Jednorázové ekopleny. Poraďte

lukava
29. črc 2011

Ahoj holky, chtěla bych místo ropáckých plenek používat ekologické z celulozy. Malý se mi už kvalitně osypal po Huggies, tak hledám něco šetrnějšího k jeho prdelce i k přírodě. Ve všech těch značkách se málo vyznám, tak mě napadlo založit tohle téma. Třeba jsou tady na koníku mezi vámi zkušenější ekomaminy.
Doma teď používáme i látkovky, protože nám to vychází jako nejlevnější varianta, ale zase je to pracnější. Proto bychom chtěli na cestování a třeba k doktorům balit do jednorázových, ale ekologických plenek.

Zatím jsme vyzkoušeli jen plenky ATTITUDE. Jsou fajn, neprotékají, nedřou nožičky a nezakrývají pupík, který se nám po porodu ještě hojí. Nesmrdí jako klasické jednorázovky. Trošku mi ale vadí, že se vozí až z Mexika... dost dloooouhaaa ekologická stopa na můj vkus. Jedna plenka vychází tak na 10,- Kč. Jenže se asi nedají sehnat jinak než na netu, čímž se cena navyšuje o poštovné 😒

Česká firma Kikko začala vyrábět taky biodegradabilní plenky zn. KIKKO ECO.
http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/ekologic...
Jedna plenka vychází na 11,-Kč
Máte je už někdo ozkoušené?

Další možnost jsou asi plenky ALANA z DM. O těch jsem zatím četla jen tady na koníkovi.
Víte, na kolik vyjde jedna plenka a jestli se dají také kompostovat?

Tak to jen tak do začátku. Určitě je spousta jiných značek a ráda bych se zeptala, které se osvědčily právě vám.
Předem děkuji za Vaše názory 😉

annaluciapetrzel
12. srp 2014

@vesele_pleny ale ta cena! nappy maji KVALITNI vyborne rozlozitelne pleny wiona za 6kc jedna. Kikko jsou za 10kc! ty jsou tak leda jako alternativa k latkovkam. Zatim vidim ze existuji jen dva extremy, zarputile latkovacky a zensky, kt je to zase naopak jedno. ja hlavne hledim na ekologickou stranu veci a fakt jsme se o ekoplany zajimala. ja fakt nemuzu latkovat a najit alternativu je teda fest tezky. zvlastne pkd nemas moc penez 🙂

vesele_pleny
12. srp 2014

@annaluciapetrzel Nemyslím si, že jsou jen extrémy... Mám spoustu kamarádek, které kombinují látkovky s jednorázovými... Třeba, když jim neschne prádlo, tak používají látkovky a když dojdou, tak dokud neuschnou tak používají jednoráz. Já ty Kikko měla na táboře. Po odstranění lepítka (které je nerozložitelné) jsem je házela s klidnou duší do jámy na latrínu....🙂 Ale je fakt, že po celý čas je používá jen má kamarádka, která má peněz spousta...

annaluciapetrzel
12. srp 2014

@vesele_pleny tezky je pouzivat JEN ekopleny :(

vesele_pleny
12. srp 2014

@annaluciapetrzel To teda...:( Škoda, že je stát nějak nepodpoří. My počítali u dcery každou korunu a tak pro nás i z toho důvody látkovky byly jasná volba... Kdybychom látkovat nemohli, tak nevím...:(

danny_1
18. srp 2014

@annaluciapetrzel Ale při kompostování nejde o pleny, ale o "obsah". Lidské výkaly by se samozřejmě neměly kompostovat!

bjoucik.15
29. zář 2014

Ahoj takže EKO pleny, které jsou 100% rozložitelné neexistují? a nebo ano ale drahé jako prase 😠 Já jsem u dcerky látkovat chtěla, ale strašně se mi opruzovala, takže jsem po 4 měsících každodenního boje o její prdku přešla na jednorázovky, bylo to lepší, ale nic moc. Ty EKO mě zajímají pro druhé dítko. Myslím že balík za 250 není tak hrozný. My kupujeme šmoulíky z Alberta za 270 😒 a je to jen o pár plínek na víc.

