Jednorázové ekopleny. Poraďte

lukava
29. črc 2011

Ahoj holky, chtěla bych místo ropáckých plenek používat ekologické z celulozy. Malý se mi už kvalitně osypal po Huggies, tak hledám něco šetrnějšího k jeho prdelce i k přírodě. Ve všech těch značkách se málo vyznám, tak mě napadlo založit tohle téma. Třeba jsou tady na koníku mezi vámi zkušenější ekomaminy.
Doma teď používáme i látkovky, protože nám to vychází jako nejlevnější varianta, ale zase je to pracnější. Proto bychom chtěli na cestování a třeba k doktorům balit do jednorázových, ale ekologických plenek.

Zatím jsme vyzkoušeli jen plenky ATTITUDE. Jsou fajn, neprotékají, nedřou nožičky a nezakrývají pupík, který se nám po porodu ještě hojí. Nesmrdí jako klasické jednorázovky. Trošku mi ale vadí, že se vozí až z Mexika... dost dloooouhaaa ekologická stopa na můj vkus. Jedna plenka vychází tak na 10,- Kč. Jenže se asi nedají sehnat jinak než na netu, čímž se cena navyšuje o poštovné 😒

Česká firma Kikko začala vyrábět taky biodegradabilní plenky zn. KIKKO ECO.
http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/ekologic...
Jedna plenka vychází na 11,-Kč
Máte je už někdo ozkoušené?

Další možnost jsou asi plenky ALANA z DM. O těch jsem zatím četla jen tady na koníkovi.
Víte, na kolik vyjde jedna plenka a jestli se dají také kompostovat?

Tak to jen tak do začátku. Určitě je spousta jiných značek a ráda bych se zeptala, které se osvědčily právě vám.
Předem děkuji za Vaše názory 😉

rendass
6. lis 2015

@annaluciapetrzel tak to ja na vetsi velikosti nekoukala,pocitam ze ty novorozenecke budeme mit max mesic a pul a pak mam pořízený látkovky aby mě cena už netrápila no 😒

bjoucik.15
10. led 2016

Ahoj holky, prosím nemáte zkušenosti s plenkami BAMBO? Líbí se mi že jsou i vel.0. Dcerka byla drobňoučká a měla vel.0 u Bella Happy. Myslím,že malý bude taky prcínek,takže bych ráda pleny,které budou menší cca na 2kg. A klasiky jednorázovky (pampers,huggies,tesco,albert a já nevím co ještě) mi domů nesmí! Chudák malá byla opruzená až hrůza, tedy i při látkovkách. Tak pro druhé chci pořídit něco šetrnějšího a právě tyhle Bambo mi vyjeli na netu.

rendass
11. led 2016

Ahoj všem, mrkněte na můj bazárek, mám tam 2balení švédských Naty 2-5kg a 11x Wiona bio 0-3kg.

havja1
22. led 2016

Ahoj, přidávám svou zkušenost. Látkujeme, ale na noc dávám jednorázové ekoplenky a pár dní po příchodu z porodnice než jsme se zaběhly, ještě jsem taky dávala papírovku. Měli jsme Naty Nature, ty byly fajn, Bio-degradable Nappies - přišli mi vždycky o něco menší a hodně drahé, Moltexy - ty jsme nezkoušeli, mám schované na další mimi po porodu, ale také drahé a nyní na spaní nebo přes den, abych nemusela pokaždé malou na bříško svlékat (v látkovce má moc velký zadeček a to není dobré pro polohu na bříšku), tak máme Bambo nature - jednoznačně nejlepší, hodně sají, jsou ze všech nejekologičtější, až 80 procent rozložitelnost a pokud se seženou ve slevě třeba na slevolékárně, vyrovnají se cenou za jednu plenku třeba Pamperskám.... Jen mi ted přijde, máme velikost do 9 kil a malá má 7, není žádný cvalík a jsou jí na těsno....

boukabar
15. únor 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se dají někde v ČR sehnat plenky Attitude? Nenašla jsem ani žádný eshop. ☹ Děkuji

havja1
15. únor 2016

@boukabar Já mám pocit, že už je nevyrábí nebo nedováží...taky jsem předtím sháněla a nesehnala....

boukabar
15. únor 2016

@havja1 děkuji za info 🙂

janulinka1986
28. únor 2016

ahoj maminky doslechla jsem se o kukuřičných plenkách nemáte s nimi některá nějaké zkušenosti?děkuji 🙂

anna_g
29. únor 2016

Ahoj, já jsem teď objevila plínky NATY, jdou koupit online nebo v globusu, teď je na ně akce" Jsou fakt dobý. Malý se po nich vůbec neosypává, přes noc mi příjde, že všechno udrží a jsou vyrobeny bez plastů jen z nějakých bio materiálů a jsou i dobře rozložitelné v přírodě.

rendass
29. únor 2016

@janulinka1986 kukuřičné jsou v podstatě všechny jednorázové eko plenky 😉

annaluciapetrzel
2. bře 2016

@bjoucik.15 ahoj mam zkusenost a to velmi dobrou. vyborne jsou take Naty.

janulinka1986
4. bře 2016

Děkuji za rady a vaše zkušenosti 😉

hebca
7. lis 2016

Nemate nekdo zkusenost s monperi plenkami?

rendass
7. lis 2016

@hebca zkouška jsem jen vzorek, o který si můžeš na stránkách MonPeri napsat a pošlou ti jen za cenu 20kč, za mě jsou velmi podobné plenkám Bambo, i cenově. Plenky Bambo používám hojně, hodně dají, nemáme žádné vyrážky a cenově jsou jedny z nejdostupnějších- kolem 6kč za plenu. Jak píšu, MonPeri mi přišli hodně podobné 😉. Vyzkoušej vzorek, spolu s ním ti pošlou i slevu 10% na nákup.

hebca
17. lis 2016

Super, diky moc, Bambo prave taky pouzivame, zaujalo me, ze jsou ty monperi ceske, urcite je vyzkousim.

hathor86
6. kvě 2017

Ahojte holky, zkouším opět obnovit diskuzi...

