovkám) 😀 budu používat hned po narození, na dovolených a zvažuju, že je budu dávat i na noc. Vše se ale uvidí, až to nastane, že..
Jsem ekologicky zaměřená, takže důvod je jasný. Zároveň ale vím, že ušetřím. Teď jsem nakoupila 30ks čtvercovek, a nějaké vkládací pleny, separačky vyrobím, pak mám 2 aio jednovelikostní (chci dokoupit ještě tak 4) a ještě potřebuju tak 4 ks PUL svrchňáků. Věřím, že tak kolem těch 4-5 tisíc se vlezu, max. Teď jsem na 1500.-

marecek4
12. led 2014

látkovala jsem na střídačku s papírovkama vlastně u všech tří starších i když tehdejší papírovky byly vlastně u nás taky ještě skoro v plenkách 🙂-Terka je snášela v pohodě,až na pobyt v nemocnici kdy se mi po týdnu vrátila chudera zapařená tak,že až měla kusy kůže pryč-a to v tu dobu začala chodit na nočník-no s tím byl samozřejmě konec,Honzík kdoví proč papírovky odnášel otokama a Raduš taky v pohodě-takže papírovky na výlety a někdy na noc,a jinak klasické čtvercovky které jsem měla do výbavy po ségrách 🙂-kvalitka která vydržela dodnes,já jen dokoupila pár aby jsem měli pěkný k dr,pod hlavičku do kočárku a tak,s malým jsem to řešila stejně,jen jsem si koupila i pár nových látkovek-kalhotkových a dokonce i jednu dle návodu a předlohy stvořila-stačily bohatě,jen schnutí u froté bylo poněkud delší,takže plenková výbava nás vyšla na minimum a papírovky jsem koupila pokaždé v akci-nakupovala jsem s dostatečným předstihem,takže jsem ještě i vyměnila ty moje co jsme už měli malé s kamarádkou za větší-když jsme přijeli z porodnice měla jsem doma cca 25 balíků papírovek a dokupovali jsme ani ne tolik,takže podtrženo sečteno pokud se nebojíte pračky na látkovkách se určitě ušetří,ani praní není tak nákladné-při počítané výbavě 60 plenek na mimčo-já jich měla asi o něco víc a prala jsem dvakrát za týden a s předpírací údržbou jsem to měla asi jako sarkar-jen kyblík trůnil na balkoně nebo na verandě

gintare
13. led 2014

Látkuju už s druhým dítětem, nakonec jsem si nejvíc oblíbila "obyčejné" vícevrstvé pleny - snadno přizpůsobím velikost, rychleji schnou, nehrubnou jako froté kalhotkové (ty jsem teď u druhého ani nevytáhla). Na noc dávám ekologické jednorázovky z dm (babylove nature).

25ka
20. led 2014

mi sme pouzivali latkove plenky značky pop-in bola som velmi spokojna aj ked som za ne zaplatila dost vyuzili sme ich dostatocne aj ked v roku uz boli synovi male lebo bol moc velky ale bola som velmi spokojná 🙂

gabinamb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gaborka185
8. čer 2014

já jsem při svém třetím chtěla látkovat, chtěla jsem ale pleny 3 v 1, tak jsem si objednala vzorek asi 4ks, ty jsem odzkoušela a pokaždé je malý pročůral, utažené byly na max. a tak jsem je prodala a vrátila se k jednorázovkám... neměla jsem chuť ani peníze zkoušet nové a nové sady, až bych našla ty co by mi vyhovovaly...

somalicats
8. čer 2014

Já používala klasické čtvercové plínky u starší a teď i u mladší - u obou hned po návratu z porodnice. Po starší mi zbyly, takže jsem žádné nedokupovala, pouze jsem pro tu mladší koupila ve třech velikostech troje fixační kalhotky - vše se dá v pohodě vyprat na 90, věším to na balkon i v zimě - ani nemusí být hezky, stačí, když trochu fouká vítr a ty úplně obyčejné látkovky jsou suché raz dva. Peru ob den. Doma mi nic nesmrdí - používám separačky, takže když se malá pokaká, separačka jde vyhodit a pokud je chycená i plínka, přemáchnu v ruce. Pověšených mám těch cca 40 plín/2 dny za 15 minut, po uschnutí poskládám, přežehlím (záležitost cca 20 min večer u tv) a hotovo. Jednorázovky mám spíš pro ty situace, když někam jedu na celý den a byl by tam problém skladovat počůrané plínky. A proč látkovky - připadá mi, že jim v tom ten zadeček líp větrá. Faktem je, že opruzeniny neznám ani u starší, ani zatím u té mladší.