annaluciapetrzel
5. říj 2014

@bjoucik.15 ahoj, ja bych mohla o ekoplenach vydat uz roman a stve me, ze se tady tim nikdo nezabyva, jako ptze neni zajem tak se sem nic nedovazi. jako holky bud latkujou (chvalyhodne, lec pro me nerealne) anebo ekologii neresi. Hele, takze Babylove Nature - nedelaj mini, az midi, nejsou uplne rozlozitelne, ale lepsi nez normal jednorazovky. Doporucuju objednat si pliny na www.nappy.cz, sekce ekopleny (nebo jim napis, poslou ti vzorky! zdarma a uvidis, jsou takove silnejsi, ale ma dcera byla s nima uplne ok). Nappy prodavaj velmi kavlitni pleny Wiona (vygoogli si), ale bohuzel Nappy dovazi Wiona pouze velikost 2-5kg a 3-6kg, tudiz pak co dal, ze? Nove jsme s kamoskou prisly na ekopleny Naty (svedske, tez dobre) kt se daji koupit v Globusu, ja mam tedka midi, cena za jednu tez 6kc (stejne jako u ostatnich vcetne Babylove Nature). Naty jsou tenke, podle me sednou kazdemu. Kdybyste nekdo mely jine tipy, sem s nima (prosim NE pleny za cenu vyssi nez 6kc - takove pleny nejsou pro kazdodenni pouziti u lidi s beznym prijmem 🙂. Ekologickemu jednorazovani zdar. Jinak JE rozdil v tom pouziji li normal jednorazovku nebo ekologickou, a to i presto, ze se nesmi (u nas!) kompostovat (reseno s nekolika ekolog. instituty napr Veronica v Brne).

scruffy
24. říj 2014

www.nappy.cz a levnepleny.cz je ta samá firma, bohužel pleny jen posílají, ale na té stránce levnepleny.cz je o něco levnější poštovné než na nappy.cz, vzorek vám ale pošlou zdarma. Jak jsem to zkoumala, tak celkem výhodně se dají pořídit i v některých internetových lékárnách ekopleny Bambo Nature. A levnější variantou plen Moltex by měla být značka Babycharm Natural, mají stejného výrobce. Všechny tyto pleny mám, tak až je začnu v průběhu prosince a příštího roku používat, napíšu sem jak jsou na tom.

annaluciapetrzel
25. říj 2014

@scruffy ahoj scruffy. sim te, hod mi sem nejake odkazy. zajimaji me ekopleny max za 6kc 1ks. ja jsem tedka zjistila, ze ty Naty jsou za 7 a to jen kdyz jsi clenem klubu Globus. Za necelych 6 zatim jediny co jsem nasla jsou ty Babylove nature z DM ale o tech si ekologicnosti jista uplne nejsem. Ty naty jsou bezva, wiona z Nappy tez. Ostatni jsem nezkousela (krom tech z DM ty se daj, ale jako nejsou nejlepsi) pac ostatni jsou silene drahe na normalni pouzivani (jako bez latkovek - proc je nepouzivam je vyse v diskuzi). Jo potrebuju 3ky, bohuzel v nappy maji jen maly pleny a dalsi velikosti nedovazej (a ani nebudou, ptala jsem se). dikec MOC

annaluciapetrzel
25. říj 2014

@scruffy tj sim jestli muzes odkazy kde se levne daji poridit ty Bambo Nature nebo ty Babycharm Natural. dikec!!!

evulina77
25. říj 2014

objevila jsem v Globusu eko plenky Naty, mám nakoupeno, tak snad to bude našemu bříškovci vyhovovat. Pak chci začít zase brzo látkovat. Když se člověk zaregistruje do mimi klubu, je tam aspoň tento měsíc docela sleva.
Na těch internetových prodejích mě nejvíc sejří náklady za poštovný, to nákup hodně prodraží...