Zkoušeli jsme plenky Bambo a velká spokojenost! Bez jediného opruzení, jen ze začátku hodně protékaly, než do nich malá dorostla! Pak jsem musela koupit v klasickém obchodě a byla to hrůza! Opruzeniny rudé jak rak. Bambo se mi osvědčily i ubrousky. Pak jsem objevila olejové ubrousky z DM, ale Bambo byly lepší. Obojí, plenky i ubrousky se dají objednat i přes stránky Benu lékárny. Bez poštovného! Pak jsem zkoušela vzorek MonPeri plenek. Jsou skoro stejné jako Bambo, a navíc české výroby!!!! Asi půjdu do nich! A vy?

ruzenkas
6. kvě 2017

@hathor86 ahoj, mimco teprve čekáme,ale taky plánuji pořídit monperi. Objevila jsem v ústí obchůdek, kde je prodávají za stejnou cenu jako na netu a je to bez nutnosti většího odběru,abych nemusela platit poštovné. Nejsou to stopro ekologické pleny, které se velmi rychle rozloží,ale přesvědčily mě,že to bude pro Tinu lepší než pleny z drogerie.

havja1
6. kvě 2017

@hathor86 My máme Bambo stále, vlhčené ubrousky nepoužíváme, tak třeba zkusím pak alespoň v porodnici na další mimi, vypadají dobře 🙂 Ale s plínkama všech velikostí jsem spokojená už od porodnice. Sice dáváme papírovky jen na noc nebo výjimečně, hlavně látkuji, ale nemůžu jim nic vytknout...máme je zase přes Slevolékárnu. Sice nejsou české, ale ze všech ekoplínek jsou nejvíc rozložitelné...to je pro mě asi důležitější.

hathor86
7. kvě 2017

@havja1
Ahoj, tak ono se to s ekologičností vyrovná, protože MonPeri se zas vyrábí u nás, tím pádem není taková spotřeba paliva na dovoz ze Švédska, či Dánska, odkud jsou Bambo pleny. 😉

normalnimatka
8. čer 2017
kristyna0106
8. lis 2017
Uživatel kristyna0106 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kristyna0106.

Škoda, že tam paní neporovnává i eko plínky muumi baby :( hrozně by mě zajímalo jaké jsou

barakara
9. lis 2017

@kristyna0106 ty mummi finsky plínky jsou super! Teď jsem objednala na košíku kvůli šílený opruzenine dcery a jsou 100% eco a bio bez žádných chemikálií.

havja1
9. lis 2017

@barakara vypadají dobře, jen ta cena :( jsou skoro dvakrát dražší než ty naše Bambo, přitom jsou srovnatelné. Ty Mummi jsou asi nějaká novinka ted, ne? Předtím jsem na ně nenarazila...

rendass
9. lis 2017

Moje zkušenost s Mummi, brala jsem je jednou na Rohlíku, když mi obvikle užívané Bambo došly a kromě podstatně vyšší ceny jsou i jinak skládané, mezi nožičkami jsou dost široké a udávaná stejná velikost je menší než plenky Bambo. Navíc nám protekly, což bylo zřejmě tím, že byly menší, ale když si vezmu že bych tím pádem u této značky musela kupovat o číslo větší čili ještě dražší, tak by mě kleplo... Já jsem se milé ráda vrátila k Bambo plenkám, za mě poměr cena výkon kvalita u bio plenek bezkonkurenční. I v D testu vyšly skvěle, syn netrpí žádnými opruzeninami, od narození je na eko plenkách- nejprve Naty + lakovky, nyní už jen Bambo.

rendass
9. lis 2017

A ještě k Monperi, před časem jsem tu psala že jsem zkoušela vzorek a přišli mi podobné těm Bambo, pak jsem ale koupila celé jedno balení, také na Rohlíku a syn byl po třech dnech načervenalý. Nebylo to nijak výrazné, ale Monperi obsahují nějaký výtažek či co, nevím už přesně a zřejmě to byla reakce na to. Přešla jsem opět k Bambo, ty jsou čisté. A s tou v ČR u Monperi si také nejsem jistá. Myslím že je to sice český výrobek, čili český patent, ale že se vyrábí v Číně, alespoň tak si vysvětluju že je na nich Made in China uvedeno. A to mě taky zklamalo.

michaeellka
10. lis 2017

Ahoj holky, objednavam ve velkém přímo od distributora tyto čtyři ekologické značky plenek.
Kdyby nas bylo více, dostala bych se mozna i na nizssi ceny. Kdyby mel někdo zajem, ozvěte se