annaluciapetrzel
25. říj 2014

@evulina77 kdyz se na www.nappy.cz domluvis, daji ti postovne za 80kc, coz se da. a taky poslou pliny na vyzkouseni zdarma. kdyz byla dcera mensi, meli jsme jen eko od nappy (coz jsou kvalitni wiona z nemecka, nekomu vadi, ze jsou tak tluste, dcera byla uplne ok, vubec neprotekaly).tedka je to na houby...3 musime babylove nature. naty me nadchly, jsou supr, ale 7kc za plinu je uz moc. nebo asi budu stridat...jako skoda, ze kikko je tak drahe, to neni na caste pouzivani

scruffy
26. říj 2014

@annaluciapetrzel Ty Bambo nature jsou na pilulky24.cz, pošta přes Zásilkovnu nebo Uloženku vyjde na 39 Kč. Babycharm natural tak levně nevyjdou, sehnala jsem je náhodou na bazos.cz, kde mi je paní prodala za 125 Kč za balík. Oni bohužel nakonec opravdu nejlevněji vycházejí ty z DM.

annaluciapetrzel
26. říj 2014

@scruffy dikec 🙂, jo zatim mi to taky tak prijde. Holt CR je sto let za opicema, ze.... ekopleny zde jeste nedorazily

scruffy
28. únor 2015

Tak bych chtěla aktualizovat svůj příspěvek o jednorázových ekoplenách. Babycharm Natural jsou za mě nanic, měla jsem 2 velikosti a všechny protékaly okolo nožiček, a to téměř vždycky. Moltexky jsem měla velikost 2 a 3, ze začátku taky protékaly, pak už byly v pohodě a malá je měla celou noc bez nehod. Bambo nature byly taky v pohodě. Teď používám velikost 3 ekopleny z DM a jsem taky spokojená, u ostatních ekoplen bych si musela započítat poštovné, takže ty z DM vycházejí nejlevněji.

craki
14. črc 2015

@scruffy Chtela bych se zeptat, jestli porad zkousite ekopleny?
Divala jsem se, ze ty z DM uz kompostovatelne nejsou.. Stejne tak BAMBO mature.. Nebo u nich jsem to alespon nenasla... Naty vypadaji dobre.. Wiona uz je drazsi, ale asi taky ok...

scruffy
14. črc 2015

@craki přiznám se, že už nezkouším, ale kupovala jsem ekopleny z DM, kvůli dostupnosti a ceně a nakonec používám klasické jednorázovky, na rovinu látkovky nepoužívám z lenosti a pohodlnosti a ekopleny jsem přestala kupovat čistě z finančních důvodů, jsem na mateřské a budeme pořizovat bydlení, takže nemáme peněz nazbyt.

annaluciapetrzel
14. črc 2015

@craki bohuzel, z financ.duvodu pouzivam ty z DM, ale wiona... byly skvele. Mela jsem je od jedne ceske firmy, je to napsano nekde nahore v diskuzi, trabl je, ze je meli jen malilinke. Naty ok, sehnala jsem je v Globusu, lec opet, drahe jako pardon, svina 🙂. Jako pkd mate JEN ekopleny, skoncite na DM (pkd nejste bohata) pkd mate latkovky a ekopleny, tak asi clovek muze mit i nejake drazsi. noooo, naprd. Kdyby tady nekdo mel tip na ekopleny max 5kc/ks, sem s nim.

craki
15. črc 2015

@annaluciapetrzel Nakonec zkouším Naty.. Mam je jen jako doplněk k latkovkam, tak jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží ;)
Na wionu jsem se dívala ale je to ted v ČR snad nesehnatelné a v Německu drahé kvůli euru...

annaluciapetrzel
19. črc 2015

@craki to se da. ale pouzivat jen Naty ne, nektere velikosti staly i pres 8kc/plenka (ale stale mene nez jine ekoplenky). Wiona se daji sehnat zde http://www.nappy.cz/?p=p_52&sName=eko-plenky pkd mas jeste maly decko, jedna se o Wiona, jen oni to tam nemaji uvedene na webu. Jinak poslou ti vzorek (2plenky zdarma) a pkd bys chtela poslat pak cely balik tak ja jsem to s nima tehdy ukecala na 80kc za postovne

annaluciapetrzel
15. srp 2015

ahojte takze novinka Naty vel maxi pkd mate Mimi card jsou v globusu srovnatelne drahe jako babylove Nature 🙂

craki
15. srp 2015

Ja zkousela jeste Beaming baby, a ty malemu sedely lip nez Naty...

rendass
18. srp 2015

Ahoj všem, také si dělám srovnání ekojednorázovek a co se ceny týče, tak nejlevnější jsou určo Babylove Nature z Dm, ale srovnatelnou cenu jsem našla i u Bambo Nature na Lekarna.cz, kde novorozenecké vyjdou na 5,6Kč za kus a větší velikosti na 6-6,3Kc/kus. Na lekarna.cz hlavně člověk neplatí drahé poštovné,ale nechá si zaslat do zásilkovny při online platbě za 29Kč, při platbě na místě za 39Kč.🙂

annaluciapetrzel
27. srp 2015

@rendass diky kouknu na to. Jako ty DM jsou nejlevnejsi, ale tedka uz jsou eko jen castecne, no.... ale dle meho nazory stale lepsi nez ropacke

rendass
26. zář 2015

Tak ještě jednou všem ahoj, nakonec jsem do porodnice a na prvních pár dní pořídila plenky Naty nature babycare - výborně vycházejí v testech, jsou švédské a mají je běžně v Globusu - mám Newborn,2-5kg, 26ks za 159,- takže jedna plenka za 6,1. Paráda, vyjdou tam levněji než na netu, kde jsem toto balení našla za 225kč 🙂

millyh
26. zář 2015

Ahoj
My měli tyto http://www.branakdetem.cz/detske-ekoplenky-midi...
Byly trošku tužší ale v pohodě
Pak tyto http://www.branakdetem.cz/moltex-nature-midi-4-...
Ty byly příjemné i mě.
A pak z Dm ka.
A látkovky.
Když se pohledá na netu dají se sehnat i levnější.
Eko plenky jsme měli kvůli mě. Z pemprsek mě nadavovalo jen jsem ucítila ten smrad a to nemusely být ani rozbalené. Nechápu jak do toho může někdo na půl dne , přes noc, zabalit mimčo a myslet si jak mu je v tom fajn... Brrrrr
Fandím ti a i dalším rodičům kteří se rozhodnou jít cestou bez chémie 🙂

annaluciapetrzel
6. lis 2015

ahojte obnovuji tema. Ma nekdo nejake nove super tipy kde koupit ekopleny za mene nez 7Kc/ks. Diky

rendass
6. lis 2015

@annaluciapetrzel Ted můžu doporučit i se zkušeností - používáme od narození 14dní naty plenky z globus a malý neni opruzený,jsou měkoučké,a mokré dupky mel jen jednou a to sem mu nesrovnala gumičku kolem nožičky. Jsme tříkilový přebalujem s každým kojením 2-3, max 4 hodiny. V globusu stale za 159 26ks.

annaluciapetrzel
6. lis 2015

@rendass vcera jsem tam byla a vel max maji opet 1ks za vice nez 8 Kc :( naty mam rada, ale nemuzu si tak drahe pleny dovolit. predtim meli na ne akci a pro mimiklub nebo co to tam je byly levnejsi.

craki
6. lis 2015

Ja zkoumala zkoulama a pod 8, ale casteji 10 kc jsem se nedostala